معرفی خودرو

بررسی استون مارتین DB12

طی چند سال گذشته، یک تغییر گام بزرگ در استون مارتین تحت هدایت تاجر و سرمایه‌گذار میلیاردر، لارنس استرول، انجام شده است، که به نظر می‌رسد برای ایجاد مطلوب‌ترین برند عملکردی فوق‌العاده لوکس در جهان سخت تلاش می‌کند

شبیه استون مارتین 2.0 است که با راه اندازی مجدد کل عملیات از جمله آرزوهای برند و موقعیت دقیق بازار هدایت می شود. این مارکی است که دیگر نمی خواهد فقط در این فضای کمیاب رقابت کند، بلکه می خواهد مالک آن باشد.

DB12 کاملاً جدید به عنوان اولین خودروی اسپورت نسل بعدی استون مارتین با وجود شباهت زیادی به DB11 که جایگزین شده است، معرفی می شود.

در نگاه اول ممکن است شما را ببخشند که غیر از این فکر می کنید، اما اشتباه نکنید، DB12 یک حس سرعت بالا متمرکزتر و شاید بهترین مدل تولید سری استون مارتین در 114 سال کارکرد خود است.

این دقیقاً همان ماشینی است که تکرار بعدی جیمز باند برای پیشی گرفتن از شرورهای بالای موناکو در مسیر مست کننده جاده معروف به «مسیر ناپلئون» با پیچ‌های بی‌پایان سریع و مسطح نقطه به بیرون به آن نیاز دارد. به سمت راست حرکت کنید و حملات تمام گاز را بدون هیچ مانعی تقویت کنید.

DB12 یک نسل کاملاً جدید نیست، اگرچه توسعه آن سال‌هاست که با سطحی از جزئیات در حد وسواس است، البته اگر پیشرفت‌های مهندسی و طراحی گسترده‌ای را در این خودرو حساب کنید.

در چیزی که در منظر خودرویی امروزی یک شاهکار نادر است، DB12 کوتاه‌تر و باریک‌تر از DB11 است که جایگزین آن می‌شود – دومی زیرا آینه‌های جانبی اکنون به شکلی عالی ساخته شده‌اند که بدون قاب ساخته شده‌اند و میلی‌متر از عرض خودرو کم می‌کنند.

در هر دو انتها مسیرهای وسیع تری به دست می آورد. 22 میلی متر پایین عقب و 6 میلی متر در جلو. این باعث انتقال وزن کمتر و چسبندگی بیشتر می شود – دو ناحیه ای که به نظر می رسد در DB12 به درستی تغییر شکل داده اند و در اولین مجموعه خم های S که در مسیر ناپلئون از بین بردیم، فوراً قابل درک بودند.

فوراً جلوپنجره جسورتر آن را انتخاب خواهید کرد – ظاهراً برای تسهیل ظرفیت خنک‌سازی بیشتر طراحی شده است، در عین حال رگه‌ای بدتر را که از DBS الهام می‌گیرد، تداعی می‌کند. توجه داشته باشید، هنوز هم یک طراحی فوق العاده زیبا است.

طرفداران استون نیز احتمالاً کمی از Vanquish را در جلو انتخاب خواهند کرد. برای یکپارچهسازی با سیستمعامل بسیار ظریف است، به همین دلیل است که من طراحی روی DB12 را با توجه به تعادلی که بین فرم و عملکرد به دست آمده است به عنوان چیزی کاملاً برجسته ارزیابی می کنم.

برای اولین بار برای یک تولید کننده تجهیزات اصلی، DB12 تایرهای جدید میشلین پایلوت اسپورت 5S را دریافت می کند. این فقط چسبندگی اضافی آنها نیست، آنها یک لایه پلی اورتان دارند که ادعا می کند صدای تایر را تا 20 درصد کاهش می دهد.

آیرودینامیک نیز با DB12 فاکتور بزرگی دارد، اما نه به قیمت زیبایی. ضربات جانبی بارزتر هستند و هوا را از لاستیک‌های جلو خارج می‌کنند و آن را به سمت پایین بدنه هدایت می‌کنند تا اینکه به ستون A برخورد کنند، جایی که باعث ایجاد صدای نامناسب باد می‌شود.

کانال‌های تعبیه‌شده در ستون‌های C هوا را به داخل می‌کشند در حالی که یک تیغه هوا به ارتفاع یک متر در عقب خودرو با سرعت 160 کیلومتر در ساعت ایجاد می‌کنند که نیاز به اسپویلر عقب نامناسب را نفی می‌کند.

معماری آلومینیومی چسبانده شده استون در نتیجه مهاربندهای زیر بدنه بیشتر، هفت درصد برجستگی در سفتی پیچشی و سفتی جانبی دارد. اثر کلی فرمان تیزتر و چرخش مطمئن تر در زیر بار است.

همچنین به لطف دمپرهای هوشمند جدید، عملکرد سیستم تعلیق ارتقا یافته است. در مقایسه با DB11، محدوده تنظیم در دسترس مهندسان DB12 با استفاده از جدیدترین دمپرهای Bilstein DTX، 500 درصد افزایش یافته است.

فنرها و میلگردهای ضد غلت با نرخ فنر منحصربه‌فرد و میله‌های نوسان ضخیم‌تر اصلاح شده‌اند – اگر فقط 1 میلی‌متر در جلو و 2 میلی‌متر در عقب باشد، در حالی که همه نرخ‌های بوش نیز تغییر کرده‌اند. در اولین مورد استون مارتین، DB12 همچنین دارای یک تفاوت الکترونیکی است که می تواند در چند میلی ثانیه از حالت کاملاً باز به 100 درصد قفل شود.

قدرت به سرعت بالا رفته است، با این حال در موتور 4.0 لیتری توئین توربو V8 نیازی به برقی‌سازی یا هیبریداسیون وجود ندارد، زیرا به وضوح هرگونه محدودیت خروجی قبلی به خوبی و واقعاً برای DB12 حذف شده است.

متخصصان پیشرانه استون با استفاده از ترکیبی از توربوهای بزرگتر، پروفیل های بادامک اصلاح شده، نسبت تراکم بهینه شده، و خنک کننده به میزان قابل توجهی تقویت شده برای مقابله با غرغر اضافی، قدرت کمتر از 500 کیلووات و گشتاور 800 نیوتن متر را آزاد کرده اند.

در داخل، DB12 به سادگی سال ها جلوتر از هر چیزی است که استون قبلاً انجام داده است. سال‌ها سیستم‌های اطلاعات سرگرمی نامرغوب و قدیمی را از شرکت‌هایی مانند ولوو و مرسدس بنز تهیه کرد.

استون مارتین در یک چرخش قابل توجه، سه سال گذشته را صرف ساختن سیستم‌های UI و UX سفارشی برای سیستم اطلاعات سرگرمی کاملاً داخلی کرده است. همه این موارد DB12 را به اولین استون مارتین «کاملا متصل» با ویژگی‌هایی مانند به‌روزرسانی‌های هوایی (OTA)، یک برنامه و سرورهای داده امن خود استون مارتین تبدیل می‌کند.

قیمت آستون مارتین DB12 چقدر است؟

قیمت‌ این خودرو در حدود 450000 دلار قبل از هزینه‌های جاده‌ای است.

طراحی داخلی استون مارتین DB12

استون مارتین تا زمانی که به یاد می‌آورم، پشت توپ هشت در زمینه فناوری داخل خودرو بوده است، اما با توجه به ماهیت دست‌ساز این برند مشهور، سطح قابل‌توجهی از مهارت در نمایش داده شده است.

با این حال، استون دیگر وقتی صحبت از فناوری به میان می‌آید، در مقابل رقبا کمانچه دوم را بازی نمی‌کند. DB12 نوید دهنده عصر جدیدی برای این مارک است و ممکن است آن را به عنوان معیاری در بخش با عملکرد بالا قرار دهد.

DB12 اولین قدم برای استون مارتین است که فناوری خود را در اختیار دارد. این یک سرمایه‌گذاری عظیم است که باعث می‌شود این برند خودروهای نسل بعدی خود را با استفاده از رابطی با گرافیک و اجزای خاص خود، بدون از دست دادن کامل لمس کردن سوئیچ‌ها و شماره‌گیرها، آینده‌نگر کند.

این فقط دگرگونی سرگرمی اطلاعاتی نیست که شما را شگفت‌زده می‌کند، بلکه طیف کاملی از چیزها از طراحی و مواد گرفته تا کاردستی‌های دوخته شده با دست است که همگی فوق‌العاده هستند. مجلل و در عین حال کاربردی

کل پالت رنگی DB12 مطلوب است و سایه‌های سبز، نقره‌ای، خاکستری، سفید، آبی و حتی بنفش‌های خوش ذوق را در بر می‌گیرد، اما این رنگ زمردی رنگین کمانی ما در بیرون با ترکیب پوست قهوه‌ای مایل به زرد/Onyx Black است که به نظر می‌رسد در بین تماشاچیان هنگام غذا مورد علاقه است. یا جغرافیای محلی یک پیت استاپ را ایجاب می کرد.

صندلی‌های اسپورت پلاس ما با روکش‌های آلکانترای لحافی از نظر زیبایی شناسی نفیس و لوکس هستند و در عین حال در سخت‌ترین شرایط، استحکام کافی بالای بدنه را فراهم می‌کنند.

جای تعجب نیست که کابین به صراحت راننده محور است و میله هایی که در اعماق شاسی DB12 نصب شده اند – شاید بیشتر از آنچه استون قبلی را به یاد می آورم، از جمله حضور کوتاه اما شیرین من در ونتیج GT12 کمیاب و خشن.

فرمان چرمی تقریبا گرد و دست دوز، ضخیم‌تر از آن چیزی است که من انتظارش را داشتم، اما در دست‌ها به طرز شگفت‌انگیزی قابل لمس است و سطحی از کاردستی همخوانی با بهترین‌ها دارد.

حتی به نظر می رسید که پاروها با ارگونومی و مینیمالیسم طراحی شده اند.

تابلو برق کاملاً در سطح دیگری قرار دارد و به نظر می رسد بشکه های پیمایشی کاملاً وزنی و پیچ خورده برای کنترل صدا و دما وجود دارد، در حالی که دکمه استارت/ایست (همچنین پیچ خورده) به عنوان انتخابگر حالت رانندگی عمل می کند.

تنها با چند دکمه میانبر کلیدی، از جمله حالت دستی اختصاصی و شیفتر کوتاه چرمی، همه چیز بصری و ساده شده است.

هر دو صفحه نمایش به زیبایی در داشبورد ادغام شده اند و نشان دهنده انحراف خوبی از نسخه های شناور بسیار رایج این روزها – حتی در فضای لوکس است. ما ماشین‌های پیش‌تولید را می‌راندیم، و انتظار داریم که سیستم‌ها برای رفع اشکالات باقی‌مانده‌ای که ممکن است هنوز وجود داشته باشند، بیشتر اصلاح شوند، اما بیشتر در طول برنامه راه‌اندازی ما کار می‌کرد

به لطف یک سطل کنسول مرکزی مناسب و فضای ذخیره سازی کمی راحت تر در زیر پل کنسول، صرفاً از یک نقطه دسترسی، فضای بیشتری در داخل با فضای کافی برای تلفن، کیف پول و کلید وجود دارد. ما فقط توانستیم یک لیوان در جلو پیدا کنیم.

در حالی که استون مارتین ممکن است ادعای اولین “سوپر تورر” جهان در DB12 را داشته باشد، اما دو صندلی گاه به گاه در عقب با قطعاتی از همان مخفیگاه لوکس Bridge of Weir مانند صندلی های جلو دارد.

از ما بخرید

زیر کاپوت چیست؟

در حالی که استون مارتین نسخه ارتقا یافته V12 توئین توربوی DB11 را برای یک نوع قدرتمندتر از DB12 در مرحله‌ای از چرخه عمر آن رد نکرده است، حداقل در حال حاضر نسخه به شدت اصلاح شده مرسدس-AMG دست ساز را دریافت می‌کند. منبع 4.0 لیتری توئین توربو V8

500 کیلووات قدرت در 6000 دور در دقیقه و گشتاور 800 نیوتن متر بین 2750 تا 6000 دور در دقیقه به چرخ های عقب می فرستد.

این خودرو می تواند در 3.6 ثانیه از حالت ایستاده به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن 325 کیلومتر بر ساعت است.

این افزایش 53 کیلووات و 100 نیوتن متر در DB11 AMR V12 و 22 کیلووات در DBS است که به DB12 بالاترین توان خروجی را در بخش می دهد. و نه تنها در اوج است، بلکه در کل محدوده موتور است.

این با استفاده از توربوهای بزرگتر، پروفایل های بادامک اصلاح شده، نسبت تراکم بهینه و افزایش ظرفیت خنک کننده به دست آمده است.

برای اولین بار در استون مارتین مدل DB، V8 با یک گیربکس هشت سرعته خودکار با ظرفیت گشتاور بالاتر، درایو نهایی کوتاه تر و کالیبراسیون تعویض دنده منحصر به فرد، جفت می شود، اگرچه نسبت دنده ها مشابه DB11 است.

برای اولین بار برای یک خودروی جاده ای استون مارتین، DB12 دارای دیفرانسیل الکترونیکی است که به مهندسان طیف وسیع تری از قابلیت تیونینگ از جمله انتقال بدون درز بین باز و بسته را می دهد. تنها در 135 میلی ثانیه می تواند از حالت کاملا باز به قفل کامل برسد.

رانندگی با استون مارتین DB12

مثل همیشه، شور و شوق از همان ابتدا با پریدن روی صندلی راننده در حالی که شریک رانندگی من درگیر بود، من را تحت تأثیر قرار داد.

جاده‌های باریک‌تر و آهسته‌تر بالای موناکو و به سمت نیس امکان آشنایی با فرمان، سیستم تعلیق و بازخورد در جاده‌هایی را که هر میلی‌متر در آنها مهم است، فراهم می‌کند. حداقل دلیل من این بود.

راحتی صندلی فوق‌العاده است و با این حال، حتی در حالی که ما از اینجا به سمت کن می‌رویم و قبل از رفتن به موژین برای یک توقف قهوه، من در حال حاضر از تک تک جنبه‌های این خودرو می‌ترسیدم.

در خارج، DB12 قابل توجه و عضلانی به نظر می رسد، اما از پشت فرمان به اندازه کافی آسان است که از طریق فشارهای محکم در جاده ها با حداقل حاشیه خطا عبور کنید.

جدا از ماهیت مجلل لحاف آلکانترا و تقویت‌کننده کاملاً اندازه‌گیری شده، فرمان دقیق و شاسی پاسخ‌گو مرا در این دوره کم سرعت بسیار مجذوب خود می‌کند. فکر نمی‌کنم به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده‌ایم، و به نوعی هنوز کاملاً الهام‌بخش است.

فرمان به طرز شگفت انگیزی مستقیم و در عین حال وزن مناسبی دارد. رقبایی وجود دارند که کمک قدرت بیشتری ارائه می‌کنند که احساس می‌کنند عصبی هستند، جایی که استون تعادل را درست می‌کند.

من کمتر مطمئن بودم که ZF هشت سرعته همان ویژگی‌های احشایی یک گیربکس روغن‌کاری شده مانند PDK مسحورکننده پورشه یا جعبه‌های دوکلاچه فراری با تعویض دنده فوق‌العاده سریع را ارائه می‌دهد.

اما تیز، سریع و بالاتر از همه، مانند ابریشم صاف است. این فقط در حالت پیش فرض GT است که راحت ترین سواری را ارائه می دهد. واقعا راحت است، حتی روی جاده شکسته با لبه های فرو ریخته.

سپس سر و صدا وجود دارد. یکی از همکاران معمولاً قابل اعتماد به من هشدار داد که DB12 خیلی ساکت است. درست نیست، حتی از راه دور، مگر اینکه البته، او هدفون حذف نویز به سر داشت.

یک دکمه نادیده گرفتن صدای بلند برای حالت GT وجود دارد، اما به طور خودکار فعال می شود (این صدای اگزوز واقعی است) هنگامی که به قسمت Sport یا بالاتر بروید، و کاملاً هماهنگ است. نت اگزوز در اسپرت به سادگی مست کننده است. در لبه ی تهاجمی به حدی است که نمی خواهید بلندتر باشد.

یک صعود سربالایی در پیش است و یک بومی سریع السیر در BMW سری 2 بیشتر پیچ‌ها را مستقیم می‌کند، بنابراین برای پاسخ‌دهی سریع‌تر، آن را تا حدی در Sport+ بالا می‌بریم. کافی است بگوییم، DB12 بی ام و را با تحقیر می فرستد.

گشتاور زیادی در هنگام ضربه زدن وجود دارد که در زیر دریچه گاز بسیار سریعتر از آنچه که مشخصات عملکرد نشان می دهد احساس می شود. این یک ماشین بسیار سریع است که تقریباً التماس می کند تا آنجا که می توانید رانندگی کنید، اما هرگز احساس سرکشی یا محدودیت نمی کند.

شتاب داخل دنده بسیار زیاد است و به طرز قابل توجهی، هیچ نشانه ای از تاخیر از V8 توئین توربو ارتقا یافته وجود ندارد، صرف نظر از اینکه در محدوده دور دور هستید. این به خودی خود یک شاهکار مهندسی است و برای راننده پاداش شگفت انگیزی دارد.

وضوح مکانیکی و بازخورد عظیمی وجود دارد که راننده را تحت بارهای جدی ارائه می دهد، با این حال DB12 همیشه احساس آرامش می کند. برای خودرویی با این ابعاد عجیب و غریب است و گواهی بر جادوگری زیر بدنه توسط مردم گایدون است.

افکار فوری من این بود که به اندازه کافی فشار نمی‌آورم. خیلی راحته اما اینطور نیست، فقط شاسی است که با تمام جنبه های دیگر ماشین تماس گرفته شده است، حتی زمانی که شما در محدودیت هستید.

به نظر می‌رسد که در عین حال، حتی در +Sport کاملاً محکم و کاملاً مطابق با سواری مطابقت دارد و به همان اندازه که چیزی غیرقابل تغییر است، درگیر است.

یک فریاد ویژه برای دمپرهای تطبیقی ​​نه تنها به خاطر سهم فوق‌العاده‌شان در صلاحیت هندلینگ DB12، بلکه به‌خاطر معیار مساوی از انطباق سواری در جاده‌های بی‌عیب‌تر در شرایط مختلف B.

این فقط در شرایط خیس و لغزنده است 800 نیوتن متر گاهی اوقات پیشرفته ترین لاستیک جاده میشلین را تحت الشعاع قرار می دهد، اما به لطف بازخورد واضح، متوجه خواهید شد که این اتفاق می افتد. حتی در آن زمان، ما در حال انفجار در اسپرت بودیم و از هماهنگی کامل شاسی‌های دیفرانسیل عقب لذت می‌بردیم.

کج کردن ترازو با وزن خشک 1685 کیلوگرمی، DB12 سبک وزن نیست، اما یک بار هم احساس نمی کنید که توزیع وزن 48:52 از جلو به عقب درست نیست. کاملاً در گیره‌های مرطوب خیس می‌چرخد و می‌تواند سخت‌ترین جاده‌های کوهستانی را با چنین مهارتی نابود کند.

ترمزهای فولادی بزرگ استاندارد هستند، اما درپوش‌های سرامیکی کربنی اختیاری برای قدرت توقف فوق‌العاده روی آزمایش‌گر ما نصب شده‌اند که به شکلی خطی‌تر از آنچه که قبلاً عادت داشتید اعمال می‌شود.

DB12 نه تنها برجسته است، بلکه معیار جدید GT است – حداقل تا زمانی که DBS بعدی از راه برسد. این یک خودروی GT است که دارای استروئید است و عوارض جانبی ناخوشایندی ندارد.

مشخصات Aston Martin DB12

هر استون مارتین DB12 عملاً به صورت سفارشی ساخته می‌شود و بنابراین در مورد تزئینات و کیت اختیاری سفارشی می‌شود.

رینگ های آلیاژی فورج کاری شده 21 اینچی پنج پره نقره ای ساتن

آینه های بال بدون قاب

دو نمایشگر 10.25 اینچی

Apple CarPlay و Android Auto بی‌سیم

ناوبری با اتصال آنلاین

اپلیکیشن آستون مارتین با سه سال اتصال رایگان به خدمات آنلاین

به روز رسانی ها و تشخیص های خارج از هوا (OTA).

سیستم صوتی 390 واتی آستون مارتین با 11 بلندگو

ترمزهای فولادی چدنی 400 میلی متری دریل و شیاردار جلو، 360 میلی متر عقب

لاستیک میشلین پایلوت اسپرت اس 5

دمپرهای تطبیقی

رنگ جامد

گرمکن صندلی

آیا آستون مارتین DB12 ایمن است؟

استون مارتین مانند بسیاری از رقبای خود، خودروهای خود را با ANCAP یا Euro NCAP تست تصادف نمی کند و بنابراین رتبه ایمنی رسمی را دریافت نمی کند.

با این حال، لیست ویژگی های ایمنی فعال استاندارد گسترده است و شامل موارد زیر است:

هشدار برخورد رو به جلو

ترمز اضطراری خودکار

کروز کنترل تطبیقی ​​با عملکرد توقف و حرکت

هشدار خروج از خط

کمک حفظ خط

تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی

مانیتور گلدان کور

کمک عقب باز درب

کمک ترافیک متقابل

تشخیص خواب آلودگی راننده

دوربین 360 درجه با دید فراگیر

هزینه اجرای استون مارتین DB12 چقدر است؟

DB12 دارای یک ضمانت سه ساله است و هزینه های خدمات از نمایندگی های شخصی در دسترس است.

DB12 دارای مخزن سوخت 78 لیتری است و به سوخت ممتاز 98 RON نیاز دارد.

برداشت کلی

بنتلی کانتیننتال GT S، فراری روما یا هر رقیب دیگری از این دست را فراموش کنید، استون مارتین DB12 در سطح دیگری قرار دارد.

این خودرو بیشتر با 812 سوپرفست مطابقت دارد، اما حتی در این صورت استون مارتین ماشینی کامل‌تر، راننده‌پسندتر و پیشرفته‌تر به نظر می‌رسد، اما زمانی که مورد آزمایش قرار می‌گیرد، توانایی کمتری ندارد.

به شباهت‌های بصری با DB11 اهمیتی ندهید، زیرا کاملاً صادقانه بگوییم که شما یک ماشین جاده‌ای استون مارتین را که توانمندتر یا کاملاً رضایت‌بخش‌تر از DB12 است رانندگی نخواهید کرد.

تعجب نخواهم کرد که بهترین مهندسان شاسی و قوای محرکه استون مارتین را در کنار بهترین های تکنولوژی و دنیای لوکس بر روی این خودرو کار کرده اند.

با این حال آنچه هیجان انگیزتر است این است که DB12 تنها اولین قدم در تولد دوباره واقعی این برند است. من فقط می توانم تصور کنم که مرحله بعدی این تحول چه چیزی را به همراه خواهد داشت.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا