معرفی خودرو

تفاوت خودرو های برقی با بنزینی در چیست؟

وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) مزایای زیادی نسبت به خودروهای بنزینی دارند، از هزینه های جاری کمتر تا آلایندگی کمتر در طول عمر. اما خودروهای بنزینی در حال حاضر زیرساخت بهتری دارند و برای اکثر رانندگان بیشتر آشنا هستند. این مقاله تفاوت های مهم بین خودروهای برقی و گازسوز را پوشش می دهد تا به شما در درک مزایا و معایب هر کدام کمک کند. این که آیا در حال خرید خودرو هستید و سعی می کنید بین بنزین و برق تصمیم بگیرید، یا فقط می خواهید در مورد خودروهای برقی بیشتر بدانید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

ماشین برقی در مقابل هزینه ماشین بنزینی

قیمتی که برای یک وسیله نقلیه می‌پردازید بسته به برند، ویژگی‌ها، اندازه، وضعیت، سن و مسافت پیموده شده آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین مقایسه هزینه‌های اولیه برای خودروهای بنزینی و الکتریکی دشوار است. گفتنی است، هنگام مقایسه خودروهای گازسوز مشابه و خودروهای برقی، خودروهای برقی معمولاً هزینه اولیه بالاتری دارند. با این حال، یک مطالعه Consumer Reports نشان داد که یک مالک متوسط ​​خودروهای برقی بین 6000 تا 10000 دلار در طول عمر وسیله نقلیه پس انداز می کند.

اگر خرید خودروهای برقی می تواند هزینه بیشتری داشته باشد، چرا در دراز مدت خرید آنها ارزان تر است؟

هزینه سوخت خودروهای برقی در مقابل گاز

واقعیت ساده این است که میانگین هزینه شارژ یک خودروی برقی کمتر از هزینه متوسط ​​سوخت گیری یک خودروی بنزینی است. مطالعه ای توسط وزارت انرژی نشان داد که در طول 15 سال، دارندگان خودروهای برقی می توانند در مقایسه با دارندگان خودروهای بنزینی، 14500 دلار در هزینه سوخت صرفه جویی کنند. این یک صرفه جویی بالقوه عظیم برای دارندگان خودروهای برقی است.

بدیهی است که کجا زندگی می‌کنید، چه خودرویی می‌خرید و حتی نحوه شارژ کردن می‌تواند بر هزینه‌های سوخت شما تأثیر بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله کامل ما را در مورد هزینه شارژ ماشین الکتریکی در مقایسه با پمپ بنزین بررسی کنید .

هزینه تعمیر و نگهداری خودروی برقی در مقابل گازسوز

خودروهای برقی همچنین هزینه تعمیر و نگهداری منظم کمتری نسبت به خودروهای بنزینی دارند زیرا از نظر مکانیکی ساده تر هستند. با داشتن قطعات متحرک کمتر و بدون نیاز به تعویض روغن – از جمله مزایای دیگر – دفتر فدرال بهره وری انرژی و انرژی های تجدیدپذیر دریافت که هزینه نگهداری خودروهای الکتریکی 4 سنت کمتر از خودروهای گازسوز در هر مایل است. در طی 15 سال، این بدان معناست که متوسط ​​راننده آمریکایی حدود 8000 دلار کمتر برای تعمیر و نگهداری هزینه می کند.

به خاطر داشته باشید، انتخاب وسیله نقلیه و عادات رانندگی شما می تواند بر هزینه های تعمیر و نگهداری شما تأثیر بگذارد. خودروهای برقی با مسافت پیموده شده ممکن است به تعویض باتری نیز نیاز داشته باشند، در حالی که خودروهای گازسوز با مسافت پیموده شده می‌توانند به تعمیرات مکانیکی گسترده‌تری نیاز داشته باشند، که برخی عدم اطمینان را افزایش می‌دهد. برای یک خلاصه کامل، به مقاله کامل ما در مورد هزینه های تعمیر و نگهداری خودروهای الکتریکی بروید

مشوق ها و تخفیف های دولتی

برنامه‌هایی که مشوق‌های مالیاتی و تخفیف‌ها را ارائه می‌کنند برای ترویج پذیرش خودروهای الکتریکی و کاهش هزینه‌های اولیه برای خریداران طراحی شده‌اند. معروف ترین برنامه اعتبار مالیاتی فدرال تا 7500 دلار برای خودروهای الکتریکی جدید و تا 4000 دلار برای خودروهای برقی دست دوم است. با این حال، برنامه های دیگری در سطوح ایالتی و محلی وجود دارد. شرکت برق شما حتی ممکن است برای یک خودروی برقی جدید یا دست دوم یا نصب یک ایستگاه شارژ در خانه شما تخفیف ارائه دهد.

این مهم است که تحقیقات خود را در مورد انگیزه های موجود در هنگام در نظر گرفتن هزینه کلی یک ماشین الکتریکی انجام دهید. Edmunds خلاصه کاملی از اعتبار مالیاتی جدید فدرال و فهرستی از منابع دیگر دارد که می تواند به شما در درک گزینه های خود کمک کند .

خودروهای برقی در مقابل آلایندگی خودروهای گازسوز

خودروهای الکتریکی تولید گازهای گلخانه ای صفر می کنند، اما این تنها راهی نیست که یک خودرو گازهای گلخانه ای و سایر آلودگی ها را ایجاد می کند.

خودروهای برقی در مقابل انتشار کربن خودروهای گازسوز

شاید شنیده باشید که خودروهای برقی در حین تولید بیشتر از خودروهای بنزینی آلودگی گازهای گلخانه ای ایجاد می کنند و در برخی از نقاط کشور برق همچنان از سوزاندن زغال سنگ یا گاز طبیعی تولید می شود. پس چرا انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی بخشی از تلاش برای مهار انتشار کربن است؟

خودروهای برقی انرژی را بسیار موثرتر از خودروهای بنزینی مصرف می کنند. بیشتر انرژی موجود در بنزین به عنوان گرمای هدر رفته یا به دلیل اصطکاک در پیشرانه از بین می رود. طبق گزارش EPA، خودروهای برقی حدود 77 درصد انرژی مصرفی از شبکه را به برق تبدیل می کنند، در حالی که خودروهای بنزینی تنها حدود 12 تا 30 درصد از انرژی موجود در بنزین را به برق تبدیل می کنند . این بدان معناست که حتی هنگامی که با انرژی کثیف – مانند زغال سنگ و گاز طبیعی – کار می‌کند، خودروهای الکتریکی همچنان مسئول انتشار کربن کمتری نسبت به خودروهای گازسوز هستند. اما تولید انرژی های تجدیدپذیر در سطح ملی به رشد خود ادامه می دهد و به طور کلی انتشار کربن را کاهش می دهد.

ردپای کربن خودروی الکتریکی شما بسته به محل زندگی و منبع انرژی شما متفاوت است. با این حال، طبق داده‌های مرکز داده سوخت‌های جایگزین فدرال در زمان نگارش، به‌طور متوسط، انتشار سالانه یک خودروی گازسوز چهار و نیم برابر بیشتر از انتشارات یک خودروی الکتریکی است .

این کارایی به خودروهای الکتریکی کمک می‌کند تا انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از تولیدشان را جبران کنند. درست است که تولید خودروهای برقی در حال حاضر بیشتر از تولید خودروهای گازسوز دی اکسید کربن تولید می کند، که بیشتر به دلیل منابع مورد نیاز برای تولید بسته های باتری بزرگ است. بر اساس مطالعه رویترز، زمانی که در جاده هستید، حدود 15000 تا 20000 مایل رانندگی لازم است تا یک خودروی برقی معمولی این آلاینده های اضافی را جبران کند . این کمتر از دو سال رانندگی برای یک آمریکایی معمولی است.

با میانگین سنی یک خودرو در جاده‌های آمریکا کمی بیش از 12 سال ، خودروهای الکتریکی در طول عمر خود نسبت به خودروهای بنزینی انتشار کربن کمتری تولید می‌کنند.

مزایای سلامت و زیست محیطی خودروهای برقی

سوختن بنزین تعدادی آلاینده دیگر تولید می کند که بسیاری از آنها تأثیر منفی بر سلامت انسان و نه فقط محیط زیست دارند. قرار گرفتن در معرض آلودگی ناشی از اگزوز خودرو بر ریه ها، قلب، مغز و سایر اندام های شما تأثیر می گذارد. آسم یکی از این نگرانی‌های سلامتی است و مطالعه‌ای توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که با افزایش پذیرش EV در کد پستی معین، آلودگی هوای محلی و مراجعه‌های اورژانس مربوط به آسم کاهش یافته است.

سوختن بنزین تعدادی آلاینده دیگر تولید می کند که بسیاری از آنها تأثیر منفی بر سلامت انسان و نه فقط محیط زیست دارند. قرار گرفتن در معرض آلودگی ناشی از اگزوز خودرو بر ریه ها، قلب، مغز و سایر اندام های شما تأثیر می گذارد. آسم یکی از این نگرانی‌های سلامتی است و مطالعه‌ای توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که با افزایش پذیرش EV در کد پستی معین، آلودگی هوای محلی و مراجعه‌های اورژانس مربوط به آسم کاهش یافته است.

فراتر از آلودگی هوا، خودروهای الکتریکی می توانند به روش های دیگری نیز به کاهش آلودگی کمک کنند . به عنوان مثال، روغن موتور حاوی مواد شیمیایی سمی و مواد شیمیایی شناخته شده برای ایجاد سرطان است. روغنی که از خودروها نشت می کند یا به طور نامناسب دفع می شود، می تواند سفره های آب محلی و منابع آب زیرزمینی را آلوده کند. EPA تخمین می زند که سالانه 200 میلیون گالن نفت در ایالات متحده به طور نادرست دفع می شود. حذف نیاز به روغن موتور به مزایای زیست محیطی خودروهای الکتریکی کمک می کند.

رانندگی با خودروهای برقی در مقابل خودروهای بنزینی

چند تفاوت کلیدی در نحوه رانندگی خودروهای گازسوز و برقی وجود دارد، با خودروهای برقی که انتقال قدرت نرم‌تر و برخی گزینه‌های رانندگی منحصربه‌فرد را ارائه می‌دهند.

از ما بخرید

گشتاور و شتاب

به دلیل روشی که موتورهای الکتریکی کار می کنند، می توانند گشتاور کامل خود را بلافاصله ارائه دهند، در حالی که موتورهای بنزینی باید ابتدا دور خود را افزایش دهند. در خودروهای الکتریکی، به آن «گشتاور فوری» گفته می‌شود، و به این معنی است که خودروهای الکتریکی هنگام دور شدن از یک ایستگاه یا تلاش برای عبور از بزرگراه، احساس سریع‌تری دارند.

خودروهای برقی نیز معمولاً از گیربکس‌های چند سرعته مانند خودروهای بنزینی استفاده نمی‌کنند، بنابراین نیازی به تعویض دنده در هنگام شتاب گیری یا زمانی که نیروی بیشتری می‌خواهید ندارند. این امر زمان پاسخگویی را کاهش می‌دهد، شتاب را بهبود می‌بخشد و رانندگی را نرم‌تر می‌کند.

برخی از خودروهای سریع السیر در جهان در حال حاضر خودروهای برقی با عملکرد بالا هستند، اما حتی خودروهای برقی رایج نیز در جاده احساس سرعت و روانی دارند.

رانندگی با یک پدال و ترمز احیا کننده

اکثر خودروهای برقی حالت رانندگی به نام “رانندگی با یک پدال” را ارائه می دهند که پدال گاز را به چیزی شبیه به انتخابگر سرعت تبدیل می کند. در رانندگی معمولی، هنگامی که پای خود را از روی پدال گاز بردارید، خودرو به سمت ساحل حرکت می کند، اما در حالت تک پدال، هنگامی که پای خود را بلند می کنید، سرعت خودرو کاهش می یابد.

خودروهای الکتریکی از ترمز احیا کننده استفاده می‌کنند، جایی که موتورهای الکتریکی سرعت خودرو را کاهش می‌دهند و در عین حال مانند ژنراتورها عمل می‌کنند تا الکتریسیته را پس بگیرند و باتری را کمی شارژ کنند. این به کارایی خودروهای الکتریکی می‌افزاید و اثر ترمز می‌تواند بسیار قوی باشد. در بسیاری از خودروهای الکتریکی می تواند شما را به طور کامل متوقف کند. حتی زمانی که از پدال ترمز در خودروهای الکتریکی استفاده می‌کنید، معمولاً ابتدا ترمز احیاکننده را درگیر می‌کند و در صورت نیاز به قدرت توقف بیشتر، ترمز فیزیکی را شروع می‌کند. رانندگی با یک پدال به این معنی است که اگر موتورهای الکتریکی شتاب ندهند یا سرعت ثابتی نداشته باشند، ترمز می کنند و اثر کند شدن را ایجاد می کنند.

در حالت تک پدال همچنان می‌توانید از پدال ترمز برای قدرت توقف بیشتر استفاده کنید، اما مزیت این حالت این است که رانندگی نرم‌تر را تشویق می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که بدانید بیشترین انرژی ممکن را دوباره دریافت می‌کنید.

ماشین برقی در مقابل ماشین گازسوز راحتی و انعطاف پذیری

از برخی جهات، خودروهای الکتریکی می‌توانند بسیار راحت باشند، اما زیرساخت‌های گازی توسعه‌یافته‌تر و برخی از مزایا در مورد یدک‌کشیدن وسایل نقلیه گازسوز در حال حاضر انعطاف‌پذیرتر هستند.

محدوده اضطراب و زمان شارژ

برای رانندگی روزمره و رفت و آمد، اکثر خودروهای برقی برد بیشتری نسبت به نیاز یک راننده معمولی ارائه می دهند. و اگر بتوانید در خانه یا محل کار شارژ کنید، باید بتوانید همیشه محدوده کافی را در دسترس داشته باشید. ترفند غلبه بر اضطراب مسافت این است که به میزان رانندگی خود در روز فکر کنید و به خاطر داشته باشید که – اگر بتوانید یک شبه در خانه شارژ کنید – هر روز صبح را با محدوده کامل ماشین خود شروع خواهید کرد. برای راهنمایی بیشتر، راهنمای ما را بررسی کنید تا بفهمید واقعاً به چه مقدار برد ماشین الکتریکی نیاز دارید .

خوشبختانه، برنامه‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما در یافتن شارژرها و برنامه‌ریزی مسیر خود برای سفرهای طولانی‌تر کمک کنند. با این حال، با زمان‌های شارژ فعلی و محدودیت‌های زیرساختی، خودروهای برقی مانند خودروهای بنزینی انعطاف‌پذیری در هر مکان و هر زمان را ندارند.

خودروهای بنزینی توسط شبکه ای توسعه یافته متشکل از بیش از 100000 پمپ بنزین در سراسر کشور پشتیبانی می شوند و ما می دانیم که اگر مجبور شویم برای بنزین توقف کنیم، فقط چند دقیقه طول می کشد. حتی خودروهای برقی با سریع ترین شارژ نیز به 15 تا 20 دقیقه نیاز دارند تا شارژی معادل یک شارژ را به شما بدهند. این سرعت‌های شارژ فقط با شارژرهای سریع سطح 3 یا DC و حتی در آن زمان فقط در شارژرهای سطح 3 با قابلیت شارژ 350 کیلووات در دسترس هستند. اگر سفری طولانی دارید، یک خودروی برقی نه تنها به توقف‌های شما زمان می‌افزاید، بلکه سردرگمی بالقوه‌ای را افزایش می‌دهد زیرا باید برای توقف‌های خود برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن شوید که شارژرهای مناسب در دسترس هستند. می توانید از راهنمای ما در مورد شارژ EV اطلاعات بیشتری کسب کنید .

صندوق عقب و فضای بار

معمولاً خودروهای برقی باتری‌های خود را به‌عنوان «اسکیت‌برد»های بزرگ و مسطح که زیر کف خودرو قرار می‌گیرند، بسته‌بندی می‌کنند. علاوه بر این، موتورهای الکتریکی نسبت به موتورهای گازی به فضای کمتری نیاز دارند و خودروهای الکتریکی نیازی به یافتن مکانی برای قرار دادن یک گیربکس چند سرعته بزرگ ندارند. این بدان معناست که خودروهای برقی می توانند به گونه ای طراحی شوند که فضای داخلی و فضای بار عالی را متناسب با اندازه خود ارائه دهند.

بدون اینکه موتورهای بنزینی فضای زیر کاپوت را اشغال کنند، برخی از خودروهای الکتریکی یک محفظه ذخیره اضافی به نام فرنک ارائه می دهند. Frunk ترکیبی از “جلو” و “تنه” است که به فضای بار اضافی زیر کاپوت خودرو اشاره دارد. اینها می توانند از جاهای کوچک کوچک که عمدتاً فقط برای ذخیره کابل های شارژ پشتیبان مفید هستند تا فضاهای عظیمی که با صندوق عقب موجود در سدان های کامپکت رقابت می کنند، متغیر باشند.

در حالی که قبلاً تعدادی کوپه و سدان با موتور عقب مانند فولکس واگن بیتل قدیمی وجود داشت، این روزها این طرح بسیار نادر است زیرا اکثر خودروها موتور خود را در جلو دارند. در حال حاضر، پورشه 911 متداول‌ترین خودروی بنزینی است که احتمالاً می‌توانید آن را با خرخر پیدا کنید.

یدک کش کامیون های برقی

موتورهای گازی و دیزلی برای بکسل کردن هر چیزی از تریلرهای کوچک گرفته تا کمپینگ های بزرگ یا حتی قایق ها عالی هستند. وقتی موتورهای بنزینی به سرعت رسیدند، لازم نیست برای حفظ سرعت آنقدر سخت کار کنند. اضافه کردن وزن یک تریلر به یک کامیون قدرتمند می تواند بر شتاب و ترمز آن تأثیر بگذارد، اما واقعاً بر توانایی آن در حرکت راحت تأثیر نمی گذارد.

موتورهای الکتریکی در حفظ سرعت خودرو سخت‌تر کار می‌کنند و اضافه کردن وزن بیشتر و کشش آیرودینامیکی بار آنها را افزایش می‌دهد. در حالی که توانایی آنها در تولید گشتاور آنی قوی به این معنی است که آنها بسیار قادر به جابجایی بارهای سنگین هستند، برد آنها می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گیرد. در یک آزمایش ادموندز در دنیای واقعی، دیدیم که برد پیش‌بینی‌شده در دو کامیون برقی به کمتر از نصف برد طبیعی آنها کاهش یافته است .

بنابراین، در حالی که کامیون‌های برقی در شتاب گرفتن و عبور از سایر وسایل نقلیه، حتی با بارهای سنگین، کار بسیار خوبی انجام می‌دهند، در هنگام یدک‌کشی به شارژ بیشتر نیاز دارند.

به روز رسانی های خارج از هوا

به‌روزرسانی‌های هوایی (یا به‌روزرسانی‌های OTA، که گاهی اوقات به آنها OTA نیز گفته می‌شود) به‌روزرسانی‌های سیستم‌های رایانه‌ای در خودرو هستند که به‌صورت بی‌سیم، یا از طریق اتصال سلولی یا Wi-Fi دانلود می‌شوند. هم خودروهای گازسوز و هم خودروهای برقی می‌توانند به‌روزرسانی‌های OTA را دریافت کنند، اما ادغام عمیق سیستم‌های رایانه‌ای در خودروهای برقی به این معنی است که OTA می‌تواند تأثیر مهم‌تری داشته باشد.

برای خودروهای مدرن گازسوز غیرمعمول نیست که به‌روزرسانی‌های OTA را برای سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی خود دریافت کنند، که می‌تواند کارهایی مانند اصلاح رابط کاربری یا حتی فعال کردن ویژگی‌هایی با پشتیبانی سخت‌افزاری از قبل موجود، مانند Apple CarPlay® یا Android Auto ™ بی‌سیم انجام دهد . برخی از خودروهای بنزینی حتی دارای کمک راننده هستند که با به‌روزرسانی‌های هوایی قابل تنظیم هستند.

برخی از خودروهای الکتریکی به‌روزرسانی‌های جامع‌تری دریافت می‌کنند، از جمله تغییراتی در نحوه واکنش آنها به ورودی‌های دریچه گاز و ترمز، نحوه عملکرد نرم‌افزار مدیریت باتری و موارد دیگر. نتیجه این است که OTAهای خودروهای برقی می توانند احساس یک خودرو در جاده و حتی میزان برد در دسترس را تنظیم کنند.

ایده این است که به‌روزرسانی‌های هوایی می‌تواند به احساس طراوت طولانی‌تر خودرو کمک کند و به طور بالقوه برخی از مشکلات را بدون نیاز به بازدید از سرویس برطرف کند.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا