مشخصات فنی خودرو

رول میله های پیکاپ تراک چیست و انواع مختلف آن چیست؟

رول میله‌ها ویژگی مشترکی هستند که در بسیاری از وانت‌ها پیدا خواهید کرد. مردم آن را به نام‌های مختلفی می‌نامند، اما چیزی که نمی‌دانند این است که این میله‌ها به ایمنی، عملکرد و ظاهر کامیون کمک می‌کنند.

رول میله یک میله فلزی است که از یک طرف به سمت دیگر مستقیماً در پشت کابین کامیون قرار دارد. هدف اصلی آن محافظت از کابین در برابر له شدن در تصادف است، اما همچنین حمل و نقل محموله را بسیار آسان می کند و به زیبایی خودرو می افزاید.

چیزهای زیادی برای کشف در مورد رول میله در کامیون های وانت وجود دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. تا انتها بخوانید تا با مزایای رول بار و انواع مختلف آن آشنا شوید.

هدف رول بار در وانت چیست؟

رول بار ایمنی بیشتری را فراهم می کند و از له شدن کابین در صورت غلتیدن وسیله نقلیه جلوگیری می کند، از این رو این نام را به خود اختصاص داده است.

با این حال، پیکاپ تراک و رول بارها به افزونه های چند منظوره تبدیل شده اند که به دلایل مختلف مفید هستند.

در حالی که آنها در درجه اول به عنوان وسایل ایمنی عمل می کنند، می توانند به حمل بار اضافی نیز کمک کنند. به عنوان مثال، تاجران انواع خاصی از رول بارها را برای کمک به حمل نردبان، لاستیک‌های یدکی و سایر محموله‌ها انتخاب می‌کنند.

علاوه بر این، رول میله ها همچنین می توانند به عنوان نقاط اتصال نورافکن ها و بلندگوها، در میان سایر لوازم جانبی الکتریکی، عمل کنند. رول میله‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند سیم‌کشی را پنهان می‌کنند که لوازم جانبی را به سیستم برق کامیون متصل می‌کند.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، رول بارها نیز بخشی از زیبایی شناسی کلی کامیون هستند. بازار پر از مدل های ساده، خشن و براق است که می توان به چند دسته اشاره کرد. مطمئناً می توانید یکی را پیدا کنید که متناسب با سبک شما باشد.

فواید رول بار چیست؟

رول میله‌ها فقط برای نمایش نیستند، بلکه مزایای مهمی را ارائه می‌دهند که آن‌ها را به ارتقای ارزشمندی برای هر مالک کامیون تبدیل می‌کند.

در اینجا برخی از مزایای رول بارهای کامیون آورده شده است:

افزایش ایمنی: اول از همه، باید همیشه به یاد داشته باشیم که هدف رول بار افزایش ایمنی شماست. آنها استحکام بیشتری به وسیله نقلیه اضافه می کنند و می توانند در تصادفات رانندگی نجات دهند.

ظاهر بهبود یافته: مانند اکثر لوازم جانبی، رول میله ها جذابیت زیبایی دارند. انتخاب مناسب می‌تواند ظاهر کلی وانت شما را تغییر دهد و ظاهر آن را نرم‌تر، سخت‌تر یا هر شکل دیگری که می‌خواهید نشان دهد.

کارکرد اضافه شده: میله های یدک کش عملکردهای بیشتری را به کامیون شما ارائه می دهند. تاجرانی که در حال رانندگی هستند، مطمئناً از داشتن مکانی برای سوار کردن نردبان ها و سایر تجهیزات خود در حین رفت و آمد بین محل های کار، قدردانی خواهند کرد.

نصب آسان: نصب رول بارها حتی به عنوان یک افزونه پس از فروش نسبتاً آسان است. از آنجایی که نصب آن آسان است، می توانید آن را خودتان انجام دهید یا به جای آن برای یک حرفه ای هزینه نسبتا کمی بپردازید.

با در نظر گرفتن این مزایا، جای تعجب نیست که رول بارها در مورد کامیون ها بسیار رایج هستند. آنها یا به عنوان لوازم جانبی استاندارد عرضه می شوند یا توسط مالک اضافه می شوند.

انواع مختلف رول میل چیست؟

رول بارهای وانت بار در انواع مختلف وجود دارد. به همین دلیل است که تعیین تعداد انواع رول میله چالش برانگیز است.

درعوض، می‌توانید رول‌بارها را از تولیدکنندگان مختلف با ترکیبی از کیفیت‌های زیر پیدا کنید:

  1. تک و چند میله و پا

در ابتدایی ترین شکل خود، رول بار تنها از یک نوار تشکیل شده است که از یک سمت کامیون به سمت دیگر کشیده می شود و با شکل پشت کابین مطابقت دارد. با این حال، به جای آن می توانید مدل هایی با دو یا سه میله نیز پیدا کنید.

در همین حال، میله های رول نیز در تعداد پایه های مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید یک رول میله را تهیه کنید که روی یک و نیم یا دو پایه به کامیون سوار می شود.

  1. مواد مختلف، رنگ ها، و پایان

علاوه بر میله و تعداد پایه، میله های رول ساخته شده از مواد، رنگ ها و پرداخت های مختلف را نیز خواهید یافت. این یک راه بسیار عالی است، زیرا به این معنی است که می توانید یکی را پیدا کنید که با سلیقه شما و طراحی کامیون شما مطابقت داشته باشد.

رنگ‌های بی‌شماری برای انتخاب وجود دارد، و رول‌بارهای کرومی برای کامیون‌ها تنها یکی از نمونه‌های بسیاری از پرداخت‌هایی است که می‌توانید در فروش پیدا کنید.

  1. با باربند

قبلاً خواندید که برخی از رول‌بارها عملکرد بیشتری به نمای بیرونی کامیون می‌دهند. این مطمئناً درست است، و همچنین به همین دلیل است که می‌توانید رول‌بارهایی را پیدا کنید که دارای قفسه‌های اضافی هستند.

این قفسه‌ها مکان‌های بیشتری را برای نگهداری تجهیزات، لوازم یا هر چیز دیگری که ممکن است برای حمل و نقل ایمن اقلام نیاز داشته باشید، فراهم می‌کنند. در مورد قفسه های سقفی اینجا بخوانید!

باز هم، ویژگی هایی مانند این در تنوع بی پایانی وجود دارد. بنابراین لازم نیست نگران پیدا کردن موردی که کاملاً مطابق با نیازهای شما باشد باشید.

از ما بخرید
  1. با ریل های جانبی

در هسته خود، میله های رول بر روی بیرونی پشت کابین کامیون متمرکز شده اند. با این حال، برخی از مدل ها تا قسمت عقب کامیون کشیده می شوند، مانند مدل هایی که دارای ریل های جانبی هستند.

این ریل های جانبی می توانند عملکرد بیشتری را به رول بار ارائه دهند. به عنوان مثال، می توانید چیزهایی مانند نردبان را روی آنها محکم کنید.

برخی از آنها نرده‌هایی نیز دارند که می‌توانید از آنها برای بالا رفتن و خارج شدن از تخت کامیون و نصب لوازم الکتریکی مانند نورافکن و بلندگوهایی که قبلاً ذکر شد استفاده کنید.

  1. با توری

در نهایت، می توانید رول میله هایی با توری های محافظ شیشه عقب کامیون پیدا کنید. این بدان معناست که رول میله بیشتر از محافظت از کابین در برابر له شدن در تصادف انجام می دهد. علاوه بر این، به جلوگیری از نفوذ هر کسی از پشت به وسیله نقلیه نیز کمک می کند.

رول بار در مقابل رول کیج در مقابل نوار ضد رول – تفاوت چیست؟

شاید قبلاً بدانید که بسیاری از لوازم جانبی خودرو چیزهای مختلفی نامیده می شوند و مردم از این نام ها به جای یکدیگر استفاده می کنند. متأسفانه در این مورد نیز این اتفاق می افتد، زیرا بسیاری از افراد رول بار را با رول کیج و حتی ضد رول میل اشتباه می گیرند.

برای روشن شدن، رول میله تنها یک میله است که از له شدن عقب کابین محافظت می کند. در همین حال، یک رول کیج به معنای واقعی کلمه یک قفس در اطراف کابین تشکیل می دهد و از همه طرف محافظت می کند. اغلب قفس‌های رول را می‌بینید که در برنامه‌های مسابقه‌ای برای محافظت از رانندگان استفاده می‌شوند.

یک نوار ضد غلت – که رول بار (آه!) یا نوار نوسان نیز نامیده می شود – به هیچ وجه شبیه به آن نیست. درعوض، میله ضد غلتش بخشی از سیستم تعلیق خودرو است و به جلوگیری از غلتش در زمانی که خودرو به پیچ های تیز می رسد کمک می کند.

آیا می توانید رول میله های دست دوم بخرید؟

بله، شما می توانید یک رول بار کارکرده برای کامیون های مختلف خریداری کنید. همانطور که می توانید تصور کنید، رول بارها تحت تأثیر مسافت پیموده شده قرار نمی گیرند، بنابراین گرفتن دست دوم یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه و افزایش ایمنی وسیله نقلیه شما است.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا