آموزشی

محدوده ماشین برقی

رنج خودروی برقی

شما در بازار یک وسیله نقلیه الکتریکی دست دوم هستید. شاید امیدوار باشید که در مصرف سوخت صرفه جویی کنید ، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهید یا از فناوری جدید هیجان زده شده باشید. دلیل هرچه که باشد، داشتن یک خودروی الکتریکی به این معنی است که احتمالاً برای اولین بار به برد خودروی خود فکر می کنید.

برد یکی از اولین چیزهایی است که هنگام تحقیق در مورد ماشین الکتریکی به آن توجه می کنید. داشتن برد طولانی می تواند نقطه فروش بزرگی برای یک EV باشد، و این محدوده اضافی اغلب با قیمت بالاتری همراه است. اما واقعا به چه میزان برد نیاز دارید؟ آیا چیزی به نام برد بیش از حد وجود دارد؟ و چه عوامل دیگری بر دامنه شما تأثیر می گذارد؟

منظور ما از “محدوده” چیست؟

برد این است که وقتی وسیله نقلیه شما پر از سوخت است چند مایل می تواند طی کند. این سوخت می تواند الکتریسیته، بنزین، هیدروژن باشد. هوندا CR-V 2022 می تواند با یک باک پر بنزین نزدیک به 500 مایل در بزرگراه طی کند، در حالی که موستانگ Mach-E 2022 می تواند بیش از 300 مایل را با یک بار شارژ طی کند. در نگاه اول، به نظر می رسد که خودروهای بنزینی دارای یک مزیت در مورد برد کلی هستند. اما این تمام ماجرا نیست.

اگر خودروی برقی خود را هر شب شارژ می کنید، مثلاً تویوتا bZ4X ، می توانید هر روز را با باک پر شروع کنید. بنابراین، در حالی که خودروی گازسوز شما با سهولت پر کردن سریع و ایستگاه های متعدد برای سوخت گیری همراه است، یک خودروی برقی این مزیت را دارد که در هنگام خواب راحت، شارژ را پر کند.

محاسبه نیازهای برد خودروی الکتریکی شما

قانون کلی ما این است که محدوده کافی برای پوشش رفت و آمد روزانه خود را سه برابر داشته باشید. اگر روزانه 30 مایل رفت و برگشت با خودروی برقی خود در حال رفت و آمد هستید، خودرویی با حداقل برد 90 مایل می خواهید. وقتی می‌گوییم «رفت و آمد»، این فقط مختصری برای مایل‌های روزانه است. اگر چندین بار در هفته مردم را به سرتاسر شهر می‌فرستید، ممکن است بخواهید این سوال را متفاوت در نظر بگیرید.

اگر قصد دارید خودروی گازسوز خود را با خودروی برقی جایگزین کنید، از کیلومتر شمار خودروی فعلی خود برای محاسبه چند مایل در روز استفاده کنید. ممکن است از میزان رانندگی خود متعجب شوید. طبق گزارش وزارت حمل و نقل ایالات متحده، آمریکایی ها به طور متوسط ​​سالانه 13476 مایل رانندگی می کنند. این باعث می‌شود میانگین مسافت روزانه رانندگی در حدود 37 مایل باشد، یعنی یک آمریکایی معمولی فقط باید به یک خودروی برقی با برد 111 مایل نیاز داشته باشد، درست است؟ تقریباً هر ماشین برقی موجود در بازار می تواند این تعداد را شکست دهد، بنابراین مشکل حل شد!

نه کاملا. بسیاری از عوامل دیگر می توانند این محاسبات را تغییر دهند، مانند آب و هوای محل زندگی، محل شارژ، شیوه رانندگی شما، و اینکه آیا خودرویی با تمام چرخ متحرک می خواهید یا نه. بعداً با جزئیات بیشتری به همه این موارد خواهیم پرداخت، اما این چیزی است که باید در نظر داشت.

اکثر خریداران می توانند مطمئن باشند که تا زمانی که بتوانند یک ایستگاه شارژ در محل زندگی خود نصب کنند، اکثر خودروهای برقی می توانند رفت و آمد روزانه خود را انجام دهند.

ماشین برقی خود را در خانه شارژ کنید

اکثر دارندگان EV در خانه شارژ می کنند. این منطقی است زیرا معمولاً مقرون به صرفه ترین و راحت ترین راه برای وارد کردن برق به وسیله نقلیه شما است. ما در این مقاله همه اطلاعاتی را که در مورد شارژ کردن نیاز دارید، چه در خانه و چه در جاده دریافت کرده ایم .

دو روش برای شارژ EV در خانه وجود دارد. می توانید از شارژر سطح 1 استفاده کنید که به همان پریز 120 ولتی متصل می شود که برای لوازم خانگی مانند توستر یا مایکروویو استفاده می کنید. شارژرهای سطح 1 برق را بسیار آهسته اضافه می کنند، معمولاً فقط بین 5 تا 8 مایل در ساعت. اگر رفت و آمد شما کوتاه است یا خودروی الکتریکی شما برد محدودی دارد، مانند مدل های قدیمی نیسان لیف یا شورولت بولت، ممکن است مشکلی ایجاد نشود.

به خاطر داشته باشید که استفاده از شارژر سطح 1 می تواند شما را با کسری شارژ مواجه کند، اگر یک روز یا چند روز دارید که باید در شهر برای انجام کارهای خود رانندگی کنید. اگر فقط می‌توانید 50 مایل یا بیشتر در طول شب اضافه کنید، اما اغلب در روزهای پشت سر هم از آن شارژ بیشتری استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید به شارژر سطح 2 ارتقا دهید.

استفاده از شارژر سطح 2 شامل فراخوانی یک برقکار است که می تواند شارژر را در یک پریز 240 ولت نصب کند، همانطور که برای فر یا خشک کن برقی خود استفاده می کنید. شارژرهای سطح 2 معمولاً 10 تا 20 مایل در ساعت اضافه می کنند. هزینه نصب شارژر سطح 2 چقدر است؟ این تا حد زیادی به موقعیت مکانی و ساخت خانه شما بستگی دارد، اما در برخی شرایط ممکن است بیش از 1000 دلار هزینه داشته باشد. برخی از دولت‌های ایالتی و محلی و شرکت‌های خدماتی کمک مالی ارائه می‌کنند. می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد، به خصوص اگر بیش از 40 مایل در روز رانندگی کنید.

شارژ در ایستگاه شارژ عمومی

ایستگاه های شارژ عمومی می توانند راهی عالی برای شارژ سریع ماشین الکتریکی شما باشند. در برخی از ایستگاه های شارژ سریع، خودروهای برقی می توانند بیش از 10 مایل در دقیقه شعاع حرکتی را اضافه کنند. لوسید ایر بسیار گران قیمت می تواند تا 20 مایل در دقیقه اضافه کند، در حالی که کیا EV6 بسیار مقرون به صرفه تر می تواند تا 14.5 مایل در دقیقه به سرعت اضافه کند. تسلا مدل 3 با اتصال به سوپرشارژر تسلا می تواند تا 15 مایل در دقیقه به سرعت اضافه کند.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که شارژرهای سریع زیادی دارد و می‌توانید کمی از روز خود را برای شارژ کردن وقت بگذارید، ممکن است به تجهیزات خاصی در خانه نیاز نداشته باشید. فقط به یاد داشته باشید، شما به یک شارژر نیاز دارید که بتواند جریان کافی را تامین کند و یک ماشین الکتریکی که بتواند با آن کار کند. همه شارژرهای سریع خروجی یکسانی ندارند، بنابراین بسته به شارژرهای منطقه شما، مسافت پیموده شده ممکن است متفاوت باشد.

همچنین برای این نوع سرعت ها حق بیمه پرداخت خواهید کرد. هزینه شارژ عمومی بسته به زمان شارژ و نوع شارژری که استفاده می کنید، دو تا سه برابر بیشتر از شارژ در خانه است. یک قانون خوب این است که هرچه شارژر سریعتر باشد، گرانتر خواهد بود. همچنین، استفاده مداوم از شارژرهای سریع می تواند منجر به تخریب باتری شود و در طول زمان شارژ کمتری را نگه دارد.

این همچنین برای شارژ باتری شما بالاتر از 80٪ صادق است. ممکن است متوجه شوید که باتری EV شما به سرعت تا 80 درصد شارژ می شود و به آرامی از 80 درصد به 100 درصد شارژ می شود، دقیقاً مانند یک تلفن هوشمند مدرن. این کار برای محافظت از یکپارچگی باتری انجام می شود. اگر می توانید، بهتر است از شارژرهای سریع فقط در مواقع ضروری استفاده کنید تا بتوانید از باتری خود محافظت کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید. و هنگامی که این کار را انجام می دهید، سعی کنید فقط تا 80 درصد شارژ کنید تا باتری خود را در شرایط خوبی نگه دارید.

سفر جاده ای با ماشین برقی

تعداد ایستگاه های شارژ در دسترس عموم در ایالات متحده از سال 2019 دو برابر شده است و این نوع گسترش سریع با ورود خودروهای برقی بیشتر ادامه خواهد یافت. اما انجام یک سفر جاده ای با خودروی برقی تا حدی به برد وسیله نقلیه شما، تعداد شارژرهای موجود در طول مسیر و سطح صبر شخصی شما بستگی دارد.

اگر می‌خواهید ببینید زیرساخت شارژ در کجا زندگی می‌کنید و به کجا می‌روید، وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و نقشه‌های زیادی در دسترس هستند. فقط به خاطر داشته باشید که مسیرهای مناطق خاصی از کشور، به ویژه، کالیفرنیا، تگزاس و فلوریدا، ممکن است شارژرهای بیشتری نسبت به مونتانا، هاوایی یا وایومینگ داشته باشند.

همچنین باید در نظر بگیرید که آیا مقصد شما به راحتی شارژ دارد یا خیر. برخی از هتل ها شارژ خودروهای الکتریکی را ارائه می دهند، اما ممکن است پس از اتمام اولین مرحله از سفر جاده ای، به شبکه شارژ عمومی متکی باشید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که اکثر خودروهای الکتریکی از صفر تا 80 درصد سریعتر از 81 درصد تا 100 درصد شارژ می شوند. پریدن از یک شارژر به آن شارژر و پر کردن تا 80 درصد می تواند راه کارآمدتری برای برنامه ریزی سفر جاده ای شما باشد. بنابراین، اگر قصد دارید یک خودروی برقی را به صورت جاده ای طی کنید، داشتن برد بیشتر می تواند در وقت شما صرفه جویی کند.

هوای سرد بر برد خودروهای الکتریکی تأثیر می گذارد

خودروهای الکتریکی هوای سرد را دوست ندارند. ما در مورد روزهای خوشبختی 50 درجه ای که زمستان کالیفرنیا را تشکیل می دهند صحبت نمی کنیم. هنگامی که دماسنج به زیر نقطه انجماد می رسد، برخی از خودروهای الکتریکی می توانند تا 35 درصد کاهش برد خود را مشاهده کنند . میزان دقیق بردی که در هوای سرد از دست خواهید داد به میزان سردی هوا و نوع خودروی الکتریکی که در حال رانندگی هستید بستگی دارد.

اگر در محل زندگی شما به زیر صفر برسد، باید 30 درصد اضافی به محاسبه برد خود اضافه کنید و قطعاً یک ایستگاه شارژ خانگی می خواهید. خودروهای برقی می‌توانند باتری‌های خود را تا دمای عملیاتی در حین اتصال به برق گرم کنند، که به افزایش برد رانندگی شما کمک می‌کند.

در حالی که دمای گرم همان تاثیر منفی را روی باتری خودروهای الکتریکی ندارد، چیزهای دیگر این کار را خواهند کرد. شایان ذکر است که استفاده از سیستم تهویه مطبوع بر برد خودروی برقی شما تأثیر می گذارد، به خصوص اگر از AC با قدرت کامل استفاده می کنید. انتظار نداشته باشید در روز 110 درجه در آریزونا همان محدوده ای را داشته باشید که در یک روز 70 درجه در سواحل کالیفرنیا ممکن است.

از ما بخرید

چهار چرخ متحرک بر محدوده EV تاثیر می گذارد

اگر در یک مکان سرد و برفی زندگی می کنید، ممکن است یک وسیله نقلیه با تمام چرخ متحرک بخواهید . اضافه کردن تمام چرخ محرک به یک وسیله نقلیه الکتریکی معمولاً شامل اضافه کردن یک موتور دوم است – یکی در هر محور. این تنظیمات همچنین می تواند به ماشین الکتریکی قدرت بیشتری بدهد. بسیاری از سریع‌ترین خودروهای الکتریکی از موتورهای دوگانه استفاده می‌کنند و تسلا مدل S Plaid سه موتور را ارائه می‌کند که شتاب باورنکردنی را ارائه می‌دهد.

FILE PHOTO: An electric vehicle is plugged into a charging station in Bilbao, Spain, February 15, 2023. REUTERS/Vincent West/File Photo

این موتورهای اضافی معمولاً به معنای یک EV کمتر کارآمد هستند. به عنوان مثال، فولکس واگن ID.4 را در نظر بگیرید — این خودرو هم در تریم های چهار چرخ متحرک و هم در تریم های دیفرانسیل عقب ارائه می شود. ID.4 Pro همانند ID.4 Pro AWD دارای یک باتری 82 کیلووات ساعتی است. اما برد ID.4 دیفرانسیل عقب 275 مایل تخمین زده شده توسط EPA است که 20 مایل بیشتر از نسخه چهار چرخ متحرک خودرو است.

این موضوع در مورد خودروهایی مانند تسلا مدل اس نیز صادق است . مدل S دو موتوره تقریباً 20 مایل برد برآورد شده توسط EPA بیشتر از مدل S Plaid سه موتوره ارائه می دهد. چه به دنبال کشش یا عملکرد بیشتر باشید، به یاد داشته باشید که اضافه کردن AWD به قیمت برد EV تمام می شود.

سبک رانندگی بر برد خودروی الکتریکی شما تأثیر می گذارد

درست مانند یک خودروی گازسوز، سبک رانندگی شما اهمیت دارد. اگر پرخاشگرانه رانندگی کنید و مدام پدال گاز را کف کنید، باتری را سریع‌تر خالی می‌کنید تا اینکه چراغ‌های توقف را با دقت بیشتری رها کنید. همین امر را می توان در مورد توقف، به لطف ترمز احیا کننده، گفت. وسایل نقلیه الکتریکی که اغلب به آن “ترمز regen” ” گفته می شود، می توانند باتری های خود را با استفاده از موتور الکتریکی به عنوان ژنراتور شارژ کنند و مقاومتی ایجاد کنند که سرعت خودرو را کاهش داده و برق را به باتری بازگرداند. این کار زمانی که به یک توقف صاف می رسد، به بهترین شکل انجام می شود، جایی که موتورهای الکتریکی می توانند بیشترین الکتریسیته را جبران کنند. کوبیدن ترمزهای شما در آخرین لحظه تقریباً به همان اندازه بازسازی نمی شود.

در حالی که ترمز احیا کننده چین و چروک جدیدی است که به خودروهای برقی اضافه شده است، قانون کلی مانند رانندگی با خودروی بنزینی شما است. اگر با سرعت ثابت و متوسطی رانندگی کنید، متوجه خواهید شد که مسافت بیشتری را از خودروی الکتریکی خود کم می کنید

خودروهای برقی با برد بیش از 200 مایل

هیوندای آیونیک 5 با برد تخمینی EPS بیش از 200 مایل

اکنون رایج است که خودروهای برقی با بیش از 100 مایل برد تخمینی EPA عرضه شوند. برخی از خودروهای الکتریکی مورد استفاده، به ویژه برخی از مدل‌های قدیمی نیسان لیف یا بی‌ام‌و i3 ، ممکن است از این آستانه فاصله بگیرند. اما خودروهای جدیدتر مانند Chevy Bolt و Nissan Leaf Plus و SUVs مانند Ford Mustang Mach-E Select ، Hyundai Ioniq 5 و Audi e-tron همگی بیش از 200 مایل برد دارند و به راحتی نیازهای رانندگی روزانه اکثر مردم را برطرف می کنند.

خودروهای الکتریکی که در سال 2018 و بعد از آن ساخته شده‌اند، به احتمال زیاد مسافت بیش از 100 مایل را ارائه می‌کنند، اما خودروهای مورد علاقه قدیمی مانند تسلا مدل S نزدیک به 10 سال است که شعاع حرکتی بیش از 200 مایل را ارائه می‌کنند.

خودروهای برقی با برد بیش از 300 مایل

فورد موستانگ Mach-E با برد تخمینی EPS بیش از 300 مایل

از مدل سال 2022، 14 وسیله نقلیه الکتریکی با بیش از 300 مایل برد موجود است. اگر عادات رانندگی روزانه یا سفرهای جاده ای مکرر شما به این معنی است که به دنبال یک ماشین الکتریکی با برد بیشتر هستید، خوش شانس هستید. هرگز گزینه های بیشتری برای وسایل نقلیه الکتریکی دوربرد نسبت به الان وجود نداشته است.

خبر بد این است که بسیاری از این خودروها مانند مرسدس بنز EQS ، Lucid Air و BMW iX جدیدتر و گران‌تر هستند. اما این کل کلاس نیست. تریم‌های دوربرد فورد موستانگ Mach-E با برد بیش از 300 مایل عرضه می‌شوند. هیوندای آیونیک 5 نیز صدق می کند. تسلا مدل 3 نیز با طیف وسیعی از محدوده موجود است که به خریداران برخی از گزینه های خارج از خودروهای لوکس را می دهد.

کامیون‌های الکتریکی مانند ریوین R1T و فورد F-150 لایتنینگ نیز مدل‌هایی با بیش از 300 مایل برد تخمینی EPA ارائه می‌کنند و مطمئناً در آینده نزدیک شاهد کامیون‌های برقی دوربرد بیشتری خواهیم بود.

دوربردترین خودروهای برقی

تسلا مدلبا برد تخمینی EPS بیش از 400 مایل

در حالی که خودروهای برقی با برد بیش از 350 مایل و حتی بیش از 400 مایل در بازار وجود دارند، اما ارزان نیستند. از سال 2023، Lucid Air دارای طولانی ترین برد برآورد شده توسط EPA، تا 516 مایل است. تسلا مدل S برد تخمینی EPA تا 405 مایل دارد. تسلا مدل 3 مقرون به صرفه ترین گزینه در میان خودروهای برقی دوربرد است، با برآورد EPA تا 358 مایل برد. مرسدس بنز EQS و GMC Hummer EV هر دو تا 350 مایل برد تخمینی EPA را مدعی هستند.

وسایل نقلیه ای که بیش از 350 مایل برد دارند کمیاب و در بیشتر موارد گران هستند. اما آنها می توانند معایب دیگری نیز داشته باشند.

باتری‌های سنگین‌تر بر برد و کارایی خودروهای الکتریکی تأثیر می‌گذارند

Lucid Air و Tesla Model S در مورد برد و کارایی فوق‌ستارگان هستند، وسایل نقلیه سنگین مانند Rivian R1T و Ford F-150 Lightning… نه چندان. در حالی که با تجهیز مناسب می توانید بیش از 300 مایل را در هر دو کامیون طی کنید، به لطف ناکارآمدی وسیله نقلیه، این کار را با قیمت بالایی انجام خواهید داد.

بر اساس برآوردهای EPA، باتری 100 کیلووات ساعتی تسلا مدل S می تواند با یک بار شارژ بیش از 400 مایل را طی کند، در حالی که F-150 لایتنینگ برای پیمودن 320 مایل به یک باتری بسیار بزرگتر 131 کیلووات ساعتی نیاز دارد زیرا خودرو بسیار کمتر است. کارآمد. این عدم کارایی از دو جهت بر شما تأثیر می گذارد.

اول اینکه شارژ باتری لایتنینگ بیشتر طول می کشد زیرا بزرگتر است – درست مانند پر کردن مخزن بنزین 130 گالن نسبت به مخزن 100 گالنی. به غیر از برق، حتی بیشتر طول می کشد، به خصوص زمانی که شروع به شارژ باتری هایی با این بزرگی کنید. این منجر به راه دومی می شود که بر شما تأثیر می گذارد: هزینه. شما می توانید با شارژ کردن در خانه مقداری پول صرفه جویی کنید، اما همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، پر کردن یک باتری بزرگ مانند این در جاده، به ویژه با استفاده از شارژر سریع، می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

اگر در ایستگاه های شارژ سریع 0.34 دلار به ازای هر کیلووات ساعت هزینه داشته باشد، برای شارژ کامل تسلا مدل S 34 دلار هزینه خواهد داشت. برای شارژ کامل فورد F-150 لایتنینگ 44.54 دلار هزینه خواهد داشت، و چون کارایی آن نسبت به تسلا شما کمتر است. d تقریباً 100 مایل برد کمتری برای کار کردن دارند، حتی اگر لایتنینگ باتری بزرگتری دارد. و زمان بیشتری برای شارژ لایتنینگ نسبت به مدل S از شما می گیرد. به عبارت دیگر، مزیت ظرفیت باتری F-150 زمانی که زمان شارژ و محدوده کلی را در نظر بگیرید از بین می رود، چیزی که هنگام خرید باید در نظر داشته باشید

ادموندز می گوید…

میزان برد خودروی برقی مورد نیاز شما بستگی به میزان رانندگی، نحوه شارژ و مکانی دارد که در حال رانندگی هستید. توصیه می‌کنیم یک خودروی برقی با برد کافی برای پوشش رفت‌وآمد روزانه‌تان سه بار انتخاب کنید و اگر در جایی زندگی می‌کنید که دما مرتباً به زیر صفر می‌رسد، 30 درصد اضافه کنید. اما برای محاسبه برد ایده‌آل خود، اولین قدم این است که نگاهی صادقانه به نیازها و عادات رانندگی خود بیندازید تا بتوانید بدون پرداخت هزینه بیش از حد برای مسافت بیش از حد، یا صرف نظر کردن و زندگی با اضطراب مسافت، از خودروی برقی غوطه‌ور شوید. اگر بعد از همه این‌ها احساس می‌کنید برای تغییر به یک وسیله نقلیه کاملاً الکتریکی آماده نیستید، به یاد داشته باشید که تعداد زیادی خودروی پلاگین هیبریدی عالی وجود دارد که می‌تواند با انواع سبک‌های زندگی سازگار باشد.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا