دانلوپمقایسههانکوک | Hankook

مقایسه لاستیک دانلوپ با هانکوک

تصمیم‌گیری در مورد انتخاب برند تایر باتوجه‌به تنوع‌‌ها و تولید‌کننده‌های مختلف جهانی و داخلی، کار سختی است. هر یک از برندها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند که برای آگاهی از این اطلاعات، لازم است یک تحقیق و پرس‌وجو کامل انجام دهید. ما کار را برای شما آسان کرده‌ایم. این مطلب از رینگو قرار است به مقایسه لاستیک دانلوپ با هانکوک ، دو مورد از بهترین برندهای تولید تایر بپردازیم. همراه ما در رینگو باشید تا اطلاعات لازم درباره مزایا، معایب و ویژگی لاستیک‌های این کارخانه را با شما به اشتراک بگذاریم.

کیفیت لاستیک دانلوپ

اگر روزی جان دانلوپ یک ورق لاستیکی روی چرخ دوچرخه فلزی پسرش قرار نمی‌داد تا سواری نرم‌تری به او دهد، هیچ‌وقت جرقه تولید لاستیک‌های برند جهانی دانلوپ زده نمی‌شد. ستاره بخت خوش دانلوپ تنها در همان سال‌ها درخشش کوتاهی نداشت! بلکه سال‌های سال درخشید و هنوز هم روشن است. سال ۱۹۰۲ تقریباً در تمام لیگ‌های اتومبیل‌رانی، تایر لاستیک ماشین‌ها دانلوپ بود و توانست رکورد‌های بسیاری را در تولید و استفاده از فناوری‌‌‌های جدید بشکند.

تجربه عظیم و مهم بیست سال پیش دانلوپ برای حضور در مسابقات اتومبیل‌رانی همراه با همکاری و ادغام با کارخانه گودیر باعث شد تا این کارخانه بتواند یک لیست کاملی از تولید تایر برای تمام خودرو‌ها و رانندگی در هر شرایطی را در کارخانه خود ثبت کند.

فناوری ثبت شده توسط این برند که همان آج چند شعاعی بود، باعث شده تا به طور مساوی فشار به لاستیک وارد شود و در پیچ‌ها و مسیرهای سخت ترمزگیری و کنترل خودرو را بهبود دهد. دانلوپ همچنین از فناوری DuPont Kevlar استفاده می‌کند که به کمک این فناوری دیوارهای جانبی هر تایر قوی‌تر و درنهایت، لاستیک بادوام‌تر است. این فناوری باعث شده تا دانلوپ تبدیل به یک انتخاب هوشمندانه و به‌صرفه برای کسانی باشند که ترجیح می‌دهند تعویض مکرر لاستیک را انجام دهند و تا پایان زمان عمر مفید لاستیک از آن استفاده کنند.

مزایای لاستیک دانلوپ

تجربه‌ها و نظرهای ثبت شده در مورداستفاده از تایر دانلوپ نشان می‌دهند نظر مصرف‌کنندگان نسبت به این برند مثبت است و تا امروز توانسته به‌خوبی رضایت آنها را جلب کند. می‌توان از دید رانندگان خودروهای مختلف مزایا لاستیک دانلوپ را در موارد زیر مشخص کرد:

 • کشش عالی
 • دوام عالی(عمر طولانی)
 • بهبود عملکرد خودرو و کنترل آن
 • مقاومت بالا در اصطکاک
 • استفاده از تجهیزات و فناوری‌های جدید در ساخت
 • صدای بسیار کم
 • تولید لاستیک بر اساس شرایط آب‌وهوایی مختلف
مقایسه لاستیک دانلوپ با هانکوک
مقایسه لاستیک دانلوپ با هانکوک

کیفیت لاستیک هانکوک

هانکوک به‌واسطه بیش از ۶۰ سال تعهد مداوم به تکنولوژی و طراحی خلاقانه محصولات و لاستیک‌های خود به شهرت رسید. برندی متعلق به کشور کره جنوبی که تا امروز حمایت و پشتیبانی از نام‌‌‌هایی مثل لیگ فوتبال استرالیا و مسابقات اتومبیل‌رانی مثل لمانز، دریفت حرفة رالی و تورهای لیگ را در کارنامه اقدامات تبلیغاتی و گسترده خود دارد. هانکوک همچنین با تولید لاستیک‌های باکیفیت و قیمت مناسب خود، توانسته نام خود را بین برند‌ها و نام‌هایی که محصولات آنها ارزش خرید دارد جا دهد.

هانکوک با بهره‌گیری از فناوری کنترل پویا (Dynamic Profile Control Technology) که در هنگام رانندگی با سرعت زیاد تغییرات تایر را به حداقل می‌رساند؛ به نوآوری‌های خود ادامه داد و همچنان بهترین لاستیک‌ها را تولید می‌کنند. طراحی خلاقانه آج روی لاستیک‌ها طوری انجام شده که بتوان با کنترل و عملکرد خوب از مسیرهای آب‌گرفته، برفی و سخت عبور کرد. همچنین حساسیت لازم برای بهبود پاسخ فرمان هم در نظر گرفته شده تا از هر نظر یک محصول خوب، ایمن و کارآمد باشد.

مزایا و معایب لاستیک هانکوک

کمپانی هانکوک یکی از مطرح‌ترین کارخانه‌‌های تولید‌کننده لاستیک است که سالانه بیش از ۱۰۲ میلیون حلقه لاستیک را در لیست محصولات تولیدی خود دارد. مزایا و نکات مثبت این برند باعث شده تا همکاری قدرتمندی با برخی از کمپانی‌های خودروسازی مطرح جهان داشته باشد. این مزایا شامل موارد زیر است:

 • تولید لاستیک بر اساس شرایط آب‌وهوایی مختلف
 • تجهیزات و تکنولوژی به‌روز
 • مقاومت بالا در برابر اصطکاک، شرایط آب‌وهوایی و جاده‌های مختلف
 • فرمان‌پذیری
 • چسبندگی مناسب
 • دوام
 • صدای کم

اما معایب و نقاط ضعف لاستیک هانکوک هم تا امروز پنهان نمانده است. این معایب بیشتر شامل موارد زیر است:

 • مناسب نبودن اندازه تایر با خودروهای ایرانی
 • وزن بالا

مقایسه لاستیک دانلوپ با هانکوک

ویژگی‌ها، کیفیت و مزایا و معایب هر دو لاستیک دانلوپ و هانکوک را جداگانه بررسی کردیم. اگر قرار باشد نگاهی مقایسه‌ای به هر دو این لاستیک‌ها داشته باشیم، به نظر شما کدام یک از مزایا و ویژگی‌ها اهمیت دارند؟

کشور سازنده دانلوپ و هانکوک

اجازه دهید برای شروع از کشور تولید‌کننده و مبدأ هر دو لاستیک صحبت کنیم. همان‌طور که گفتیم هانکوک برندی متعلق به کشور کره جنوبی و عمده محصولات دانلوپ در کشور ژاپن تولید می‌شود. ژاپنی که همیشه در بازار به کیفیت و محصولات خوب خود نسبت به دیگر بقیه کشورها مشهور بوده است.
علاوه بر این، کشورهایی که تولید لاستیک دانلوپ را به عهده دارند توسط، مطرح‌ترین و برترین برندها در سراسر جهان این لاستیک را تولید می‌کنند. به این معنی که شما اگر دانلوپ تولیدی آمریکا، اروپا، استرالیا یا آسیا را تهیه کنید، همگی این محصولاتی که به نام برند دانلوپ به بازار عرضه می‌شوند، ساخته شده نام‌های معتبر و با کیفیتی هستند.

در ایالات متحده آمریکا برند لاستیک دانلوپ توسط شرکت بزرگ گودیر تولید و به بازار آمریکا، اروپا و استرالیا عرضه می‌شود. در هند هم کمپانی رویا (Ruia) از برند دانلوپ تحت عنوان Dunlop India Ltd  استفاده می‌کند. لاستیک آپولو مسئولیت تأمین برند دانلوپ در آفریقای جنوبی را دارد. همچنین تمامی محصولاتی که با نام دانلوپ در بازارهای آسیا و آفریقا دیده می‌شوند به عهده شرکت لاستیک سومیتومو (یکی دیگر از برندهای محبوب و پرطرف‌دار بازار لاستیک) است.

به‌این‌ترتیب، دانلوپ را در هر کشور و هر نقطه‌ای از جهان که بخرید و متقاضی آن باشید، می‌توانید با خیال راحت از این موضوع اطمینان پیدا کنید که مبدأ کشور سازنده یکی از بهترین‌ها است و چیزی از کیفیت محصول کم نشده!

قیمت

قیمت یکی از بحث‌های مهمی است که بعد از کیفیت باید درباره آن صحبت کرد. درست است که اهمیت کیفیت بالای لاستیک را به‌هیچ‌وجه نمی‌توان نادیده گرفت اما لاستیک چیزی نیست که لازم باشد فقط یک‌بار تعویض شود و تا آخرین لحظه‌ای که از خودرو استفاده می‌کنید، دائمی باشد. به همین دلیل قیمت را آن نمی‌توان نادیده گرفت.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث می‌شود دانلوپ را گزینه بهتری نسبت به هانکوک ببینیم قیمت بهتر و اقتصادی‌تر آن است. درواقع دانلوپ هم گوی رقابت در کیفیت را از هانکوک گرفته است و هم قیمت. حتی اگر در خوش‌بینانه‌ترین حالت، دو لاستیک از برند هانکوک و دانلوپ پیدا کنید که قیمت‌هایی نزدیک و مناسب دارند، بازهم اینجا کیفیت بهتر دانلوپ می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب باشد.

نمایندگی برندهای سازنده

هیچ‌چیز به‌اندازه خرید از یک نمایندگی رسمی و قابل‌اعتماد نمی‌تواند خیال شما را بابت محصول راحت کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث شده دانلوپ نسبت به هانکوک برتری پیدا کند، داشتن نمایندگی رسمی و معتبر در ایران است. به‌این‌ترتیب با خرید دانلوپ از نمایندگی‌های معتبر این برند، می‌توانید هم از اصل بودن و کیفیت محصول خیالتان آسوده باشد هم اینکه هر مشکلی در مورد تایر برای شما به وجود بیاید می‌توانید با مراجعه به نمایندگی رسمی آن، مشکل را برطرف کنید.

جمع‌بندی

دو برند معروف و باکیفیت جهانی در حوزه تولید لاستیک را با هم بررسی کردیم. دانلوپ و هانکوک با وجود پیشینه و سابقه زیادی که دارند تا امروز توانسته‌اند در ردیف بهترین و محبوب‌ترین برندهای تولید لاستیک جای خود را حفظ کنند. اگر قصد دارید از محصولات باکیفیت این کمپانی‌های جهانی استفاده کنید و یک رانندگی امن و ایمن داشته باشید، همین حالا وارد سایت اینترنتی فروشگاه رینگو شوید و لاستیک‌های مناسب خودروی خود را از بین محصولات دانلوپ و دیگر برند های رینگو خریداری کنید.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا