مشخصات فنی خودرو

آیا پاک کننده های انژکتور دیزلی واقعا کار می کنند؟

به هر فروشگاه لوازم خودرو بروید، ردیف به ردیف محصولات بطری حاوی انواع مایعات را خواهید دید. در میان آنها، محصولاتی به نام پاک کننده های انژکتوری دیزلی را خواهید یافت. آیا خودروها واقعاً به این محصولات نیاز دارند؟ آیا آنها واقعاً کار می کنند؟

بله، پاک کننده های انژکتوری دیزل زمانی کار می کنند که به طور منظم از آنها برای از بین بردن رسوبات و رسوبات در انژکتورهای دیزل استفاده کنید. آنها حاوی حلال ها و سایر مواد شیمیایی هستند که انژکتورها را تمیز کرده و اجزای سیستم سوخت را روغن کاری می کنند.

چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد پاک کننده های انژکتور دیزل وجود دارد و این راهنمای سریع به شما در انجام این کار کمک می کند. می‌دانید که این پاک‌کننده‌ها چگونه کار می‌کنند، چه زمانی از آن‌ها استفاده کنید، و وقتی دیگر موثر نیستند، از چه جایگزین‌های حرفه‌ای می‌توانید استفاده کنید.

پاک کننده انژکتور دیزل چیست و چگونه کار می کند؟

پاک کننده انژکتور دیزل دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این یک محصول بطری است که برای تمیز کردن انژکتورهای خودرو در مخزن سوخت دیزل خود می ریزید. این محصولات حاوی مواد شیمیایی خاصی برای حل کردن رسوبات اطراف انژکتورها هستند.

این روش تمیز کردن انژکتور دیزل به دلیل مزایایی که دارد برای بسیاری از افراد جذاب است. ایده این است که با استفاده از این محصولات می توانید هزینه های حرفه ای تمیز کردن انژکتور سوخت را از بین ببرید.

علاوه بر این، این محصولات همچنین مزایایی مانند موارد زیر را ارائه می دهند:

عملکرد بهبود یافته: این پاک کننده ها به بازگرداندن انژکتورهای دیزل به حالت بهینه کمک می کنند و عملکرد کلی موتور را بهبود می بخشند. این شامل حل کردن بیکاری خشن، بازیابی قدرت و بهبود شتاب است.

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای: این بهبود عملکرد به این معنی است که موتور می تواند سوخت را به درستی بسوزاند که همچنین منجر به کاهش آلایندگی می شود. این کاملا برعکس موتور با انژکتورهای کثیف است که باعث ایجاد گازهای مضر و دود از سیستم اگزوز می شود.

کاهش سایش: البته، تمیز کردن انژکتورهای سوخت و کمک به عملکرد بهینه آن ها، سایش کلی را کاهش می دهد. این بدان معناست که تمیز کردن منظم طول عمر انژکتورها را به حداکثر می رساند.

همانطور که قبلا خواندید، این پاک کننده های انژکتوری دیزلی جایگزینی برای خدمات حرفه ای تمیز کردن انژکتورهای سوخت دیزل هستند. در حالی که هر دو به روش‌های مشابهی کار می‌کنند و اهداف مشابهی دارند، خدمات حرفه‌ای بسیار مؤثرتر هستند، به‌ویژه زمانی که با تجمع‌های سرسخت سروکار داریم.

تمیز کردن حرفه ای انژکتور دیزل شامل تجهیزات تجاری است که یا از امواج صوتی برای تمیز کردن اولتراسونیک استفاده می کند یا حلال ها را به داخل انژکتورها می پاشند. هر دو روش برای تمیز کردن رسوبات و سایر رسوبات موثر هستند.

البته، این خدمات با قیمت بالاتری نسبت به تمیزکننده‌ای که می‌توانید از فروشگاه لوازم خودرو محلی خود انتخاب کنید، ارائه می‌شوند.

هر چند وقت یکبار باید از پاک کننده انژکتور دیزل استفاده کرد؟

می توانید انتظار داشته باشید که هر انژکتور دیزلی در موتور شما پس از 1000 کیلومتر رانندگی مقداری تجمع پیدا کند. به طور طبیعی، تا زمانی که آن انژکتورها را به طور کامل تمیز نکنید، با گذشت زمان بدتر می شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، یک قانون کلی استفاده از پاک کننده انژکتور دیزلی در هر 4800 کیلومتر رانندگی است. اگر از وسیله نقلیه خود با شدت بیشتری استفاده می کنید و علائم مربوط به انژکتورهای دیزل خود را مشاهده می کنید، باید آنها را زودتر تمیز کنید.

همانطور که قبلا خواندید، محصولات تمیز کننده انژکتور دیزل خوب هستند اما تنها جایگزینی برای تمیز کردن حرفه ای هستند. انجام یک نظافت عمیق حرفه ای پس از 100000 کیلومتر رانندگی ایده بسیار خوبی است.

انواع پاک کننده های انژکتور دیزل چیست؟

تا کنون، ما در حال بررسی یک نوع پاک کننده انژکتور دیزل بوده ایم: محصولات بطری حاوی مواد شیمیایی که تجمع انژکتورهای سوخت دیزل را از بین می برند. این محصولات در شستشوی ناخالصی ها و از بین بردن رسوبات و رسوبات موثر هستند.

جدای از آن، بسیاری از محصولات همچنین دارای مواد حالت دهنده هستند که به تنظیم محتوای گوگرد و تثبیت سوخت کمک می کنند.

همچنین به طور خلاصه به روش‌های حرفه‌ای تمیز کردن انژکتور دیزل اشاره کرده‌ایم که از دو نوع پاک‌کننده استفاده می‌کنند، یعنی پاک‌کننده‌های اولتراسونیک و پاک‌کننده‌های ناشی از ریل.

در اینجا نگاهی دقیق تر به هر دو نوع پاک کننده آورده شده است.

پاک کننده های التراسونیک انژکتور دیزل

این رویکرد برای تمیز کردن انژکتور دیزل شامل استفاده از امواج صوتی اولتراسونیک است که تجمعات داخل را شل می کند. آنها در از بین بردن تمام رسوبات سرسخت بسیار موثر هستند اما برخی از مزایای عوامل شیمیایی را ندارند.

از آنجایی که در این روش از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، فقط تمیز می کند اما روان کننده نمی شود.

بخشی از اثربخشی این روش، کامل بودن فرآیند تمیز کردن است، به همین دلیل است که تقریباً یک ساعت طول می کشد تا تمام شود.

همانطور که می توانید تصور کنید، تمیز کردن انژکتور دیزل التراسونیک به تجهیزات تخصصی نیاز دارد که فقط در یک کارگاه حرفه ای پیدا خواهید کرد.

پاک کننده های انژکتوری دیزلی ناشی از ریل

یکی دیگر از رویکردهای حرفه ای استفاده از پاک کننده های انژکتوری دیزلی ریلی است که شامل استفاده از تجهیزات تجاری فقط در کارگاه ها می شود. این تجهیزات انژکتورهای دیزلی را با حلال‌هایی با فشار بالا شستشو می‌دهند تا سرسخت‌ترین تجمعات را از بین ببرد.

این روش به بیشترین تلاش نیاز دارد، بنابراین فقط زمانی انجام می شود که تمیز کردن عمیق ضروری باشد.

از ما بخرید

برخی از بهترین پاک کننده های انژکتور دیزلی

Liqui Moly: هر پاک کننده انژکتور دیزلی که Liqui Moly تولید می کند بدون شک نتایج مورد انتظار شما را به دست خواهد آورد. این برند آلمانی به دلیل محصولات مختلف خود از جمله روان کننده ها و سایر مایعات شناخته شده است و پاک کننده های انژکتوری آن نیز درجه یک هستند.

Valvoline: اگر محصولات ساخت آمریکا را ترجیح می دهید، Valvoline پاک کننده های انژکتوری دیزلی نیز دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. محصولات آنها نه تنها از رسوبات و رسوبات خلاص می شوند، بلکه از زنگ زدگی و خوردگی نیز محافظت می کنند.

Penrite:  پاک کننده انژکتور دیزلی آنها با افزودنی شوینده پیشرفته نوید تمیز کردن، بهبود عملکرد و مصرف سوخت بهتر را می دهد.

Nulon: Nulon همچنین دارای یک محصول تمیز کننده انژکتور دیزل ساده است که با سیستم های مشترک ریلی و تزریق مستقیم کار می کند. با این یکی، تمام مزایایی را که از یک پاک کننده انژکتور انتظار دارید به دست خواهید آورد.

SCA: آخرین اما مطمئنا نه کم اهمیت، اگر ارزش بیشتری می خواهید، می توانید به پاک کننده انژکتور دیزلی SCA اعتماد کنید. این محصول برای تمیز کردن انژکتورهای شما و بهبود عملکرد موتور عالی است.

اینها تنها برخی از برترین برندهای انژکتور سوخت دیزل هستند. با این حال، زیاد نگران نباشید که کدام یک از آنها بهترین پاک کننده انژکتور دیزلی است. اگر به طور مرتب از یکی از مارک های ذکر شده در بالا استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که انژکتورهای دیزلی خودرو شما از سلامت خوبی برخوردار هستند.

خط آخر: آیا پاک کننده انژکتور دیزل کار می کند؟

نتیجه واضح است: بله، پاک کننده های انژکتور دیزل کار می کنند. با این حال، زمانی که شما به طور منظم از آنها برای تعمیر و نگهداری کلی وسیله نقلیه خود استفاده می کنید، بهترین عملکرد را دارند.

اگر در انجام این کار تعمیر و نگهداری کوتاهی کرده اید و انژکتورهای دیزلی خودروی شما بیش از حد کثیف شده اند که نمی توان آن پاک کننده ها را کنترل کرد، بهتر است از راه حل های حرفه ای استفاده کنید.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا