آموزشیمشخصات فنی خودرو

پنل روپوش (زیر برف پاک کن ) اتومبیل: راه مناسب برای تمیز کردن آن چیست؟

همه وسایل نقلیه در جاده ها دارای چندین پانل بیرونی هستند که عملکردهای متعددی را انجام می دهند. علاوه بر محافظت از وسیله نقلیه و سرنشینان آن، پنل‌های خودرو نیز باعث می‌شود که وسیله نقلیه چشم‌نواز به نظر برسد. با این حال، یکی از پانل هایی که اغلب نادیده گرفته می شود، پانل روپوش خودرو در جلوی خودرو است.

پانل روپوش خودرو یک ورق ثابت بین شیشه جلو و کاپوت است که شکاف بین این دو قسمت را می پوشاند و زباله ها و سایر زباله ها را از محفظه موتور دور نگه می دارد. برای تمیز کردن یک پانل روپوش، می‌توانید زباله‌های بزرگ را بچینید و جاروبرقی بکشید و آن را بشویید تا قطعات و لکه‌های کوچک‌تر پاک شوند.

تمیز کردن پانل روپوش خودرو زمان یا تلاش زیادی نمی‌برد، اما اگر قبلاً این کار را انجام نداده باشید می‌تواند گیج‌کننده باشد. در این راهنما، بیایید به برخی از سوالات شما در مورد پانل های روپوش خودرو و فرآیند گام به گام تمیز کردن آن صحبت کنیم و به آنها پاسخ دهیم. در ادامه با رینگو همراه باشید.

پنل روپوش خودرو / پنل زیر برف پاک کن چیست؟

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن پانل روپوش، بسیار مهم است که بفهمید پانل روپوش کجا شروع و به کجا ختم می شود.

پنل روپوش در جلوی خودرو قرار دارد و بین شیشه جلو و کاپوت خودرو قرار دارد. پانل در آن شکاف قرار می گیرد تا به عنوان یک سپر عمل کند و از ریختن آب، زباله و سایر زباله ها به داخل محفظه موتور و کثیف شدن موتور جلوگیری کند.

پنل های روپوش نیز یک هدف ثانویه دارند: زمانی که برف پاک کن ها در موقعیت پایین قرار دارند، به عنوان یک مکان ذخیره سازی عمل کنند. به عبارت دیگر، پانل روکش جایی است که وقتی برف پاک کن را روشن می کنید، تیغه ها از آن‌جا بلند می شوند.

هیچ قسمت متمایزی از پانل روپوش وجود ندارد که باید از آن آگاه باشید، زیرا پانل اساساً یک قطعه پلاستیکی دراز است. با این حال، بیشتر پانل‌های دارای منافذ یا سوراخ‌هایی هستند که جریان هوای صاف را به داخل یا خارج از محفظه موتور می‌دهند.

طراحی پنل روپوش خودرو بین مدل ها متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از خودروها دارای پانل های کاسه ای هستند که کاملاً غیرقابل دسترسی هستند، در حالی که برخی دیگر کار کردن با پانل را به دلیل تمیز کردن یا دلایل دیگر بسیار آسان می کنند.

در هر صورت، پانل کاسه روی هر ماشینی به مرور زمان کثیف می شود و چیزهایی مانند برگ ها و سایر زباله ها را می گیرد. به همین دلیل است که باید به طور منظم پانل های روپوش خودرو را تمیز کنید.

پنل روپوش اتومبیل
پنل روپوش اتومبیل

برای تمیز کردن پانل کاپ به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

تمیز کردن پانل ماشین کار بسیار ساده ای است و مطمئناً می توانید آن را خودتان در خانه انجام دهید. این کار فقط چند دقیقه طول می کشد.

برای تمیز کردن کامل پانل روپوش خودرو به موارد زیر نیاز دارید:

دست‌ها: می‌توانید بیشتر کار را با دست خالی انجام دهید، بنابراین برای تمیز کردن پانل روپوش ماشین خود به ابزار گران‌قیمتی نیاز ندارید. البته، پوشیدن دستکش ایمن تر است، فقط در صورتی که نیاز به حذف زباله های تیز داشته باشید.

دمنده: یک دمنده مفید برای تمیز کردن پانل کاسه پیدا خواهید کرد. این کمک می کند تا هر گونه زباله سبکی که روی پانل یا داخل دریچه های آن گیر نکرده باشد، از بین برود.

جاروبرقی: برخی از زباله ها را فقط می توان با چیزی که هوا را می مکد، جدا کرد، به خصوص در اطراف دریچه های پانل روپوش، در این صورت، به جاروبرقی نیاز خواهید داشت. در این مورد، شما نمی خواهید از دمنده استفاده کنید زیرا می تواند زباله ها را به داخل محفظه موتور فشار دهد و بعداً تمیز کردن آن را سخت تر کند.

شیلنگ باغچه: پانل کاپ بخشی از نمای بیرونی خودرو است که تمیز کردن آن را با شلنگ باغچه ایمن می کند. شیلنگ می تواند پس از انجام اکثر تمیز کردن های سنگین با استفاده از سایر ابزارهای ذکر شده در بالا، به پاک کردن زباله های باقی مانده کمک کند.

برس: برای کمی لمس کردن، می توانید از یک برس نیز برای تمیز کردن پانل کاپ استفاده کنید. برس های کوچکتر برای تمیز کردن دریچه های پانل عالی هستند و برس های بزرگتر برای پاک کردن کثیفی های سرسخت از روی پانل عالی هستند.

تمیز کردن پنل روپوش اتومبیل
تمیز کردن پنل روپوش اتومبیل
پنل زیر برف پاک کن
پنل زیر برف پاک کن

چگونه یک پنل زیر برف پاک کن را تمیز می کنید؟

برای تمیز کردن کامل پنل روکش، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: تمام زباله های بزرگ را به صورت دستی حذف کنید

در ابتدا، روی پاک کردن قطعات بزرگتر از پانل روپوش خودرو تمرکز کنید. جدای از برگ‌هایی که قبلاً ذکر شد، ممکن است چوب‌ها، سنگ‌ها و سایر آشغال‌ها را نیز پیدا کنید که بهتر است با دست جدا شوند.

هنگامی که پانل روپوش از زباله های بزرگ پاک شد، می توانید به مرحله 2 بروید.

مرحله 2: از دمنده یا جاروبرقی برای از بین بردن زباله های کوچکتر استفاده کنید

قطعات کوچکتر روی پانل کاپ شما ممکن است برای تمیز کردن با دست خیلی وقت گیر باشد. این زمانی است که باید دمنده یا جاروبرقی را بیرون بیاورید، زیرا آنها برای این بخش از کار تمیز کردن ایده آل هستند.

بقایای ریز را از پنل روپوش اتومبیل خود با جاروبرقی بکشید. چند پاس از هر دو طرف به آن بدهید تا مطمئن شوید که بیشتر، اگر نه همه، زباله های ریز را از بین ببرید.

چگونه یک پنل روپوش را تمیز می کنید؟
چگونه یک پنل روپوش را تمیز می کنید؟

مرحله 3: مجاری هوا را بشویید

سپس، شیلنگ باغچه خود را بگیرید تا قسمت‌های محتاطانه‌تر پانل روکش را بشویید. پانل های روکش دارای زه کش ها و مجرای هوا هستند که در آن اشیا می توانند به دام بیفتند و در نتیجه جریان هوا را محدود می کنند.

فشار آب از شیلنگ باغچه شما به اندازه ای است که آن قسمت ها را از هر گونه آشغال به دام افتاده داخل آن پاک کنید.

از ما بخرید
مرحله 4: هر گونه کثیفی سرسخت را پاک کنید

متأسفانه، با توجه به موقعیت پانل روپوش در نمای بیرونی خودرو، احتمالاً آلودگی سرسختی برای مقابله با آن وجود خواهد داشت. برای این کار باید از یک برس استفاده کنید تا بتوانید آنها را تا زمانی که از بین بروند پاک کنید.

بسته به ماهیت آن لکه‌ها یا کثیفی‌های سرسخت، ممکن است هنگام اسپری کردن با شلنگ باغ، مالش دهید.

مرحله 5: پنل روکش را خشک کنید

می‌توانید اجازه دهید پانل کاپ در هوا خشک شود، اگرچه پاک کردن آن آخرین مرحله بهتر برای براق‌تر جلوه دادن آن است.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید:

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا