معرفی خودرو

بررسی پورشه 911 کاررا تی 2024

لحظه‌ای که هر کسی کلمات «سبک» و «911» را در یک جمله ذکر می‌کند، همیشه نوعی هیجان خاص را در بین عاشقان واقعی پورشه ایجاد می‌کند، به خصوص اگر آن پلاک دارای یک حرف مستقل «T» باشد، مانند پورشه 911 کاررا T.

مزایا

این یک 911 سبک وزن است – به اندازه کافی گفته شد

شاسی بسیار تیز است

پوک بیشتری نسبت به ادعای پورشه با نویز بیشتر

معایب

سواری سخت تر از Carrera یا Carrera S

این دقیقاً یک معامله نیست

گزینه ها می توانند شیب دار باشند

این یکی از جدیدترین افزوده‌ها به تعداد رو به رشد 911 نسخه‌ای است که ارائه می‌شود، اما برخلاف نسخه‌های بسیار مطلوب GT که دارای برچسب‌های قیمتی استراتوسفری نیز هستند (اگر حتی می‌توانید یکی از آن‌ها را تهیه کنید)، آخرین 911 Carrera T به شما کمک می‌کند. می‌تواند بدون نیاز به کوچک‌سازی به یک 911 با وزن مناسب وارد شود.

و درست مانند نسل‌های مورد علاقه 911 ‘T’ که قبل از آن عرضه شدند، این آخرین نسخه به احتمال زیاد به یک محصول ضروری در گاراژ خریداران پورشه تبدیل می‌شود که به دنبال چیزی کمی خاص‌تر در میان دنیای پرشتاب جهانی هستند. انتقال EV که هدف آن انتقال موتورهای احتراق داخلی به موزه است.

قدرت‌های پورشه می‌گویند نه به این سرعت، و نه زمانی که اصل و نسب مناسبی پشت آن حرف T-for-Touring وجود دارد. قدمت آن به بیش از پنج دهه می‌رسد که پورشه اولین بار 911 T خود را در سال 1968 معرفی کرد.

در آن زمان، این بیشتر یک حرکت بازاریابی بود تا به خریداران پورشه راه ارزان‌تری برای مالکیت 911 ارائه دهد، پس از اینکه مدل‌های چهار قوطی 912 و 912 E کار خود را انجام دادند، اما در نتیجه به این معنی بود که از مواد ارزان‌تر نیز استفاده می‌شد. که در این مورد به معنای وزن کمتر بود. اما فقط تا سال 1973 ارائه شد.

در هر صورت، علاقه مندان به سبک وزن باید 44 سال دیگر صبر کنند تا پورشه خالص ترین نسخه خود را در محدوده استاندارد 911 احیا کند، زمانی که Carrera T دوباره در سری Type 991.2 برای سال های 2017/18 عرضه شد.

در واقع، کسانی که در انتخاب 911 از رویکرد «کمتر است بیشتر» استفاده می‌کنند، لزوماً به دنبال سرعت بیشتر نیستند، بلکه ولع دست‌کاری ماهرانه‌تر و بازخوردی از روی صندلی‌های شلوار را دارند. کاهش 35 کیلوگرم در مورد جدیدترین Type 992 Carrera T، اما برای یک یا دو نکته.

در ظاهر استاندارد، 911 سبک وزن جدید با گیربکس هفت سرعته دستی و بدون صندلی عقب عرضه می شود. در صورت لزوم، می توانید یک PDK هشت سرعته را به عنوان یک گزینه بدون هزینه داشته باشید، اما مقداری از وزن را نیز به دست خواهید آورد.

اگر اینطور است، ممکن است با یک 911 کاررای استاندارد خدمات بهتری داشته باشید، که نه تنها هزاران هزینه کمتری برای شما خواهد داشت، بلکه به طور انحصاری با گیربکس PDK عرضه می شود.

خوشبختانه، این تنها نیمی از فرمول ساده Carrera T است، زیرا اقدامات کاهش وزن خوشمزه تری برای آب انداختن در اینجا وجود دارد – مانند کاهش عایق، شیشه نازک تر و باتری سبک وزن برای راه اندازی.

پورشه همچنین فتیله را در بخش هندلینگ افزایش داده است و کیت تخصصی مانند دیفرانسیل مکانیکی لغزش محدود با بردار گشتاور را اضافه کرده است که در Carrera S گران‌تر نیز استاندارد است، اگرچه Carrera استاندارد کاملاً از دست می‌دهد.

علاوه بر این، «T» پکیج Sport Chrono و دمپرهای تطبیقی ​​را به عنوان بخشی از سیستم تعلیق اسپرت PASM کاهش یافته (10 میلی‌متری) انتخاب می‌کند که در واقع در Carrera S اختیاری است اما در این نسخه سبک وزن استاندارد است.

همه چیز کمی شبیه این است که «هر چیزی که در 911 خود نیاز دارید و هیچ چیزی که نیاز ندارید»، زیرا به عنوان بخشی از موجودی استاندارد نیز چرخ‌های خاکستری تیتانیوم کاررا S به همراه فرمان GT نصب شده‌اند. اگزوز اسپرت و صندلی های اسپرت پلاس.

من بسیار خوشحالم که این صندلی‌های برقی چهار طرفه با تکیه‌گاه‌های چرمی، درج‌های پارچه‌ای Sport-Tex، و همچنین لکه‌های سبز Lizard و کمربند ایمنی را به‌جای فضای داخلی تمام چرمی دارم.

من هم از رنگ سبز پایتون سیر نمی‌شوم، و نه از تضادهای ذوق‌آلود در خاکستری عقیق، از جمله جلوپنجره درب عقب، آینه‌های در و تزئینات بالا و پایین درب. این در واقع خاکستری مشابه چرخ های خاکستری تیتانیوم T است. کل بسته فقط ظاهر می شود.

قیمت پورشه 911 کاررا تی چقدر است؟

911 Carrera T با قیمت 300700 دلار به علاوه در جاده ها، در وسط مدل های ابتدایی Carrera (279,300 دلار) و Carrera S (318,500 دلار) قرار گرفته است.

در حالی که مشخصات استاندارد به شما یک گیربکس هفت سرعته دستی می دهد و صندلی های عقب تاشو 50/50 را حذف می کند (فقط برای بچه های کوچک)، شما همچنان 8 سرعته خودکار PDK و همچنین صندلی های عقب را بدون هزینه اضافی دارید. اما پس از آن می‌توانید 20 دلار صرفه‌جویی کنید و Carrera پایه را تهیه کنید که دقیقاً همان پیشرانه شش توربوی تخت را دارد.

مانند بسیاری از ماشین‌های پرس، تستر ما نیز دارای گزینه‌های خوش طعمی بود که برخی از آن‌ها را برای 911 Carrera T اجباری می‌دانم، مانند رنگ بیرونی و لهجه‌های داخلی Lizard Green.

گزینه های نصب شده: آپشن های ثابت

رنگ خاص – سبز پایتون: 5700 دلار

پکیج داخلی Carrera T: 4120 دلار

صندلی های متضاد، کمربند ایمنی در Lizard Green

چراغ های جلو ماتریکس LED رنگی شامل Porsche Dynamic Light System Plus: 1540 دلار

پشتیبانی از پارکینگ فعال: 1640 دلار

گیربکس اتوماتیک PDK 8 سرعته: $NCO

کروز کنترل فعال با لاین فعال: 250 دلار

صندلی های اسپرت تطبیقی ​​به اضافه: 5510 دلار

تنظیم برقی 18 جهته

بسته حافظه

بسته طراحی نور: 1050 دلار

صندلی های عقب: $NCO

لوگوی پورشه چراغ های محاسباتی درب LED: 300 دلار

با احتساب گزینه‌ها، قیمت تستر ما قبل از ورود به جاده به 320810 دلار افزایش یافت.

توجه داشته باشید، پورشه 911 کاررا T بدون رقیب نیست. استون مارتین یک ونتیج کوپه دستی را با قیمتی کمتر از 278900 دلار به شما می‌فروشد، اما اگر خودروی هشت سرعته را می‌خواهید با قیمت 299950 دلار خواهید خرید – هرچند صندلی‌های عقب وجود ندارد.

 

ب ام و M850i ​​xDrive کوپه را با قیمت 298900 دلار در اختیار دارد که در سرعت 0-100 کیلومتر بر ساعت هم قدرتمندتر و هم سریعتر است، در حالی که جگوار نسخه نهایی F-Type خود را در P575 R کوپه با قیمت 278373 دلار – دوباره با قدرت بیشتر و کاهش قیمت دارد. سرعت بسیار بالایی نسبت به 911 Carrera T دارد.

طراحی داخلی پورشه 911 کاررا تی

فرقی نمی‌کند که کدام پورشه 911 را بخرید، وقتی وارد هر نسخه از این خودروی اسپورت نمادین می‌شوید، چیزی بسیار آشناست. همیشه به نظر می رسد و شبیه به آخرین است اما با به روز رسانی جزئی.

موقعیت صندلی پایین و فرمان GT با حاشیه کوچک‌تر طراحی شده و کاملاً طراحی شده، موقعیت رانندگی را کاملاً فراگیر می‌کند، اگر تنها پس از چند تنظیم جزئی برای شما طراحی نشده باشد.

صندلی‌های اسپرت پلاس استاندارد همان طراحی نسخه‌های اختیاری 18 جهته است، منهای تنظیم نیروی اضافی. در هر صورت، این میله‌های واقعاً درخشان به دلیل توانایی آنها در ارائه راحتی، گرفتن و تقویت به همان اندازه هستند.

درج پارچه های Sport-Tex برای من به جای تزئینات کامل چرمی که در Carrera S دارید، به خصوص با لکه های Lizard Green در پارچه و دوخت کنتراست روی تکه های چرمی ضروری است.

همین امر در مورد کمربندهای ایمنی Lizard Green نیز صدق می کند، هر چیز دیگری با توجه به این رنگ بیرونی خاص انجام نمی شود.

برای 911 پورشه همچنان به پیکربندی سنتی پنج شماره‌گیری خود ادامه داده است، البته با ترکیبی از چهره‌های دیجیتال و آنالوگ – یعنی سرعت سنج مرکزی، که یک دوشاخه فیزیکی واقعی است.

همه اینها به اندازه ای است که راننده با انتخابگر حالت رانندگی که به راحتی روی فرمان قرار دارد متمرکز شده است، در حالی که انتخابگر کوچک دنده کوچک هر بار که در یک نسخه دیگر 911 می پرید بصری تر می شود.

با این حال، نکته واقعاً خاص این است که شما هنوز هم باید جاکلیدی ثابت را بچرخانید تا ماشین را روشن کنید که فقط یک قطعه طراحی درخشان است و یک اشاره فوق العاده به 59 سال میراث متوالی 911 است.

در حالی که دکمه های میانبر زیادی در 911 وجود ندارد، آخرین نسخه صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی 10.9 اینچی آن به دلیل پاسخ سریع و اتصال تلفن هوشمند بی سیم ضد گلوله فوق العاده است.

عملکرد کلی با کنترل‌های فیزیکی AC و همچنین کنترل‌های حجم صدا همراه با دکمه‌هایی برای میرایی سیستم تعلیق، اگزوز و یک دکمه دستی مستقل برای کسانی که نیاز به افزایش نمایش با گیربکس PDK دارند، عالی است.

محفظه های ذخیره سازی باز در جلو برای کلیدها، کیف پول ها و تلفن ها در جلوی انتخابگر درایو وجود ندارد، اما شما یک جا لیوانی در کنسول مرکزی دارید، درست در مقابل یک سطل ذخیره سازی با اندازه خوب که چند USB را نیز در خود جای داده است. – پورت های شارژ C

یک جا لیوانی دوم برای سرنشین جلو وجود دارد که تا زمانی که نیاز باشد پنهان می شود.

در غیر این صورت، فضا در Carrera T بسیار عالی است، مانند هر مدل غیر GT 911 دیگری. این یکی از مزیت های این خودروی نمادین اسپورت است، و اینکه چرا پورشه نمی تواند به اندازه کافی از آنها با وجود برخی افزایش قیمت نسبتاً سنگین نسبت به مدل های دیگر استفاده کند. چند سال گذشته

در قسمت جلویی، 132 لیتر در دسترس است و به راحتی می توان چند کیسه بزرگ نرم یا یک کیف کابینی با اندازه مناسب را بلعید. اگر صندلی‌های عقب را به عقب برگردانید، پشتی صندلی‌ها صاف تا می‌شوند و در نتیجه فضای نیمکت مفیدی ایجاد می‌شود. به علاوه، قلاب‌های لباس روی پشتی صندلی‌ها و جیب‌های درب برای بطری‌های آب و غیره وجود دارد.

از ما بخرید

زیر کاپوت چیست؟

در عقب 911 کاررا T، همان 6 سیلندر توئین توربوشارژ 3 لیتری از مدل استاندارد 911 کاررا با PDK تعبیه شده است که 283 کیلووات قدرت در 6500 دور در دقیقه و 450 نیوتن متر گشتاور از 1950 دور در دقیقه تا 50 دور در دقیقه دارد.

در حالت استاندارد با گیربکس هفت سرعته دستی خود، می تواند در 4.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برسد. اما با هشت سرعت PDK اختیاری بدون هزینه، زمان سرعت آن به 4.0 ثانیه کاهش می یابد.

حداکثر سرعت با استفاده از سوخت 98 RON 291 کیلومتر در ساعت است، در حالی که خود مخزن سوخت در جلوی خودرو در سمت راننده قرار دارد و در مجموع 64 لیتر ظرفیت دارد.

مصرف سوخت ادعا شده برای Carrera T دستی در سیکل ترکیبی 9.9 لیتر در 100 کیلومتر است، در حالی که دنده سریع PDK 10.8 لیتر در 100 کیلومتر است. با توجه به عملکرد سبک وزن آن، رانندگی آرام کاررا T آسان نیست، بنابراین انتظار داشته باشید که رقمی نزدیک به 14.0 لیتر در 100 کیلومتر داشته باشید.

پورشه 911 کاررا تی چگونه رانندگی می کند؟

چیزی وجود دارد که در مورد روش قدیمی چرخاندن کلید برای راه‌اندازی آن موتور 6 تخت باشکوه در 911 Carrera T، حتی اگر کاررا سطح ابتدایی باشد، گفته شود.

با وجود توربوشارژرهای دوقلو، همچنان به نظر می‌رسد ماهیت اصلی ورزش موتوری است زیرا پیشرانه 3.0 لیتری با صدایی مناسب در سطح مسابقه روشن می‌شود.

از این لحظه به بعد مست است همچنین در این مرحله است که شما نیز تقریباً تصمیم گرفته‌اید که باید یک 911 را در گاراژ داشته باشید – دقیقاً این ماشین و رنگ کمتر نیست، اما با چند تغییر کلیدی، هر هزینه‌ای که باشد.

من همچنین به مهندسی 911 یا هر خودروی اسپورت سطح بالا احترام عمیقی می‌گذارم و معمولاً دوست دارم برای پیکربندی صفحه نمایش ابزار دیجیتال به گونه‌ای که مجموعه‌ای از گیج‌ها را شامل شود، وقت بگذارم، فقط برای اینکه بتوانم افزایش دمای روغن را قبل از قرار دادن تماشا کنم. ماشین به دنده

شما همچنین می‌خواهید حالت‌های مختلف درایو ارائه شده با T را امتحان کنید، اما اگر در ساعت اوج خزیدن در نوک انگشتان پا حرکت نکنید، بهتر است از Sport استفاده کنید، که هنوز در ترافیک کاملاً قابل زندگی است، اما حداقل این کار را انجام خواهید داد. در طول راه بیشتر از آن صدای تخت شش دسی بل خوشمزه بیشتر بشنوید.

با این حال، این Sport Plus است که بیشترین پاداش صوتی را ارائه می دهد. حتی با وجود اینکه تمام کنترل‌های مکانیکی اصلی در تیزترین حالت خود تنظیم شده‌اند، از جمله پاسخ دریچه گاز و تعویض چرخ دنده‌های سریع‌تر، هنوز هم به اندازه کافی برای رانندگی روزانه قابل تحمل است.

یک دکمه با صدای بلند مجزا برای اگزوز وجود دارد، اما همچنان کمتر از زمانی که خودرو در اسپرت پلاس باشد، تسمه می بندد. شما همچنین گزینه سفارشی کردن تنظیمات فردی را دارید که اگر می خواهید همه چیز را به جز دمپرها افزایش دهید، مفید است، بهتر است آن ها را در Comfort برای رفت و آمد بگذارید.

با این وجود، حتی اگر حالت رانندگی کم تهاجمی را انتخاب کرده باشید و دلیلی برای راه‌اندازی صندوق بار داشته باشید، دریچه‌های اگزوز باز می‌شوند و واکنش موتور بلافاصله بهبود می‌یابد، گویی در اسپورت هستید. خوب است بدانید.

و به اصطلاح “تأخیر توربو” را فراموش کنید، در محدوده 911 وجود ندارد. به نحوی مهندسان اشتوتگارت به طور کامل و کاملاً مسطح را از هر گونه مزاحمتی که ممکن است به مدل‌ها و مدل‌های عملکرد کمتر آسیب بزند پاک کرده‌اند – که به تنهایی منبعی ثابت از لذت رانندگی با هر 911، به‌ویژه «T» است.

اگرچه از موتور پایه کاررا استفاده می‌کند، اما می‌توانم به شما بگویم، سریع‌تر از آن چیزی است که ممکن است انتظار داشته باشید یا در واقع آن چیزی است که ادعای کارخانه نشان می‌دهد، به خصوص اگر گیربکس PDK را مطابق با این تستر انتخاب کنید.

سرعت آن تا 100 کیلومتر بر ساعت نیم ثانیه بیشتر از دستی است و در زیر سر و صدای کامل هر ذره، اگر نه بیشتر، احساس می شود.

ترمزها با احساس طبیعی پدال و قدرت توقف جدی فوق العاده هستند. حتی اگر دیر ترمز کنید، این موضوع بر چرخش شدید 911 تأثیری نخواهد گذاشت.

اگر مصالحه‌ای برای این سطح فوق‌العاده چابکی و پاسخ‌های تیزتر وجود داشته باشد، سواری T کمتر به خطر می‌افتد. مطمئناً از برجستگی ها و لبه های تهاجمی تر محافظت کمتری می کند. اما این همان چیزی است که شما انتظار دارید، من استدلال می کنم.

نکات برجسته 911 T:

پکیج اسپرت کرونو

اگزوز اسپرت با نوک اگزوز از فولاد ضد زنگ مشکی براق

بردار گشتاور پورشه با دیفرانسیل عقب قفل شونده مکانیکی

دمپرهای فعال PASM با سیستم تعلیق اسپرت (کاهش 10 میلی متر)

چرخ‌های 20 اینچی جلو / 21 اینچی عقب آلیاژی کاررا S در رنگ خاکستری تیتانیوم

لاستیک های گودیر 245/45 جلو 305/30 عقب

نظارت بر فشار باد تایر

کیت درزگیر تایر و کیت کمپرسور هوا

آینه های بیرونی تاشو برقی

کم نور شدن خودکار آینه های داخلی و خارجی

چراغ‌های جلو ماتریکس LED با سیستم نور پویای پورشه پلاس

چراغ های جلو و برف پاک کن های خودکار

کنترل آب و هوا دو منطقه ای

شیشه سبک عایق صدا

صندلی های اسپرت برقی 4 جهته پلاس

درج Sport-Tex

گلدوزی «911» به رنگ مشکی روی تکیه گاه سر

گرمکن صندلی جلو

ورود بدون کلید و رفتن

سنسورهای پارک جلو و عقب

دوربین دید فراگیر

صندلی‌های عقب استاندارد 2+2 – برای جدا کردن آن‌ها از NCO دلار

فرمان گرمکن GT اسپورت چرم مشکی

حفاظ های رکاب در از آلومینیوم برس خورده با نام “911 Carrera T”.

صفحه نمایش دیجیتال درایور 7.0 اینچی با سرعت سنج آنالوگ

صفحه نمایش لمسی 10.9 اینچی اطلاعات سرگرمی با ناوبری ماهواره ای و کنترل صوتی

اپل کارپلی بی‌سیم، اندروید اتو

رادیو دیجیتال (DAB+)

سیستم صوتی Bose

رنگ ها

رنگ جامد: $NCO

مشکی

سفید

گارد قرمز

مسابقه زرد

رنگ متالیک: $NCO

جت بلک متالیک

جنتیان آبی متالیک

GT نقره ای متالیک

رنگ های خاص: 5700 دلار

روبی استار نئو

آبی کوسه

قرمز کارمینی

مداد رنگی

متالیک خاکستری یخی

پورشه همچنین رنگ به نمونه را با قیمت 20380 دلار ارائه می‌کند که 110 رنگ دیگر را به انتخاب 911 T شما اضافه می‌کند، البته با قیمت نسبتاً بالایی. متأسفانه و غیرقابل توضیح، Python Green دیگر در دسترس نیست، بنابراین برای من آبی کوسه است.

آیا پورشه 911 کاررا تی ایمن است؟

مانند بسیاری از تولیدکنندگان خودروهای اسپرت سطح بالا، پورشه محدوده خودروهای اسپرت 911 خود را تست تصادف نمی کند (خیلی گران هستند)، بنابراین هیچ رتبه ایمنی ANCAP وجود ندارد.

با این وجود، 911 Carrera T به تجهیزات ایمنی زیر مجهز است:

ایربگ های جلو، جلو، پرده ای جانبی

حالت مرطوب پورشه

کروز کنترل تطبیقی ​​($NCO)

کمک تغییر خط

نظارت بر نقاط کور

سنسورهای پارک جلو و عقب

دوربین دید فراگیر

نظارت بر فشار باد تایر

نمایشگر دمای لاستیک

چراغ های جلو ماتریس LED شامل Porsche Dynamic Light System Plus

هزینه اجرای پورشه 911 کاررا تی چقدر است؟

پورشه کاررا T تحت پوشش سه سال گارانتی نامحدود کیلومتر است. با فواصل سرویس 12 ماه / 15000 کیلومتر (هر کدام زودتر انجام شود).

هزینه های سرویس از فروشنده ای به فروشنده دیگر متفاوت است، اما هزینه های خدمات استاندارد می تواند به 699 دلار برای یک بازدید اولیه، تا 2800 دلار برای یک بازه زمانی عمده باشد – اما بهتر است با فروشنده خود مشورت کنید.

به‌عنوان مالک سابق 911 Carrera S، وقتی خودروهای وام رایگان و سایر مزایا را در نظر گرفتید، متوجه شدم که نمایندگی‌های پورشه نسبت به مستقل‌ها برجسته و ارزان‌تر هستند.

نتیجه گیری کلی از پورشه 911 Carrera T

با قیمت 300000 دلار به علاوه در جاده ها، دشوار است که این پورشه را به عنوان یک 911 سبک وزن برای انبوه بدانیم – اما من قویاً استدلال می کنم که این پورشه هنوز هم قیمت بسیار خوبی را ارائه می دهد.

اقدامات صرفه جویی در وزن به تنهایی به اندازه کافی وسوسه انگیز است تا آن 911 طرفدار را فریب دهد که هوس چیزی خاص تر از کاررای استوک یا حتی کاررا S را دارند، بدون اینکه نیازی به خرج کردن ثروت کمی برای یک خودروی GT داشته باشند. این حتی اگر بتوانید یکی از آنها را بدست آورید.

فوکوس ذاتاً سبک T – که بر اساس گیربکس استاندارد استاندارد دستی و جعبه حذف برای صندلی‌های عقب است – برای کسانی که 911 را فقط به دلیل قابلیت راندن آن می‌خرند، باید به شدت جذاب باشد. اما تجربه احشایی نیز وجود دارد که برای کسانی که دوست دارند در شرایطی که شرایط اجازه می دهد کمی بیشتر شکاف داشته باشند، وجود دارد.

اگر من بودم، Carrera T خود را دقیقاً همانطور که تستر ما ارائه شد می خواهم. در آن رنگ سبز Python کامل با صندلی های Sport-Tex و کمربند ایمنی Lizard Green. اما، من دستی هفت سرعته را به PDK هشت سرعته ترجیح می دهم و قطعاً صندلی های عقب را به خاطر کاهش وزن بیشتر کنار می گذارم.

 

در نهایت، اگر می‌توانید با سیستم تعلیق کمی سازگارتر و کمی سر و صدای بیشتر در کابین زندگی کنید، 911 Carrera T قطعاً پورشه‌ای است که به دنبال آن هستید.

 

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا