آموزشی

میانگین کارکرد خودرو در یک سال چقدر است؟

بیایید نگاهی بیندازیم به اینکه میانگین کیلومترهای طی شده در سال چگونه بر اصطحلاک خودروی شما تاثیر می گذارد و همچنین چند واقعیت جالب دیگر، مانند اینکه چه کسی بیشتر رانندگی می کند! ما در بخش زیر به شما خواهیم گفت که چه کسی برنده است، اما آیا می توانید حدس بزنید که لاستیک چه کسی بیشتر با جاده برخورد می کند؟ پس با ما در مجله رینگو همراه باشید.

چه عواملی بر میانگین مایل های طی شده در سال بر روی خودرو تأثیر می گذارد؟

آیا سفرهای جاده ای یک سنت خانوادگی است؟ آیا یک ساعت دوراز محل کار خود زندگی می کنید؟ آیا فقط تعطیلات آخر هفته رانندگی می کنید؟ اینها انواع چیزهایی هستند که بر میانگین کیلومتر طی شده توسط خودرو شما در سال تاثیر می گذارند. در این مقاله از مجله رینگو به تعدادی از این موارد اشاره کرده ایم: با ما همراه باشید.

رفت و آمد

بسیاری از مردم به دلایل زیادی : از مسکن ارزان‌تر گرفته تا جامعه بهتر، یک ساعت یا بیشتر دور از محل کار خود زندگی می‌کنند.

محل زندگی (روستایی یا شهری)

آیا در ترموپولیس، وایومینگ (یا بارتلزویل، اوکلاهما، ایگل بات، داکوتای جنوبی، یا هر مکان دیگری که کسی تا به حال نام آن را نشنیده است) زندگی می کنید؟ اگر چنین است، احتمالاً با رانندگی طولانی برای رسیدن به یک فروشگاه مواد غذایی فقط آشنا هستید. و برای تهیه ساده ترین چیزها باید با طی کردن مسافت طولانی خود را به سطح شهر برسانید.

نوع شغل

برخی از مشاغل به چیزی بیش از رانندگی به محل کار و بازگشت نیاز دارند. فیلمسازان آزاد تا اقصی نقاط جهان رانندگی می کنند تا برای مشتریان فیلم برداری کنند. پرستاران سلامت در خانه، در سراسر شهر برای ویزیت بیماران.

عادات رانندگی تفریحی

اگر دوست دارید هر آخر هفته یک ماجراجویی جدید در فضای باز پیدا کنید، همیشه برای دیدن خانواده خود سفر کنید، یا فقط برای سرگرمی سفرهای جاده ای داشته باشید، مایل های بیشتری را روی ماشین خود خواهید گذاشت.

سن

جای تعجب نیست که مردم در سنین مختلف بیشتر رانندگی می کنند. جوان 18 ساله ای که تازه گواهینامه اش را گرفته به اندازه یک زن سی و چند ساله رانندگی نخواهد کرد.

آیا تا به حال یک مادربزرگ را پشت فرمان دیده اید که طوری رانندگی کند که 50 سال است رانندگی نکرده است؟ دلیلش این نیست که او احتمالا رانندگی نکرده است و خوب، شاید 50 سال نگذشته باشد، اما احتمالا مدتی گذشته است.

طبق داده ها، میانگین مایل‌های طی شده یک فرد در سال با افزایش سن تغییر می‌کند. این مربوط به کاری است که افراد در مراحل مختلف زندگی انجام می دهند. آمریکایی‌های بین 35 تا 54 سال – زمانی که بیشتر مردم در میان مشاغل و زندگی خانوادگی هستند – بیشترین مسافت پیموده شده را داشتند.

جنسیت

باور کنید یا نه، یک شخص ، در میانگین مایل هایی که در سال طی می کنید، نقش مهمی ایفا می کند.

اگر حدس می‌زنید که مردان بیشتر به جاده می‌آیند، درست حدس زده اید! مردان سالانه 6408 مایل بیشتراززنان پشت فرمان می‌روند.

دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که چرا هر زن معینی کمتر از هر مردی رانندگی می‌کند، اما یکی از دلایل رایج این است که زنان بیشتر با بچه‌ها در خانه می‌مانند، به این معنی که از آن مایل‌های رفت‌وآمد دوری می‌کنند.

میانگین مایل های رانندگی شده در سال بر اساس وضعیت

شهرهایی که جمعیت بیشتری دارند به دنبال آن خیابان ها بار ترافیکی بیشتر را به دوش می کشند پس منطقی است که اگر در یک شهر شلوغ و پر جمعیت زندگی می کنید زمان بیشتری را پشت فرمان باشید و کیلومتر بیشتری طی کنید.

میانگین مسافت پیموده شده در ایالات متحده

وزارت حمل و نقل ایالات متحده (DOT) هر سال میانگین مایل سالانه را برای شهروندان محاسبه می کند. به استثنای یک سال، مسافت پیموده شده سالانه از دهه 1970 روند صعودی داشته است، (در سال 2020 و شروع پاندمی کرونا، میانگین مسافت پیموده شده سالانه به میزان زیادی کاهش یافت زیرا مردم مجبور بودند در خانه بمانند.)

یک نفر به طور متوسط ​​در سال چند مایل رانندگی می کند؟

خب، طبق گزارش وزارت حمل و نقل ایالات متحده، یک آمریکایی به طور متوسط ​​13476 مایل در سال رانندگی می کند.

میانگین مایل در سال روی یک ماشین چقدر است؟

هر فرد به طور متوسط ​​سالانه حدود 14000 مایل رانندگی می کند. بنابراین میانگین مسافت پیموده شده خودرو در سال در این محدوده است. هر چیزی بیش از این در سال برای یک خودرو مسافت پیموده شده بالا در نظر گرفته می شود. اگر ماشین را با شوهر یا فرزندتان به اشتراک بگذارید، استفاده از ماشین بیشتر می‌شود، بنابراین تعداد آن‌ها بالا می‌رود.

دانستن اینکه یک فرد متوسط ​​در سال چند مایل رانندگی می کند، زمانی که قصد خرید خودروی دست دوم را دارید، مفید است. می توانید عدد روی کیلومتر شمار را بر سن وسیله نقلیه تقسیم کنید تا متوجه شوید که آیا ماشین بیش از حد معمول رانده شده است یا خیر.

یک ماشین متوسط ​​چند مایل دوام می آورد؟

یک وسیله نقلیه متوسط ​​به لطف مهندسی قطعات بهتر دوام بیشتری دارد. این روزها، یک خودرو به طور متوسط ​​حدود 200000 مایل دوام می آورد. اما اگر خودرویی با کیفیت بالا تهیه کنید و به خوبی از آن مراقبت کنید، می توانید آنها را بیشتر دوام بیاورید.

نتیجه گیری :

دانستن اینکه چند کیلومتررا گذرانده‌اید، می‌تواند چیزهای زیادی در مورد سواری‌تان به شما بگوید یا به شما کمک کند بفهمید سال آینده برای خودروی خود چه تصمیمی بگیرید؟ ایا برای رفتن به محل کار هرروز از آن استفاده کنید یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را در برنامه هایتان بگنجانید؟ آیا برای سفرهای داخلی از ماشین شخصی استفاده کنید یا از قطار و هواپیما ؟ آیا خودرو را با تمام اعضای خانواده به اشتراک بگذارید یا فقط در مواقع ضروری؟

ممنون از اینکه این مطلب را مطالعه کردید و با ما همراه بودید، خوشحال می شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و خوانندگان مجله رینگو در میان بگذارید.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید:

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا