کویر

تایر سبز کویر چه ویژگی هایی دارد؟

شرکت کویرتایر با طراحی و تولید تایرهای سبز با استفاده از دانش فنی موجود سازمان و مهندسی معکوس، فرصت جدیدی برای حضور در بازار داخلی کشور ایجاد کرده و بدون اجبار قوانین ملی و اینکه دولت با وضع قوانین شرکت‌ها را مجبور به رعایت مسائل زیست محیطی کند، به سمت سبز شدن گام برداشته است. کلیه محصولات کویرتایر با استفاده از فن‌آوری نوین تایر سبز تولید می‌گردند که در زمینه کیفیت مطابق با استانداردهای جهانی و شاخصه‌های حفظ محیط‌زیست می‌باشند. در پنجمین همایش پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت طرح پژوهشی کویرتایر با عنوان ” تولید تایر سبز ” در کشور، برتر شناخته شد. با مجله رینگو همراه باشید تا به بررسی ویژگی ها و مزایای تایر سبز بپردازیم.

از ما بخرید

مزایای تایر سبز تولیدی شرکت کویرتایر

۱- کاهش / حذف مواد غیر دوست‌دار محیط زیست در فرمولاسیون آمیزه‌های مصرفی؛

۲- افزایش عمر مفید تایرها در شرایط سرویس به میزان ۲۵ تا ۳۰ درصد؛

۳- کاهش وزن تایر که منجر به کاهش مصرف مواد اولیه (منابع) از ۷ تا ۱۰ درصد می‌گردد؛

۴- مقاومت غلتشی پایین‌تر (به میزان ۱۶ درصد) که موجب کاهش مصرف سوخت خودرو به میزان ۵/۲ درصد و به تبع آن کاهش آلاینده‌های زیست محیطی ناشی از مصرف سوخت خودرو از جمله کاهش انتشار گاز CO۲ از اگزوز خودروها می‌گردد.

۵- کاهش مصرف انرژی در تولید تایر؛

۶- کاهش حجم تایرهای کارکرده (پسماندها) که در طبیعت رها می‌شود.

تایرهای سبز یا نانو به فناوری‌های نوآورانه تایر اطلاق می‌شوند که هدف آن افزایش پایداری و عملکرد محیطی است. این لاستیک ها از مواد پیشرفته و تکنیک های ساخت برای کاهش اثرات زیست محیطی، بهبود بهره وری سوخت و ارائه عملکرد کلی بهتر استفاده می کنند.

تایرهای نانو به طور خاص تایرهایی هستند که از فناوری نانو در فرآیندهای طراحی و تولید خود استفاده می کنند. نانوتکنولوژی شامل دستکاری مواد در مقیاس نانو (معمولاً در سطح اتم‌ها و مولکول‌ها) برای دستیابی به خواص و عملکردهای مطلوب است. در زمینه تایرها، فناوری نانو را می توان برای بهبود جنبه های مختلف مانند طراحی آج، ترکیب ترکیب و تقویت ساختاری به کار برد.

ویژگی های کلیدی و مزایای تایرهای سبز یا نانو

بهره وری سوخت: تایرهای سبز یا نانو برای به حداقل رساندن مقاومت غلتشی مهندسی شده اند که انرژی مورد نیاز برای حفظ حرکت تایرها است. با کاهش مقاومت غلتشی، این لاستیک‌ها راندمان سوخت را افزایش می‌دهند و به کاهش انتشار دی‌اکسید کربن (CO2) کمک می‌کنند. استفاده از مواد پیشرفته، الگوهای نوآورانه آج، و ساخت بهینه تایر، همگی به دستیابی به این هدف کمک می کنند.

افزایش طول عمر آج: لاستیک های سبز یا نانو به گونه ای طراحی شده اند که عمر آج بیشتری داشته باشند، به این معنی که می توان آنها را برای مدت طولانی تری قبل از نیاز به تعویض استفاده کرد. این امر از طریق استفاده از مواد بادوام و مقاوم در برابر سایش در ساخت لاستیک و همچنین الگوهای بهبود یافته آج که باعث سایش یکنواخت می شود به دست می آید.

چسبندگی مرطوب و خشک پیشرفته: این لاستیک‌ها از ترکیبات و طرح‌های آج پیشرفته برای بهبود کشش و چسبندگی در سطوح مرطوب و خشک استفاده می‌کنند. ترکیب نانومواد می تواند توانایی لاستیک را برای حفظ چسبندگی با بهبود تعامل بین تایر و سطح جاده افزایش دهد.

کاهش سر و صدا: لاستیک های سبز یا نانو اغلب دارای فناوری های کاهش نویز هستند که صدای جاده تولید شده در هنگام رانندگی را به حداقل می رساند. طرح‌های نوآورانه آج، مواد جاذب سر و صدا، و ساختارهای بهینه تایر می‌توانند به کاهش سطح سر و صدا کمک کنند و در نتیجه تجربه رانندگی آرام‌تر و راحت‌تری داشته باشند.

پایداری محیطی: تایرهای سبز با استفاده از روش ها و مواد سازگار با محیط زیست تولید می شوند. این شامل استفاده از مواد تجدید پذیر یا قابل بازیافت، کاهش استفاده از مواد شیمیایی مضر، و به کارگیری فرآیندهای تولید با انرژی کارآمد است. تایرهای سبز یا نانو با به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی در طول چرخه عمر تایر، از تولید تا دور ریختن، به تلاش‌های پایداری کمک می‌کنند.

نتیجه گیری:

توجه به این نکته مهم است که اصطلاح تایرهای سبز یا نانو ممکن است توسط سازندگان مختلف برای اشاره به فناوری ها یا ویژگی های خاص استفاده شود. بنابراین، ویژگی ها و مزایای دقیق ممکن است بین مارک ها و مدل های تایر متفاوت باشد. اگر این مطلب برای شما مفید بوده است خوشحال میشویم که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید : 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا