مشخصات فنی خودرو

مهم ترین عوامل ترک خوردن سرسیلندر خودرو چیست؟

سر سیلندر چیست؟

سرسیلندر قسمتی از موتور است که در بالای بلوک موتور قرار گرفته و اجازه ورود هوای تازه به محفظه احتراق و همچنین خروج گازهای خروجی را می‌دهد. سرسیلندر حاوی سوپاپ خودرو است. مسئولیت اصلی آن کمک به حفظ احتراق مناسب در داخل موتور است، اما از آنجایی که شامل سوپاپ نیز است، به طور غیرمستقیم مسئول اجازه دادن به گردش مناسب هوا به داخل و خارج از محفظه احتراق نیز می باشد.

یک سر سیلندر در شرایط سخت ممکن است از نظر فیزیکی ترک بخورد. یک ترک کوچک در سر سیلندر گاهی اوقات برای مدتی شناسایی نمی شود، اما در موارد جدی تر، علائم نسبتا واضح خواهد بود. قصد داریم در این مقاله ار مجله رینگو به بررسی علائم و نشانه های سرسیلندر آسیب دیده بپردازیم، با ماه همراه باشید.

علائم و نشانه های رایج سرسیلندر ترک خورده

از آنجایی که سر سیلندر چنین عملکردهای حیاتی را انجام می دهد، هر یک از این علائم و نشانه های مشاهده شده را باید جدی گرفت. ناآگاهی طولانی مدت از هر یک از این مسائل می تواند منجر به تعمیرات پرهزینه یا حتی تعویض کامل موتور شود.

علاوه بر این، باید توجه داشت که از آنجایی که سرسیلندر وسیله نقلیه شما جزیی است که مستقیماً با عملکرد موتور مرتبط است، باید به نشانه های زیر توجه کنید تا قبل از اینکه آسیب شدیدی به موتور خودروی‌تان وارد نشده است.

نشت روغن | ترک خوردن سرسیلندر

روغن در سراسر موتور برای روانکاری اجزا و قطعات متعدد استفاده می شود. این شامل سوپاپ‌ها هم می‌شود و روغن از سرسیلندر جریان می‌یابد تا جایی که باید باشد حرکت می‌کند. ترک می تواند باعث نشت روغن هم به قسمت های داخلی موتور و هم به کف شود.

نشت داخلی باعث بروز مشکلاتی مانند شمع‌های جرقه‌زن، سوختن روغن و در نهایت سوختن ناقص موتور می‌شود. نشتی خارجی می تواند باعث چکه کردن روغن روی قسمت های داغ موتور و دود یا آتش گرفتن شود. اما اگر هیچ کدام از این موارد اتفاق نیفتد، خودروی شما ممکن است تحت تأثیر سطح روغن پایین قرار گیرد و مشکلاتی را برای خود ایجاد کند.

نشت مایع خنک کننده

مانند روغن، مایع خنک کننده نیز از طریق سرسیلندر و به اجزای مختلف موتور برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد جریان می یابد. سر ترک خورده می تواند اساساً همان مشکلاتی را ایجاد کند که نشت روغن، از جمله مخلوط کردن مایع خنک کننده و روغن. وقتی این اتفاق می‌افتد، این پتانسیل را دارد که اجزای موتور را از بین ببرد زیرا مایع خنک‌کننده برای روان‌کننده طراحی نشده است. گرمای بیش از حد ممکن است اتفاق بیفتد، سوزاندن مایع خنک کننده از طریق اگزوز، و شمع های جرقه گیر شده رایج ترین نتایج هستند.

عملکرد ضعیف موتور

احتمالا یکی از مشکلات کمتری که سرسیلندر ترک خورده می تواند ایجاد کند این است که عملکرد موتور شما را تحت تاثیر قرار دهد. و باعث ضعیف یا کند کار کردن موتور شود و می تواند این کار را به صورت دور آرام، شتاب ضعیف، تردید موتور، یا به طور کلی کمبود نیرو انجام دهد. بسته به محل ترک سرسیلندر، می‌تواند دلیل مستقیم : باعث عدم فشرده‌سازی موتور و یا یک علت غیرمستقیم : ایجاد مشکلاتی برای شمع‌ها و سوپاپ‌ها و عملکرد ضعیف موتور باشد.

دود از موتور می آید

دو راه وجود دارد که در آن دود می تواند علامت ترک سر سیلندر را نشان دهد. اولین مورد نتیجه نشت روغن به محفظه احتراق است که در تماس با قطعات موتور گرم ایجاد شود. این نشانه آشکاری است که ممکن است سر سیلندر شکسته مقصر باشد. باعث سوختن روغن و دود آبی قابل مشاهده از لوله اگزوز می شود.

ترک‌های بزرگ سر سیلندر می‌تواند به مایع خنک‌کننده اجازه دهد تا به داخل محفظه احتراق جریان یابد و منجر به دود سفیدی شود که از موتور خارج می‌شود، اما این اتفاق نادر است.

خرابی موتور

بدترین سناریو – که معمولاً پس از نادیده گرفتن علائم سرسیلندر ترک خورده مطرح می شود – خرابی کامل موتور است.

اگر ترک سرسیلندر زیاد باشد، مخلوط موجود در محفظه احتراق منجر به آتش سوزی ناقص می شود. این بدان معناست که مخلوط آنطور که باید نمی سوزد وموتور شما به طور ناگهانی در حین رانندگی متوقف می شود و نیاز به راه اندازی مجدد متعدد دارد.

طول عمر مورد انتظار سرسیلندر چقدر است؟

سرسیلندرها معمولاً طول عمر بالایی دارند. اکثر خودروهای جدید دارای سرسیلندر آلومینیومی هستند، اگرچه برخی از خودروهای قدیمی دارای سرسیلندر آهنی هستند. معمولاً سوپاپ ها یا واشرهایی که نزدیک به سرسیلندرها وصل شده اند یا در داخل آنها تعبیه شده اند، ابتدا از کار می افتند.

شایع ترین علت ترک زودرس واشر سرسیلندر

در سیستم خنک کننده خودرو. گرمای بیش از حد موتور همراه با فشارهای بالا در داخل محفظه احتراق می‌تواند باعث شود سرسیلندر از محدوده‌های طراحی شده عبور کند و باعث ترک خوردن آن شود. سایر مشکلات سیستم های خنک کننده مانند هوا در سیستم خنک کننده، نشت مایع خنک کننده و خرابی پمپ آب می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد و ترک خوردن شود.

نتیجه گیری

سرسیلندرها بخش مهمی از موتور خودرو شما هستند. آنها حاوی سوپاپ هستند و به بالای بلوک موتور می چسبند و از آب بندی کامل محفظه احتراق اطمینان می دهند.

هنگامی که سر سیلندر ترک می خورد، موتور شما ممکن است در بخش عملکرد آسیب ببیند، شروع به احتراق نامناسب، نشت روغن یا نشت مایع خنک کننده کند. باید به همه این علائم توجه کرد و باید فورا وسیله نقلیه خود را نزد یک مکانیک محلی ببرید تا از آسیب احتمالی طولانی مدت موتور جلوگیری کنید.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید:

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا