کویر

هر آنچه باید درباره ی قیمت و خرید لاستیک کویر تایر بدانید

لاستیک کویر یکی از پرفروش‌‌ترین لاستیک‌های موجود در بازار است. برای خرید لاستیک کویر بهتر است با انواع آن و قیمت آن آشنا شوید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تمام اطلاعات لازم درمورد قیمت و خرید لاستیک کویر را به شما بدهیم، تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید. با رینگو همراه باشید.

چرا کویر؟

باتوجه‌به بازار خرید لاستیک کویر، این لاستیک یکی از پرفروش‌ترین لاستیک‌های موجود در بازار است و ویژگی‌های زیادی هم دارد. این لاستیک در مقایسه با لاستیک‌های ایرانی موجود در بازار کیفیت بالایی دارد و با مدت‌زمان زیادی برای شما کار می‌کند.

لاستیک کویر نرم و بی‌صدا است و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. همچنین چسبندگی لاستیک کویر هم خوب است. با خرید لاستیک کویر فرمان‌گیری راحتی را تجربه می‌کنید و ماشینتان هم در پیچ‌ها پایدار است. اگر لاستیک کویر بخرید، موقع تغییر مسیر لاستیک ماشینتان سر نمی‌خورد و خودرو هم به نرمی حرکت می‌کند.

این لاستیک مقاومت غلتشی پایینی دارد و مصرف سوختش کم است؛ در نتیجه افراد زیادی لاستیک کویر را برای ماشینشان انتخاب می‌کنند. با خرید لاستیک کویر، دیگر در جاده‌های خیس گیر نمی‌کنید و به‌راحتی می‌توانید در این جاده‌ها ترمزگیری انجام دهید.

علاوه بر این‌ها لاستیکی که می‌خرید باید متناسب با آب‌وهوای کشورمان باشد. ممکن است لاستیک‌های خارجی مناسب آب‌وهوای مختلف ایران نباشند. لاستیک کویر در مقابل سطح‌های گرم و داغ فرسوده نمی‌شود و به‌خوبی می‌تواند در آب‌‌وهوای نقاط مختلف ایران کار کند.

لاستیک کویر

شرکت لاستیک کویر اولین شرکتی است که در زمینه تولید تایر شروع به فعالیت کرده و از فناوری‌های به‌روز دنیا برای این کار استفاده می‌کند. این لاستیک طبق فناوری به‌روز دنیا ساخته می‌شود و از استانداردهای جهانی هم پیروی می‌کند.

این شرکت در سال ۱۳۶۶ در بیرجند تأسیس شد و یکی از بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی کشور است. این شرکت لاستیک‌های مختلفی تولید می‌کند که از بین آنها می‌توان به لاستیک سواری، لاستیک کشاورزی و لاستیک اتوبوسی اشاره کرد.

شرکت کویر تایر از فناوری لاستیک پیرلی ایتالیا و رادیال استیل بولت استفاده می‌کند و فناوری شرکت ماتادور اسلواکی به ایران آورده است. لاستیک کویر به کمک این فناوری‌ها تولید می‌شود و از استانداردهای اروپایی پیروی می‌کند.

خرید لاستیک کویر و کاهش هزینه‌های نگهداری از خودرو

اگر خودروی شما ایرانی است، خرید لاستیک کویر تا حد زیادی هزینه‌های نگهداری خودرو را کاهش می‌دهد. لاستیک موردنیاز خودروهای ایرانی باید متناسب با این ماشین‌ها باشد. لاستیک کویر در مقایسه با رقبای خودش کاملاً مناسب ماشین‌های ایرانی است و باتوجه‌به اندازه آنها ساخته شده است.

همچنین عملکرد خوب لاستیک کویر باعث شده است که ماشین بهترین عملکرد خودش را داشته باشد؛ بنابراین با خرید لاستیک کویر لازم نیست نگران هزینه‌های زیاد نگهداری از ماشین باشد.

این لاستیک طول عمرش بالا است و در فصل‌های مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین درصورتی‌که لاستیک کویر را خریداری کنید، دیگر هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل لاستیک خارجی از کشورهای دیگر و هزینه گمرک را پرداخت نمی‌کنید.

خرید لاستیک کویر

تأثیرپذیری کم قیمت لاستیک کویر از نوسانات

لاستیک کویر لاستیکی است که به دست صنعتگران ایرانی تولید شده است؛ بنابراین از نوسانات بازار و قیمت دلار تأثیر نمی‌پذیرد. لاستیک‌های خارجی قیمت بالایی دارند و ممکن است با ماشین‌های ایرانی هماهنگی نداشته باشند. لاستیک‌های شرکت کویر همگی قیمت مناسبی دارند و طبق آخرین استانداردهای خارجی ساخته شده‌اند. با خرید لاستیک کویر می‌توانید هزینه‌های خودتان را بهتر مدیریت کنید.

انواع لاستیک‌های کویر

لاستیک‌های کویر انواع مختلفی دارند و بر اساس ویژگی‌هایشان دسته‌بندی می‌شوند. هنگام خرید لاستیک کویر باید به سایز رینگ، پهنای لاستیک و سری آن توجه کنید. سایز رینگ لاستیک ۱۳ تا ۱۵ اینچ است و پهنای لاستیک هم از ۱۶۵ تا ۲۰۵ میلی‌متر متغیر است. سری‌‌های لاستیک هم ۶۰، ۷۰ و ۶۵ هستند. شاخص سرعت، شاخص بار و فاق هم از دیگر مشخصات لاستیک‌های کویر هستند.

فاق لاستیک در بازه‌های ۶۰ تا ۸۰ درصدی تعریف می‌شود. شاخص‌های سرعت برای لاستیک با سه حرف H، T و R نشان داده می‌شود. لاستیکی که شاخص H داشته باشد، حداکثر سرعت مجازش ۲۱۰ کیلومتر است. شاخص R بیانگر این است که حداکثر سرعت مجاز لاستیک ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است.

شاخص بار لاستیک هم باتوجه‌به اینکه هر حلقه لاستیک توانایی تحمل چقدر بار را دارد مشخص می‌شود. درصورتی‌که این بار از مقدار مجاز بیشتر شود، لاستیک می‌ترکد و تصادف رخ می‌دهد؛ بنابراین بهتر است قبل از نصب لاستیک‌ها، بار مجاز را بدانید. حداکثر بار مجاز در ماشین‌های سواری بین ۷۵ تا ۱۰۵ است. مثلاً اگر خودروی شما پراید ۷۶ است، می‌تواند ۴۰۰ کیلوگرم بار تحمل کند.

خرید اینترنتی لاستیک کویر

برای خرید اینترنتی لاستیک کویر می‌توانید از سایت رینگو استفاده کنید. در بخش محصولات رینگو می‌توانید با انتخاب برند کویر، انواع لاستیک‌ های کویر را ببینید. قبل از خرید لاستیک کویر به آب‌وهوای محیط رانندگی، سبک رانندگی، نوع ماشین و بودجه خودتان توجه کنید.

همچنین اندازه لاستیک باید با اندازه خودرو هماهنگ باشد. وقتی ماشین را می‌خرید، همراه آن لاستیکی وجود دارد که با کل خودرو متناسب است. یعنی لاستیک اولیه بهترین نوع لاستیک برای ماشین است. بعد از خرید لاستیک کویر باید به فابریک بودن آن توجه کنید.

لاستیک سواری کویر

قبل از خرید لاستیک سواری کویر نکات خرید لاستیک را در نظر بگیرید. مشخصات لاستیک سواری عبارت‌اند از قطر رینگ، رادیال، نسبت ارتفاع فاق به پهنا، پهنای اسمی لاستیک برحسب میلی‌متر، حداکثر فشار باد مجاز، کد ساییدگی، چسبندگی و دما، میزان حداکثر فشار، ساختار لایه‌ها و جنس لاستیک، شاخص وزن و نماد سرعت.

تاریخ تولید لاستیک هم در خرید لاستیک کویر اهمیت زیادی دارد. هر لاستیک یک تاریخ تولید و تاریخ انقضا دارد. توجه کنید که قبل از تاریخ انقضا لاستیک را عوض کنید و لاستیک تاریخ‌گذشته نخرید. مقاومت حرارتی لاستیک را بررسی کنید. مقاومت حرارتی با حروف انگلیسی A، B و C مشخص می‌شوند.

چسبندگی لاستیک یکی دیگر از مشخصات مهم لاستیک است که توانایی متوقف کردن خودرو را در آب‌وهوای بارانی و جاده خیس نشان می‌دهد. هرچقدر چسبندگی لاستیک بالاتر باشد، بهتر است. بالاترین درجه چسبندگی را با حروف AA نشان می‌دهند و پایین‌ترین چسبندگی هم با C مشخص می‌شود.

میزان سایش لاستیک را با ساییدگی نشان می‌دهند. هرچقدر عدد ساییدگی بیشتر باشد، یعنی زمان بیشتری برای ساییده شدن لاستیک طول می‌کشد. میزان فشار باد مجاز لاستیک روی دیوار کناری لاستیک نوشته شده است. حداکثر فشار مجاز در لاستیک‌های مختلف متفاوت است و می‌تواند بین ۳ عدد ۳۲، ۴۴ و ۵۰ psi باشد.

جمع‌بندی

لاستیک کویر یکی از بهترین لاستیک‌های ایرانی است که کاملاً مطابق با خودروهایی ایرانی و با پیروی از اصول و استانداردهای اروپایی ساخته شده است. متخصصینی که در شرکت کویر کار می‌کنند، با استفاده از فناوری‌های به‌روز لاستیک‌ها را تولید می‌کنند و با قیمت مناسب می‌فروشند. اگر قصد داریم لاستیک کویر بخرید، ما در رینگو امکان خرید آنلاین این لاستیک را فراهم کرده‌ایم. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره با تیم فروش ما در ارتباط باشید.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید : 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. درود بر شما
  من خودرو اسپورتیج دارم لاستیک های خارجی هم گران هستند هم دو سال از تاریخشون گذشته
  اطلاعی در مورد لاستیک سایز 18 کویر ندارم آیا مناسب خودروی اسپورتیج هست؟
  نرمی لاستیک برام مناسبه چون کمک های اسپورتیج به اندازه زیادی سفت هست و میکوبه

  1. سلام همراه عزیز
   امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه
   لاستیک های کویر جز بهترین لاستیک های ایرانی به حساب می‌آیند و می‌تواند انتخاب خوبی باشد، و همچنین اگر نگرانی شما در مورد خرید لاستیک خارجی تاریخ انقضاء هست باید خیالتون رو راحت کنیم که تمام لاستیک هایی که در فروشگاه اینترنتی رینگو به فروش می رسند ضمانت و گارانتی دارند.
   شما می‌توانید جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.
   مشاور فروش : 09303334671
   تلفن فروشگاه : 02146292865

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا