معرفی خودرو

معرفی پرچم‌داران شرکت‌های داخلی؛ خودروهای برتر کدام‌اند؟

برخی از خودروهای موجود در بازار ایران هستند که ارزش خرید مناسبی دارند و نسبت به سایر خودروهای داخلی و مونتاژی گزینه بهتری هستند. از طرف دیگر باتوجه‌به قوانین دست‌وپاگیر مردم ایران توان واردکردن خودروهای باکیفیت را ندارند و تنها می‌توانند از بین مدل‌های داخلی دست به انتخاب بزنند. ما در این مقاله از مجله رینگو قصد داریم به بررسی و معرفی خودروهای برتر داخل ایران بپردازیم که نسبت به بقیه خودروها ارزش خرید بیشتری دارند. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید پرچم‌داران شرکت‌های داخلی و خودروهای برتر کدام‌اند؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی شرکت‌های خودروسازی فعال در داخل کشور

در داخل کشور ایران شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا به‌عنوان دو تولیدکننده ملی شناخته می‌شوند. در کنار این شرکت‌ها، گروه‌های خودروسازی هستند که صرفاً کار مونتاژ را انجام می‌دهند و توانسته‌اند یک رقابت نیم‌بند با شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو ایجاد کنند. برخی از این گروه‌های خودروسازی عبارت‌اند از:

  • شرکت خودروسازی کارمانیا
  • شرکت خودروسازی عظیم خودرو
  • شرکت خودروسازی ریگان خودرو
  • شرکت خودروسازی سیف خودرو
  • شرکت خودروسازی فردا موتورز
  • شرکت خودروسازی سروش دیزل
  • شرکت خودروسازی ایلیا خودرو

معرفی خودروهای پرچم‌دار شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در ایران

در این قسمت به معرفی خودروهای پرچم‌دار شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در ایران می‌پردازیم.

۱. خودرو بی وای دی تانگ (BYD Tang)

خودروی بی وای دی تانگ یک خودروی کراس‌اوور چینی است که توسط گروه خودروسازی کارمانیا که در ایران نماینده شرکت بی وای دی است، مونتاژ و عرضه می‌‌شود. نسخه ابتدایی این خودرو در سال ۲۰۱۴ به بازار چین روانه شد و توانست عملکرد مناسبی در بازار داشته باشد. بر روی این خودرو یک موتور ۴ سیلندر دو لیتری توربو تعبیه شده است که قابلیت تولید قدرت ۱۹۲ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را دارد. این کراس‌اوور بزرگ از یک جعبه‌دنده ۶سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند که قدرت را به دیفرانسیل جلوی خودرو انتقال می‌دهند. خودروی بی وای دی تانگ می‌تواند سرعت صفر تا صد را در ۵/۱۰ ثانیه طی کند و حداکثر به‌سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت برسد. برخی از امکانات و آپشن‌های خودروی بی وای دی تانگ عبارت‌اند از:

دیفرانسیل جلو، شش عدد کیسه هوای ۱۰ نقطه­ای، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، دارای هفت صندلی، رینگ ۲۰ اینچی آلیاژی، فرمان کمکی برقی با قابلیت تنظیم حساسیت، سقف پاناسونیک، استارت دکمه­ای، ترمز پارک برقی، کنترل شروع حرکت در سربالایی، اتوهلد، کنترل سرعت خودرو در سرپایینی، حالت رانندگی اسپرت و عادی و اقتصادی، نمایشگر وسط با تغییر به‌صورت افقی و عمودی، نمایشگر صفحه اطلاعات، خودرو صندلی­های جلو برقی، حافظه صندلی راننده، گرمکن و سردکن صندلی­های جلو، تریم داخلی چرم، کروز کنترل هوشمند، سیستم پیشگیری از تصادف، دوربین ثبت وقایع بیرون و کابین، دوربین ۳۶۰ درجه، رادار خطی، رادار نقطه کور، رادار تابلو خوان، سیستم تهویه اتوماتیک سه­گانه، تهویه مستقل ردیف عقب، درب صندوق برقی با سنسور حرکتی، سنسور نور، سنسور باران، روشنایی چراغ‌ها به‌صورت ویژه در باران، سنسور باد تایرها، بخار ­زدا شیشه جلو هوشمند و چراغ‌های جلو تمام  ال‌ای‌دی.

۲. خودروی شاسی‌بلند اس دبلیو ام G01F (SWM G01F)

خودروی شاسی‌بلند اس دبلیو ام G01F (SWM G01F) که یک خودروی کراس‌اوور بزرگ چینی و اسپرت است، با مدل پیشین خود، یعنی خودروی اس دبلیو ام G01 تفاوتی ندارد. این خودرو توسط شرکت خودروسازی سیف خودرو به بازار ایران عرضه شده است. بر روی این خودرو یک پیشرانه ۵/۱ لیتری ۴ سیلندر توربو شارژ سوار شده است که قابلیت تولید قدرتی بالغ بر ۱۵۵ اسب بخار و تولید گشتاوری بالغ بر ۲۲۰ نیوتن متر را دارد. در سیستم این خودرو یک جعبه‌دنده ۶سرعته اتوماتیک نصب شده است که قدرت را به دیفرانسیل جلو منتقل می‌کند. سرعت این خودرو در مدت‌زمان ۷/۱۲ ثانیه از صفر به صد می‌رسد و سرعت آن در بیشترین حالت، به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. از جمله امکانات و آپشن‌های این خودرو عبارت‌اند از:

کروز کنترل هوشمند، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل کشش، کنترل پایداری، سنسور جلو، سنسور عقب، سنسور فشار باد تایر، رادار نقطه کور، رادار تغییر لاین، رادار تصادف جلو، ترمز ضد قفل، توزیع نیروی ترمز، ترمز کمکی، ترمز اضطراری، ترمز پارک برقی، اتولایت، چراغ روز، چراغ بدرقه، مه‌شکن عقب، دکمه‌های کنترل فرمان، نمایشگر اطلاعات و سرگرمی، بلوتوث، شارژر یواس‌بی و سیستم ناوبری.

۳. فوتون ساوانا

خودروی فوتون ساوانا، یک خودروی بزرگ چینی است که در ایران توسط گروه خودروسازی عظیم خودرو عرضه می‌شود و قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای دارد. بر روی این خودرو یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندری توربو شارژ تعبیه شده است که قدرت را از طریق یک جعبه‌دنده ۶سرعته به دو دیفرانسیل عقب و جلو منتقل می‌کند. سیستم پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با ۲۱۴ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر تولید کند. شتاب صفر تا صد این خودروی چینی در حدود ۱۰ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برخی از امکانات و آپشن‌های فوتون ساوانا عبارت‌اند از:

کروز کنترل، کنترل سرعت در سرازیری، کنترل کشش، کنترل پایداری، سنسور عقب، سنسور جلو، سنسور فشار باد تایر، توزیع نیروی ترمز، ترمز ضد قفل، ترمز کمکی، چراغ روشنایی روز، اتولایت، چراغ مه‌شکن جلو، چراغ مه‌شکن عقب، روکش چرم و دکمه‌های کنترلی.

۴. خودروی ریگان کو T210

خودروی ریگان کو T210 که یک خودروی چینی است توسط شرکت خودروسازی ایرانی ریگان خودرو عرضه می‌شود. بر روی این خودرو یک پیشرانه ۵/۱ لیتری توربو نصب شده است که می‌تواند قدرت ۱۵۶ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر تولید کند. مصرف ترکیبی این خودرو در حدود ۴/۸ لیتر در صد کیلومتر است. همچنین در این خودرو یک جعبه‌دنده اتومات شش‌سرعته تعبیه شده است. برخی از مشخصات و آپشن‌های خودروی ریگان کو T210 عبارت‌اند از:

فرمان برقی با تنظیم ۴حالته، سانروف برقی، سنسور پارک جلو، سنسور پارک عقب، سنسور نور، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، چراغ بدرقه، روشنایی داخلی، چراغ‌‌های اتولایت با تنظیم دستی ارتفاع نور، آینه تاشو برقی با گرمکن، برف پاک‌کن شیشه عقب، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، ریموت صندوق، مانیتور ۱۰ اینچی با نویگیشن، ایزو فیکس، چراغ جلوی ال‌ای‌دی، آینه وسط الکترو کرومیک، ریموت شیشه بالابر، رادار تغییر لاین، دوربین ۳۶۰ درجه، رادار نقطه کور، گرمکن صندلی جلو، سیستم تهویه و صندوق برقی.

۵. خودروی فردا اس ایکس ۶ (SX6)

خودروی فردا اس ایکس ۶ (SX6) که توسط شرکت خودروسازی فردا موتورز مونتاژ می‌شود، در واقع تولید شرکت خودروسازی دانگ فنگ چین است که با اسم فردا اس ایکس ۶ در ایران عرضه شده است. بر روی خودروی فردا اس ایکس ۶ (SX6) یک موتور ۵/۱ لیتری توربو شارژ با ۴ سیلندر نصب شده است که از طریق یک جعبه‌دنده CVT قدرت را به دیفرانسیل جلو انتقال می‌دهد. پیشرانه این خودرو قابلیت تولید ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۲۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت و مصرف ترکیبی ۵/۷  لیتر در هر صد کیلومتر را دارد. برخی از امکانات و آپشن‌های خودروی فردا اس ایکس ۶ (SX6) عبارت‌اند از:

کروز کنترل، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل کشش، کنترل پایداری، سنسور جلو، سنسور عقب، سنسور فشار باد تایر، سیستم توزیع نیروی ترمز، ترمز ضد قفل، ترمز کمکی، چراغ روشنایی روز، اتولایت، چراغ مه‌شکن جلو، چراغ مه‌شکن عقب، چراغ جلوی زنون، تنظیم موقعیت فرمان، روکش چرم، دکمه‌های کنترلی، مانیتور ۸ اینچی لمسی و دوربین عقب.

۶. خودروی دایون وای ۵ (Y5)

خودروی دایون وای ۵ (Y5) نیز یکی از خودروهای چینی است که توسط شرکت خودروسازی ایلیا خودرو در ایران مونتاژ می‌شود. بر روی خودروی دایون وای ۵ (Y5)، یک پیشرانه ۲ لیتری توربو نصب شده است که قابلیت تولید ۲۰۱ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. حجم باک این خودرو ۷۲ لیتر است و مصرفی برابر ۳/۹ لیتر در هر صد کیلومتر را دارد. برخی از امکانات و آپشن‌های خودروی دایون وای ۵ (Y5) عبارت‌اند از:

لاستیک‌های ۲۴۵/۷۰ آفرود، جعبه‌دنده با حالت‌های اسپرت و برفی، تنظیم فرمان ۲حالته، سانروف، آینه تاشو برقی با گرمکن، تهویه دیجیتال و تهویه مستقل ردیف عقب، دو ایربگ (راننده و سرنشین جلو)، کنترل پایداری، ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، مانیتور ۸ اینچی لمسی، سیستم صوتی با ۸ اسپیکر، دوربین عقب، نویگیشن، بلوتوث، قفل دیفرانسیل مکانیکی در محور عقب، صندلی ۶حالته برقی راننده و صندلی ۴حالته دستی سرنشین جلو.

۷. خودروی یواز پاتریوت

خودروی یواز پاتریوت توسط شرکت خودروسازی سروش دیزل و به نمایندگی از پاتریوت روسیه مونتاژ می‌شود و تا کنون دو مدل دیزلی و بنزینی آن به بازار عرضه شده است. بر روی این خودرو یک موتور ۴ سیلندر ۷/۲ لیتری تعبیه شده است که از طریق یک جعبه‌دنده ۶سرعته اتومات، نیرو را به دو دیفرانسیل عقب و جلو منتقل می‌کند. پیشرانه این خودرو قابلیت تولید ۱۳۴ اسب بخار قدرت و ۲۱۷ نیوتن متر گشتاور را دارد و حداکثر سرعت آن به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌‌رسد. برخی از امکانات و آپشن‌های خودروی یواز پاتریوت عبارت‌اند از:

کروز کنترل، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل کشش، کنترل پایداری، آفرود، سنسور جلو، سنسور عقب، کنترل ترمزها در پیچ، سیستم توزیع نیروی ترمز، ترمز ضد قفل، ترمز کمکی، چراغ روشنایی روز، چراغ مه‌‌شکن عقب، چراغ مه‌شکن جلو، روکش چرم، تنظیم موقعیت ۴حالته، دکمه‌های کنترلی، مانیتور لمسی و نویگیشن.

۸. خودروی تارا

خودروی تارا جدیدترین خودروی تولیدی شرکت خودروسازی ایران‌خودرو است که به‌نوعی فیس لیفت خودروی پژو ۳۰۱ است. روی این خودرو یک پیشرانه TU5 پلاس باقدرت ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر تعبیه شده است. گیربکس‌های این خودرو ۵سرعته دستی و ۶سرعته اتوماتیک هستند. این خودرو می‌تواند از حالت سکون در ۱۳ ثانیه به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در بیشترین حالت، به‌سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت برسد. برخی از امکانات و آپشن‌های نسخه اتومات این خودرو عبارت‌اند از:

۴ ایربگ جلو و جانبی جلو، رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی، روکش صندلی چرم و پارچه، تنظیم صندلی راننده ۶حالته، تنظیم صندلی شاگرد ۴حالته، آینه تاشوی برقی، سانروف، دوربین عقب، سنسور نور، سنسور باران، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، روکش چرم فرمان، دسته دنده چرم، کنسول زیردستی، چراغ خوشامدگویی و چراغ آفتاب‌گیر راننده.

۹. خودروی شاهین

خودروی شاهین تازه‌ترین خودروی تولیدی شرکت خودروسازی سایپا است که ظاهر لوکس و زیباتری نسبت به سایر تولیدات این شرکت دارد. بر روی این خودرو یک پیشرانه ۴ سیلندری توربو شارژ ۵/۱ لیتری نصب شده است که از طریق یک جعبه‌دنده ۵سرعته قدرت را به دیفرانسیل جلو منتقل می‌کند. این سیستم قابلیت تولید ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۱۷۸ نیوتن متر گشتاور را دارد و می‌تواند در ۱۳ ثانیه شتاب صفر تا صد را طی کند. مصرف ترکیبی این خودرو در حدود ۲/۷ لیتر در هر صد کیلومتر است. حجم باک این خودرو ۴۷ لیتر است و از رینگ‌‌های آلومینیومی در آن استفاده شده است. برخی از امکانات و آپشن‌های این خودرو عبارت‌اند از:

سنسور عقب، سنسور فشار باد تایر، سیستم توزیع نیروی ترمز، ترمز ضد قفل، چراغ روشنایی روز، اتولایت، چراغ مه‌شکن جلو، چراغ مه‌شکن عقب، چراغ جلوی هالوژنی، چراغ بدرقه، روکش فرمان چرمی، فرمان حساس به‌سرعت، دکمه‌های کنترلی، سیستم صورتی ۶ اسپیکره، مانیتور ۷ اینچی لمسی، نویگیشن و دوربین عقب.

کلام آخر

در این مقاله از مجله رینگو تلاش کردیم تعدادی از بهترین خودروهای داخل کشور را معرفی کنیم که تحت عنوان پرچمداران هر گروه خودروسازی شناخته می‌شوند. با مطالعه این نوشته می‌توانید به مقایسه بین این خودروها و بررسی ویژگی‌های خاص آن‌ها بپردازید و اطلاعات خوبی برای انتخاب یک خودروی مناسب کسب کنید. امیدواریم مطالعه این نوشته برای شما مفید بوده باشد.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا