مشخصات فنی خودرو

سنسورهای پارکینگ چگونه کار می کنند؟

سنسورهای پارک ده‌ها سال است که یک ویژگی استاندارد در اکثر وسایل نقلیه بوده است، اما معمولاً در مورد لوازم جانبی خودرو نادیده گرفته می‌شوند. اگر کنجکاو هستید که چگونه کار می کنند، به جای درستی آمده اید!

حسگرهای پارک خودرو از امواج اولتراسونیک برای اندازه‌گیری فاصله بین وسیله نقلیه و موانع نزدیک استفاده می‌کنند و به رانندگان کمک می‌کنند تا در نقاط باریک پارک بدون آسیب یا آسیب حرکت کنند. سنسورهای پارکینگ گاراژ دیواری به همین ترتیب کار می کنند.

این راهنما همه چیز را در مورد سنسورهای پارک و نحوه کار آنها به شما آموزش می دهد. همچنین خواهید فهمید که چه اجزایی در داخل آنها وجود دارد و چگونه در برابر دوربین های معکوس قرار می گیرند.

سنسور پارکینگ چه کاری انجام می دهد؟

اول، اجازه دهید در همان صفحه در مورد اینکه سنسورهای پارک چیست و چه کاری انجام می دهند، بپردازیم. سنسورهای پارکینگ که گاهی اوقات سنسورهای فاصله خودرو نامیده می شوند، برای اندازه گیری فاصله بین ماشین شما و اجسام اطراف طراحی شده اند.

به عبارت دیگر، آنها حسگرهای مجاورتی هستند که به شما اطلاع می دهند زمانی که ماشین شما خیلی نزدیک به چیز دیگری مانند سایر وسایل نقلیه، عابران پیاده، دیوارها و موارد دیگر است.

اکثر مردم آن را سنسور «پارک» می‌نامند، زیرا رایج‌ترین استفاده از این دستگاه‌ها زمانی است که ماشین خود را در یک نقطه باریک پارک می‌کنید، به‌ویژه زمانی که در حال عقب‌نشینی هستید.

حسگرها به شما کمک می کنند تا با خیال راحت در محل پارک حرکت کنید تا به خودرو یا چیز دیگری آسیب نرسانید.

سنسورهای پارک ده‌ها سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند و اکثر خودروها از آن‌ها به عنوان یک ویژگی استاندارد استفاده می‌کنند، با این حال، در طول سال‌ها تکامل یافته‌اند.

از ما بخرید

اولا، سنسورهای پارک دیگر فقط در پشت خودروها نیستند. بسیاری از وسایل نقلیه آنها را روشن می کنند:

سپر عقب و جلو

گوشه های جلو و عقب در هر دو طرف

داشتن سنسورهای بیشتر به این معنی است که هشدار دقیق تری دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، نه تنها می‌دانید که عقب خودرو به دیوار نزدیک است، بلکه حسگرهای اضافی نیز به شما اطلاع می‌دهند که سمت چپ یا راست سپر شما بیش از حد به یک شی یا دیوار نزدیک شود.

علاوه بر این، سنسورهای پارکینگ برای دیوارهای گاراژ نیز پیدا خواهید کرد.

این سنسورها به همان روش کار می کنند اما به دیوار گاراژ شما نصب می شوند. همانطور که ماشین شما به دیوار نزدیک می شود، سنسور یک چراغ زرد یا قرمز چشمک می زند تا به شما اطلاع دهد زمانی که خیلی نزدیک می شوید.

بنابراین، همانطور که می بینید، فرض اصلی سنسورهای پارک برای چندین دهه ثابت مانده است، اما نحوه استفاده مردم از آنها راه طولانی را طی کرده است.

سنسورهای فاصله خودرو چگونه کار می کنند؟

ساده ترین راه برای درک نحوه عملکرد سنسورهای پارک در ماشین یا دیوار گاراژ این است که آنها را به عنوان سونار یا رادار برای وسیله نقلیه خود در نظر بگیرید.

به طور خاص، حسگرهای پارک امواج مافوق صوت را ساطع می کنند که از موانع، اعم از دیوار، وسیله نقلیه دیگر، یا حتی سطل زباله شما رد می شوند.

سنسور پارک می تواند با محاسبه مدت زمانی که امواج اولتراسونیک طول می کشد تا به عقب برگردند، نزدیکی موانع را اندازه گیری کند.

بنابراین، به بیان ساده، زمانی که امواج مافوق صوت بیشتر طول می کشد تا به عقب برگردند، حسگر می داند که مانع هنوز دور است.

سپس حسگر پارک شما این اطلاعات را با استفاده از زنگ هشدار و گاهی اوقات یک نمایشگر روی داشبورد شما ارسال می کند.

همانطور که معکوس می‌کنید و به مانع نزدیک می‌شوید، آژیر سریع‌تر به صدا در می‌آید، بنابراین می‌ایستید. در همین حال، صفحه نمایش روشن می شود تا اطلاعات مشابه را به صورت بصری نشان دهد.

به خاطر داشته باشید که سنسورهای پارک فقط در محدوده محدودی کار می کنند. وقتی ماشین خود را در دنده عقب قرار می دهید روشن می شوند، اما نمی توانند مواردی را که خیلی دور هستند را حس کنند.

برای مثال در دنیای واقعی، سنسورهای پارک مزدا CX 5 تنها حداکثر برد 100-150 سانتی متر دارند.

این ممکن است در نگاه اول زیاد به نظر نرسد، اما به یاد داشته باشید که وقتی می‌خواهید ماشین خود را ایمن پارک کنید، نیازی به سنسورهای قوی‌تر ندارید.

داخل سنسور پارکینگ چیست؟

سنسورهای پارک خودرو و گاراژ بسیار پیچیده نیستند، حتی اگر چندین دهه وجود داشته باشند.

آنها به طور کلی فقط شامل موارد زیر هستند:

سنسورهای اولتراسونیک: اینها حسگرهایی هستند که امواج اولتراسونیک لازم برای اندازه گیری فاصله خودروی شما از موانع مجاور را ساطع و دریافت می کنند. اکثر خودروها حداقل دو تا در عقب دارند. با این حال، برخی ممکن است تعداد بیشتری در گوشه های جلو و عقب خودرو داشته باشند.

یک کنترلر: سیستم های سنسور پارکینگ نیز دارای یک کنترلر هستند. این در اصل یک کامپیوتر کوچک است که به عنوان مغز سیستم عمل می کند. کنترلر تمام محاسبات را انجام می دهد تا مشخص کند ماشین شما چقدر از موانع نزدیک فاصله دارد.

زنگ یا نمایشگر: کل این سیستم بدون راهی که به شما هشدار دهد ماشین شما در شرف برخورد با چیزی است کامل نخواهد شد. به طور معمول، شما یک آژیر خواهید داشت که هر چه به مانعی نزدیکتر می شوید سریعتر بوق می دهد و اکثر خودروها نمایشگری برای هشدار بصری به شما خواهند داشت.

سنسور پارک یا دوربین معکوس کدام بهتر است؟

سنسورهای پارک هنوز یک ویژگی استاندارد در اکثر خودروهای امروزی هستند، اما آنها تنها نیستند. اکنون بسیاری از وسایل نقلیه دارای دوربین های معکوس هستند که وقتی می خواهید پشتیبان خود را در یک مکان پارک کنید روشن می شوند.

به طور طبیعی، یک بحث مداوم در مورد بهتر بودن سنسورهای پارک یا دوربین های معکوس وجود دارد.

مانند بسیاری از ویژگی های خودرو، به سبک و ترجیحات شما خلاصه می شود.

برخی از افراد دوربین‌های معکوس را ترجیح می‌دهند، زیرا هنگام پارک خودروهایشان، تصویری از آنچه پشت آن‌ها وجود دارد، دریافت می‌کنند. برخی دیگر سنسورهای پارک را ترجیح می دهند زیرا امواج اولتراسونیک حس دقیق تری از نزدیکی موانع را ارائه می دهد.

آیا می توانید سنسور پارک را به خودرو اضافه کنید؟

اگر ماشین شما سنسور پارک ندارد، خبر خوبی برای شما وجود دارد. می‌توانید سنسورهای پارک عقب و جلو را خریداری کنید تا روی خودروی خود نصب کنید.

همانطور که در بالا دیدید، سنسورهای پارک استاندارد هستند. آنها چندین دهه است که وجود دارند و اجزای بسیار کمی دارند. این بدان معناست که برای یافتن یک سنسور ارزان قیمت یا مقرون به صرفه برای بازار پس از فروش مشکلی نخواهید داشت.

نمی دانید سنسورهای پارک پس از فروش را از کجا بخرید؟ از دایرکتوری CarpartAU استفاده کنید! این به شما نشان می‌دهد که نزدیک‌ترین مغازه‌های لوازم جانبی خودرو شما کجا هستند، بنابراین می‌توانید بهترین حسگرهای پارک را برای نیازهای خود خریداری کنید.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا