بارز

طرح گل‌های لاستیک بارز | معرفی طرح گل های مختلف و بررسی ویژگی‌ها آن‌ها

بررسی و معرفی طرح گل‌های لاستیک بارز موضوع این بخش از مقاله رینگو است. ابتدا قصد داریم صحبتی کوتاه از اهمیت لاستیک‌ها و معرفی شرکت تولیدکننده لاستیک بارز داشته باشیم و سپس به موضوع تنوع گل‌های لاستیک بارز بپردازیم. نکات خیلی زیادی در موقع خرید تایر باید رعایت شود؛ از جمله: بررسی نوع ماشین و لاستیک مناسب با آن، بررسی برندهای ایرانی و خارجی معتبر و باکیفیت، چسبندگی لاستیک‌ها و ایمنی آن‌ها و درنهایت ظاهر زیبای لاستیک هم در زیبایی ماشین نقشی غیرقابل‌انکار دارد.

درباره شرکت بارز

شرکت تولید تایر ایرانی بارز باسابقه‌ای طولانی از شرکت‌های قدیمی است که سعی دارد در تولیدات خود کیفیت و زیبایی و ایمنی را کاملاً رعایت کند. سال افتتاح شرکت صنعتی بارز به ۱۳۷۲ برمی‌گردد.

انواع تایر، تیوب و نوار و تایرهای کشاورزی از تولیدات این شرکت بود. امروزه یکی از اصلی‌ترین محصولات بارز تایر رادیال سیمی است که حدود ۹۸ درصد از محصولات تولیدی بارز را شامل می‌شود.

قابل‌ذکر است که ظرفیت تولید شرکت بارز در ابتدای تأسیس ۲۵۰۰۰ تن بود و الان به بیش از ۱۳۲۰۰۰ تن رسیده است و این نشان‌دهنده موفقیت و محبوبیت روزافزون این تایر در بازار است.

تایر بارز بخش زیادی از نیازهای بازار تایر کشاورزی را تأمین می‌کند. بارز در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت تولیدی تایر ایرانی شناخته شده است.

از مشخصات کلی تایرهای تولیدی شرکت بارز می‌توان به انعطاف بالا، چسبندگی فوق‌العاده، مرغوبیت جنس، ایمنی تایر، قیمت مناسب و عمر طولانی تایرها اشاره کرد.

طرح آج چه مفهومی دارد؟

شیارها و گل‌های لاستیک متفاوتی در بازار وجود دارد و هر طرح برای یک سبک از رانندگی و جاده طراحی‌شده که با دیگری تفاوت دارد. الگو یا گل تایر غیر از زیبایی ظاهری ماشین، مفاهیمی مثل میزان چسبندگی، میزان چنگ زنی، قابلیت فرمان‌پذیری، ترمز گرفتن به‌موقع را نشان می‌دهد. برای این‌که متوجه شوید کدام لاستیک برای ماشین شما و برای شرایطی که در آن رانندگی می‌کنید مناسب است باید حتماً طرح گل و آج ها را موردتوجه قرار دهید.

طرح آج چه مفهومی دارد؟

معرفی طرح گل‌های لاستیک بارز

نوبت آن است تا درباره هر طرح گل لاستیک بارز به طور مفصل توضیح دهیم تا با آگاهی بیشتر خرید کنید.

معرفی طرح گل‌های لاستیک بارز

گل p۶۰۱ Aleria

اولین طرح، گل Aleria است. از مشخصات اصلی این تایر باید ذکر کنیم که با استفاده از آن قطعاً یک رانندگی لذت‌بخش را تجربه خواهید کرد. انعطاف بالای این لاستیک، طراحی متفاوت آن و همچنین عدم انتقال ارتعاشات در زمین‌های ناهموار به سرنشینان از امتیازات این تایر است.

دیواره‌های جانبی منعطف و نرم طراحی‌شده‌اند. قابلیت کنترل راحت ماشین و کاهش مصرف سوخت از دیگر مزیت‌های این تایر است.

تایر Aleria به خاطر طراحی که دارد برای ساعات طولانی رانندگی عملکرد خوبی خواهد داشت.

ویژگی ها:
 • پترن سه شیاره انتخابی با شیار مرکزی باعث راحتی رانندگی شده و خاصیت آب پیمایش خوبی را به وجود آورده است.
 • بلوک های ناحیه شولدر باعث بالا بردن فرمان پذیری خصوصا در پیچ ها می شود.
 • وجود سایپ های زیاد باعث نرمی و افزایش کارایی در محیط های برفی و یخی می شود.
 • وجود ریب وسط باعث پایداری در مسیر خشک می شود.
 • پروفایل سطح بهینه شده باعث بالا بردن دوام تایر در شرایط کاری سخت شده است و رانندگی ایمن را در طول عمر تایر ایجاد می نماید. همچنین در کاهش مقاومت غلطشی تایر تاثیر به سزایی دارد.

گل p۶۶۰ Brilliant

گل Brilliant یک انتخاب خوب برای چهارفصل سال و عبور از جاده‌های پر پیج و خم است. از مشخصه‌های اصلی گل Brilliant کاهش مصرف سوخت ماشین شماست. فرمان‌پذیری خیلی خوب تایر، صدای خیلی کم در هنگام رانندگی، انعطاف و نرمی بالا، از دیگر مزیت‌های طرح Brilliant است. قیمت مناسب این تایر و عمر مفید طولانی آن از دلایل تقاضای زیاد مشتریان این طرح است.

طرح رویه BRILLIANT جهت راحتی سرنشینان همراه با صدای کم طراحی شده است، این طرح رویه دارای دوام و عملکرد بالا می باشد. این طرح در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • وجود یک شیار مرکزی و دو شیار محیطی باعث راحتی خروج آب از سطح تماس و بهبود آب پیمایش تایر می شود.
 • آرایش دقیق بلوک های این پترن باعث فرمان پذیری عالی و بهبود حفظ تعادل خودرو در مسیرهای پر پیچ و خم می شود.
 • شیارهای عرضی تعبیه شده در شانه تایر، افزایش قابل توجه خاصیت ترمزگیری در محیط های خیس را به ارمغان می آورد.

گل p۶۴۰ Elpida

اگر به دنبال یک لاستیک ایرانی باکیفیت برای شرایط آب‌وهوایی ۴ فصل هستید طرح Elpida یک انتخاب خوب است. این تایر با چسبندگی بالایی که دارد برای جاده‌های خشک و بارانی عملکرد خوبی خواهد داشت. انعطاف و حرکت نرم ماشین، انتقال حداقل ارتعاشات به سرنشینان، کاهش مصرف سوخت، از مزیت‌های این لاستیک است.

طرح رویه ELPIDA تقریبا در وسط نمودار قرار گرفته است و موجب دوام بالا و فرمان پذیری در مانورهای تند می شود. این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • پترن سه شیاره منجر به نرمی در رانندگی شده و خاصیت آب پیمایش خوبی را به وجود آورده است.
 • طرح بلوکی و چهارفصل تایر باعث مقاومت سایشی بالا و طول عمر بیشتر تایر شده است.
 • بلوک های شانه تایر حرکت نرم خودرو و فرمان پذیری بهتر در پیچ ها را به همراه دارد.

گل p۶۲۴ Premium Grip

چسبندگی بالا و چنگ زنی خیلی خوب این مدل لاستیک در هوای برفی و جاده‌های لغزنده از شاخصه‌های اصلی گل Premium Grip است. آج‌ها و عمق آن‌ها برای عبور از مسیرهای ناهموار خیلی خوب طراحی‌شده است. از دیگر امتیازات این لاستیک قابلیت کنترل راحت ماشین، انعطاف آن، حرکت نرم و روان است. آج متفاوت ۲ نیمه تایر باعث شده که در زمان حرکت ماشین حداقل صدا ایجاد شود. کاهش مصرف سوخت، پهنای استاندارد لاستیک، یک رانندگی لذت‌بخش و ایمن را به شما هدیه می‌دهد.

طرح رویه PREMIUM GRIP در سمت راست نمودار قرار دارد و جزء لاستیک هایی با فرمانپذیری خوب و عملکرد بالا می باشد. این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • انتخاب پترن نامتقارن باعث شده تا تایر دارای چنگ زنی مناسب باشد.
 • شیارهای سه بعدی خاص این پترن افزایش قابلیت ترمزگیری در جاده های خیس و خشک را به تایر می دهد. همچنین این تایرها به تخلیه و خروج آب کمک میکند و باعث برتری خاصیت آب پیمایش می شود.
 • وجود چهار شیار منجر به کاهش سایش و در نتیجه افزایش عمر تایر شده است. همچنین کاهش در میزان صدای تولید شده در سرعت های بالا و کاهش میزان مقاومت غلتشی را به همراه داشته باشد.
 • طراحی ریب وسط و دو ریب کناری باعث ترمزگیری بهتر و رانندگی پایدارتر می شود.

گل p۶۷۰ Impala

یکی دیگر از تایرهای بارز طرح Impala است که به دلیل مقاومت غلتشی کم، کاهش مصرف سوخت را در پی داشته است. کنترل راحت ماشین و فرمان‌پذیری، طراحی آج‌ها به شکلی مناسب، راحتی راننده و سرنشینان را به‌خوبی تأمین کرده است.

گل PRORIDE (P610)

طرح رویه PRORIDE در انتهایی ترین سطح نمودار قرار گرفته است و جزو دسته تایرها برای راحتی سرنشینان قرار می گیرد. این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:

 • پترن نامتقارن و چهار شیاره تایر، تماس دائمی و پیوسته با سطح جاده را به منظور افزایش پاسخ به فرمان و فرمانپذیری بهتر، فرآهم می کنند.
 • ترکیب بلوک های ریز و شیارهای جانبی کم عرض در تایر، علاوه بر کاهش صدای داخل خودرو، کیفیت سواری نرم و راحتی سرنشینان را سبب می شود.
 • سایپ و شیارهای محیطی طراحی شده در تایر مقاومت در برابر خروج آب را از سطح تایر مرتفع ساخته و چسبندگی بیشتر در سطوح خیس را ایجاد می کند.

OPTIRIDE (P685)

طرح رویه OPTIRIDE در سمت چپ نمودار قرار دارد و جزء دسته راحتی سرنشین قرار میگیرد، از نظر عملکرد مشابه طرح  proride   می باشد. این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • پترن نامتقارن و چهار شیار رویه تایر علاوه بر پایداری خودرو در پیج ها، موجب تسهیل خروج آب از سطح تماس تایر با جاده و بهبود خاصیت آب پیمایش می شود.
 • بلوک های ریز و بهم پیوسته تعبیه شده در پترن کیفیت سواری نرم تایر را به همراه دارد.
 • بلوک های عریض و بهم پیوسته با شیارهای کم عرض تایر در ناحیه شانه، علاوه بر افزایش فرمانپذیری، منجر به حفظ حداکثری تماس تایر با سطح جاده در کلیه مسیرها و مانورها می گردد.

(P648) PREMIUM DRIVE

طرح رویه PREMIUM DRIVE برای راحتی سرنشین طراحی شده است، این طرح نرمی و فرمانپذیری خوبی را در گل و لای به همراه دارد. این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • وجود چهار شيار ريب با اندازه مساوي باعث سايش كاملا يكنواخت می شود و آب پیمایش را بهبود مي دهد.
 •  وجود ريب وسط باعث پايداري در مسير خشك مي شود.
 •  سايب هاي موجود در ريب وسط، خواص تاير در محيط هاي برفي خيس را تضمین مي كند.
 • گوشه هاي تيز دو طرفه در نظر گرفته شده، باعث بهبود كشانش شده و خاصيت زمین چسبی بهتري را ارايه مي دهد.
 •  طرح بلوكي انتخاب شده نرمي و فرمانپذيري بهتري را به همراه دارد.
 • شكل جهت دار ريب كناري باعث بالا بردن قابل توجه خاصيت ترمزگيري در محيط هاي خشك می شود.

(P642) WINTERTECH

طرح رویه WINTERTECH مناسب جاده های لغزنده، برفی و یخی است، این طرح مانع از انباشتگی برف روی تایر می شود و همچنین راحتی سرنشینان و فرمانپذیری عالی را در این جاده ها فرآهم میکند. این طرح در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
  • انتخاب پترن جهت دار موجب افزایش پایداری خودرو در پیچ های لغزنده می شود.
  • سایپ های زیاد مانع از انباشتگی برف روی تایر می شود که این امر منجر به افزایش قدرت مانور تایر در جاده های برفی و یخی می شود.
  • عملکرد عالی تایر در دماهای زیر صفر به دلیل طراحی آمیزه ویژه

(P674) OPTI DRIVE

طرح رویه OPI DRIVE در سمت راست نمودار قرار دارد و بیشترین سطح فرمان پذیری در مانورهای تند را داراست، این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • ریب مرکزی با شیارهای کم عمق و سایپ های کوتاه جانبی باعث عملکرد عالی در پاسخ دهی به ورودی های فرمان شده و با کمترین تاخیر بهترین فرمان پذیری را برای راننده فرآهم می کند.
 • ریب میانی با شیارهای عرضی متفاوت باعث ارائه عملکرد نرم و راحت شده و کمترین نویز داخل کابین را ایجاد میکند.
 • ریب شانه تایر با بلوک عریض و به هم چسبیده، باعث افزایش فرمان پذیری خصوصا مانورهای تند در پیچ ها و هنگام گردش می شود.

(P680) OPTIDRIVE PLUS

طرح رویه OPTIDRIVE PLUS در سمت راست ترین قسمت نمودار قرار دارد و دارای بیشترین انعطاف در مسیرهای پر پیچ و خم می باشد و فرمان پذیری عالی را به همراه دارد. این طرح رویه در سایزهای مختلف، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • طرح پترن بلوکی باعث مقاومت سایشی بالا و طول عمر بیشتر تایر شده است.
 •  سایپ های تعبیه شده در پترن تایر باعث کاهش نویز تایر، بهبود خاصیت چنگ زنی و قابلیت عملکرد در تایر می شود.
 • وجود چهار شیار منجر به کاهش سایش و در نتیجه افزایش عمر تایر شده است.

(MILESTONE (p3000

طرح رویه MILESTONE P3000 دارای بیشترین انعطاف در مسیرهای پر پیچ و خم می باشد و فرمان پذیری عالی را به همراه دارد. این طرح رویه با دوام بالا و آب پیمایش خوب، قابل استفاده برای مصرف کنندگان می باشد.

ویژگی ها:
 • پترن متقارن و سه شیاره محیطی تایر، خوش فرمانی در مانورهای تند پیچ ها و چسبندگی مناسب به سطوح را فراهم می کند.
 • طراحی رویه تایر با شیارهای عریض محیطی و جانبی، تسهیل خروج آب از سطح فوت پرینت تایر و کاهش ریسک آب پیمایش را موجب می شود.
 • ترد تایر بنحوی طراحی شده است تا علاوه بر دوام بالا، پایداری و عملکرد مطلوبی را در چهار فصل سال ارائه دهد.

لاستیک بارز طرح گل B۴۴۰

تجربه یک رانندگی راحت و روان واقعاً لذت‌بخش است. شما می‌توانید این حس را با لاستیک بارز در طرح گل B۴۴۰ تجربه کنید. این لاستیک به‌خاطر طراحی آج‌ها در هوای گرم چسبندگی خیلی خوبی را از خود نشان داده است. عمر مفید لاستیک، کاهش مصرف سوخت، از دیگر مزیت‌های این طراحی است.

لاستیک بارز طرح گل B۴۴۰

جمع‌بندی

این بخش از مقاله رینگو با معرفی طرح گل‌های لاستیک بارز به پایان رسید. از اینکه تا پایان ما را همراهی کردید از شما متشکریم و امیدواریم این مطلب مفید واقع شده باشد.

آیا شما تابه‌حال از لاستیک‌های شرکت بارز استفاده کرده‌اید؟ از تجربه استفاده خود راضی بوده‌اید؟ کدام طرح از گل و الگو را به دیگران نیز پیشنهاد می‌کنید؟

شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما و دیگران ذکر کنید.

فروشگاه لاستیک رینگو با سابقه طولانی در فروش تایرهای با کیفیت ایرانی و خارجی کنار شماست تا بهترین‌ها را خریداری کنید. شما می‌توانید با کمک پشتیبان‌های فروش ما محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا