مشخصات فنی خودرو

4 علامتی که نشان می دهد لوله فلکسی اگزوز شما نشتی دارد

یک نوع دم فلزی یک لوله فلکس است. سیستم اگزوز به لطف این قطعه لوله انعطاف پذیر دارای انعطاف پذیری خاصی است. در اصل، به عنوان یک اتصال دهنده برای لوله های اگزوز عمل می کند. فولاد ضد زنگ یا فولاد آهنگری اغلب برای ساخت آنها استفاده می شود.

یک لوله انعطاف پذیر، که اغلب از فولاد آهنگری یا ضد زنگ تشکیل شده است، انعطاف پذیری مورد نیاز سیستم اگزوز خودروی دیفرانسیل جلو را فراهم می کند. از آنجایی که گاز خروجی خروجی از اگزوز خودرو باعث گرم شدن قابل توجه لوله های اگزوز می شود، سازندگان نمی توانند از مواد انعطاف پذیر مانند لاستیک برای حرکت یا خم شدن سیستم اگزوز استفاده کنند.

اگر متوجه صدای اگزوز شدیدتر از حد معمول شدید، تاریخ انقضا و سیستم اگزوز خود را بررسی کنید و تعمیرات لازم را توسط مکانیک واجد شرایط انجام دهید تا از خرابی آن جلوگیری کنید. اگر لوله فلکس شما ترک خورده باشد، صدای موتور شما بیش از حد بلند می شود. این احتمال وجود دارد که لوله شما صدای خش خش یا ضربه زدن تولید می کند که با افزایش دور موتور بلندتر می شود.

برای اینکه بتواند در دمای بسیار بالای گاز دوام بیاورد و انعطاف‌پذیری لازم را برای سیستم اگزوز خودرو شما فراهم کند، لوله فلکس از نوارهای فلزی ساخته شده است که به صورت شبکه بافته می‌شوند. در نتیجه، لوله انعطاف پذیر، که از شکستن سیستم اگزوز خودرو جلوگیری می کند، یک جزء حیاتی در عملاً تمام وسایل نقلیه تمام چرخ محرک است.

نشتی-لوله-فلکسی-اگزوز
نشتی-لوله-فلکسی-اگزوز

چه علائمی نشان دهنده نشتی اگزوز در یک لوله انعطاف پذیر است؟

تشخیص نشتی اگزوز لوله فلکس همیشه ساده نیست، چه رسد به زمانی که برای اولین بار شروع به خرابی می کند.

نشانگرهای هشدار زیر نشان می دهد که لوله فلکس اگزوز شما نشتی دارد:

  1. صداهای بلند

یکی از اولین نشانه های نشت اگزوز، صدای بلند است. اگر لوله فلکس شما ترک خورده باشد، موتور شما بسیار پر سر و صدا خواهد بود. با افزایش دور موتور، صدای خش خش یا ضربه زدن از لوله شما می تواند بلندتر شود.

  1. بوی بد

اگر در حین کار کردن موتورتان بوی سوخت حس می‌کنید، قطعاً نشتی اگزوز دارید. در صورت نشت اگزوز لوله فلکس، بخارات خطرناک با بوی سوخت دیزل می توانند وارد موتورخانه شوند. همانطور که قبلاً ذکر شد، اگر تاریخچه MOT وسیله نقلیه خود را به صورت آنلاین بررسی کنید و MOT قبلی به دلیل آزمایش آلایندگی شکست خورده باشد، مقصر می تواند لوله فلکسی باشد. برای تأیید اینکه چه اقداماتی برای رفع این مشکل انجام شده است، به فاکتورهای تعمیر (در صورت وجود) مراجعه کنید.

  1. کاهش قدرت و کارایی

مشکلات مربوط به عملکرد شتاب یا بهره وری سوخت موتور یکی دیگر از نشانه های مهم است. در صورت مشاهده هر یک از این مشکلات ممکن است سیستم اگزوز نشت داشته باشد. این ناشی از از دست دادن فشار برگشتی ناشی از نشت است.

  1. لوله اگزوز آویزان

ناگفته نماند که اگر لوله اگزوز شما آویزان است، مشکل اگزوز دارید. نشتی یا ترک ممکن است بزرگتر شده باشد و باعث آویزان شدن بخشی از لوله  از ماشین شود.

از ما بخرید
نشتی-لوله-فلکسی-اگزوز
نشتی-لوله-فلکسی-اگزوز

چه چیزی یک لوله فلکس را خراب می کند؟

یک لوله انعطاف پذیر ممکن است به دلیل زنگ زدگی خراب شود. لوله های فلکس با کیفیت پایین تر در معرض زنگ زدگی سریع تر و احتمالاً حتی از طریق آنها هستند.

موتور ممکن است به دلیل آسیب دیدگی یا سست بودن پایه های موتور حرکت بیش از حد داشته باشد که خطر شکستن لوله فلکس را افزایش می دهد.

پایین آمدن وسیله نقلیه شما همچنین می تواند یک لوله انعطاف پذیر را بشکند. در نتیجه ممکن است لوله انعطاف پذیر سوراخ شود.

آیا رانندگی با یک لوله فلکس شکسته ایمن است؟

حتی می توان از لوله فلکس شکسته برای رانندگی استفاده کرد. به چند دلیل، این تصمیم ممکن است بهترین تصمیم نباشد.

رانندگی در حین حمل لوله فلکس آسیب دیده سلامتی شما را به خطر می اندازد، بنابراین انجام این کار خطرناک است. انتشارات خطرناک مانند مونوکسید کربن توسط یک لوله انعطاف پذیر کمک می کند تا از شما دور شود. سطوح بالاتر مونوکسید کربن در کابین شما در نتیجه یک لوله انعطاف پذیر آسیب دیده ممکن است به طور موقت احساس بیماری و سبکی سر را در شما ایجاد کند و باعث رانندگی خطرناک شما شود.

سایر اجزای ماشین شما در نهایت آسیب ناشی از گازهای مضر ناشی از شکستگی لوله فلکس شما را متحمل خواهند شد. در واقع، اگر سوراخی در لوله نزدیک به موتور وجود داشته باشد، این گازها ممکن است باعث آتش سوزی شوند.

اگر با لوله فلکس آسیب دیده رانندگی کنید، پول بیشتری خرج خواهید کرد. لوله‌های فلکس برای حذف گازهای مضر از وسیله نقلیه شما طراحی شده‌اند، اما اگر یکی از آنها بشکند، این امکان پذیر نخواهد بود، که باعث می‌شود ماشین شما بدون مشکل کار کند و سوخت بیشتری مصرف کند.

رانندگی در نتیجه آسیب لوله فلکس خطرناک است و باید از آن اجتناب کرد. بنابراین، به محض اینکه مشکلی را در لوله فلکسی خود شناسایی کردید، باید جایگزین آن را خریداری کنید.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا