مشخصات فنی خودرو

انواع مختلف چراغ ها در ماشین شما و اهمیت آن ها

انواع مختلفی از چراغ‌ها در خودروهای ما وجود دارد، به عنوان مثال، چراغ‌های جلویی که می‌توانند روی حالت‌های مختلف تنظیم شوند، چراغ‌های کاهش‌یافته، نشانگرهایی که به‌عنوان چراغ خطر و چراغ‌های عقب که نزدیک به چراغ‌ها قرار می‌گیرند، و چراغ‌هایی که می‌توانیم در حالت‌های مختلف تنظیم کنیم.

لامپ‌های خودرو قطعات حیاتی واحد هستند و اگر حتی یک لامپ کار نکند، در تست MOT خود مردود می‌شوید یا خطر متوقف شدن آن توسط پلیس.

در ادامه مفصل توضیح داده می شود که چه چراغ هایی در اتومبیل خود پیدا خواهید کرد و برای چه مواردی استفاده می شوند:

چراغ های جلو

دو نوع چراغ وجود دارد، نور پایین همچنین به عنوان نور کم و نور بالا شناخته می شود. این چراغ ها به راننده اجازه می دهد تا خیابان را در تاریکی ببیند، در حالی که به رانندگان مختلف اشاره می کند که یک وسیله نقلیه در نزدیکی است. چراغ‌های جلوی نور پایین معمولاً پر استفاده‌ترین چراغ‌های جلو هستند، زیرا از چراغ‌های کناری زیباتر هستند، اما به اندازه چراغ‌های جلوی کامل نیستند.

چراغ های جلو
چراغ های جلو

آن ها نام خود را زمانی می گیرند که به سمت پایین و به سمت جاده متمرکز می شوند. سوئیچ برای روشن کردن آنها معمولاً روی صفحه داشبورد یا دم اشاره گر درهم و برهم معروف به ساقه نشانگر یافت می شود. در خودروهای اخیر و به‌روزتر، چراغ‌های چراغ‌های جلو دارند که بدون کمک راننده کار می‌کنند و می‌توان آن را روی حالت خودکار تنظیم کرد. به عبارت دیگر، با شروع تاریک شدن هوا هنگام رانندگی، حالت روشنایی را روشن و تنظیم کنید.

چراغ‌های جلو با پرتو کامل، درخشان‌ترین نوع چراغ‌های جلو در خودروهای معمولی هستند. آنها بیشتر از چراغ های جلو با نور پایین متمرکز شده اند و به شما امکان می دهند مقدار بیشتری از جاده را ببینید. فقط باید از چراغ‌های جلو در قسمت‌های تاریک جاده در حوالی عصر یا شب استفاده کنید و هنگام نزدیک شدن به ترافیک از جمله دوچرخه‌سواران باید آن را خاموش کنید زیرا می‌توانند دید سایر رانندگان را خیره کنند و باعث تصادف بزرگ شوند. سوئیچ برای روشن کردن آنها عموماً در نزدیکی سوئیچ چراغ های جلوی کم نور قرار دارد و ممکن است از آرایش متناوب لامپ ها استفاده کنند.

چراغ های مه شکن

اینها برای بریدن از میان مه در نظر گرفته شده اند، نه مانند نورهای پرتو کامل که توسط مه و مه منعکس می شوند. آنها به طور معمول در دو مجموعه، جلو و عقب، با سوئیچ های سایه دار ارائه می شوند. رنگ برای چراغ های مه شکن عقب کهربایی و برای چراغ های جلو سبز است. هنگامی که نفوذپذیری زیر 100 متر است، احتمالاً باید از چراغ های مه خود استفاده کنید. در بسیاری از خودروها، قبل از روشن کردن سوئیچ چراغ مه شکن، باید چراغ های جلو را روشن کنید.

چراغ های مه شکن
چراغ های مه شکن

چراغ های هشدار دهنده خطر

چراغ های خطر شما در همه طرف ماشین شما قابل مشاهده است و آنها چراغ هایی هستند که عموماً به عنوان نشانگر شما استفاده می شوند. چراغ های سوسو زن کهربایی برای هشدار به رانندگان مختلف در مورد خطر، خطر یا مانع در جاده ها استفاده می شود و دکمه داشبورد با شکل مثلث نشان داده می شود. اگر وسیله نقلیه شما خراب است، احتمالاً باید از چراغ های خطر خود استفاده کنید تا به دیگران هشدار دهید که باعث ایجاد انسداد موقتی می شوید. در صورتی که در بزرگراه هستید و مانعی پیش رو دارید، می توانید از چراغ های خطر خود استفاده کنید که باید به رانندگان مختلف در مورد آن هشدار دهید.

شاخص ها

نشانگرها وضعیتی مشابه چراغ های خطر شما را در بر می گیرند که در تمام لبه های ماشین شما آشکار است. چراغ های سوسوزن کهربایی با استفاده از ساقه نشانگر شما به این طرف و آن طرف خودرو شما می چرخند. آنها علاوه بر این به طور طبیعی هنگامی که چرخ های خود را بعد از چرخش صاف کنید، خاموش می شوند. شما باید از نشانگرها برای نشان دادن سایر رانندگان و عابران پیاده استفاده کنید که انتظار دارید کجا بروید. این شامل دایره های ترافیکی، کشیدن بی پایان، سبقت گرفتن و تغییر مسیر به خط دیگری است. مطمئن شوید که آن را از نقطه بدون بازگشت رها نکنید، یا آنها را خیلی زود روشن کنید، زیرا ممکن است دیگران مشکوک باشند که شما در حال چرخش قبلی هستید.

چراغ های خودرو
چراغ های خودرو

چراغ های کناری/چراغ پارکینگ

اینها معمولاً در واحد چراغ جلو در گوشه های جلویی ماشین شما یافت می شوند. آن ها به روشنایی چراغ های جلو نیستند، بنابراین رانندگان از آن ها استفاده می کنند تا در مواقعی که هوا به اندازه کافی برای چراغ های اصلی تاریک نیست، خود را در معرض دید قرار دهند. سوئیچ برای روشن کردن آن ها معمولاً روی صفحه داشبورد نشانگر یافت می شود.

چراغ های عقب

چراغ های عقب قرمز هستند و در قسمت عقب ماشین شما دیده می شوند. آنها به طور همزمان به عنوان چراغ های جلو روشن / خاموش می شوند. صرف نظر از اینکه چراغ های جلوی خود را به صورت فیزیکی روشن می کنید یا به طور خودکار کار می کنند، در هر صورت روشن می شوند.

چراغ های عقب
چراغ های عقب
از ما بخرید

چراغ های ترمز

این ها نیز قرمز هستند و نزدیک به چراغ های عقب شما قرار دارند. آن ها روشن می کنند تا به رانندگان مختلف نشان دهند که شما ترمز خود را فشار داده اید و سرعت خود را کاهش می دهید. شما باید مطمئن شوید که آنها بی نقص نگه داشته می شوند و به طور مداوم کار می کنند. علاوه بر خطرات مورد بحث، یک چراغ ترمز معیوب می تواند شما را ببیند که توسط پلیس کشیده شده اید.

چراغ های ترمز
چراغ های ترمز

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا