در حال انتقال به بانک ... loading

دانلوپ

15 مهر 1399 | 11:59 برند ها

باورتان می‌شود ایده لاستیک‌های بادی سال ۱۸۸۸ و زمانی جرقه زد که جان بوید دانلوپ مشغول تماشای پسر خردسالش سوار بر سه چرخه بود؟

دانلوپ متوجه شد که هم حرکت سه چرخه خیلی آرام است و هم پسرش شرایط راحت و لذت بخشی برای سواری ندارد. با پوشاندن چرخ‌ها به‌وسیله‌ی لایه‌ای پلاستیکی و باد کردن آن با تلمبه ، دانلوپ اولین سامانه هوای ثابت تاریخ را اختراع کرد.

با عملی کردن این ایده و ثبت اختراع آن، دانلوپ خیلی زود توانست بعد از موفقیت‌های فراوان در مسابقات ورزشی در سال ۱۸۹۰ اولین کارخانه تولید لاستیک دانلوپ را در شهر دوبلین ایرلند افتتاح کند. سه سال بعد کارخانه‌ای در هاناو آلمان راه‌اندازی کرد.

 

 

لاستیک دانلوپ با بیش از یک‌صد سال تجربه، همیشه برای محک‌زدن فناوری‌های جدید و نوآوری پیش‌گام است.

در دهه هشتاد میلادی لاستیک دانلوپ در شرایط ورشکستگی قرار گرفت و در سال ۱۹۸۵ شرکت سومیتومو حق امتیاز تولید لاستیک دانلوپ را خریداری کرد.

چند سال بعد شرکت‌های لاستیک سومیتومو و لاستیک گودیر طی یک سرمایه‌گذاری مشترک برای تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین تولیدکننده تایر در دنیا، تمامی دارایی‌های دانلوپ در اروپا و آمریکا را در اختیار گرفتند. با این تغییرات لاستیک دانلوپ خیلی زود توانست بار دیگر به عرصه رقابت جهانی بازگردد و طولی نکشید که به ششمین تولیدکننده برتر لاستیک در دنیا تبدیل شد.

 به سبب استفاده از تیم طراحی و توسعه قوی و به‌کارگیری آخرین تکنولوژی‌ها در تولید، لاستیک دانلوپ در بازار ایران برندی نام‌آشناست و طرف‌داران زیادی دارد. اگر شما هم تحقیقات کافی را برای انتخاب لاستیک خودرو انجام داده‌اید، پس همین حالا برای خرید تایر خودروی دانلوپ از فروشگاه رینگو اقدام کنید.

 

 

 


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به برند رینگو می‌باشد.

call
back