مشخصات فنی خودرو

چرا چراغ باتری ماشین من هنگام رانندگی روشن است؟

امروزه هر وسیله نقلیه ای حداقل یک باتری 12 ولتی دارد که بخش های الکتریکی خودرو را تغذیه می کند به موتور استارت، چراغ های جلو، رادیو و سرگرمی های اطلاعاتی، چراغ های داخلی و دوشاخه سیگار فکر کنید.

وقتی چراغ باتری ماشین روی داشبورد شما روشن می شود، به شما می گوید که مشکلی در سیستم شارژ وجود دارد. بله، ممکن است به این معنی باشد که باتری خراب است، اما همیشه اینطور نیست.

مقصر می تواند دینام بد، تنظیم کننده ولتاژ، ترمینال های باتری خورده، تسمه دینام یا سیستم سیم کشی باشد. بیایید مرتب کردن چیزها را شروع کنیم.

از ما بخرید

چرا چراغ باتری ماشین من روشن است؟

در اینجا دلایل مختلفی برای روشن شدن چراغ هشدار باتری خودرو وجود دارد.

باتری ضعیف یا در حال مرگ

خوب، پس بیایید با اولین دلیل در اتاق باتری کار کنیم. اگر بیش از 2 سال از خرید آن می گذرد، به احتمال زیاد باتری در حال مرگ دارید. برخی از باتری‌ها 4 تا 5 سال دوام می‌آورند، اما اگر بیشتر اوقات در جایی زندگی می‌کنید که هوا گرم است، نمی‌توانید این طول عمر را انتظار داشته باشید. کم نور شدن چراغ‌های جلو و چراغ‌های گنبدی تنها دو مورد از نشانه‌های یک باتری است که زود از بین می‌رود.

خرابی دینام

باتری خاموش همیشه به این معنی نیست که برای همیشه تمام شده است. همچنین ممکن است دینام بدی داشته باشید. ببینید، وظیفه دینام این است که باتری را در حین رانندگی شارژ نگه دارد. اگر این کار را انجام ندهد، باتری می میرد و ممکن است نیاز به راه اندازی سریع داشته باشد. اگر به دنبال کابل های جامپر برای خرید هستید، این را بررسی کنید.

دینام نامناسب نه تنها چراغ هشدار باتری بلکه علائم دیگری مانند سوسو زدن چراغ‌ها، توقف، صدای جیغ، سایر قطعات خودرو از جمله شمع‌ها و سایر مشکلات سیستم الکتریکی خودرو را نیز ایجاد می‌کند.

تسمه دینام بد

تسمه دینام چیزی است که میل لنگ و دینام را به هم وصل می کند و در صورت شل شدن و یا بروز مشکل دینام از کار می افتد و باتری شارژ نمی شود. آن وقت است که چراغ باتری ماشین روشن می شود.

مشکلات با پایانه ها، کابل باتری، و سیم کشی شارژ

شل شدن کابل‌های باتری، پایانه‌های باتری زنگ‌زده، سیم‌کشی فرسوده یا قطع شده، از جمله سیم زمین، یا هر چیزی که جریان برق یا سیستم شارژ را قطع می‌کند – همه این‌ها چراغ باتری خودرو را روشن می‌کنند تا به شما هشدار دهند.

با روشن بودن چراغ باتری چقدر می توانید رانندگی کنید؟

می دانم که بهترین زمان برای رانندگی با ماشین شما نخواهد بود، و سؤالاتی مانند “آیا رانندگی با ماشینم با چراغ روشن باتری ایمن است؟” شما را وحشت زده خواهد کرد با این حال، بهترین زمان برای وحشت نیست، یا این کار را نکنید.

15 تا 30 دقیقه فرصت دارید تا قبل از تمام شدن باتری به نزدیکترین مکانیک بروید.

اگر دینام بدی باشد، ممکن است ماشین شما شروع به توقف کند، و شما نمی‌خواهید این اتفاق در میانه‌روی بیفتد. اگر باتری باشد و متوقف شوید، ممکن است برای راه اندازی مجدد مشکل پیدا کنید. بنابراین، بهتر است مستقیماً به یک فروشگاه بروید.

در همین حال، هر چیزی را که آخرین باتری شما را خالی می‌کند خاموش کنید – تا صندلی‌های گرم‌شونده، موسیقی/رادیو، AC، تلفن‌ها یا وسایلی که شارژ می‌کنید.

از وبلاگ ما بیشتر بیاموزید، ما مرتباً مقالاتی در مورد اتومبیل، قطعات اتومبیل و هر چیز دیگری که برای افرادی مانند من و شما مهم است منتشر می کنیم!

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا