معرفی خودرو

نقد و بررسی Mini Cooper JCW 2022 | هات هچ توانمند با هزاران کاراکتر

شجاعت متفاوت بودن داشته باش! در دنیای خودرویی که همه خودروها نسبتا شبیه به هم به نظر می رسند، مینی کوپر جرات ساخت وسایل نقلیه کاملاً منحصر به فرد را داشت. هیچ چیزی در مورد مینی کوپر وجود ندارد که شبیه هر خودروی دیگری در بخش خود یا فراتر از آن باشد. مینی کوپر شما را وادار می‌کند تا در استفاده از کلمه “کامپکت” بسیار آزادانه فکر کنید. در واقع، این دریچه جمع و جور را دوباره تعریف می کند. برای سال ها، کوپر بهترین هاچ جمع و جور، جالب ترین هات هچ و خودرویی با بیشترین شخصیت در بازار بوده است. در حالی که Mini Cooper S جالب است، نشان John Cooper Works آن را بسیار خنک تر می کند. سوال این است: آیا این نشان آن را به اندازه کافی خوب می کند که همچنان در این بخش رقابت کند؟ یا مینی کوپر فقط یک چیز جالب از گذشته است؟ ما این را با بررسی دو درب هات‌هچ Mini Cooper John Cooper Works Hardtop 2022 متوجه می‌شویم.

ویژگی های کلیدی

توربوشارژر دوقلو

سیستم ترمز عملکردی

اگزوز اسپرت JCW

مشخصات فنی

مدل: هاردتاپ دو در JCW

موتور: 4 سیلندر خطی 2.0 لیتری توربوشارژ TwinPower

اسب بخار: 228  5200 RPM

گشتاور: 235 پوند فوت 1450 RPM

پیشرانه: FWD

گیربکس: 8 سرعته اتوماتیک

2022 Mini Cooper JCW
2022 Mini Cooper JCW

مزایا

موتور و گیربکس

اگزوز بزرگ

هندلینگ عالی

طراحی منحصر به فرد در داخل و خارج

اپل کارپلی بی سیم

از ما بخرید

موتور زیر 6 ثانیه

Mini Cooper John Works مدل 2022 دارای یک موتور 4 سیلندر خطی 2.0 لیتری توربوشارژ TwinPower است. TwinPower را با توربو دوقلو اشتباه نگیرید. TwinPower BMW اساساً نام دیگری برای توربوشارژر دوقلو است. توربوهای اسکرول دوقلو دارای مزایای فراوانی هستند که مهمترین آنها پاسخگویی دریچه گاز و کارایی است. نسخه هاردتاپ گزینه گیربکس دستی را ارائه می دهد، اما تنها ما با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. موتور 2.0 لیتری تزریق مستقیم و 8 سرعته اتوماتیک قدرت را به چرخ های جلو می فرستند. این مینی کوپر عملکرد محورتر 228 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه و 235 پوند فوت گشتاور تنها در 1450 دور در دقیقه تولید می کند. اوج گشتاور پایین نتیجه جزئی از فناوری توربوشارژر دوقلو است. با وزن کوپر تنها 2951 پوند، می‌تواند تنها در 5.9 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت از یک توقف برسد. اگر از طرفداران جنبش EV هستید، چشمان خود را برای عرضه مینی کوپر الکتریک 2023 باز نگه دارید.

2022 Mini Cooper JCW
2022 Mini Cooper JCW

اثر آثار جان کوپر

برای دهه ها و نسل ها از سال 1959، مینی کوپر فقط به عنوان یک دریچه دو در عرضه می شد. سال ها طول کشید تا این شرکت شروع به ارائه وسایل نقلیه ای مانند کلابمن و کانتریمن کند، اما هر زمان که به مینی کوپر فکر می کنید، همیشه به فاصله محوری کوتاه، حالت عریض و هندلینگ زیرک مدل دو در فکر می کنید. به هر حال، این همان سبک بدنه ای است که به لطف جان کوپر سازنده F1، چهار سال متوالی بر مونت کارلو تسلط داشت. “کارهای” جان کوپر امروز نیز ادامه دارد، با این تریم ویژه که ارتقاء عملکرد واقعی را ارائه می دهد. جان کوپر ورکز 39 اسب بخار قدرت و 29 پوند فوت گشتاور بیشتر از مینی کوپر S توربوشارژر به شما می دهد. این به جان کوپر ورکز نیم ثانیه مزیت را در بخش 0 تا 60 مایل در ساعت می دهد. این سطح تریم همچنین شیفترهای دست و پا را به سبک F1 برای اتوماتیک، غرش بسیار بهتر از اگزوز اسپرت و سیستم تعلیق قابل تنظیم Nitron اضافه می کند. این نسخه همچنین آیرودینامیک را با کیت تمام بدن بهبود می بخشد. JCW هنوز هم خانه هایی را در مسیرهای سرتاسر جهان پیدا می کند و این افسانه ادامه دارد.

طراحی بیرونی بی انتها

زمانی که از کلمه “بی زمان” استفاده می کنیم بسیار نادر است. مدتها پیش آموختم که آنچه امروز بی زمان است معمولا فردا کهنه می شود. با این حال، مینی کوپر خلاف آن را ثابت کرده است. برای سال‌ها، مینی کوپر می‌توانست آن طراحی عریض، کوتاه و شبیه بولداگ را داشته باشد تا اینکه شروع به عرضه مدل‌های بیشتری کردند. با گذشت زمان، طراحی ظریف تر شد، در حالی که به ریشه های خود وفادار ماند. در سال 2014، کوپر واقعاً مدرن شد. عناصر طراحی قدیمی و فضای داخلی ضعیف را از دست داد و واقعاً تحت تأثیر فناوری جدید، کیفیت داخلی و ظاهر شیک تر قرار گرفت که مجبور شدم خودم یکی از آن ها را بخرم. خوب، تقریباً هیچ تغییری از آن زمان وجود نداشته است. چراغ‌های عقب جان کوپر ورکز دارای طرح یونیون جک هستند، در حالی که چراغ‌های جلو دارای حلقه‌های LED مدرن در اطراف خود هستند. در مجموع، طراحی مینی کوپر بازیگوش، احمقانه است و شبیه خودرویی است که خودش را خیلی جدی نمی‌گیرد. دقیقاً به همین دلیل است که مردم در ابتدا عاشق آن شدند.

2022 Mini Cooper JCW
2022 Mini Cooper JCW

کابین بدون تغییر با فناوری اضافه شده

ورود به کابین بسیار ناامید کننده بود. من مینی کوپر 2014 خود را در سال 2016 فروختم و انتظار بیشتری از خودروی ساخت آلمان داشتم. در عوض، تنها تغییرات یک شیفتر جدید بی‌ام‌و، تغییرات جزئی در کنترل‌های فرمان، و اپل کارپلی بی‌سیم است (که با توجه به اینکه مدل‌های لکسوس 2022 هنوز از آن استفاده نکرده‌اند، امتیاز بزرگی بود). سوئیچ های هواپیما مانند هنوز در این وسیله نقلیه وجود دارد، و در حالی که در سال 2014 واقعاً جالب بود، امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

صندلی‌ها هنوز به صورت دستی کار می‌کنند و حتی سانروف‌های پانوراما زیبا به‌صورت دستی باز می‌شوند. دسته ابزار به صفحه نمایش دیجیتال تغییر کرد. در حالی که بسیاری از علاقه مندان به خودرو، مینی کوپر را به خاطر فضای داخلی آن دوست دارند، احساس می کنم تغییر برای تکامل این برند بسیار مهم است. این ممکن است به این دلیل باشد که من از زمان مالکیت مینی کوپر 2014 صدها اتومبیل رانده‌ام، احساس می‌کنم همه ماشین‌های دیگر تکامل یافته‌اند در حالی که کوپر تقریباً به همان شکل باقی مانده است. در مجموع، کابین «باحال» است، اما قطعاً زمان آن فرا رسیده است که به سطح بعدی برسیم اگر این خودرو بتواند با خودروهای داغ امروزی مانند هیوندای ولستر N رقابت کند.

درایوی شبیه هیچ دیگری

اگر تا به حال با مینی کوپر رانندگی کرده اید، می دانید که این یک درایو منحصر به فرد است. مینی کوپر همیشه به اندازه یک چرخ دستی سرگرم کننده بوده است. سبک است، زیرک است و می تواند طوری رفتار کند که انگار فردایی وجود ندارد. اگزوز اسپرت جان کوپر ورکز تفاوت زیادی در صدا ایجاد می کند. این مدل در واقع خوشگل و اسپرت به نظر می رسد. سواری خشن و بلند است، اما یکی از چیزهایی است که به تجربه مینی کوپر اضافه می کند. مانند خرید یک موتورسیکلت است – می دانید که به راحتی کمری نخواهد بود، اما هنوز آن را دریافت می کنید.

موتور به شما احساسات متفاوتی می دهد. اغلب اوقات، احساس بلندی و هیجان دارد. به هیچ وجه کند نیست، اما در موارد دیگر، فقط احساس می‌کند که یک قدم را از دست داده است. احساس تنبلی می کند، اما نه همیشه. معمولاً گیربکس را مقصر این نوع تنبلی می‌دانیم، اما گیربکس 8 سرعته در واقع بد نبود. وقتی آن را در حالت دستی قرار می دهید، به وضوح و به سرعت جابجا می شود.

2022 Mini Cooper JCW
2022 Mini Cooper JCW

در گوشه و کنار، John Cooper Works همیشه لبخند را بر لبان شما می نشاند. به لطف حالت عریض فوق العاده، این خودرو با سیستم تعلیق که مخصوصاً برای چنین سرگرمی تنظیم شده است، به شدت جاده را در دست می گیرد. با این حال، سیستم تعلیق ورزشی تنبیه‌کننده است، و به‌ویژه زمانی که از چاله‌ها عبور می‌کنید، شدیدتر می‌شوند. با توجه به اینکه مینی کوپر JCW از سیستم تعلیق تطبیقی ​​برخوردار است، شگفت‌آور است. هیچ چیزی وجود ندارد که بتوانید از آن عبور کنید که در داخل ماشین احساس نکنید، اغلب اوقات هر قطعه از تزئینات داخل کابین را تکان می دهید. ترمزها بسیار بیشتر از آنچه که نیاز دارند توانایی دارند، که همیشه یک چیز عالی است.

در مجموع، مینی کوپر هنوز هم شخصیت خود را دارد. این یک ماشین واقعا سرگرم کننده برای رانندگی است. در حالی که راحت ترین نیست، رانندگی سخت آن چیزی است که آن را خوب می کند. این نوع رانندگی با هندلینگ دقیق، ترمزگیری عالی، عدم چرخش بدنه و عملکرد مناسب به شما پاداش می دهد. کابین دید تقریباً کاملی را در اطراف ارائه می دهد، و مصرف سوخت در 28 مایل بر کیلوگرم رانندگی ترکیبی نسبتا مناسب است.

هنوز هم منحصر به فرد است، اما زمان تغییر فرا رسیده است

واقعیت این است که هارد تاپ مینی کوپر 2 در در حال رقابت با خودروهایی مانند گلف GTi و هیوندای ولستر N است که فناوری بسیار مدرن تر و عملکرد بسیار بیشتری را ارائه می دهند. با این حال، این چیزی نیست که در مورد آن است. با کوپر، این در مورد مینی کوپر است. هیچ کس مینی کوپر را به دلیل فضای بار آن نمی خرد. در عوض، خریداران به دنبال عملکرد سرگرم‌کننده، ظاهر منحصربه‌فرد و زیبای آن هستند یا به سادگی می‌خواهند متفاوت باشند. Mini John Cooper Works در موارد مختلف برتری دارد. این خودرویی است که به اندازه کافی تکامل یافته است تا ملزومات را ارائه دهد، مانند Apple CarPlay بی سیم، اما به آنچه که آن را به افسانه تبدیل کرده است، وفادار مانده است.

با شروع MSRP 40,325 دلاری برای John Cooper Works، می‌توانیم به 30 معامله بهتر فکر کنیم. اگر واقعاً این دریچه نمادین را می خواهید، توصیه می کنیم به جای آن از Mini Cooper S استفاده کنید. این همان شخصیت خنده دار، ویژگی های منحصر به فرد و بازی شبیه اسباب بازی را با قیمت اولیه 32200 دلار ارائه می دهد. با این حال، اگر از طرفداران کامل مینی کوپر هستید و آن را می دانید، John Cooper Works یک گام بزرگ در عملکرد نسبت به Mini Cooper S است. در نهایت، مینی تاریخچه چرخ ها است، و اگر بخواهید داشتن یکی، شما را مجبور به تفریح ​​جدی می کند.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا