معرفی خودرو

معرفی و بررسی رولزرویس گوست 2021 Rolls-Royce Ghost

رولزرویس رویکردی مینیمالیستی برای ایجاد نسل جدید Ghost به درخواست مشتریان خود داشت، این خودرو همچنان بهترین خودروی جهان است.

مزایا

فوق العاده زیبا از هر زاویه ای

مهندسی نوآورانه ای که اتومبیلرانی لوکس را به سطح جدیدی می برد

هیچ V12 نرم تر روی این سیاره وجود ندارد

معایب

بسیاری از فناوری های جالب اختیاری است

حتی تشک های کف پشم بره اختیاری هستند

درک این واقعیت که هنری رویس و چارلز رولز بیش از 116 سال پیش رولزرویس را در بریتانیا تشکیل دادند، دشوار است، و وقتی در نظر بگیرید که این برند نمادین خودروسازی از آن زمان تاکنون بهترین خودروهای روی کره زمین را می‌سازد، دوچندان شگفت‌انگیز است.

اولین ساخته مشترک آنها از یک خودروی سری تولیدی شش سیلندر Silver Ghost بود که در همان سال رونمایی شد. در مدت کوتاهی به عنوان «بهترین خودروی جهان» مورد استقبال قرار گرفت، خطی که از اولین تبلیغ این شرکت به عاریت گرفته شده بود.

رولزرویس شش سیلندر نه یکی از بهترین ها، بلکه بهترین خودروی جهان است.

Ghost دارای تکنولوژی روز از جمله روانکاری موتور تحت فشار، احتراق دوگانه و کاربراتوری پیشرفته است که ارائه قدرت انعطاف‌پذیر و بی‌نظیر را به همراه عملکرد آرام و زمزمه‌ای که به سادگی آن را در یک لیگ خاص قرار می‌دهد، به رخ می‌کشد.

جای تعجب نیست که رولزرویس اصلی 1907 Silver Ghost توسط گروه فولکس واگن در سال 2019 به یک مجموعه دار آمریکایی با قیمت 75 میلیون دلار (110.3 میلیون دلار) فروخته شد که رکورد قبلی 70 میلیون دلاری برای فراری 250 GTO مدل 1963 را تحت الشعاع قرار داد.

این شهرت رولزرویس به دلیل کیفیت بی نظیر و قابلیت اطمینان بی بدیل با مدل هایی مانند Phantom، Wraith، Dawn، Silver Cloud، Silver Shadow و Silver Spirit تا حد زیادی بی وقفه ادامه یافت.

با این حال، هاله این برند در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 شروع به محو شدن کرد، قبل از اینکه در سال 1998، زمانی که BMW حقوق برند را به دست آورد و در سال 2003 فانتوم V11 نمادین را به بازار عرضه کرد، احیا شد، که به سرعت جایگاه خود را به عنوان یک کالای ضروری به دست آورد. برای افراد ثروتمند و مشهور رولز از آن زمان به عقب نگاه نکرده است.

برای سال 2021، رولزرویس برای ایجاد یک گوست کاملا جدید در پاسخ به توصیه‌های هزاران مشتری خود که صدها صفحه از پیشنهادات و الزاماتی را ارائه کردند که احساس می‌کردند در یک مدل جدید مورد نیاز است، سنگ تمام گذاشته است.

واضح است که مدیریت به صاحبان Goodwood Ghost قبلی که بیش از یک دهه پیش به این مجموعه ملحق شده بود گوش داد، زیرا فقط دو جزء از نسخه قبلی آن منتقل شده است: روح خلسه و چترهای نصب شده روی در.

بقیه ماشین از ابتدا کاملا نو است.

با توجه به موفقیتش که باعث شد آنقدر فروش داشته باشد تا به پرفروش‌ترین مدل این برند تبدیل شود، حرکتی جسورانه برای به هم ریختن خودرویی است که تا این حد جامع است.

به گفته رولزرویس، مشتریان یک Ghost کمتر متظاهر می‌خواستند، به همین دلیل است که تیم طراحی هرگونه کار اضافی بدن، خطوط بسته و هر چیز دیگری را که ممکن است ساختار فوق‌العاده جوش‌کاری شده دستی و جریان آزاد بدنه را مختل کند، حذف کرده است.

رولزرویس آن را با نام «Post Opulence» ابداع کرده است و تورستن مولر اوتوس، مدیرعامل آن را به بهترین شکل خلاصه کرده است.

او گفت: «این ستون‌های برند ما را به محصولی زیبا، مینیمال و در عین حال بسیار پیچیده تبدیل می‌کند که کاملاً با نیازهای مشتریان Ghost ما هماهنگ است و کاملاً با زمانه هماهنگ است.

نه تنها خطوط بسته در Ghost جدید کاهش می‌یابد، بلکه پس از اعزام متخصصان به قاره‌های مختلف برای اندازه‌گیری اندازه قطرات باران تا اطمینان حاصل شود که همچنان هر افت اندازه را ثبت می‌کند، ناودان سقف نیز به حداقل ممکن کاهش یافته است.

با این حال، دقیقاً ظریف نیز نیست. مشبک مشخصه پانتئون به لطف 20 LED پنهان در بالای پره ها در شب روشن می شود – که به طور جداگانه برای کاهش هر گونه اثر آینه ای از انعکاس در برابر فلز کار شده است. اختیاری است اما فوق العاده است.

این خودرو حتی در ظاهر استاندارد نیز یک وسیله نقلیه بزرگ است (نسخه توسعه‌یافته‌ای وجود دارد که دوباره ۱۷۰ میلی‌متر طولانی‌تر است)، طول آن بیش از ۵.۵ متر (۸۹+ میلی‌متر) و عرض ۱۹۷۸ میلی‌متر (30+ میلی‌متر) است.

علیرغم مالکیت بی‌ام‌و بر این برند، گوست جدید از چارچوب آلومینیومی اختصاصی رولزرویس خود با نام «معماری لوکس» استفاده می‌کند که همچنین زیربنای فانتوم پرچمدار و اولین شاسی‌بلند این برند، کولینان است.

بدنه آلومینیومی خود چیزی قابل مشاهده است و رویکرد دقیق Ghost را برای کیفیت ساخت نشان می دهد، زیرا عمدتاً یک قطعه از ستون A بالای سقف و پایین تا عقب خودرو است، جایی که با مجموعه چراغ های عقب روبرو می شود. این اشاره ای به کار یکپارچه سپیده دم نقره ای و ابر نقره ای گذشته است.

این فرم جریان آزاد و بدون خطوط بسته به چهار متخصص نیاز دارد تا بدنه را به طور همزمان به هم جوش دهند تا نه تنها از درز کامل اطمینان حاصل شود، بلکه هرگونه از دست دادن استحکام در تکه تکه از بین برود. فقط درب های آلومینیومی با لیزر جوش داده می شوند.

جای تعجب نیست که Ghost همچنین از نظر فنی پیشرفته‌ترین رولزرویس است که برای اولین بار دارای سیستم چهار چرخ محرک و فرمان تمام چرخ و همچنین اولین سیستم تعلیق Planar در جهان است که برای ایجاد حس پرواز در خشکی طراحی شده است. “.

درهای خودکشی علامت تجاری اکنون با کمک برقی باز و بسته می شوند و فضای داخلی برخی از نفیس ترین مواد و صنایع دستی در این تجارت را به رخ می کشد.

Starlight Headliner با ستارگان تیراندازی که در سراسر صورت فلکی مجازی پرتاب می‌شوند، بازگشته است. این اولین نوآوری در جهان است – فاسیای نورانی با پلاک Ghost و 850 ستاره دیگر در پس‌زمینه. این به تنهایی نتیجه 10000 ساعت جمعی توسعه و آزمایش است.

مهندسی و وسواس در جزئیات به سادگی خارج از نمودار است و کاملاً واضح است که دلیل اصلی این است که مشتریان رولزرویس آماده اند تا مبالغی را که از بانک خارج می شود، بپردازند.

قیمت رولزرویس گوست چقدر است؟

Ghost 2021 با قیمت 628000 دلار قبل از هزینه های داخل جاده ای، در واقع ارزان ترین رولزرویس است. زیر مدل کوپه Wraith (635000 دلار) و Dawn کانورتیبل (710000 دلار) قرار دارد.

یک نسخه Ghost Extended وجود دارد که دوباره 170 میلی متر طولانی تر است، اما قیمت محلی هنوز تایید نشده است.

همچنین بسیار محتمل است که گوست جایگاه پرفروش خود را به برادر شاسی بلند خود، کولینان، که قیمت آن از 659000 دلار به علاوه در جاده ها است، واگذار کند.

رقبای لوکس در همان کلاس، به غیر از مرسدس بنز کلاس S مرسدس بنز که با نام S650L Maybach شناخته می شود، با قیمت مقرون به صرفه 445235 دلاری قبل از حضور در جاده ها، بسیار اندک هستند. این موتور همچنین از یک موتور V12 توئین توربو استفاده می کند، اما در این مورد، حجم 6.0 لیتری دارد که 463 کیلووات قدرت و 1000 نیوتن متر گشتاور دارد.

نزدیک‌تر به خانه، بنتلی مولسان اسپید با قیمتی معادل 553600 دلار قبل از حضور در جاده‌ها و با موتور 6.75 لیتری توئین توربو V8 با قدرت 395 کیلووات و گشتاور 1100 نیوتون متر است.

جدای از سیستم‌های فنی و مکانیکی بی‌شماری مانند سیستم تعلیق بادی خود تراز با فناوری Planar، سیستم چهار چرخ محرک، فرمان تمام چرخ، ترمز خشک‌شونده، انتقال ماهواره‌ای و باز شدن درب با کمک الکتریکی برای تکمیل خودکار بسته شدن Ghost. درها، تعداد زیادی فناوری دیگر وجود دارد – که کمترین آنها سیستم صوتی سفارشی است.

از ما بخرید
به جای اینکه برای طراحی یک سیستم صوتی رولزرویس سفارشی شده به سراغ شرکت هایی مانند Bang & Olufsen برود، تصمیم گرفت یک تنظیم صوتی سفارشی و جامع را انتخاب کند که به طور موثر از بدنه به عنوان صحنه صدا استفاده می کند. به عنوان مثال، Ghost یک محفظه رزونانس را در آستانه قرار می دهد و کل خودرو را به یک ساب ووفر تبدیل می کند.

18 بلندگو و 18 کانال وجود دارد که 1300 وات را از طریق مخروط‌های بلندگوی منیزیمی با دقت بالا ارائه می‌کنند که تغییرات جزئی در صدا با پاسخ فرکانسی بی‌نظیر را ممکن می‌سازد. علاوه بر این، کل سربرگ نور ستاره به عنوان یک بلندگو دوبرابر می شود. شما می توانید به تنهایی یک کتاب در مورد سیستم صوتی بنویسید.

کیت دیگر شامل چراغ‌های لیزری است که تا 600 متر جلوتر را روشن می‌کند، کمک بینایی با حیات وحش روز/شب و هشدار عابران پیاده، دوربین‌های فراگیر، کروز کنترل فعال، هشدار برخورد، هشدار خروج از خط، و هشدارهای ترافیک متقابل.

علاوه بر این، صفحه نمایش 7.0 اینچی هدآپ با وضوح بالا، نقطه اتصال Wi-Fi، پارک خودکار، صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی عریض با ناوبری ماهواره ای، Apple CarPlay، ورودی بدون کلید، رادیو DAB، درب بازکن گاراژ و اساساً هر ویژگی لوکس وجود دارد. شما ممکن است تصور کنید و سپس برخی.

به اندازه کافی عجیب، همه چیز کاملاً ظریف و در پس زمینه است. سپس دوباره، این همان چیزی است که صاحبان از Ghost جدید درخواست کردند.

Ghost Extended صندلی‌های «Immersive» با یک صندلی سوم گهگاهی، پیکربندی Rear Theatre و میزهای پیک نیک را به فهرست ویژگی‌های استاندارد خود اضافه می‌کند.

فقط برای نام بردن از چند مورد، چرخ‌های جلا داده شده 21 اینچی، تریم صندوق عقب با کلیدهای رنگی، چترهای سفارشی (پنهان شده در درهای عقب)، ساعت سفارشی پویا، و تشک‌های کف پشم بره وجود دارد. جای تعجب نیست که آنها زیر پا احساس شگفت انگیزی می کردند.

همه آن‌ها 34 آپشن جداگانه روی خودرو نصب شده بودند که می‌توان از بین آنها بیشتر انتخاب کرد. باز هم، قیمت محلی هنوز اعلام نشده است.

از ما بخرید

آیا رولزرویس گوست ایمن است؟

رولز رویس خودروهای خود را به دلیل هزینه تست تصادف نمی کند، بنابراین هیچ رتبه ایمنی ANCAP یا Euro NCAP وجود ندارد.

با این حال، Ghost جدید به مجموعه ای از سیستم های ایمنی پیشرفته از جمله ترمز اضطراری خودکار با هشدارهای حیات وحش روز/شب و عابر پیاده، دوربین های فراگیر، کروز کنترل تطبیقی، هشدار برخورد، کمک خروج از خط و تغییر خط، و ترافیک متقابل مجهز شده است. هشدار جدا از سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد آن.

طراحی داخلی رولزرویس گوست

با یک نگاه و احساس از تشک‌های کف پشم بره‌ی مشابه Midnight Sapphire، می‌خواهید که کفش‌های راحتی خود را در بیاورید و با پای برهنه رانندگی کنید. این به تنهایی در بهترین حالت خود یک تجمل بدون تقلب است و این فقط کف است.

کل کابین یک محفظه خصوصی با ابعاد وسیع است که با بهترین مواد جهان پوشانده شده و به طرزی عالی ساخته شده است – دوخت به بخیه، ستاره به ستاره.

حتی چکمه آن با شمع های عمودی مخملی پوشانده شده است (برای مافیا خیلی خوب است)، و درپوش فلزی تک رنگ پرکننده سوخت در نوع خود واقعاً زیبا است. همین امر در مورد چترهای رولز رویس مخفی در درهای عقب نیز صدق می کند.

صندلی‌های با روکش چرمی بسیار راحت هستند و باید برای نسخه‌های صندلی راحتی در فروشگاه‌های مبلمان گران‌قیمت استفاده شوند – وقتی در آن‌ها پیچیده می‌شوید این احساس را دارید. فقط برای ثبت، هر Ghost 338 پانل چرمی جداگانه دریافت می کند و طبیعتاً آنها از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

 

سوزن دوزی شلوغ را نیز فراموش کنید. Ghost به جای آن از یک خط دوخت رنگ متضاد طولانی و تمیز استفاده می کند. دریچه‌های هوای گرد و دستگیره‌های فشاری باز/بسته دستی فلزی واقعی هستند و نشانه‌هایی برای همیشه رولزرویس هستند.

به نظر می رسد هیچ چیز در Ghost زیاده روی نشود. در عوض، این یک تجربه کاملاً آرام با رویکردی نامرتب برای تابلو برق در سراسر داشبورد اصلی است اگرچه تعداد زیادی دکمه میانبر در زیر عرشه وجود دارد.

فرمان بزرگ با روکش چرمی در لمس زیباست و باز هم اشاره ای دیگر به تیلرهای اندازه قایق این برند در گذشته دارد، تنها این یکی به طور مجزا تمام آخرین فناوری را در خود جای داده است.

تنها نشانه (اگر بتوان آن را اینطور نامید) سربرگ اختیاری Starlight و Fascia روشن با 850 ستاره آن است که درخشش ضعیف یا علامت کلمه Ghost را احاطه کرده است. 152 LED در بالا و زیر فاسیای چند لایه نصب شده است که هر یک از آنها با ساعت و روشنایی صفحه مطابقت دارند.

یک راهنمای نور به ضخامت 2 میلی متر وجود دارد که تضمین می کند علامت کلمه به طور یکنواخت روشن می شود، در حالی که 90000 نقطه حکاکی خیره کننده سطح را برای یک چشمک ستاره مانند از هر زاویه نشان می دهد. تحت تاثیر قرار نگرفتن سخت است.

در نگاه کردن به فرمان رولزرویس و دیدن سازهای سنتی در زیر بغل چیز جذابی وجود دارد. با این وجود، یک عنصر دیجیتالی در هر یک از سه پیشخوان وجود دارد و یک درخشش مایل به سبز است که ظاهر پوشش‌های روی صفحه‌های ساعت لوکس را می‌گیرد.

همانطور که ممکن است تصور کنید فضای سرنشینان در هر دو ردیف فراوان است، در حالی که فضای صندوق بار 507 لیتر است.

زیر کاپوت چیست؟

مالکان قبلی از موتور 6.75 لیتری رولزرویس V12 توئین توربوی Ghost تقاضای گشتاور تقریباً لحظه‌ای و حرکت آرام را داشتند، دو چیز که همیشه مکمل یکدیگر نیستند.

این الزامات منجر به یک نقشه موتور سفارشی با قدرت 420 کیلووات و گشتاور 850 نیوتن متر از 1600 دور در دقیقه شد که از طریق یک خودروی هشت سرعته به هر چهار چرخ ارسال شد. صدای موتور تا حد زیادی با پورت های بزرگتر برای سیستم ورودی هوا مهار شده است.

من معتقدم عملکرد Ghost برای وزن ۲۵۵۳ کیلوگرمی کمی ضروری‌تر از آن توصیف است – رقم ۴.۸ ثانیه از حالت سکون تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت با توجه به لوکس بودن در حین انجام این کار، قابل توجه است. حداکثر سرعت 250 کیلومتر در ساعت کنترل الکترونیکی است.

رولزرویس از آمار مصرف سوخت 16.2 لیتر در 100 کیلومتر با 95RON (اگرچه Ghost می تواند با 91 RON کار کند) و تا 27.2 لیتر در 100 کیلومتر برای مصرف شهری ذکر می کند.

مسیر آزمایشی چهار ساعته ما مجدداً بالاتر بود و در مجموع 22.7 لیتر در 100 کیلومتر به لطف برخی بخش‌های هندلینگ مستحکم که می‌توانستیم از آنها در روز استفاده کنیم، بود.

رولزرویس گوست چگونه رانندگی می کند؟

درست از همان ابتدا، روح به طرز باورنکردنی سلطنتی احساس می شود. این تقریباً سورئال است وقتی به آن کاپوت بزرگ و روح خلسه که روی آن نشسته است نگاه می کنید. این خودرویی است که از سنین فراتر رفته است، خودرویی که واقعاً نباید در دنیایی که وسواس زیادی به کاهش گازهای گلخانه ای و کاهش حجم رانندگی روزانه دارد وجود داشته باشد.

هیچ چیز شبیه آن وجود ندارد، شما واقعاً احساس می کنید که آن را ساخته اید و اکنون، همه اطرافیان شما نیز آن را می دانند. اما عجیب است، حال و هوای موجود در جاده به جای کینه توزی معمولی بازی‌کنندگان، حس احترام است. Ghost بدون زحمت در امتداد حرکت می کند و فرمان سبک وزن آن به حداقل ورودی یا قفل نیاز دارد.

اگر دکمه Low را روی ساقه ساز سمت راست پیدا کرده باشید، مشکلی برای فشار دادن آن وجود ندارد، که عملکرد را از کافی به، به جرأت می توانم بگویم، هدفمند می کند.

در این مرحله است که شبح با مشت فوراً پاسخ می‌دهد، و من قبلاً شک داشتم که هر چیزی به این بزرگی بتواند همزمان با چنین اطمینان و لطفی تسریع کند. شما همیشه نمی‌توانید ورود توربوها را احساس کنید، این توربو عمدتاً در ارائه قدرت یکپارچه و خطی است، اما رانش میان‌رده حتی علاقه‌مندان را که پول نقد شده‌اند نیز شگفت‌زده می‌کند.

مهندسان آکوستیک ممکن است با موفقیت V12 بزرگ را با صدای کامل خاموش کرده باشند، اما به اندازه کافی از فایروال عبور می کند تا راضی کند.

وقتی 100 کیلوگرم عایق صوتی به کار رفته در سراسر بدن Ghost را در نظر بگیرید، کار دشوارتری است که ممکن است تصور کنید. شما مجبور نیستید از صندلی عقب فریاد بزنید – در واقع افراد کم حرف در این محیط نازک رشد خواهند کرد.

اوه، و این وسواس رولزرویس همچنین منجر به کشف صدای غیرقابل قبول باد در داخل مجرای تهویه مطبوع شد که متعاقباً برای کاهش صدای مذکور حذف و صیقل داده شد.

حتی حرکت دادن Ghost در چند پیچ ​​با تغییر جهت نسبتاً سریع، خودرو احساس تعادل می‌کند و بیش از حد چالش است. جای تعجب نیست که بدانیم V12 در پشت محور جلو رانده شد تا به توزیع کامل وزن 50:50 دست یابد.

همچنین علیرغم تطابق با ویژگی بارز Rolls-Royce “Magic Carpet Ride”، سفت و سخت است. همچنین دارای اولین واحد دمپر استخوان جناغ بالایی در جهان است که در بالای مجموعه تعلیق جلو قرار می گیرد – دمپری که اگر بخواهید دمپرها را مرطوب می کند.

راحتی سواری بر روی هر سطحی فوق العاده است – حتی در حالت رانندگی کم. سرعت گیرها مانند هولوگرام به نظر می رسند: یک لحظه آنجا هستند و بعد تقریباً هیچ مدرکی دال بر وجود خود ندارند.

این فقط به واحد ویژه استخوان جناغی فوقانی مربوط نمی شود، بلکه کمک فنرهای دائماً متغیر و با کنترل الکترونیکی و پایه های هوای خود تراز هستند که به طور هماهنگ کار می کنند.

Ghost با نرم افزار Planar خود یک قدم فراتر می رود، که سیستم دوربین استریو را که به جاده جلو نگاه می کند و در حالی که سیستم تعلیق را قبل از رسیدن ماشین تنظیم می کند، نظارت می کند و نه به عنوان واکنشی به توپوگرافی سطح.

علیرغم عدم وجود شیفترهای دست و پا، گیربکس به کمک GPS است و دنده بهینه را برای جاده پیش رو از قبل انتخاب می کند. این چیزهای مبتکرانه ای است که برای ایجاد نرم ترین سواری ممکن بسیار مفید است.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا