بریجستون | Bridgestoneدانلوپ | Dunlopفالکن | Falkenمیشلن | Michelin

بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟

بهترین برندهای لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟ چرا کیفیت و سلامت لاستیک مهم و حیاتی است؟ لاستیک‌ یک بخش مهم در خودرو است. نه تنها ماشین‌های سواری و کوچک، بلکه هر نوع خودرویی که می‌شناسید برای حرکت نیاز به داشتن لاستیک خوب، باکیفیت و سالم دارد. تعریف ساده‌ و کلی که می‌توان از لاستیک داد دایره‌های مشکی، گرد و لاستیکی است که هر کدام از آنها بسته به وسیله‌ی نقلیه‌ و زمینی که در آن رانندگی انجام می‌شود، عملکردهای مختلفی دارند. مهم‌ترین مولفه‌ای که ایمنی و سلامت یک خودرو را می‌تواند تا حد زیادی تضمین کنید لاستیک خودرو است. همین دلیل اصلی توجه و استقبال رانندگان و صاحبان خودرو‌ها به کسب اطلاعات و خرید از بهترین برندهای لاستیک خارجی است. در این مطلب از رینگو قرار است بهترین لاستیک خارجی و ویژگی‌های مهم هر یک از این برندها را با شما به اشتراک بگذاریم. تا پایان همراه ما باشید.

بهترین تایر برای خودروهای ایرانی

لاستیک‌های یک ماشین عاملی است که باعث می‌شود خودرو از نقطه‌ الف به نقطه‌ ب حرکت کند. به همین سادگی می‌توان لاستیک را رگ حیاتی خودرو دانست. آنها سهم زیادی در ایمنی و عملکرد خودرو دارند و به راحتی نمی‌توان از کیفیت آن چشم‌پوشی کرد. حتی اگر در بازار خودرو و قطعات آن تجربه کمی هم داشته باشید، بدون شک نام و اسمی از بهترین برندهای لاستیک خارجی شنیده‌اید. اما نکته‌ای که وجود دارد تنوع زیاد این نام‌ها و اسامی است. همان‌طور که در ابتدا گفتیم این مطلب از رینگو قرار است تمام سوال‌ها و اطلاعاتی لازم درباره بهترین لاستیک خارجی را پاسخ دهد. قبل از صحبت درباره بهترین لاستیک خارجی در ایران ، اجازه بدهید به یک سوال مقدمه‌ای و مهم برسیم؛ آن هم اینکه چرا لاستیک خارجی ؟ بخش بعدی، پاسخی این سوال گفته شده.

چرا لاستیک خارجی برای اتومبیل خود بخریم

می‌دانید که لاستیک یکی از قطعات خودرو است و به طور مستقیم با سلامت سرنشینان و کیفیت رانندگی افراد سروکار دارد. فناوری‌های جدید، ساختمان و بدنه‌ی اتومبیل را طوری طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند که تنها ۵ درصد وزن خودرو به خود لاستیک منتقل می‌شود و باقی وزن وزن ماشین را باد لاستیک تحمل می‌کند. در نتیجه، لاستیک‌های یک خودرو باید با دقت زیاد تولید و خریداری شده باشند. آنها باید بتوانند میزان فشار وارد شده از طرف باد و هوای داخلی لاستیک خودرو را تنظیم کنند و این توازن مهم را بهم نزنند!

برندهای بین‌المللی و داخلی زیادی امروز در بازار قطعات خودرو فعال هستند. توجه به تفاوت لاستیک های خارجی و ایرانی می‌تواند تنوع‌ها و گزینه‌های متعدد موجود در بازار را محدود کند؛ درنهایت به این نتیجه خواهید رسید که بهترین تایر برای خودروهای ایرانی چیست.
مروری کوتاه بر تفاوت لاستیک های خارجی و ایرانی خواهیم داشت:

 • عمر لاستیک خارجی و ایرانی

مسئله‌ی مهمی که در کیفیت و کارایی لاستیک‌ها وجود دارد، تاریخ تولید و عمر آنهاست. عمر مفید هر لاستیکی سه تا پنج سال است. بعد از گذشت سه سال، کنترل و بررسی مرتب و دائم لاستیک‌ها یک امر ضروری است و با مشاهده‌ی هر آسیب و خطری باید به سرعت لاستیک را تعویض کرد. تاریخ تولید هر لاستیک خارجی و ایران با ثبت ماه و سال تولید مشخص شده است. برخی از صاحب‌نظران معتقدند به خاطر اهمیت تاریخ تولید لاستیک‌ها و مسئله‌ حمل‌ونقل و انبار شدن طولانی‌مدت محصولات خارجی، صاحبان خودرو بهتر است خرید لاستیک‌های داخلی را انتخاب کنند. اما اگر خرید خود را از یک مرجع مطمئن انجام دهید و در زمان خرید بهترین لاستیک خارجی در بازار ایران ، مشخصات و تاریخ ثبت شده روی لاستیک را بررسی کنید، این مسئله مشکل‌ساز نخواهد بود.

 • کیفیت بهترین برندهای لاستیک خارجی و ایرانی

محصولات و لاستیک‌های زیادی از  برندها و کشورهای مختلف در بازار ایران دیده‌ می‌شوند. و جزء بهترین لاستیک خارجی هستند. چیزی که می‌تواند تفاوت مهمی بین بهترین لاستیک‌های خارجی بازار ایران ایجاد کند، استیک‌های کم‌کیفیت و بی‌کیفیت چینی است! اگر قرار است به دلیل کیفیت بالا، لاستیک خارجی را انتخاب کنید مراقب باشید به نام بهترین لاستیک خارجی، گول برندهای چینی را نخورید! البته لازم به ذکر است که چین برندهای با کیفیتی هم دارد که محصولات آنها در بازار ایران به‌فروش می‌رسند.

 • سلیقه و هزینه

آخرین موردی که می‌تواند راهکار خوبی برای رسیدن به پاسخ سوال چرا لاستیک خارجی باشد، بحث سلیقه و میزان هزینه‌ مورد نظر افراد است. گاهی دلیل انتخاب برندهای مختلف داخلی و خارجی فقط یک ترجیح شخصی است که بر اساس تجربه و داشتن احساس راحتی بیشتر شکل می‌گیرد.

بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم

بعد از بررسی و صحبت درباره ی تفاوت لاستیک های خارجی و ایرانی به این سوال می‌رسیم که بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم ؟! این قسمت از مطلب لیستی مفید درباره بهترین برندهای لاستیک خارجی به شما معرفی می‌کند تا بتوانید در خریدها و انتخاب‌های بعدی خود، گزینه‌ی بهتری تهیه کنید.

 • میشلن (Michelin)

میشلن در تمام این سال‌ها با تصویری ماندگار از یک مرد سفید رنگ، پفی و با لبخندی خاص خود را در ذهن مردم ثبت کرده است! این تصویر لوگو و نشانه‌ای از برند میشلن است که هر کجا آن را ببینید به راحتی خواهید شناخت. میشلن فقط به لوگو و تصویر خود وفادار نبوده، بلکه وفاداری آن به کیفیت و ساخت خوب لاستیک‌هایش راز اصلی ماندگاری این برند است. این شرکت از آغاز فعالیت خود، یعنی سال ۱۸۸۹ تا امروز در خط مقدم تولید قطعات و توسعه‌ خودرو قرار داشت. همچنین اولین برندی است که تایر بزرگ و پوسته فلزی را برای استفاده‌ی کامیون‌داران و طی کردن مسافت طولانی با کامیون تولید کرد.

همه‌ی این تفاسیر و توضیح‌ها به ما می‌گوید میشلن قطعا نامش را در میان برندهای تولید لاستیک‌ با بهترین عملکرد خود برجسته کرده است. اگر صاحب خودروهایی مثل BMW، KW coilovers  و HRE هستید، احتمالا لاستیک میشلن مناسب‌ترین و نرم‌ ترین لاستیک خارجی برای خودروی شما خواهد بود.

در حال حاضر بهترین لاستیک‌های برند میشلن در دسته‌بندی‌های زیر قرار دارند

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان با عملکرد خوب

 

Pilot Sport 4S

Pilot Super Sport

 

 • بهترین لاستیک تمام فصل میشلن

Pilot Sport All Season 4

CrossClimate2

 

 • بهترین لاستیک زمستانی میشلن

X-Ice Xi3

Pilot Alpin PA4

 • بهترین لاستیک‌های کامیون میشلن

Defender LTX M/S

CrossClimate SUV

 1. فالکن (Falken)

لاستیک‌های فالکن از جمله بهترین لاستیک های کره ای است که به تازگی توانسته جزء گزینه‌های باکیفیت و عالی بازار باشد. فالکن سال ۱۹۸۳ از مارک تایرهای ژاپنی برند اتسو متولد شد و بعد از آن بیشترین تمرکز خود را در تولید لاستیک‌ ماشین‌های مسابقه‌ای گذاشت. علاقه‌مندان مسابقات اتومبیل‌رانی عاشق این مارک هستند. فالکن یکی از گزینه‌های مطمئنی است که رانندگان ماشین‌های مسابقه‌ی اتومبیلرانی از آن استفاده می‌کنند. اگر چه آنها تمرکز اصلی تولید خود را روی لاستیک‌های ماشین‌های مسابقه و اتومیل‌رانی گذاشته‌اند اما این باعث نشده تولید لاستیک‌های مصرفی را از برنامه‌ی محصولات خود حذف کنند.
بهترین لاستیک‌های فالکن در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد:

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان فالکن

Azenis FK510

Azenis RT615K +

 • بهترین لاستیک تمام فصل فالکن

Sincera SN250A A / S

 • بهترین لاستیک‌های کامیون فالکن

SUV Falken

 1. لاستیک دانلوپ (Dunlop)

جان دوید دونلوپ اواخر دهه ۱۸۰۰ در ایرلند کارخانه‌ی تولید لاستیک را با نام خودش تاسیس کرد. این کارخانه تولیدات و محصولات باکیفیت زیادی از جمله لاستیک ماشین، هواپیما، دوچرخه، موتور سیکلت و… داشتند. جان دونلوپ پیشگام تولید لاستیک پنوماتیک بود که رایج‌ترین سبک تایر تا امروز است. همین اختراع دانلوپ توانست برای او و برندش یک شهرت جهانی بیاورد و تبدیل به یکی از برندهای محبوب و مشهور در جهان شود.
برترین مدل‌های لاستیک دانلوپ در بازار:

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان

Direzza DZ102

SP Sport Maxx

 • بهترین لاستیک تمام فصل دانلوپ

Signature HP

 • بهترین لاستیک زمستانی دانلوپ

SP Winter Sport 4D

SP Winter Sport 3D

 1. لاستیک بریجستون

بریجستون تولیدکننده قطعات ماشین و کامیون چندمیلیتی ژاپنی است که در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد. این کارخانه در حال حاضر بعد از میشلن دومین تولیدکننده بزرگ تایر در جهان است. نام این برند برگرفته از نام بنیان‌گذار آن یعنی شوجیرو ایشیباشی (Bashi = Bridge و Ishi = stone) است. بیشترین محصولی که آوازه‌ی شهرت بریجستون را یدک می‌کشد لاستیک‌های زمستانی معروف آن است.

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان

Potenza S-04 Pole Position

Potenza RE-71R

 • بهترین لاستیک تمام فصل بریجستون

Turanza QuietTrack

Potenza RE980A

 • بهترین لاستیک زمستانی بریجستون

Blizzak WS90

Blizzak LM32

 • بهترین لاستیک‌های کامیون بریجستون

Dueler H/L Alenza Plus

Dueler A/T Revo 3

بهترین لاستیک های چینی در بازار ایران

همان‌طور که گفتیم، در سال‌های اخیر بازار قطعات خودرو و لاستیک به‌خاطر نفوذ و ورود محصولات نامرغوب چینی، سلامت قبلی خود را از دست داده‌اند و اجناس مرغوب و خوب آن با لاستیک‌های کم‌کیفیت و ارزان چینی مخلوط شده است. این چیزی است که باید در هنگام خرید بهترین برندهای لاستیک خارجی حتما به آن توجه کنید. البته به همان اندازه که ممکن است محصولات نامناسب چینی در بازار وجود داشته باشد برندهای شناخته‌شده و معروف چینی هم هستند که بهترین لاستیک‌های چینی را تولید می‌کنند. این برندها کیفیت بسیار قابل قبولی دارند. کارخانه تولید لاستیک هدوی است که یکی از بهترین لاستیک‌های چینی است.

سخن آخر، چه برندی بخریم

راهنمای خرید بهترین لاستیک‌های خارجی را با صحبت از تفاوت لاستیک های خارجی و ایرانی شروع کردیم و با صحبت از بهترین برندهای لاستیک خارجی ادامه دادیم. اکنون، با توجه به نکته‌ها و مشخصاتی که از برندهای مطرح جهان گفتیم می‌توانید گزینه‌ی مناسب‌تری برای خرید پیدا کنید و می‌دانید چه برندی بخریم ! رینگو با چندین سال تجربه در زمینه‌ی خرید و فروش تایر و با کمک‌گرفتن از پرسنل مجرب و متخصص خود، بهترین برندهای تایر جهان از دانلپ آمریکایی و فالکن ژاپنی گرفته تا هدوی چینی را با قیمتی مناسب و ۵ سال ضمانت به شما ارائه می‌کند. با خرید تایر از رینگو، بهترین و کارآمدترین خدمات را از ما دریافت خواهید کرد.

همین الان می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی رینگو سر بزنید، از بین بهترین برندهای لاستیک خارجی ، محصول مورد نیاز خود را مطابق با مشخصات اتومبیل خود انتخاب کنید و بعد بررسی‌های نهایی، خریدتان را انجام دهید. اطمینان داشته باشید که خریدی سریع، آسان و حرفه‌ای از رینگو خواهید داشت!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا