بریجستونتری انگلدانلوپفالکن | Falkenمیشلنهدوی

بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟

برای یک رانندگی ایمن و کم‌خطر، داشتن لاستیک‌های درجه یک و باکیفیت از نان شب واجب‌تر است. امروزه بازار لاستیک ایران پر از برندهای متنوع خارجی و داخلی است که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و بسته به کیفیتشان قیمت کمتر یا بیشتری دارند. برندهای خارجی که در بازار ایران هستند عمدتاً از کیفیت بالاتری نسبت به برندهای داخلی برخوردارند، بااین‌حال بعضاً به دلیل قیمت بالا و بعضاً به دلیل ناشناس بودن، کمتر موردتوجه قرار می‌گیرند. بهترین برندهای لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟ چرا کیفیت و سلامت لاستیک مهم و حیاتی است؟ لاستیک یک بخش مهم در خودرو است. نه‌تنها ماشین‌های سواری و کوچک، بلکه هر نوع خودرویی که می‌شناسید برای حرکت نیاز به داشتن لاستیک خوب، باکیفیت و سالم دارد. تعریف ساده و کلی که می‌توان از لاستیک داد دایره‌های مشکی، گرد و لاستیکی است که هرکدام از آنها بسته به‌وسیله نقلیه و زمینی که در آن رانندگی انجام می‌شود، عملکردهای مختلفی دارند. مهم‌ترین مؤلفه‌ای که ایمنی و سلامت یک خودرو را می‌تواند تا حد زیادی تضمین کنید لاستیک خودرو است. همین دلیل اصلی توجه و استقبال رانندگان و صاحبان خودرو‌ها به کسب اطلاعات و خرید از بهترین برندهای لاستیک خارجی است. در این مطلب از رینگو قرار است بهترین لاستیک خارجی و ویژگی‌های مهم هر یک از این برندها را با شما به اشتراک بگذاریم. به همین سبب ما در این مقاله از مجله رینگو قصد داریم به معرفی بهترین برندهای لاستیک‌ خارجی بپردازیم. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که بهترین برند لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین تایر برای خودروهای ایرانی

لاستیک‌های یک ماشین عاملی است که باعث می‌شود خودرو از نقطه الف به نقطه ب حرکت کند. به همین سادگی می‌توان لاستیک را رگ حیاتی خودرو دانست. آنها سهم زیادی در ایمنی و عملکرد خودرو دارند و به‌راحتی نمی‌توان از کیفیت آن چشم‌پوشی کرد. حتی اگر در بازار خودرو و قطعات آن تجربه کمی هم داشته باشید، بدون شک نام و اسمی از بهترین برندهای لاستیک خارجی شنیده‌اید. اما نکته‌ای که وجود دارد تنوع زیاد این نام‌ها و اسامی است. همان‌طور که در ابتدا گفتیم این مطلب از رینگو قرار است تمام سؤال‌ها و اطلاعاتی لازم درباره بهترین لاستیک خارجی را پاسخ دهد. قبل از صحبت درباره بهترین لاستیک خارجی در ایران، اجازه بدهید به یک سؤال مقدمه‌ای و مهم برسیم؛ آن هم اینکه چرا لاستیک خارجی؟ بخش بعدی، پاسخی این سؤال گفته شده.

چرا لاستیک خارجی برای اتومبیل خود بخریم؟

می‌دانید که لاستیک یکی از قطعات خودرو است و به طور مستقیم با سلامت سرنشینان و کیفیت رانندگی افراد سروکار دارد. فناوری‌های جدید، ساختمان و بدنه اتومبیل را طوری طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند که تنها ۵ درصد وزن خودرو به خود لاستیک منتقل می‌شود و باقی وزن ماشین را باد لاستیک تحمل می‌کند. در نتیجه، لاستیک‌های یک خودرو باید با دقت زیاد تولید و خریداری شده باشند. آنها باید بتوانند میزان فشار وارد شده از طرف باد و هوای داخلی لاستیک خودرو را تنظیم کنند و این توازن مهم را بهم نزنند.

تفاوت لاستیک‌های خارجی با لاستیک‌های ایرانی

برندهای بین‌المللی و داخلی زیادی امروز در بازار قطعات خودرو فعال هستند. توجه به تفاوت لاستیک‌های خارجی و ایرانی می‌تواند تنوع‌ها و گزینه‌های متعدد موجود در بازار را محدود کند؛ درنهایت به این نتیجه خواهید رسید که بهترین تایر برای خودروهای ایرانی چیست.

مروری کوتاه بر تفاوت لاستیک‌های خارجی و ایرانی خواهیم داشت:

 • عمر لاستیک خارجی و ایرانی

مسئله مهمی که در کیفیت و کارایی لاستیک‌ها وجود دارد، تاریخ تولید و عمر آنهاست. عمر مفید هر لاستیکی سه تا پنج سال است. بعد از گذشت سه سال، کنترل و بررسی مرتب و دائم لاستیک‌ها یک امر ضروری است و با مشاهده هر آسیب و خطری باید به‌سرعت لاستیک را تعویض کرد. تاریخ تولید هر لاستیک خارجی و ایران با ثبت ماه و سال تولید مشخص شده است. برخی از صاحب‌نظران معتقدند به‌خاطر اهمیت تاریخ تولید لاستیک‌ها و مسئله حمل‌ونقل و انبار شدن طولانی‌مدت محصولات خارجی، صاحبان خودرو بهتر است خرید لاستیک‌های داخلی را انتخاب کنند. اما اگر خرید خود را از یک مرجع مطمئن انجام دهید و در زمان خرید بهترین لاستیک خارجی در بازار ایران، مشخصات و تاریخ ثبت شده روی لاستیک را بررسی کنید، این مسئله مشکل‌ساز نخواهد بود.

 • کیفیت بهترین برندهای لاستیک خارجی و ایرانی

محصولات و لاستیک‌های زیادی از برندها و کشورهای مختلف در بازار ایران دیده می‌شوند و جزء بهترین لاستیک خارجی هستند. چیزی که می‌تواند تفاوت مهمی بین بهترین لاستیک‌های خارجی بازار ایران ایجاد کند، استیک‌های کم‌کیفیت و بی‌کیفیت چینی است! اگر قرار است به دلیل کیفیت بالا، لاستیک خارجی را انتخاب کنید مراقب باشید به نام بهترین لاستیک خارجی، گول برندهای چینی را نخورید! البته لازم به ذکر است که چین برندهای باکیفیتی هم دارد که محصولات آنها در بازار ایران به فروش می‌رسند.

 • سلیقه و هزینه

آخرین موردی که می‌تواند راهکار خوبی برای رسیدن به پاسخ سؤال چرا لاستیک خارجی باشد، بحث سلیقه و میزان هزینه موردنظر افراد است. گاهی دلیل انتخاب برندهای مختلف داخلی و خارجی فقط یک ترجیح شخصی است که بر اساس تجربه و داشتن احساس راحتی بیشتر شکل می‌گیرد.

بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟

بعد از بررسی و صحبت درباره ی تفاوت لاستیک های خارجی و ایرانی به این سوال می‌رسیم که بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم ؟! این قسمت از مطلب لیستی مفید درباره بهترین برندهای لاستیک خارجی به شما معرفی می‌کند تا بتوانید در خریدها و انتخاب‌های بعدی خود، گزینه‌ی بهتری تهیه کنید.

لاستیک برند میشلن

شاید اطلاع نداشته باشید که لاستیک میشلن سالانه در مسابقات استقامتی در سراسر جهان مورد آزمایش قرار می‌گیرد. این برند معتبر از زمان شروع به کار خودرو در سال ۱۸۸۹ همواره جز برندهای پیشتاز بوده و در کمپانی‌های خودروسازی معتبر از آن استفاده می‌کردند. میشلن اولین کمپانی بوده است تایر لاستیکی پنوماتیک قابل تعویض ساختند که در مسابقات دوچرخه‌سواری پاریس استفاده می‌شد. همچنین میشلن اولین شرکتی بود که لاستیکی با روکش فلزی برای کامیون‌دارانی که مسیرهای طولانی را طی می‌کردند ساخت. آنها همچنین در طول جنگ جهانی اول مجدداً شرکت را بازگشایی کرده و اقدام به تولید لاستیک هواپیما کردند. کمپانی میشلن همچنین در سال ۱۸۸۹ برای اولین خودرو برقی لاستیکی را ساختند که قابلیت تحمل سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت را داشت. میشلن همواره در صدر لاستیک‌های درجه یک دنیا بوده است، و این وسط چیزی که اهمیت ندارد هزینه آن است، چرا که هرچقدر هم باشد ارزشش را دارد.

همه‌ی این تفاسیر و توضیح‌ها به ما می‌گوید میشلن قطعا نامش را در میان برندهای تولید لاستیک‌ با بهترین عملکرد خود برجسته کرده است. اگر صاحب خودروهایی مثل BMW، KW coilovers  و HRE هستید، احتمالا لاستیک میشلن مناسب‌ترین و نرم‌ ترین لاستیک خارجی برای خودروی شما خواهد بود.

در حال حاضر بهترین لاستیک‌های برند میشلن در دسته‌بندی‌های زیر قرار دارند

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان با عملکرد خوب

 

Pilot Sport 4S

Pilot Super Sport

 

 • بهترین لاستیک تمام فصل میشلن

Pilot Sport All Season 4

CrossClimate2

 

 • بهترین لاستیک زمستانی میشلن

X-Ice Xi3

Pilot Alpin PA4

 • بهترین لاستیک‌های کامیون میشلن

Defender LTX M/S

CrossClimate SUV

لاستیک برند کنتیننتال

کمپانی کنتیننتال در سال ۱۸۷۱ تأسیس شد و بیش از ۱۵۰ سال قدمت دارد. آنها در ابتدا تایرهای لاستیکی برای هواپیماها می‌ساختند و از دهه ۱۸۹۰ به‌مرور به سمت تولید تایر برای اتومبیل رفتند. آنها مفتخرند به اینکه اولین شرکت تولیدکننده لاستیک‌های شیاردار برای وسایل نقلیه بوده‌اند. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا شیارها و آج‌ها کمک می‌کنند که تا لاستیک‌ها با انواع شرایط آب‌وهوایی نامطلوب مانند باران، برف، گل و شن مقابله کرده و عمر لاستیک افزایش یابد. امروزه این شرکت طرح‌های مختلف آج و شیار را طراحی می‌کند که از معروف‌ترین آنها مدل Paddle بوده که بسیار مناسب مسیرهای گلی است.

لاستیک برند بریجستون

بریجستون یک شرکت ژاپنی چندملیتی سازنده قطعات خودرو و کامیون است که در سال ۱۹۳۱ تأسیس شد. آنها در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ تایر در جهان پس از برند میشلن هستند. در طول جنگ جهانی دوم بریجستون مجبور شد بخش اعظمی از تولیدات خود را به ابزار جنگی اختصاص دهد که همین منجر به بمباران شدن این شرکت شد. بااین‌وجود، آنها از خاک برخاستند و شروع به تولید موتورسیکلت و دوچرخه برقی کردند. صاحبان بریجستون خیلی زود متوجه شدند که می‌توانند در مقیاس بالایی لاستیک تولید کرده و سود کلانی به جیب بزنند، به همین دلیل در ادامه راه تمرکز خود را روی تولید لاستیک گذاشتند. یکی از ابداعات جالب بریجستون در دهه ۱۹۵۰، تولید لاستیک‌های ریون دار بود. این خاصیت لاستیک‌ها را منعطف‌تر و مستحکم‌تر کرد و نسبت به حالت عادی، کیفیت آنها را بهبود می‌داد.

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان

Potenza S-04 Pole Position

Potenza RE-71R

 • بهترین لاستیک تمام فصل بریجستون

Turanza QuietTrack

Potenza RE980A

 • بهترین لاستیک زمستانی بریجستون

Blizzak WS90

Blizzak LM32

 • بهترین لاستیک‌های کامیون بریجستون

Dueler H/L Alenza Plus

Dueler A/T Revo 3

لاستیک برند ژنرال تایر

ژنرال لاستیک توسط ویلیام فرانسیس با دانشی در شرکت فرانشیز فایرستون کسب کرده بود تأسیس شد. این شرکت همچنین در دهه ۱۹۳۰ به ساخت موشک و کمک به پرواز هواپیماها مبادرت کرد. لاستیک‌های ژنرال تایر در مسیرهای یخ‌زده و برفی بسیار کارا هستند و شما می‌توانید در راه‌های خارج از جاده آسفالت روی آنها حساب ویژه‌ای باز کنید. علاوه بر این در هنگام رانندگی سروصدای کمی به داخل کابین انتقال می‌دهند که از این لحاظ نیز بسیار عالی هستند.

لاستیک برند فایرستون

تبلیغ آشنای این شرکت: هرچقدر رانندگی می‌کنید، تنها با فایرستون برانید. تنها مسئله مهم این است که لاستیک شما فایر استون باشد و بس. مسیر و خودرو و سختی راه زمانی که شما فایر استون استفاده می‌کنید از اهمیت کمی برخوردارند. کمپانی فایر استون در سال ۱۹۰۰ توسط هاروی فایرستون تأسیس شد و اولین‌بار با توسعه تایرهای سیم جانبی لاستیکی جامد برای موتورهای آتش‌نشانی، کسب‌وکار خود را گسترش داد. آنها خیلی زود دریافتند که ساخت لاستیک پرسود است و به سمت آن متمایل شدند. هاروی به‌واسطه تشویق‌های هنری فورد کارخانه بسیار بزرگی در جنوب کالیفرنیا ساخت که در ادامه باعث شد این شهر به‌عنوان یکی از قطب‌های بزرگ تولید لاستیک در دنیا شناخته شود.

لاستیک برند یوکوهاما

شرکت تایر یوکوهاما که در سال ۱۹۱۷ تأسیس شد، یک سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت تولید کابل یوکوهاما و B.F. Goodrich بود. این شرکت در سراسر جهان با نام Advan نیز شناخته می‌شود؛ بنابراین ممکن است در مقاله‌های مختلف نام‌های متفاوت آن را دیده باشید. یوکوهاما در ورزش موتورسواری نیز شرکت داشته است، به همین دلیل خوب می‌داند که لاستیک مناسب چطور تولید می‌شود. شرکت یوکوهاما تأمین‌کننده اصلی لاستیک برای IMSA GT3 CUP، قهرمان اتومبیل‌های تور جهانگردی هستند و همچنین در مسابقات Le Mans آمریکا حضور فعال داشته‌اند. آنها فرآیند تولید خود را بهبود بخشیدند تا به نفت کمتری نیاز داشته باشند و بازیافت هر تایر در پایان چرخه عمر آن آسان‌تر شود. یوکوهاما تایر همچنین اولین شرکت تایرسازی بود که فناوری نانو را در ساخت لاستیک‌های خود وارد کرد. مضاف بر این یوکوهاما سالانه ۵۰ هزار اصله درخت می‌کارد و کمک شایانی به حفظ محیط‌زیست می‌کند.

لاستیک برند گودیر

گودیر تایرز که توسط فرانک سیبرلینگ در سال ۱۸۹۸ تأسیس شد، یک تولیدکننده لاستیک چندملیتی بوده و یکی از چهار برند تایر برتر در جهان است. این شرکت برای هواپیما، دوچرخه، موتورسیکلت، ماشین و ماشین‌آلات لاستیک تولید می‌کند. جالب اینجاست که این شرکت به‌افتخار چارلز گودیر، مخترع لاستیک ولکانیزه نام‌گذاری شده است. گودیر در سال ۱۹۷۹ تغییرات بزرگی را در ساخت تایر رادیال ایجاد کرد و از آن سال به بعد همواره جز کمپانی‌های لاستیک‌سازی بوده که از تکنولوژی‌های نو استفاده کرده است. همچنین آنها در سال‌های اخیر تکنولوژی هوش مصنوعی را در ساخت لاستیک به کار برده‌اند. برای مثال، اگر در بزرگراه مسافت زیادی را طی کنید، کپسول‌های شارژ مواد اضافی آزاد نمی‌کنند و به لاستیک شما اجازه می‌دهند کمتر فرسوده شده و ماشین شما کارآمدتر شوند. اگر در دره مسافت زیادی طی می‌کنید و نیاز به توقف، چرخش و شتاب سریع دارید، کپسول‌های شما مواد چسبنده بیشتری را آزاد می‌کنند که عملکرد تایر شما را بهبود می‌بخشد.

لاستیک برند پیرلی

شرکت پیرلی در سال ۱۸۷۲ توسط جیووانی باتیستا پیرلی تأسیس شد و شروع به فعالیت در استخراج ترکیبات لاستیکی و ساخت تایرهای اتومبیل، کامیون، دوچرخه و وسایل مسابقه‌ای کرد. احتمالاً نام این شرکت را در مسابقات فرمول یک شنیده باشید. آنها همچنین تأمین‌کننده رسمی سری اتومبیل‌های ورزشی Grand‌AM Rolex و مسابقات قهرمانی سوپربایک جهانی FIM بوده‌اند. تقریباً در هر نشریه خودرویی نام پیرلی دیده می‌شود، چرا که این تایر همواره در کنار خودروهای عظیم و عجیب‌وغریب بوده است. این خودروها در زمان‌های خشکی عملکرد بی‌نقصی دارند؛ اما در باران و برف و سطوح خیس، افت محسوسی خواهند داشت.

لاستیک برند دانلوپ

دانلوپ یک تولیدکننده تایر است که توسط جان بوید دانلوپ در دوبلین ایرلند در اواخر دهه ۱۸۰۰ تأسیس شد. این شرکت در تولید ماشین، هواپیما، دوچرخه، موتورسیکلت و سایر لاستیک‌های متفرقه فعال است. شرکت دانلوپ یکی از پیش‌گامان تولید لاستیک پنوماتیک است که امروزه در دنیا رایج است. این تکنولوژی اختراع بزرگی بود که دانلوپ را به یک شهرت جهانی مبدل کرد و به‌سرعت تبدیل به یک برند نام‌آشنای جهانی شد. در اواخر دهه ۱۹۰۰، شرکت توسط شرکت Goodyear Tire خریداری شد، سپس بین برندهای لاستیک Goodyear و Sumitomo واگذار شد. برای خرید لاستیک دانلوپ با قیمت مناسب، می‌توانید به سایت رینگو مراجعه کنید.

برترین مدل‌های لاستیک دانلوپ در بازار:

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان

Direzza DZ102

SP Sport Maxx

 • بهترین لاستیک تمام فصل دانلوپ

Signature HP

 • بهترین لاستیک زمستانی دانلوپ

SP Winter Sport 4D

SP Winter Sport 3D

لاستیک برند فالکن (Falken)

لاستیک‌های فالکن از جمله بهترین لاستیک های کره ای است که به تازگی توانسته جزء گزینه‌های باکیفیت و عالی بازار باشد. فالکن سال ۱۹۸۳ از مارک تایرهای ژاپنی برند اتسو متولد شد و بعد از آن بیشترین تمرکز خود را در تولید لاستیک‌ ماشین‌های مسابقه‌ای گذاشت. علاقه‌مندان مسابقات اتومبیل‌رانی عاشق این مارک هستند. فالکن یکی از گزینه‌های مطمئنی است که رانندگان ماشین‌های مسابقه‌ی اتومبیلرانی از آن استفاده می‌کنند. اگر چه آنها تمرکز اصلی تولید خود را روی لاستیک‌های ماشین‌های مسابقه و اتومیل‌رانی گذاشته‌اند اما این باعث نشده تولید لاستیک‌های مصرفی را از برنامه‌ی محصولات خود حذف کنند.
بهترین لاستیک‌های فالکن در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد:

 • بهترین لاستیک مناسب تابستان فالکن

Azenis FK510

Azenis RT615K +

 • بهترین لاستیک تمام فصل فالکن

Sincera SN250A A / S

 • بهترین لاستیک‌های کامیون فالکن

SUV Falken

بهترین لاستیک‌های چینی در بازار ایران

همان‌طور که گفتیم، در سال‌های اخیر بازار قطعات خودرو و لاستیک به‌خاطر نفوذ و ورود محصولات نامرغوب چینی، سلامت قبلی خود را ازدست‌داده‌اند و اجناس مرغوب و خوب آن با لاستیک‌های کم‌کیفیت و ارزان چینی مخلوط شده است. این چیزی است که باید در هنگام خرید بهترین برندهای لاستیک خارجی حتماً به آن توجه کنید. البته به همان اندازه که ممکن است محصولات نامناسب چینی در بازار وجود داشته باشد برندهای شناخته‌شده و معروف چینی هم هستند که بهترین لاستیک‌های چینی را تولید می‌کنند. این برندها کیفیت بسیار قابل قبولی دارند. کارخانه تولید لاستیک هدوی است که یکی از بهترین لاستیک‌های چینی است.

کلام آخر

در این مقاله از مجله رینگو به بررسی برندهای جهانی معتبر در حوزه تولید لاستیک پرداختیم. همان‌طور که اشاره کردیم لاستیک‌ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و انتخاب یک لاستیک درجه یک برای خودروی خود، بسیار مهم است. هرکدام از لاستیک‌های خارجی بالا برای مصارف مختلفی لاستیک تولید می‌کنند و شما باید متناسب به آب‌وهوا، کاربرد، مکان زندگی و قیمت آنها دست به انتخاب بزنید. امیدوارم مطالعه این نوشته برای شما مفید بوده باشد. راهنمای خرید بهترین لاستیک‌های خارجی را با صحبت از تفاوت لاستیک‌های خارجی و ایرانی شروع کردیم و با صحبت از بهترین برندهای لاستیک خارجی ادامه دادیم. اکنون، باتوجه‌به نکته‌ها و مشخصاتی که از برندهای مطرح جهان گفتیم می‌توانید گزینه مناسب‌تری برای خرید پیدا کنید و می‌دانید چه برندی بخریم! رینگو با چندین سال تجربه در زمینه خریدوفروش تایر و با کمک‌گرفتن از پرسنل مجرب و متخصص خود، بهترین برندهای تایر جهان از دانلوپ آمریکایی و فالکن ژاپنی گرفته تا هدوی چینی را با قیمتی مناسب و ۵ سال ضمانت به شما ارائه می‌کند. با خرید تایر از رینگو، بهترین و کارآمدترین خدمات را از ما دریافت خواهید کرد.

همین الان می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی رینگو سر بزنید، از بین بهترین برندهای لاستیک خارجی، محصول موردنیاز خود را مطابق با مشخصات اتومبیل خود انتخاب کنید و بعد بررسی‌های نهایی، خریدتان را انجام دهید. اطمینان داشته باشید که خریدی سریع، آسان و حرفه‌ای از رینگو خواهید داشت!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا