معرفی خودرو

محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو در بازار جهانی

محبوبیت رنگ بدنه خودرو را در زمان خرید دست‌کم نگیرید! همیشه خودروهایی که محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو در بازار جهانی را دارند در بورس فروش و معاوضه هستند. شما که نمی‌خواهید رنگی را انتخاب کنید که در زمان فروش به مشکل برخورد کنید؟ هرچند به شما پیشنهاد می‌کنیم در میان رنگ‌های محبوب، آنچه به سلیقه شما نزدیک‌تر است را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. این مقاله از رینگو به محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو در بازار جهانی پرداخته است.

محبوب‌‌ترین رنگ بدنه‌ی خودرو در بازار خریدوفروش

بر اساس گزارش آکسالتا (Axalta)، یک شرکت رنگ‌آمیزی صنعتی در آمریکا، در سال ۲۰۲۰ رنگ سفید با ۳۸ درصد، رنگ مشکی با ۱۹ درصد و رنگ خاکستری با ۱۵ درصد، محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو در بازار جهانی هستند. محبوبیت رنگ خاکستری با ۲ درصد افزایش به بالاترین حد خود در ۱۰ سال گذشته رسیده و همچنان این روند رو به افزایش است. از طرف دیگر، رنگ سفید بیش از یک دهه است که محبوب‌ترین رنگ بدنه‌ی خودرو در بازار خریدوفروش جهانی بوده و رنگ مشکی نیز محبوبیت خود را برای خودروهای لوکس به همین میزان حفظ کرده است.

رنگ‌های دیگر اگرچه از محبوبیت کمتری میان خریداران خودرو برخوردارند، اما درصد آن‌ها در مقیاس جهانی قابل‌چشم‌پوشی نیست. میزان طرفداران رنگ‌های بژ، قهوه‌ای، قرمز و آبی بعد از محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو قرار می‌گیرند، اما اگر به دنبال رنگ‌های صورتی، نارنجی، سبز و یا هر رنگ غیرمتعارف دیگر هستید در اقلیت قرار می‌گیرید. معمولاً این رنگ‌ها را شرکت‌های خودروسازی طبق سفارش از قبل یا به تعداد محدود می‌سازند، بنابراین قبل از خرید خوب فکر کنید!

محبوب ترین رنگ های ماشین

پرفروش ترین رنگ خودرو را بشناسید

آشنایی با پرفروش ترین رنگ خودرو و دلایلی که در پشت انتخاب هر رنگ پنهان است، به شما کمک می‌کند در زمان خرید خودرو تمام جوانب کار را در نظر بگیرید. البته این نکته را توجه داشته باشید که موقعیت جغرافیایی محل زندگی تأثیر زیادی بر انتخاب‌های شما دارد و دلیل غالب بودن رنگ سفید در خودروهای ایرانی نیز این را به‌وضوح نشان می‌دهد. افراد در کشور‌های دیگر جرئت‌ورزی بیشتری در انتخاب رنگ خودرو از خود نشان می‌دهند که به میزان دردسترس‌بودن خودروهای متنوع و نرخ واقعی خودرو برمی‌گردد. محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو در بازار جهانی به ترتیب زیر است.


در مجله رینگو بخوانید : گران ترین خودروهای کلاسیک جهان


رنگ سفید

رنگ سفید در هرکجا و همیشه برنده میدان است! خودروهای سفید در سطح جهانی ۳۸ درصد بازار را تشکیل می‌دهند که درصد این میزان در قاره‌‌های مختلف پایین و بالا می‌شود. محبوبیت رنگ سفید در آفریقا (۴۸ درصد)، آسیا (۴۱ درصد) و اروپا (۲۹ درصد) است. افرادی که رنگ سفید را دوست دارند، آرام و مثبت دیده می‌شوند. انتخاب این رنگ برای خودرو کاملاً محافظه‌کارانه است و خرید خودرو سفید پشیمانی به همراه ندارد.

رنگ مشکی

خودروهای مشکی با کسب نصف محبوبیت رنگ سفید، ۱۹ درصد سهم بازار را به خود اختصاص می‌دهند. محبوبیت رنگ مشکی در اروپا (۲۱ درصد)، آمریکا و آسیا (۲۰ درصد)، آفریقا (۱۲ درصد) و در هند به‌شدت منفور است. رنگ مشکی تنها ۳ درصد از خودروهای هندی را شامل می‌شود. رنگ سیاه با پرستیژ است؛ می‌تواند جذاب و شیک باشد، اما درعین‌حال مرموز و ترسناک به نظر برسد. رنگ مشکی انتخاب خوبی برای مدیران قدرتمند و افرادی است که ترجیح می‌دهد باابهت و جدی دیده شوند.

رنگ خاکستری

انتخاب رنگ خاکستری نشان از میانه‌رو بودن فرد دارد و بهترین رنگ برای افرادی تنبل در تمیزکردن خودرو و شستشو است. رنگ خاکستری با اختصاص ۱۵ درصد از بازار به خود در جایگاه سوم محبوبیت قرار دارد. این رنگ در کره جنوبی با ۱۷ درصد و در چین با ۵ درصد محبوبیت، به ترتیب کمترین و بیشترین میزان محبوبیت را در جهان دارد. نکته جالب جریان این است که هر دو کشور مربوط به یک منطقه و از کشور‌های آسیایی هستند.

رنگ نقره‌ای

رنگ نقره‌ای نشان‌دهنده ثروت و نماد فناوری است و به میزان ۱۳ درصد در جهان محبوبیت دارد. نکته جالب‌توجه میزان علاقه هندی‌ها به این رنگ است و با میزان ۳۰ درصد در جایگاه اول در هندوستان قرار دارد. محبوبیت این رنگ در آمریکا و آسیا به ترتیب ۲۳ و ۱۸ درصد است.

رنگ قرمز

رنگ جذاب، پرانرژی و محبوب قرمز زمانی که به رنگ خودرو می‌رسد محبوبیت خود را از دست می‌دهد. این رنگ با اختصاص ۷ درصد از بازار جهانی به خود در جایگاه پنجم ایستاده است. رنگ قرمز در آمریکا بسیار محبوب‌تر است و درصد محبوبیت آن به ۱۱ درصد می‌رسد. چه کسی راحت یک فراری قرمز را بی‌خیال می‌شود؟

رنگ قهوه‌ای

قهوه‌ای همگام با طبیعت است. رنگ قهوه‌ای، ششمین رنگ در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. بیشترین طرفداران این رنگ در کشور چین با ۱۰ درصد و کمترین طرفداران این رنگ در آمریکا و آفریقا با ۳ درصد هستند. رنگ قهوه‌ای نماد فروتنی، ثبات و مسئولیت‌پذیری است. اگر کسی برای شما یک ماشین قهوه‌ای خرید حواس خود را بیشتر جمع کنید، می‌تواند نشانه‌ای از انتظارات او باشد.

رنگ آبی

میزان محبوبیت رنگ آبی برای بدنه‌ی خودرو در مقیاس جهانی، آخرین جایگاه را دارد. این رنگ در آمریکا، اروپا و بخش‌هایی از آسیا ۸ درصد را به خود اختصاص می‌دهد، اما انتخاب آن در چین، با محبوبیت یک درصد، کار عاقلانه‌ای نیست. آبی نماد آرامش است، اما متأسفانه در رنگ خودرو شانس زیادی ندارد.


در مجله رینگو بخوانید : کلاس‌ بندی انواع خودرو | راهنمای کامل


پر طرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو

با نگاهی گذرا به پر طرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو جهان، متوجه شباهت عجیب رنگ‌ها در کمپانی‌های مختلف می‌شویم. خیلی جالب است که مردمی با فرهنگ‌های متفاوت تقریباً از خودروهایی با رنگ‌های مشابه استقبال می‌کنند. البته قابل‌انکار نیست که تفاوت‌های بارزی در میان محبوبیت بعضی از رنگ‌ها وجود دارد، اما در بازار جهانی خودرو رنگ‌های سفید، مشکی و خاکستری حرف اول را می‌زنند. در واقع در دو دهه گذشته رنگ‌های سفید، مشکی، نقره‌ای و خاکستری محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو بوده‌اند و از هر ۱۰ خودرو به‌جرئت می‌توان گفت ۸ خودرو یکی از همین رنگ‌های پرطرفدار را دارد. دفعه بعد که پشت ویترین یک نمایشگاه ماشین ایستاده‌اید خودتان این آمار را چک کنید!

پر طرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو
پر طرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو

یکی از کارشناسان در این زمینه، دلیل محبوبیت رنگ خاکستری و نقره‌ای را علاقه روزافزون مردم دنیا به فناوری بیان کرده است. اگر توجه کرده باشید، این رنگ در مدل‌های مختلف لپ‌تاپ و گوشی‌های هوشمند نیز خودنمایی می‌کند. علاوه بر این، رنگ خاکستری این قابلیت را دارد که طراحی‌های زاویه‌دار خودروهای لوکس را بیشتر نمایان کند، حتی این رنگ یک سدان خانوادگی را نیز اسپورت جلوه می‌دهد. همچنین مردم متوجه هستند که تمیزکردن خودروهایی با رنگ خنثی راحت‌تر است. خودروهای ما در نتیجه رانندگی در شهر‌های شلوغ و آلوده، پرتاب گل‌ولای در روز‌های بارانی و دلایل دیگر کثیف می‌شوند. رنگ‌های خنثی کثیفی را کمتر منعکس کرده و فرد را از هر هفته کارواش بردن خودرو راحت می‌کند.

جمع‌بندی

این مطلب تا حد زیادی خریداران را با محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه‌ی خودرو در بازار جهانی آشنا می‌کند. انتخاب رنگ تا حد زیادی به سلیقه و روحیه فرد بستگی دارد اما باید به میزان بازارپسندی آن نیز در زمان خرید توجه کنید. در مقیاس جهانی و در هر رتبه‌بندی این رنگ سفید است که بیشترین محبوبیت و بیشترین بازارپسندی را دارد. انتخاب رنگ سفید یک تصمیم محتاطانه و کم‌ریسک است که خریدار را متوجه ضرر خاصی نمی‌کند. سؤالات و پیشنهادهای خود را در این زمینه با کارشناسان ما در فروشگاه رینگو در میان گذارید. ما کنار شما هستیم تا خریدی ایمن و آگاهانه داشته باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا