مقایسه

مقایسه H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک | بالاخره کدام را بخریم؟

خرید خودروهای هاچ‌بک در میان نسل جوان از محبوبیت زیادی برخوردار است و دلیل پر‌طرفداری پژو ۲۰۶ در ایران نیز به همین علت است. بازاریاب‌های کمپانی‌های بزرگ، گروه سنی خاصی را برای تضمین فروش بیشتر مورد هدف قرار می‌دهند. تصمیم‌گیری در انتخاب بین این دو مدل نیاز به مقایسه  H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک دارد. خواندن این مقاله از رینگو اطلاعات کاملی درباره این دو مدل خودرو به شما می‌دهد.

خرید خودرو به بودجه و سلیقه افراد بستگی دارد. جوانان خودروهای هاچ‌بک و اسپورت را ترجیح می‌دهند، اما یک خانواده از خرید یک ماشین جا‌دار با امنیت بالا استقبال می‌کند. آگاهی از مسائل فنی و ایمنی مدل‌های مختلف و بودجه‌ای که حاضریم برای خرید یک خودرو بپردازیم، از عوامل اصلی در انتخاب آن است. هرچند ظاهر یک خودرو اولین چیزی است که افراد را جذب می‌کند، اما اگر عادت به تعویض خودرو ندارید و یک ماشین عمری می‌خواهید، توجه به مسائل فنی را جدی بگیرید.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک از کمپانی ایران‌خودرو شباهت بسیار زیادی به ۲۰۶ دارد و اگر با سرعت از کنار آن‌ها بگذریم، تشخیص تفاوت این دو از هم سخت می‌شود. اما H30 کراس محصول چینی – فرانسوی شرکت ایران‌خودرو است و محصول دانگ فنگ چین است.

مقایسه ویژگی‌های فنی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

ویژگی‌های فنی خودرو تضمین‌کننده کیفیت رانندگی در سفر‌های طولانی است. ضعیف بودن مسائل فنی شما را در وسط بیابان – جایی که کاری از دستتان برنمی‌آید – معطل می‌کند. در نتیجه، اگر ویژگی‌های ظاهری هر دو مدل مطابق با سلیقه شماست و بین انتخاب این دو مدل شک دارید، این بخش را بادقت بیشتری بخوانید. اما شاید برایتان جالب باشد که این دو مدل از نظر فنی تفاوت قابل‌ملاحظه‌ی زیادی باهم ندارند.

هر دو مدل از موتور TU5 16 سوپاپه بهره می‏‌برند که در میزان حجم، قدرت و گشتاوری موتور توان تقریباً مشابهی دارند. حجم موتور در پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۵۸۷ سی‌سی و در اچ سی کراس ۱۶۰۰ سی‌سی است. به همین دلیل از این نظر تفاوت زیادی در این دو مدل مشاهده نمی‌شود. مقایسه ویژگی‌های فنی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک نشان از حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر دارد. همچنین شتاب ۰ تا ۱۰۰ در ۲۰۷ اتوماتیک  ۱۱.۶ ثانیه و در اچ سی کراس ۱۲.۵ است. به همین دلیل ۲۰۷ اتوماتیک با حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت، قدرت مانور بیشتری نسبت به ۱۸۳ کیلومتر بر ساعت اچ سی کراس دارد.

مقایسه ویژگی‌های فنی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک
مقایسه ویژگی‌های فنی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

سیستم ترمز در هر دو مدل یکسان است. سیستم ترمز جلو دیسکی خنک‌شونده و ترمز عقب دیسکی توپر است. فرمان نیز در هر دو ماشین هیدرولیک و مشابه هم است. اگر بخواهیم از نظر سوخت نیز این دو مدل را مقایسه کنیم، مصرف سوخت ترکیبی در اچ سی کراس ۷.۰۴ لیتر در صد کیلومتر و ۲۰۷ اتوماتیک ۶.۴ لیتر در صد کیلومتر است.

مقایسه ویژگی‌های فنی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک اطلاعات خوبی از ویژگی‌های فنی هر دو در اختیار خریدار می‌گذارد.

مقایسه طراحی خارجی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

شعار «از روی ظاهر قضاوت نکنید» در بازار خودرو جواب نمی‌دهد. جذابیت طراحی ظاهری از مهم‌ترین پارامتر‌های انتخاب خودرو است. ظاهر ۲۰۷ اتوماتیک در مقایسه با ظاهر غیرمتعارف H30 کراس، در بین مردم مقبولیت بیشتری دارد، اما باید با جزئیات بیشتری به مقایسه طراحی خارجی این دو مدل بپردازیم.

فرم چراغ‌های جلو در ۲۰۷ اتوماتیک ظرافت و کشیدگی بیشتری دارد، اما چراغ‌های جلویی H30 کراس مستطیلی و پهن‌تر است. همین تفاوت در چراغ‌های عقبی این دو مدل نیز دیده می‌شود. چراغ عقب ۲۰۷ اتوماتیک گرد و ساده است، اما فرم چراغ‌های عقب H30 کراس خود‌نمایی بیشتری می‌کند.

قطعات پلاستیکی رنگ روی گلگیر و درب‌های اچ سی کراس برای عده‌ای ناخوشایند است، اما این قطعات در ۲۰۷ اتوماتیک دیده نمی‌شود. همین‌طور سپر جلویی حفره‌دار اچ سی کراس زرق‌وبرق بیشتری دارد تا مدل کلاسیک ۲۰۷ اتوماتیک.

به‌طورکلی با مقایسه طراحی خارجی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک متوجه یک موضوع می‌شویم. صرف‌نظر از طراحی بدنه غیر عامه‌پسند اچ سی کراس، اجزاء آن نیز باظرافت کمتری طراحی شده‌اند. اما طراحی خارجی ۲۰۷ اتوماتیک ظرافت چشمگیر‌تری دارد.

مقایسه طراحی خارجی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک
مقایسه طراحی خارجی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

مقایسه طراحی داخلی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

راحتی سرنشینان و دسترسی آسان به امکانات خودرو، رابطه مستقیمی با طراحی داخلی آن دارد. به همین در هنگام خرید به آپشن‌هایی که برای داخل کابین در نظر گرفته شده توجه کنید.

جنس متریال به‌کار‌رفته در هر دو پلاستیکی و ناخوشایند است و در این مورد برتری خاصی نسبت به هم ندارند. اما مونتاژ قطعات در اچ سی کراس کیفت بالاتری در مقایسه با ۲۰۷ اتوماتیک دارد. برتری اصلی طراحی داخلی اچ سی کراس با ۲۰۷ اتوماتیک در فضای داخلی کابین است. بزرگی فضای داخلی در اچ سی کراس به سرنشینان آزادی عمل بیشتری برای تحرک می‌دهد.

اگر به مقایسه طراحی داخلی H30 کراس و ۲۰۷ اتوماتیک دقت کنیم، متوجه فرم بهتر داشبورد ۲۰۷ اتوماتیک برای استفاده راحت‌تر راننده می‌شویم. اما تجهیزات قرار گرفته بر داشبورد اچ سی کراس در ارتفاع پایین‌تری قرار دارند و طول می‌کشد تا راننده به این وضعیت عادت کند. طراحی دورنگ پارچه‌های صندلی H30 کراس نیز جذابیت ظاهری داخل کابین را بیشتر کرده است.

کابین پژو 207
کابین پژو 207

مقایسه آپشن‌های H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

مقایسه امکانات خودروهای مختلف به ما در انتخاب مدل موردپسند خود کمک زیادی می‌کند. پس اگر در انتخاب بین دو مدل شک دارید، بخش مقایسه آپشن‌های H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک را بادقت بخوانید.

سانروف H30 کراس مهم‌ترین آپشن ظاهری آن نسبت به ۲۰۷ اتوماتیک است. وجود سانروف جذابیت‌های زیادی به خودرو می‌دهد، مثلاً در یک روز آفتابی یا در طبیعت‌گردی، باز‌کردن سانروف حس و حال سفر را تغییر می‌دهد. اگر از عاشقان سانروف هستید، انتخاب بین این دو مدل برای شما آسان است. اما مزیت قابل‌توجه ۲۰۷ اتوماتیک نسبت به H30 کراس وجود کروز کنترل است.

H30 کراس سیستم مولتی مدیای قوی‌تری دارد و در جلو و عقب این خودرو چراغ مطالعه کار شده است. اما ۲۰۷ اتوماتیک چراغ مطالعه ندارد. قابلیت تاشو بودن صندلی‌های عقب H30 کراس آپشن دیگری است که به آن برتری می‌دهد. اکثر خانواده‌ها با فضای کم ۲۰۷ اتوماتیک به مشکل می‌خورند، اما این مشکل در H30 کراس حل شده است.

تفاوت طراحی کیسه ایمنی نیز به H30  کراس برتری نسبی بیشتری از لحاظ ایمنی داده است. به عبارتی H30 کراس ۴ کیسه ایمنی هوا و ۲۰۷ اتوماتیک ۲ کیسه ایمنی هوا برای سرنشینان جلو دارد.

آشنایی و مقایسه آپشن‌های H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک، گزینه خوبی برای خریداران خودرو است. مشخص‌کردن انتظارات خود از یک خودرو، انتخاب کردن را راحت‌تر می‌کند.

مقایسه بازار پسندی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک

مقایسه بازار پسندی H30 کراس با ۲۰۷ اتوماتیک در این آشفته‌بازار قیمت خودرو، کار آسانی نیست. ارزش خرید این دو مدل با قیمت اصلی آن‌ها فاصله زیادی گرفته و مردم برای انتخاب یک خودرو معمولی در شوک قیمت‌ها هستند. اما به‌طورکلی می‌توان احتمال بازار پسندی این دو مدل را بررسی کرد.

پژو ۲۰۶ به دلیل ظاهر جوان‌پسند و مدرنی که دارد از خودروهای خوش‌اقبال در بازار ایران بوده است. شباهت ظاهری ۲۰۷ اتوماتیک به ۲۰۶ دلیل بازار پسندی این خودرو نسبت به همتای خود H30 کراس است. طراحی ظاهری خاص H30 کراس از اقبال عمومی کمتری در بازار خودرو برخوردار است و اکثر سلیقه‌ها را پوشش نمی‌دهد. اما باتوجه‌به جادار بودن این خودرو در مقایسه با ۲۰۷ اتوماتیک، این خودرو مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته است.

جمع‌بندی

خرید خودرو تا حد زیادی به بودجه و سلیقه فرد خریدار بستگی دارد. پژو ۲۰۷ اتوماتیک انتخاب خوبی برای طرفداران هاچ‌بک است، اما H30 کراس علاقه‌مندان به خودروهای کراس اور را راضی نگه می‌دارد. اگرچه از نظر ظاهر در بین این دو مدل تفاوت فاحشی وجود دارد، اما ویژگی‌های فنی هر دو تقریباً مشابه و قابل‌رقابت هستند. شباهت‌های فنی و تفاوت‌های ظاهری کار را برای خریدار راحت‌تر کرده است. با توجه دقیق به مقایسه‌های گفته شده در این مقاله خودرو مناسب خود را خریداری کنید.

فروشگاه رینگو مرکزی جامع برای یادگیری مقالات آموزشی خودرو و خرید لاستیک است. سؤالات خود را درباره این دو مدل خودرو و خرید لاستیک در قسمت دیدگاه سایت ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید. مشاوران رینگو در نهایت همکاری به سؤالات شما پاسخ می‌دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا