بارز | Barezکویر | kavir

بهترین لاستیک برای پراید کدام است؟

بهترین لاستیک برای پراید کدام است؟ پراید یکی از پرتیراژترین خودروهای داخلی است که طرف‌داران و مصرف‌کنندگان زیادی در کشور دارد. دلیل این استقبال هم قیمت مقرون‌به‌صرفه پراید در سال‌های گذشته بود. از طرفی، لاستیک هم بخش مهمی از یک خودرو است. نمی‌توان کیفیت آن را فدای قیمت کرد و به بهانه خرید یک محصول ارزان‌تر، ریسک بزرگی را به جان خرید. این مطلب از رینگو کمک‌تان می‌کند تا لاستیک مناسب پراید را پیدا کنید. همراه ما باشید تا اطلاعات تکمیلی بیشتر را بیاموزید.

بهترین لاستیک برای پراید

اگرچه پراید دیگر جایگاه قبلی خود را میان مصرف‌کنندگان داخلی ندارد و خبری از آن قیمت به‌صرفه و کیفیت مناسب نیست اما هنوز هم یکی از پرمصرف‌ترین خودروهایی است که مردم از آن استفاده می‌کنند. سایپا تا امروز مدل‌های مختلفی از پراید را وارد بازار کرده است. این مدل‌ها شامل پراید نسیم، پراید صبا، پراید ۱۳۲، پراید ۱۱۱، پراید ۱۴۱ و پراید ۱۵۱ است. مدل‌های مختلف پراید از نظر موتور داخلی و عملکردی تفاوت چندانی با هم ندارد و فقط تا حدودی ظاهر آنها با مهم متفاوت است.

امروز تنوع ماشین‌های تولیدی آن‌قدر زیاد است که برندهای تولید‌کننده لاستیک را مجبور کرده تا لاستیک‌های متنوع و باتوجه‌به خودروهای تولید شده وارد بازار کنند. همین موضوع باعث شده تا نمونه‌های مختلفی از بهترین لاستیک برای پراید در بازار و در دسترس صاحبان و متقاضیان این خودرو ملی وجود داشته باشد.

به‌طورکلی معیارهای تعیین‌کننده برای انتخاب لاستیک مناسب پراید اندازه لاستیک ماشین، پهنا، فاق، اندازه رینگ، مقاومت در برابر سایش، فشار و تاریخ تولید لاستیک است. عمر یک لاستیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. موارد تعیین‌کننده‌ای مثل نوع ماشین، آب‌وهوا، منطقه محل زندگی، مهارت و نوع رانندگی راننده، جاده‌ها و مسیرها و … . وقتی تایر خودرو شما فرسود و ازکارافتاده شود، هیچ راه چاره‌ای نیست جزء اینکه لاستیک قدیمی و فرسوده را تعویض کنید و لاستیک جدید جایگزین آن کنید. استفاده و رانندگی با لاستیک فرسوده قدیمی می‌تواند یک هشدار جدی برای تهدید جان سرنشینان خودرو باشد.

بهترین لاستیک برای پراید
بهترین لاستیک برای پراید

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از لاستیک‌ها برای استفاده در فصول مشخصی از سال (مثل زمستان یا تابستان) طراحی شده‌اند و برخی دیگر با نام لاستیک چهارفصل شناخته می‌شوند. این لاستیک‌‌ها می‌تواند برای استفاده در هر چهارفصل سال و شرایط آب‌وهوایی معتدل استفاده شوند. بنابراین هنگام خرید و انتخاب بهترین لاستیک برای پراید ساخت ایران و خارج از کشور به این نکته توجه کنید. مطمئن شوید که آیا لاستیک موردنظر شما قابلیت استفاده در چهارفصل را دارد یا فقط به‌عنوان لاستیک فصلی شناخته می‌شود. این بسیار مهم است که بدانید لاستیک خودرو خود را در چه شرایطی قرار است استفاده کنید. این اطلاعات کمک می‌کند تا هم انتخاب بهتری داشته باشید و هم عملکرد و مصرف بنزین خود را بهبود بدهید.

سایز مناسب لاستیک پراید

یک اصل کلی در انتخاب تایر ماشین سایز لاستیک است. لاستیک‌ها از لحاظ پهنا، فاق و اندازه رینگ، مقاومت در برابر سایش، فشار و تاریخ مصرف با یکدیگر سنجیده می‌شوند. انتخاب سایز لاستیک مناسب مدل پراید شما علاوه بر اینکه باعث می‌شود خودرو عملکرد و کنترل بهتری داشته باشد، روی میزان مصرف سوخت آن هم بسیار تأثیرگذار است. سایز لاستیک مناسب پراید باعث می‌شود خودرو شما کاهش مصرف سوخت داشته باشد و آلودگی‌های کمتری هم به محیط‌زیست و محل زندگی افراد تحمیل کند.

سایز لاستیک پراید
سایز لاستیک پراید

یک راهنمای خوب که کمک می‌کند بتوانید سایز لاستیک پراید را متناسب با خودرو خود بخرید دفترچه راهنمای خودرو یا تایر نصب شده روی خودرو است. از طریق اطلاعاتی که در دفترچه خودرو یا دیواره لاستیک فابریک خودرو کسب خواهید کرد می‌توان سایز مناسب لاستیک خودرو را پیدا کرد.

مناسب‌ترین اندازه استاندارد برای پراید اندازه ۱۳/۶۵/۱۶۵ است. از لاستیک با سایز پهن‌تر یعنی سایز ۱۳/۶۰/۱۷۵ هم برای جایگزینی در خودرو پراید استفاده می‌شود. البته سایز دومی که گفتیم، بیشتر برای مدل‌های اسپرت مناسب است.

بهترین لاستیک ایرانی برای پراید

برندهای مختلفی برای استفاده در خودرو پراید وجود دارند که می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای استفاده باشند. اگر در بازار سراغی از بهترین لاستیک ایرانی برای پراید را بگیرید. برندهایی مثل بارز، ایران‌تایر، کویر تایر، یزد تایر و گلد ستون به شما معرفی می‌کنند. این تایرها با علاوه بر کیفیت خوبی که دارند قیمت مناسبشان هم حُسن دیگر آنها محسوب می‌شود.

بهترین لاستیک ایرانی برای پراید
بهترین لاستیک ایرانی برای پراید

 

بهترین لاستیک خارجی برای پراید

بدون شک محصولات خارجی همیشه مشتریان و متقاضیان خود را در بازار دارد. اگر سراغی از بهترین لاستیک خارجی برای پراید بگیرید هم دست خالی از بازار برنمی‌گردید. بهترین لاستیک خارجی برای پراید شامل تولیداتی مثل لاستیک جی تی رادیال، لاسا، اتسو، آپولو و نکسن است.

بهترین لاستیک چینی برای پراید

محصولات کارخانه تراینگل بهترین لاستیک چینی برای پراید است. البته محصولات چینی قیمت کمتری نسبت به لاستیک‌های خارجی دارند اما این قیمت کمتر به معنی کیفیت پایین‌تر هم نیست.برندهای خارجی مثل تراینگل جزء گزینه‌های مناسبی است که می‌توانید با قیمت مناسبی خریداری کنید و تقریباً با تمام تیپ‌های مختلف پراید هم‌خوانی دارد.

قیمت بهترین لاستیک برای پراید

قیمت بهترین لاستیک برای پراید را از هر محصول و برندی که سراغ بگیرید متفاوت است. لاستیک‌های برند داخلی معمولاً با قیمت‌‌های مصوب دولتی به بازار عرضه می‌شوند و تفاوت قیمت زیادی بین این محصولات پیدا نمی‌کنید. البته که عناصر مهمی مثل برند داخلی یا خارجی، کیفیت و مرغوبیت بالا می‌تواند روی قیمت نهایی لاستیک برای پراید تأثیر داشته باشد.

قیمت بهترین لاستیک برای پراید
قیمت بهترین لاستیک برای پراید

جمع‌بندی

این مطلب از رینگو درباره بهترین لاستیک برای پراید حرف زدیم. تقریباً بیشتر از دو سال است که تولید خودرو پراید متوقف شده است. اما اگر هنوز هم سراغ خیابان‌های ایران را بگیرید، پراید پرمصرف‌ترین و پرتقاضاترین خودرو ایرانی است. به همین دلیل است که هنوز هم تقاضا و نیاز برای استفاده و تأمین قطعات آن مثل تایر وجود دارد. رینگو از جمله فروشگاه‌‌های اینترنتی و معتبری است که در تلاش است تا پاسخی همه‌جانبه و پوششی کامل برای مصرف‌کنندگان بازار خودرو، به‌خصوص بازار داخلی پراید داشته باشد. می‌‌توانید بهترین لاستیک برای پراید در برندهای داخلی و خارجی مثل برند چینی را با قیمتی مناسب و کیفیتی خوب از فروشگاه رینگو تهیه کنید.

همین حالا وارد فروشگاه رینگو شوید و از همه محصولات و ویژگی‌هایی که برای خدمت‌رسانی به شما تدارک دیده شده است استفاده کنید. همچنین ما در رینگو منتظر دیدگاه‌‌‌ها سؤال‌هایی شما برای به‌روزرسانی و کامل‌تر کردن این مطلب هستیم.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا