آموزشی

فراتر از ظرفیت بکسل: فناوری بکسل که زندگی شما را آسان‌تر می‌کند

بکسل کردن می تواند چالش برانگیز باشد، چه برای اولین بار یدک بکشید و چه سال هاست که بکسل می کنید. خوشبختانه، فناوری جدیدتر تولیدکنندگان از فورد گرفته تا تویوتا می‌تواند حمل و نقل همه چیز را از قایق گرفته تا کمپینگ و تخت‌های مسطح آسان‌تر کند. ما می‌خواهیم نگاهی فراتر از ظرفیت یدک‌کشی به برخی ویژگی‌های مدرن بیندازیم تا قبل از خرید، درک درستی از آنچه در دسترس است داشته باشید.

فناوری ضد نوسان

یکی از فناوری‌های رایج این روزها، فناوری ضد نوسان است که برای جلوگیری از چرخش بیش از حد تریلر به چپ و راست طراحی شده است، وضعیتی که می‌تواند باعث تصادف شود.

نوسان تریلر چیست؟

در دنیای ایده آل، تریلر شما مسیر وسیله نقلیه شما را دنبال می کند. اگر فرمان را به سمت راست بچرخانید، تریلر مستقیماً از پشت می‌آید. در واقعیت، همیشه اینطور نیست. وزن و توزیع چیزی که می‌کشید، سرعتی که با آن سفر می‌کنید و میزان چرخش فرمان، همگی می‌توانند منجر به تکان خوردن تریلر در خارج از ردپای وسیله نقلیه شما شوند.

کنترل نوسان تریلر چیست؟

بسیاری از شرکت‌ها از جمله فورد، شورلت و رم، فناوری را برای کمک به کنترل نوسان تریلر ارائه می‌کنند. این فناوری بیش از یک دهه است که وجود داشته و به عنوان تجهیزات استاندارد در پیکاپ ها و SUV ها رایج تر می شود. اگر نوسان تریلر تشخیص داده شود، رایانه سواری کامیون می‌تواند قدرت موتور را کاهش دهد و روی چرخ‌ها ترمز کند. پیغامی روی داشبورد ظاهر می‌شود که راننده را در مورد تاب خوردن تریلر و کاهش سرعت هشدار می‌دهد و از راننده می‌خواهد پای خود را از روی گاز بردارد تا زمانی که تریلر از نوسان خارج شود.

کنترل نوسان تریلر چه تفاوتی با گیره یا میله ضد نوسان دارد؟

اتصالات و میله‌های ضد نوسان قطعات فیزیکی تجهیزاتی هستند که سعی می‌کنند از بروز نوسان تریلر جلوگیری کنند، در حالی که کنترل الکترونیکی نوسان تریلر قطعه‌ای از نرم‌افزار است که سعی می‌کند پس از شروع به کار، نوسان را متوقف کند. اگر واقعاً نگران نوسان تریلر هستید، می توانید هر سه این فناوری را با هم ترکیب کنید.

کدام خودروها دارای کنترل نوسان تریلر هستند؟

کنترل نوسان تریلر بیش از یک دهه است که در بسیاری از کامیون‌ها و شاسی‌بلندها یک عنصر اصلی بوده است. این روزها می‌توانید این فناوری را در اکثر کامیون‌ها و شاسی‌بلندها با بسته یدک‌کشی پیدا کنید.

تکنولوژی معکوس

پشتیبان گیری با تریلر یکی از سخت ترین کارهایی است که می توانید پشت فرمان انجام دهید. اگرچه ممکن است ویدیوهای خنده‌داری ایجاد کند، اما واقعیت این است که پشتیبان‌گیری نادرست می‌تواند به چیزی که در حال یدک‌کشیدن هستید، وسیله نقلیه‌تان یا چیز دیگری در صورت برخورد تصادفی با چیزی آسیب برساند. خوشبختانه، تولیدکنندگان در این راه هستند و راه‌حل‌های فن‌آوری هوشمندانه‌ای را برای کمک به آسان‌تر کردن این کار دشوار ارائه کرده‌اند. در زیر به ویژگی‌هایی مانند کمک پشتیبان‌گیری تریلر و تریلر شفاف خواهیم پرداخت.

Ford’s Pro Trailer Backup Assist ™ چیست ؟

کمک پشتیبان تریلر Pro فورد سعی می‌کند پشتیبان‌گیری را با یک تریلر به آسانی چرخاندن یک دستگیره روی داشبورد انجام دهد. هنگامی که این ویژگی فعال شد، وسیله نقلیه خود را در عقب قرار می دهید و از یک دکمه با علامت “پشتیبان گیری تریلر” برای کنترل جهت وسیله نقلیه و تریلر خود استفاده می کنید. به جای استفاده از فرمان برای تغییر جهت، اگر می خواهید تریلر شما به چپ و راست برود، اگر می خواهید به سمت راست برود، دستگیره را به سمت چپ بچرخانید. در ابتدا تنظیماتی وجود دارد تا سیستم بداند تریلر شما چقدر بزرگ است و در زوایای بسیار شدید ماهر نیست. با این حال، هنگامی که راه اندازی انجام شد، به خصوص برای یک تازه کار، برگشت به عقب با یک تریلر بسیار آسان تر است.

تفاوت آن با سایر ویژگی های کمک پشتیبان چیست؟

استفاده از دستگیره برای هدایت تریلر و وسیله نقلیه، چیزی است که Pro Trailer Backup Assist را از سایر ویژگی های کمک پشتیبان متمایز می کند. با وارد کردن ابعاد تریلر خود، وسیله نقلیه شما از ترکیبی از سنسورها و دوربین پشتیبان خود برای آسان‌تر کردن دنده عقب استفاده می‌کند.

آیا شبیه راهنمای پشتیبان گیری تریلر تویوتا است؟

دقیقاً نه، اگرچه آنها سعی دارند به شما کمک کنند تا همین کار را انجام دهید. راهنمای پشتیبان گیری تریلر تویوتا در تویوتا توندرا بازطراحی شده (مدل 2022 به بعد) موجود است و پس از ثبت تریلر خود در وسیله نقلیه، به شما کمک می کند تا از آن به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید. دو حالت وجود دارد: Guidance و Straight Path Assist. حالت هدایت از نمای بالای کامیون شما استفاده می‌کند تا نشان دهد تریلر شما به کدام سمت حرکت می‌کند، و ایجاد ورودی‌های صحیح فرمان را آسان‌تر می‌کند. «دستیار مسیر مستقیم» به شما کمک می‌کند از تریلر خود با دست زدن به فرمان هنگام مراقبت از بنزین و ترمز، پشتیبان بگیرید.

چه خودروهای فورد دارای سیستم پشتیبان تریلر Pro هستند؟

فورد از مدل سال 2015، Pro Trailer Backup Assist را در دسترس قرار داد. امروز می توانید آن را در فورد اکسپدیشن، فورد F-150 و فورد سوپر دیوتی پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که این یک ویژگی اختیاری است که معمولاً در یکی از بسته های یدک کش فورد گنجانده شده است. بنابراین اگر این ویژگی برای شما مهم است، باید مطمئن شوید که وسیله نقلیه مورد نظر شما به پکیج مناسب مجهز شده است.

از ما بخرید

تریلر شفاف جنرال موتورز چیست؟

متأسفانه از نظر فنی امکان نامرئی کردن تریلر شما وجود ندارد. اما ویژگی Transparent Trailer موجود در برخی از کامیون های شورلت و GMC با استفاده از چند دوربین پشتیبان این توهم را ایجاد می کند. این نرم افزار تصاویر دوربین پشتیبان داخلی و یک دوربین جانبی روی تریلر را ترکیب می کند تا به شما امکان می دهد هنگام یدک کشی پشت تریلر خود را ببینید.

برای ویژگی Transparent Trailer به چه تجهیزات اضافی نیاز دارم؟

برای استفاده از این فناوری به یک دوربین جانبی نیاز دارید که می توانید آن را از شورلت یا جی ام سی خریداری کنید. این سیستم ها ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، بنابراین اگر به استفاده از تریلر شفاف علاقه دارید، این را در نظر داشته باشید.

چه خودروهای جنرال موتورز دارای تریلر شفاف هستند؟

می توانید تریلر شفاف را در تعداد انگشت شماری از کامیون های شورلت و جی ام سی بیابید. این بخشی از بسته یدک کش اختیاری است که با مدل سال 2020 برای شورولت سیلورادو 1500 علاوه بر GMC سیرا آغاز می شود.

دستیار حرفه ای فورد

ما برخی از گزینه‌های کمک پشتیبان را که می‌توانید در کامیون‌های مدرن پیدا کنید، پوشش داده‌ایم، اما در سال 2023، فورد پیشرفت دیگری را به فناوری محبوب Pro Trailer Backup Assist به نام Trailer Pro Hitch Assist اضافه کرد. این فناوری جدید اتصال تریلر و یدک کشی را آسان تر از همیشه می کند.

Pro Hitch Assist چگونه کار می کند؟

این فناوری از دوربین‌ها و حسگرهای پشت کامیون استفاده می‌کند تا توپ یدک‌کش شما را با فشردن دکمه در یک راستا قرار دهد. پیاده سازی آن بسیار ساده است. برای فعال کردن Pro Hitch Assist، دکمه ای را در کنار صفحه لمسی مرکزی بزرگ فشار می دهید. سپس رایانه داخلی از دوربین‌ها و حسگرهای پشتیبان برای تشخیص یک اتصال نزدیک استفاده می‌کند و کامیون را به عقب هدایت می‌کند تا زمانی که اتصال و توپ در یک راستا قرار گیرند. کامیون از سرعت، ترمز و فرمان مراقبت می کند.

پس کامیون خودش رانندگی می کند؟

این ایده است! این یک نسخه از رانندگی نیمه خودران است، که اساساً به این معنی است که برخی از ویژگی ها و عملکردهایی وجود دارد که وسیله نقلیه می تواند همه را به تنهایی انجام دهد. هنوز نمی‌تواند شما را به سمت دریاچه یا همبرگر براند، بنابراین باید خودتان آن را مدیریت کنید.

Pro Hitch Assist روی چه خودروهای فورد موجود است؟

می‌توانید Ford Trailer Pro Hitch Assist را در مدل‌های 2023 و فورد F-150 جدیدتر، فورد سوپر دیوتیس و فورد F-150 لایتنینگ تمام الکتریکی پیدا کنید. سایر سازندگان دارای ویژگی‌های کمک پشتیبان هستند، اما این فناوری خاص در حال حاضر منحصر به فرد فورد است.

تشخیص نقطه کور گسترده

تشخیص نقاط کور واقعاً مفید است، به خصوص هنگامی که در حال رانندگی با یک وسیله نقلیه بزرگ مانند پیکاپ یا SUV هستید که برای شروع نقاط کور بزرگی دارد. اما تا همین اواخر، این تصور اضافی در عقب خودرو خاتمه می یافت و آن را در هنگام یدک کشی تا حدودی بی فایده می کرد. با این حال، فناوری جدید اکنون این امکان را برای آن نقطه کور فراهم می کند که خود تریلر را نیز شامل شود.

تشخیص نقطه کور گسترده چیست؟

همه وسایل نقلیه به نوعی دارای نقاط کور هستند و سیستم های هشدار نقاط کور یک کمک رایج برای راننده هستند. سیستم‌های هشدار نقاط کور از حسگرهایی برای نظارت بر وسایل نقلیه در دو طرف شما در حین رانندگی استفاده می‌کنند و چراغ هشدار را در نزدیکی آینه بیرونی شما چشمک می‌زنند یا حتی صدایی به صدا در می‌آورند که نشان می‌دهد چیزی وجود دارد که ممکن است نتوانید در آن ببینید.

تشخیص نقطه کور گسترده چگونه کار می کند؟

به طور معمول، شما باید طول هر چیزی را که در حال یدک‌کشیدن هستید در صفحه اصلی وسیله نقلیه خود وارد کنید. سپس، وسیله نقلیه شما از دوربین‌ها و حسگرهای موجود خود برای بررسی یک منطقه کور بزرگ‌تر برای ترافیک استفاده می‌کند.

چه خودروهایی دارای تشخیص نقاط کور گسترده هستند؟

می‌توانید تشخیص نقاط کور گسترده را در برخی از فورد F-150 پیدا کنید

(جی ام سی سیرا و شورلت سیلورادو و رم 1500 و تویوتا توندرا)

این فناوری در مدل 2018 فورد F-150 و اندکی پس از آن در کامیون‌های شورولت، جی ام سی و رم1500 به نمایش درآمد. این خودرو پس از طراحی مجدد در تویوتا توندرا 2022 عرضه شد.

بکسل بدون هیچ مانعی

یدک کشی بدون هیچ مانعی یک فناوری نمونه اولیه است که تویوتا روی آن کار می کند و دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نامش پیداست: بکسل بدون هیچ گونه اتصال فیزیکی.

بکسل بدون مانع چیست؟

همانطور که پیشنهاد شد، یدک کشی بدون مانع از فناوری مستقل استفاده می کند تا به تریلر اجازه دهد تا خودروی اصلی را در قالب پیروی از رهبر دنبال کند. یک انسان طبق معمول ماشین اصلی را می راند در حالی که وسیله نقلیه عقبی از فناوری مشابه کروز کنترل تطبیقی ​​استفاده می کند.

چه زمانی می‌توانم یک تریلر بدون مانع را یدک بکشم؟

انتظار نداشته باشید که به این زودی شاهد یدک کشی بدون وقفه کامیون یا SUV باشید. تویوتا هنوز در حال توسعه این فناوری است، و در حالی که اعلامیه این خودروساز در سپتامبر 2022 با هیاهوی زیادی همراه بود، جزئیات آن بسیار کم بود. در حال حاضر، این را یک نوآوری جالب در نظر بگیرید که دفعه بعد که قصد خرید آن را دارید ممکن است در وسایل نقلیه ببینید. بکسل بدون هیچ مانعی دقیقاً علمی تخیلی نیست، اما واقعیت امروزی نیز نیست.

نتیجه

همه این فناوری می تواند زندگی شما را هنگام یدک کشی آسان تر کند، چه این اولین بار است که سال هاست بکسل می کنید. با وجود فناوری جدید و هیجان انگیز در حال توسعه، دلیلی وجود دارد که باور کنیم یدک کشی در مسیر آسان تر می شود.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا