معرفی خودرو

10 تا از بهترین ویژگی تویوتا کرولا 2022

قیمت  از 20,000 دلار

مقرون به صرفه بودن کلید موفقیت کرولا است. این کم‌هزینه‌ترین سدان کامپکتی نیست که می‌توانید بخرید، اما تویوتا قیمت بالایی برای این نام بسیار محترم ندارد. حتی مدل پایه L سدان با لیست بلندبالایی از ویژگی‌های استاندارد، از 20075 دلار شروع می‌شود. اکثر مردم به LE (20525 دلار) می‌پردازند تا یک صفحه کلید برای قفل کردن/باز کردن قفل از راه دور درها (به تنهایی توجیه کننده افزایش قیمت)، یک صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی بزرگتر، کنترل آب و هوای خودکار و آینه‌های جانبی گرم شونده اضافه کنند.

SE با تم اسپرت (22525 دلار) قیمتی 2000 دلاری نسبت به LE دارد و ویژگی های مشابهی دارد به جز جزئیات طراحی زیباتر (از جمله رینگ های آلیاژی 18 اینچی بزرگ) و موتور بزرگتر. شما می توانید به طور مشابه مدل های XLE و XSE با روکش چرمی را تهیه کنید، اگرچه قیمت ممتاز XSE به 1500 دلار کاهش می یابد: 24475 دلار در مقابل 25975 دلار. در نهایت، یک کرولا هیبریدی گازی-الکتریکی وجود دارد. قیمت آن 23650 دلار است با چند ویژگی استاندارد بیشتر از LE فقط گازسوز، اما بدون گزینه های پیشرفته. با تجهیز نسبتاً مشابه، قیمتی معادل 2500 دلار نسبت به مدل گازی دارد. یک هاچ بک کرولا پنج در که فقط در فرم های SE و XSE به فروش می رسد، از 20915 دلار شروع می شود.

طراحی بیرونی پرچین و شکن و مجعد

کرولا به خاطر استایل وحشی شهرت ندارد، اما در سال‌های اخیر قوی‌تر شده است. نسل کنونی که در سال 2020 معرفی شد، چراغ‌های جلو باریک‌تر و واضح‌تر را برای یک نگاه ظریف‌تر به ارمغان آورد. یک جلوپنجره مشکی باریک دو چراغ جلوی با جزئیات پیچیده را به هم متصل می کند و یک دهانه بزرگتر سپر جلو را در زیر آن اشغال می کند. ما همچنین از روشی که تویوتا برای نشان دادن مکان‌هایی که چراغ‌های مه شکن اختیاری می‌بودند قدردانی می‌کنیم.

در عوض، مدل‌های شیک با تم اسپرت شامل سپر جلوی تهاجمی‌تر، رینگ‌های آلیاژی بزرگ‌تر و درخشان‌تر و اسپویلر لبه‌ای عقب هستند. و حتی بدون چراغ‌های مه شکن، کرولاهایی مانند این هیبریدی LE تصویر شده همچنان تیز به نظر می‌رسند. با این حال، اگر نمی خواهید خودروی اقتصادی شما جلب توجه کند، کرولا – به خصوص از قسمت عقب – مطابقت خواهد داشت. برخی از رقبا بیشتر قطبی می شوند.

طراحی داخلی جذاب

تویوتا به دلیل کنترل کاربر پسند و کیفیت داخلی داخلی شهرت دارد. همه کرولاها به آن عمل نکرده اند، اما مدل فعلی از هر دو جنبه قوی است. این یک طراحی مینیمالیستی متمایز دارد، جایی که داشبورد بالایی دارای جدایی واضح از کنسول مرکزی زیر است. صفحه نمایش لمسی سرگرمی (7 اینچ در مدل پایه، 8 اینچ در تمام سطوح دیگر) از بالا بدون قرار گرفتن در بالای داشبورد بیرون می‌آید و دکمه‌ها و دستگیره‌های ساده در کناره‌ها و زیر آن قرار دارند.

هر دو صفحه از ادغام تلفن هوشمند Android Auto و Apple CarPlay پشتیبانی می کنند. گیج‌های بزرگ، شفاف و با رنگ آبی مجلل به نظر می‌رسند، و اگرچه فضای داخلی برای تجملات کلی با هوندا سیویک رقیب نیست، مواد داشبورد به‌طور قابل‌توجهی غنی‌تر از کرولاهای گذشته و رقبای اقتصادی‌تر هستند.

فضای داخلی مناسب

کرولا فضای زیادی برای سرنشینان جلو دارد، و ما به ویژه «صندلی‌های اسپرت» ضخیم‌شده مدل‌های SE و XSE را دوست داریم. بزرگسالان می‌توانند بدون اینکه زیاد نیشگون شوند در صندلی عقب جا شوند، اگرچه اگر به کرولا 2014-2019 عادت کرده‌اید، فضای پای فوق‌العاده آن را از دست خواهید داد. با این حال، تنها هوندا سیویک در این بخش بسیار بهتر عمل می کند و چندین رقیب حتی فضای کمتری دارند. (نسخه هاچ بک پنج در کرولا هم همینطور.)

هر صندلی که بخواهید، سطوح بالای کرولا صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی و صندلی‌های جلو گرم شونده را ارائه می‌دهد. فضای صندوق عقب مناسب است اما برای یک سدان جمع و جور با 13.1 فوت مکعب غیر استثنایی است. کرولا هاچ بک دارای 17.8 فوت مکعب است که اگر کف بار را با حذف لاستیک زاپاس پایین بیاورید به 23 فوت مکعب افزایش می یابد.

آداب رانندگی آسان

ما از رانندگی با سدان کرولا نسل قبلی خوشمان نمی آمد. فرمان آن به طرز عجیبی سنگین و غیرطبیعی بود، و فاقد رفتارهای مطمئن در بزرگراه اکثر خودروهای مدل اخیر بود. کرولا 2022 هیجان انگیز نیست، اما رانندگی با آن آسان است. فرمان طبیعی و سبک، خودرو را بدون هیاهو یا نگرانی به جایی که می خواهید می فرستد. به لطف سیستم تعلیق پیچیده تر، سواری در طراحی مجدد نرم تر شد. شما نمی توانید یک مدل با عملکرد بالا از کرولا تهیه کنید. SE و XSE اسپورت‌تر فقط آن را به هنجارهای اقتصادی سدان می‌رسانند، نه فراتر از آن. اما کرولا بدون سر و صدا و بدون کشتن بیش از حد در داخل شما را به جایی که می‌خواهید می‌رساند – یعنی مگر اینکه به سرعت خط مستقیم متصل باشید.

سه موتور و دو گیربکس برای انتخاب

کرولا سدان با سه موتور انتخابی عرضه می شود. L، LE و XLE از یک موتور 1.8 لیتری چهار سیلندر استفاده می کنند که 139 اسب بخار قدرت و 128 پوند فوت گشتاور تولید می کند که برای کلاس سدان های کامپکت پایین تر است. SE و XSE به یک موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری رقابتی تر با 169 اسب بخار قدرت و 151 پوند فوت گشتاور ارتقا یافته اند. و کرولا هیبریدی گازی-الکتریکی 121 اسب بخار قدرت تولید می کند.

هر سه موتور به صورت استاندارد با یک گیربکس اتوماتیک متغیر پیوسته عرضه می شوند، اما 2.0 لیتری با گیربکس دستی شش سرعته نیز ارائه می شود – که به طور فزاینده ای نادر است، به خصوص که به یک مدل پایه نامطلوب محدود نمی شود. موتور 2.0 لیتری سریعتر و کم صداتر از موتور 1.8 لیتری یا هیبریدی است، اما به اندازه ای نیست که کرولا را در هر دو قسمت جلویی در کلاس خود قرار دهد.

میزان مصرف باورنکردنی بنزین بر مایل

موتور 1.8 لیتری پایه کرولا با مدل نسل قبلی در سال 2014 معرفی شد. از آن زمان، تویوتا پیشرفت های بزرگی در توسعه پیشرانه داشته است. موتور 2.0 لیتری جدیدتر، 31 مایل بر گالن در شهر، 40 مایل بر گالن در بزرگراه، و 34 مایل بر گالن در مجموع (که بر اساس سطح تریم کمی متفاوت است) برآورد می شود. پیشرانه 1.8 لیتری کم‌قدرت‌تر به یک شهر کم‌نظیر 30 مایل بر گالن، بزرگراه 38 مایل در کیلوگرم و مجموع سرعت 33 مایل بر گالن کاهش می‌یابد. سپس کرولا هیبریدی وجود دارد که بدنه کرولا روی پلت فرم و پیشرانه تویوتا پریوس است. با مصرف سوخت پریوس 53 مایل در هر گالن در شهر و 52 مایل بر گالن در بزرگراه کاهش می یابد و رانندگانی که مسافت پیموده شده را دنبال می کنند می توانند این تخمین های EPA را زیر پا بگذارند.

وضعیت «انتخاب ایمنی برتر»

کرولا برترین انتخاب ایمنی را از موسسه بیمه ایمنی بزرگراه و امتیاز پنج ستاره برتر در هر تست تصادف اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه کسب کرد. علاوه بر این، با وجود قیمت مقرون به صرفه، هر کرولا دارای فناوری پیشرفته کمک راننده است: هشدار برخورد از جلو با ترمز اضطراری خودکار و قابلیت تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل راداری با عملکرد توقف و حرکت، هشدار خروج از خط با فرمان کمک، نور بالا خودکار، و تشخیص علائم جاده.

برخی از این ویژگی ها به سطوح بالای تریم سدان های کوچک رقیب محدود می شوند یا اصلا ارائه نمی شوند. نظارت بر نقاط کور در اکثر تریم‌های کرولا استاندارد یا اختیاری است و مدل‌های برتر چراغ‌های جلوی منحنی را ارائه می‌کنند که با فرمان می‌چرخند.

از ما بخرید

این یک معامله بهتر از رقیب دیرینه اش است

بسیاری از مردم تویوتا کرولا و هوندا سیویک را به عنوان رقبای قابل تعویض فکر می کنند. اما سیویک 2022 2000 دلار بیشتر از کرولای 2022 قیمت دارد و اگر بخواهید ویژگی هایی مانند نظارت بر نقاط کور، بیش از یک پورت USB یا صندلی عقب تاشو تقسیم شود، این شکاف بیشتر می شود. همه هزینه های اضافی در هوندا دارند. ما سیویک جدید لوکس را با طراحی داخلی زیبا و فرمان و هندلینگ صیقلی بسیار دوست داریم. و جادارتر از کرولا است. اما کرولا معامله این دو است. کرولا همچنین دارای کمک‌های راننده پیشرفته‌تر و محدوده پیشرانه وسیع‌تر نسبت به نیسان سنترا است، همراه با فضای داخلی بهتر از هیوندای الانترا با تکنولوژی بالاتر.

این یک انتخاب کم استرس است

شما می توانید یک کرولا را صرفاً به عنوان حمل و نقل اولیه بخرید. مقرون به صرفه، مقرون به صرفه و قابل اعتماد است. اما از این هم فراتر می رود: ایمن، جذاب، طراحی زیبا و رانندگی آسان است. اگر یک کرولا را بدون خرید متقابل در رقابت خریدید – همانطور که مطمئن هستیم بسیاری از خریداران این کار را انجام می دهند – فکر می کنیم که شما را راضی خواهد کرد. می‌توانید سدان‌های اقتصادی سریع‌تر و بی‌صداتری داشته باشید. می‌توانید مواردی را با صندلی‌های عقب جادارتر، فهرست‌های طولانی‌تر از ویژگی‌های سطح بالا و دکوراسیون داخلی غنی‌تر پیدا کنید. و می‌توانید سدان‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را پیدا کنید که ویژگی‌های خاص خود را دارند، مانند سیستم‌های اطلاعات سرگرمی نرم‌تر و ضمانت‌های طولانی‌تر. اما تا زمانی که به دنبال تجمل یا هیجان نباشید، تویوتا کرولا 2022 یک انتخاب پیش فرض کم استرس است.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا