مقایسه

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با تندر ۹۰

خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و خودروی تندر ۹۰ دو خودروی پرطرفدار در بازار هستند که معمولاً مشتریان بین این دو دچار تردید می‌شوند. این دو خودرو سرنوشت تقریباً مشابهی دارند. هر دوی آنها در ابتدا طرفدار چندانی نداشتند، اما این رویه به‌مرور تغییر کرد و هر دو خودرو در زمره خودروهای پرطرفدار بازار ایران قرار گرفتند. بااین‌حال ما در این مقاله از مجله رینگو قصد داریم به مقایسه پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با تندر ۹۰ بپردازیم و راهنمای خوبی برای آشنایی کامل با آنها در اختیار شما بگذاریم. اگر شما نیز بین دو خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و تندر ۹۰ مردد هستید و می‌خواهید به مقایسه پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با تندر ۹۰ بپردازید، حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مقایسه طراحی ظاهری و بدنه خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با خودروی تندر ۹۰

طراحی ظاهری و بدنه خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار: این خودرو در گروه خودروهای سدان قرار می‌گیرد. طول خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار برابر با ۴۱۸۸ میلی‌متر، عرض آن برابر با ۱۶۵۵ میلی‌متر، ارتفاع آن برابر با ۱۴۵۶ میلی‌متر و در نهایت فاصله بین محورهای جلو و عقب برابر با ۲۴۴۳ میلی‌متر است. ظرفیت سرنشین این خودرو ۴ نفر است و صندوق عقب آن در حدود ۴۵۰ لیتر حجم دارد. وزن خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار در حدود ۱۰۵۴ کیلوگرم است.

طراحی ظاهری و بدنه خودروی تندر ۹۰: خودروی تندر ۹۰ یا ال ۹۰ نیز در گروه سدان قرار می‌گیرد. طول این خودرو برابر با ۴۲۴۷ میلی‌متر، عرض آن برابر با ۱۷۴۰ میلی‌متر، ارتفاع آن برابر با ۱۵۳۴ میلی‌متر و در نهایت فاصله بین محورهای جلو و عقب این خودروی فرانسوی، در حدود ۲۶۰۳ میلی‌متر است. ظرفیت سرنشینان تندر ۹۰ چهار نفر بوده و صندوق عقب آن گنجایش ۵۱۰ لیتر بار را دارد. وزن این خودرو نیز برابر با ۱۱۰۰ کیلوگرم است.

برای مقایسه ظاهر و طراحی بدنه خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار و خودروی تندر ۹۰ کار چندان سختی نداریم، چرا که اکثر قریب اتفاق مشتریان و کارشناسان بر این عقیده هستند که خودروی تندر ۹۰ از ظرافت و زیبایی بسیار کمی برخوردار بوده و نسبت به خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار زیبایی کمتری دارد. طراحی خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار هنرمندانه‌تر و ظریف‌تر است و با گذشت سال‌ها از تولید آن، همچنان در بازار خودروی ایران، طرفداران بسیاری دارد؛ بنابراین در طراحی ظاهری، این خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار است که سرآمدتر است.

مقایسه طراحی داخلی و کابینه خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و خودروی تندر ۹۰

خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار از لحاظ طراحی داخلی و کیفیت متریال استفاده شده نیز نسبت به خودروی تندر ۹۰ برتری دارد. البته نمی‌توان فراموش کرد که کابین خودروی تندر ۹۰ جادار است و برای خانواده ایرانی مناسب‌تر است. گرچه کابین خودروی پژو ۲۰۶ طراحی زیباتری دارد، اما از لحاظ جادار بودن، این خودروی تندر ۹۰ است که برتری دارد.

مقایسه آپشن‌های رفاهی و ایمنی خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با خودروی تندر ۹۰

آپشنهای رفاهی و ایمنی خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار: سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم تقسیم نیروی ترمز EBD، ترمز جلوی دیسکی خنک شونده، ترمز عقب دیسکی یا کاسه‌ای، کروز کنترل، ایموبیلایزر، کیسه هوای راننده، کیسه هوای سرنشین، چراغ روشنایی در روز، سنسور پارک عقب، رینگ جلو و عقب ۱۴ اینچی، عرض تایر جلو و عقب ۱۸۵ میلی‌متری، کامپیوتر سفری، دماسنج، دوربین دنده عقب، سیستم تهویه خودکار، ۴ عدد اسپیکر، مانیتور مرکزی، مسیریاب، بلوتوث، برقراری تماس صوتی، کنترل صوتی پشت فرمان، دارای سنسور دماسنج و قاب رنگی، چراغ همراهی تا درب منزل در محیط‌های تاریک، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، پشت‌سری صندلی جلو و عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع، صندلی عقب ۲ تکه با قابلیت تاشوندگی، سیستم کنترل بخار بنزین و کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع.

آپشنهای رفاهی و ایمنی خودروی تندر ۹۰: سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم توزیع نیروی ترمز EBD، ترمز جلوی دیسکی، ترمز عقب کاسه‌ای، ایموبیلایزر، کیسه هوای راننده، کیسه هوای سرنشین، سنسور پارک عقب، رینگ جلو و عقب ۱۵ اینچی، عرض تایرهای جلو و عقب برابر با ۱۸۵ میلی‌متر است، کامپیوتر سفری، دماسنج، گرم‌کن آینه، تعداد ۲ عدد اسپیکر، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، پشت‌سری جلو و عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع، قفل مرکزی با ریموت رادیویی کمربندهای ایمنی عقب سه نقطه‌ای و بوق هشدار روشن ماندن چراغ‌های جلو.

مقایسه مشخصات فنی خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با خودروی تندر ۹۰

مشخصات و ویژگیهای فنی خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار: پیشرانه خطی با حجم ۱۵۸۷ سی‌سی، ۴ عدد سیلندر، ۱۶ عدد سوپاپ، حداکثر توان ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه، حداکثر گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه، مدت‌زمان رسیدن از سرعت صفر تا صد کیلومتر ۴/۱۱ ثانیه، حداکثر سرعت ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت، حجم باک ۵۰ لیتر، میزان مصرف سوخت شهری ۹۴/۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، میزان مصرف سوخت در بزرگراه‌ها ۳۵/۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، میزان مصرف سوخت ترکیبی ۶۱/۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، جعبه‌دنده ۵سرعته دستی، دیفرانسیل جلو، سیستم فرمان هیدرولیک، ستون فرمان تلسکوپی، سیستم تعلیق جلو مک فرسون و سیستم تعلیق عقب مستقل.

مشخصات و ویژگیهای فنی خودروی تندر ۹۰: پیشرانه خطی با حجم ۱۵۹۸ سی‌سی، ۴ عدد سیلندر، ۱۶ عدد سوپاپ، حداکثر توان ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه، حداکثر گشتاور ۱۴۰ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه، مدت‌زمان رسیدن از سرعت صفر تا صد ۱/۱۰ ثانیه، حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت، میزان مصرف سوخت شهری ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، میزان مصرف سوخت در بزرگراه‌ها ۶/۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، میزان مصرف سوخت ترکیبی ۸۲/۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، ظرفیت باک ۵۰ لیتر، جعبه‌دنده دستی ۵سرعته، دیفرانسیل جلو، سیستم فرمان هیدرولیک، سیستم تعلیق جلو مک فرسون و سیستم تعلیق عقب میله پیچشی.

مقایسه استهلاک خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار با خودروی تندر ۹۰

خرج و مخارج خودروها تنها به مصرف سوخت، لنت و روغن آنها مربوط نمی‌شود، بلکه باید وضعیت استهلاک موتور را نیز در نظر داشته باشیم. اگر به استهلاک خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار بپردازیم، چندان با نتایج خوبی روبه‌رو نمی‌شویم، چرا که روزبه‌روز کیفیت قطعات آن پایین‌تر می‌رود و در عوض شاهد بالارفتن قیمت آنها هستیم. نسخه‌های جدید این خودرو همواره افت کرده‌اند و نسبت به مدل‌های قدیمی از کیفیت کمتری برخوردارند. اما در طرف مقابل، خودروی تندر ۹۰ گرچه از لحاظ ظاهر خودروی ضعیفی است، اما از لحاظ استهلاک وضعیت خوبی دارد و در بین مشتریان به‌عنوان یک خودروی کم استهلاک شناخته می‌شود. اکثر مکانیک‌های حرفه‌ای بر این عقیده‌اند که خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار همواره از ضعف جلوبندی رنج می‌برد، این در حالی است که خودروی تندر ۹۰ در این زمینه نیز دست بالا را دارد؛ بنابراین اگر به فکر داشتن خودرویی با استهلاک پایین هستید، خودروی تندر ۹۰ انتخاب مناسب‌تر و ارجح‌تری است.

متأسفانه همواره شاهد کمیابی قطعات باکیفیت در بازار قطعات ایران هستیم و این مشکل گریبان خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار و خودروی تندر ۹۰ را نیز گرفته است. در بازار قطعات ایرانی خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار موجود هستند؛ اما متأسفانه کیفیت بسیار پایین و قیمت بالایی دارند. در مقابل اما با کمبود شدید قطعات خودروی تندر ۹۰ روبه‌رو هستیم که هنگام خراب‌شدن خودرو، حتماً صاحب آن را برای خرید قطعه نو به دردسر می‌اندازد؛ بنابراین در این بخش می‌توان گفت قطعات خودروی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار باکیفیت پایین موجود هستند؛ اما قطعات خودروی تندر ۹۰ را بسیار سخت می‌توان پیدا کرد.

کلام آخر

در این مقاله از مجله رینگو خودروهایی را مورد بررسی قرار دادیم که معمولاً در بازار خودروی ایران طرفداران پروپاقرصی دارند. خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار و تندر ۹۰ دو خودرویی هستند که مشابهت‌ها و نزدیکی‌های زیادی باهم دارند و انتخاب بین آنها معمولاً مشتری را دچار تردید می‌کند. بااین‌وجود ما در مجله رینگو راهنمای مناسبی را در اختیار شما قرار دادیم که به شما کمک می‌کند تا باتوجه‌به نیاز و خواسته خود، یک انتخاب دقیق و مناسب داشته باشید. امیدواریم مطالعه این نوشته برای شما مفید بوده باشد.


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا