معرفی خودرو

بررسی آفرود فولکس واگن آماروک 2024

فولکس واگن آماروک یک کابین 4×4 دو کابین میان رده شناخته شده است که سهم بازار کافی برای رقابت را حفظ می کند، اما هرگز به ارتفاعات فروش و شهرت پیشروان بخش هایی مانند تویوتا هایلوکس و فورد رنجر نمی رسد.

مزایا

انتقال دو سرعته و قفل دیفرانسیل عقب

قابلیت رانندگی عالی

قدرت و گشتاور خوب

معایب

نگاه های بی انگیزه

طراحی داخلی ضعیف

آهسته راه اندازی مجدد در چراغ راهنمایی

بیایید طراحی آن را باهم بررسی کنیم:

طراحی داخلی فولکس آماروک
طراحی داخلی فولکس آماروک

ظاهر کلی آماروک بی ادعا است  و این سخاوتمندانه است. فاقد «عضلانی بودن»، استایلی جسورانه است.

ضربه زدن به قیر و رفتن به خارج از شهر، دو چیز بسیار چشمگیر ساقه های نشانگر ناشیانه و صدای اگزوز موتور است.

به نظر می رسد ساقه ها طراحی بسیار پیچیده ای هستند که دست و پا گیر و غیر شهودی هستند، در حالی که سیستم اگزوز باعث می شود که موتور بسیار شبیه یک ماشین چمن زنی دو زمانه قدیمی به نظر برسد – موضوع غیر قابل توجه بودن اکنون به خوبی جا افتاده است، اما هنوز چیزهای بیشتری وجود دارد.

فضای داخلی نیز مورد علاقه من نیست. چوب مصنوعی تقلبی به نظر می رسد (به اندازه کافی خنده دار)، دستگیره های درها (مانند فورد رنجر) نامناسب هستند، و داشبورد دارای یک فرورفتگی بزرگ است که اگرچه کاربردی است، اما به نظر می رسد مکانی عالی برای جمع شدن گرد و غبار باشد.

دریچه‌های تهویه و دیگر قرارهای ملاقات تاریخ‌گذاری شده‌اند و به نظر می‌رسد که متعلق به مجموعه Battlestar Galactica هستند. بسیاری از سوئیچ‌ها و شماره‌گیرها را غیرجذاب دیدم، اگرچه کاربردی هستند. این یک شروع عالی برای Amarok نیست

اما بیایید نحوه رانندگی آن را بررسی کنیم:

نحوه رانندگی فولکس آماروک
نحوه رانندگی فولکس آماروک

صرفه جویی در مصرف سوخت استاپ-استارت در حالت آرام در واکنش بسیار کند است. پس از سبز شدن چراغ های راهنمایی – درست قبل از اینکه وسیله نقلیه واقعاً دوباره استارت بزند و به حرکت درآید، لحظه ای احساس «چیزی اشتباه است» یا خجالت از عدم حرکت وجود دارد.

حداقل وسیله نقلیه به خوبی عایق بندی شده است، زیرا سطح سر و صدای کابین کم است و صندلی های گرم شونده بسیار راحت هستند. با این حال، سیستم تعلیق عقب بیش از حد سفت است. به طور کلی، کابین خاموش و صندلی های با کیفیت آن را به فضایی شگفت انگیز برای گذراندن زمان تبدیل کرده است.

آفرود

اینجاست که همه چیز برای Amarok جستجو می شود. انتخابگر 4WD ساده است (به روشی مثبت)، به راحتی پیدا می شود و بر خلاف Ranger، که پیچیده است و دارای یک انتخابگر 4WD دو منظوره همراه با سوئیچ حالت خارج از جاده است، آسان است.

 فولکس آماروک
فولکس آماروک

همانطور که به خاک برخورد می کنیم، قسمت سفت عقب به شیوه ای بسیار مثبت واکنش نشان می دهد، و برخلاف سایر در کلاس خود، Amarok بدون احساس پرش معمولی، برجستگی ها، راه راه ها و چاله ها را خیس می کند.

با سرعت در خاک، جوجه اردک زشت به موشکی مطمئن، جاده ای و راحت تبدیل می شود.

روی زمین می‌لغزد، به خوبی از پیچ‌ها عبور می‌کند و حس بسیار مثبتی از بازخورد و کنترل را از طریق فرمان و سیستم تعلیق ارائه می‌دهد. این برتری مهندسی آلمان است (اگر هنوز بتوانیم آن را اینگونه بنامیم).

در سرعت‌های آهسته‌تر، برد پایین سریع و ساده درگیر می‌شود، نسبت‌ها خوب هستند و اضافه شدن قفل دیفرانسیل عقب، آماروک را از نظر عملکرد خارج از جاده کاملاً با هر 4x4s در همان رده هماهنگ می‌کند.

البته سیستم تعلیق جلو مستقل و عقب سفت حداقل قابلیت اتصال را ارائه می‌دهند، و وقتی با هر چیزی بزرگ‌تر از ناودان مواجه می‌شوید، می‌توانید انتظار داشته باشید که چرخ‌هایی بلند شوند.

ما عمداً از مرزهای آماروک عبور کردیم و تحت تأثیر پایداری، قابلیت کشش و کنترل آن قرار گرفتیم، حتی در شرایطی که چرخ به خوبی در هوا وجود داشت.

در این شرایط، قفل دیفرانسیل کمک کششی ضروری است و عملکرد و ایمنی آن یک برنده واقعی است.

ما متوجه شدیم که آماروک یک اسب کار سرگرم کننده در خارج از جاده است. در هر دو 4H و 4L راحت، توانا و پر از اعتماد بود.

روی کاغذ، مدل 4×4 بهتر از هر کابین دوگانه دیگری در بازار نیست. اما تغییرات در سیستم تعلیق، فرمان، ترمز و سیستم عامل مورد استقبال قرار گرفته است.

مشابه برای چیدمان داخلی و کنترل هایی که اساسی هستند اما بسیار کاربردی و کاربردی هستند. مهندسی آماروک چیز جدیدی یا نوآورانه نیست، اما سادگی آن تجربه رانندگی در خارج از جاده را بسیار بهبود می بخشد، و این به تنهایی یک مزیت بزرگ است.

زیر کاپوت چیست؟

موتور و زیر کاپوت فولکس آماروک
موتور و زیر کاپوت فولکس آماروک

اغلب به ما می گویند که فقط شیر دو لیتری عرضه می شود، اما موتور 2.0 لیتری بی توربو دیزل آماروک برای رانندگی در داخل و خارج از جاده بسیار لذت بخش است و در واقع گشتاور و قدرت بیشتری نسبت به موتور 3.0 لیتری توربو دیزل مزدا BT50 تولید می کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، همراه با قسمت عقب محکم Amarok، رانندگی در خاک بسیار سرگرم کننده است. مطمئناً از بسیاری دیگر در کلاس خود سرگرم کننده تر است.

این خودرو که توسط یک خودروی 10 سرعته پشتیبانی می‌شود، همان پیشرانه و گیربکس فورد رنجر است، اما برخلاف رپتورهای قبلی که دائماً به دنبال دنده مناسب می‌گشتند، به نظر نمی‌رسد این نسخه جدید آنقدرها را دنبال کند.

به طور سنتی، موتورهای با ظرفیت کم و نیاز به قدرت زیاد، چه رسد به کارهای بکسل بزرگ، دستور العمل هایی برای فاجعه هستند.

با این حال، فناوری مدرن، مهندسی هوشمند و دانش خوب قدیمی خودرو، موتوری کاملاً کارآمد، قابل اعتماد و توانا ساخته است که می تواند به خوبی در بزرگراه لگد بزند، از شیب دارترین مسیرها بالا برود و با اطمینان بکسل کند.

در حالی که پیشرانه آن شبیه به فورد رنجر است، آماروک آن را در مورد اصول فرمان، دینامیک شاسی، تنظیمات سیستم تعلیق و هندلینگ کلی به میان می‌آورد.

آماروک ممکن است جوجه اردک زشتی باشد، اما مطمئنا رانندگی با آن بهتر از سایر کابین های دوگانه است.

از ما بخرید
قابلیت مد

در زمینه لوازم جانبی، آماروک یک برنده مطلق است.

این به این معنا نیست که لوازم جانبی و ارتقاء بیشتری در دسترس است، بلکه بیشتر نشان می‌دهد که ظاهر آماروک تا چه حد می‌تواند تغییر کند (به وضوح بهبود یافته است) با افزودن برخی لوازم جانبی با کیفیت بالا.

یک کیت تعلیق Tough Dog را برای کمی فاصله بیشتر، یک بولبر ARB (با آخرین ظاهر الهام گرفته از LandCruiser 300) برای محافظت از جلو و مجموعه ای از لاستیک های Mickey Thompson برای کشش بیشتر در خارج از جاده به زیر آن اضافه کنید.

سپس آماروک پیشرفته شما به یک جنگجوی خارج از جاده با ظاهری سرسخت با هندلینگ، عملکرد و ایمنی بهبود یافته تبدیل خواهد شد.

بسیاری اهمیت محصولات پس از بازار را دست کم می گیرند، حتی از این منظر که چگونه در دسترس بودن ساده آنها می تواند بر فروش خودروهای جدید تأثیر بگذارد و آنها را افزایش دهد.

دلیلی وجود دارد که چرا شرکت‌هایی مانند ARB از بازی جلوتر مانده‌اند و در بیشتر موارد با طراحی‌های کاربردی و مد روز خود، راهنمایان سبک خودروهای آفرود را رهبری کرده‌اند.

دیدگاه کلی در مورد فولکس واگن آماروک Style TDI500

در حالی که آماروک فاقد سبک، شخصیت، پیتزا یا X-factor رقبای خود است. فراتر از نمای بیرونی «جین ساده»، آماروک عملکرد خوبی دارد که رانندگی دلپذیر و راحت را به خصوص در خارج از جاده ایجاد می کند.

موتور و خط محرکه محکم هستند، اما این شاسی و بقیه خودرو هستند که از آن خط محرک مشترک استفاده بهتری می‌کنند و در نتیجه تجربه رانندگی بسیار پایدارتر و در کل بهتری را به همراه دارند. در حالی که ظاهر عضلانی دیگران را ندارد، اما قدرت و پلت فرمی برای تحویل کالا دارد.

در روند فعلی خودرو، خودروهای زیادی شبیه هم هستند (مانند فورد برانکو و GWM Tank 300). طراحان یا به دنبال ظاهر «آمریکایی» بیشتر هستند (HiLux و Ranger). یا سبک های بسیار متفاوتی مانند میتسوبیشی تریتون و لندرور دیفندر.

حداقل در مورد آماروک، شما همیشه می توانید لوازم جانبی پس از فروش را انتخاب کنید که ظاهر آن را بسیار بهبود می بخشد. با توجه به تصورات و ظاهر، در نهایت من را جلب کرد و قطعا بازاری برای آن وجود دارد. در حالی که طراحی بیرونی و داخلی (حداقل برای من) ناامیدکننده است، تیم مهندسی مکانیک در اینجا عالی عمل کرده اند.

ممکن است غلبه بر ظاهر آن برای برخی خیلی سخت باشد، اما من فکر می کنم تعداد زیادی از مشتریان در آنجا وجود خواهند داشت که علاقه مند به سواری ظریف تری هستند که می توانند رانندگی یا یدک کشی با شکوه داشته باشند.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا