معرفی خودرو

بررسی جنسیس GV70

مزایا

به علاوه، اجرای کابین با کیفیت بالا

2.5T AWD بیش از حد کافی است

در مقابل رقبا خوب رانندگی می کند و سوار می شود

معایب

بدون اپل کارپلی بی سیم

سنسورهای پارک جلو به صورت خودکار فعال نمی شوند

پشتیبانی فروش محدود

در کریسمس سال 2020، جگوار F-Pace ما توسط تعدادی از بچه‌ها دزدیده شد که می‌خواستند تفریح ​​کنند، اما به سرعت متوجه شدند که با یک جگوار دیزلی قرمز روشن رانندگی می‌کنند که نام خانوادگی من به عنوان پلاک است.

و در حالی که افراد خوب در پلیس QLD موفق شدند آن را پیدا کنند و رنگ آن را به رنگ سفید گچی اثر انگشت تغییر دهند (گزینه خوبی خواهد بود)، همسرم از رانندگی دوباره آن امتناع کرد.

او گفت که آلوده بود، و حتی با وجود اینکه من به شوخی گفتم که آنها در آن دو هفته ای که جگ را در اختیار داشتند، آسیب کمتری به چرخ ها وارد کردند (که آنقدرها هم خراب نشد)، کاملاً واضح بود که ما نیاز داشتیم برای خود یک ماشین خانوادگی جدید تهیه کنیم. این منطقه خطرناک برای هر مرد ماشین دوستی است که عاشق ماشین است اما می داند که این تصمیم به او بستگی ندارد.

همسرم یک بنتلی بنتایگا یا یک رولزرویس کولینان می‌خواست، اما با پیش‌بینی این تمرین بالقوه پرهزینه خیلی زودتر، من و سازنده خانه‌ام گاراژ طبقه بالای مکان جدیدم را طراحی کرده بودیم، بنابراین برای جا دادن چنین چیزهای گران‌قیمت کافی نبود. راحت

همچنین به هیچ وجه نمی‌توانست یکی از اینها را در گاراژ طبقه پایین کنار ماشین‌های کمتر کاربردی پارک کند. باز هم، این حس برنامه‌ریزی که زمانی به ظاهر نابغه به نظر می‌رسید، با نیمه‌ی دیگر همخوانی نداشت.

پس از مشاجره زیاد (معروف به گوش دادن)، در یک شنبه بسیار گرم در پاییز 2021 خودم را دیدم، در حالی که در یک بنتایگا در اطراف بریزبن مسافری می‌کردم با همسرم که گویی تازه چیز جدیدی برای خرید پیدا کرده بود و فروشنده مشتاقانه صحبت می‌کرد. به او در مورد تاریخچه، اعتبار و لحن‌بندی عالی مگا SUV بریتانیایی.

به طرز آزاردهنده‌ای، هر چیزی که او می‌گفت درست بود، بنتایگا چیز فوق‌العاده‌ای است، اما بچه‌های من آن را در عرض 15 دقیقه از بین می‌برند و جدایی با 500000 دلار برای یک SUV که چرخ‌هایش در کمتر از یک هفته از بین می‌رود، به من کمک زیادی می‌کند. از اضطراب

با تمام شدن زمان، این ایده درخشان را ابداع کردم تا ببینم آیا می‌توانم او را به… یک پیدایش جذب کنم. می بینید، اما، برای اینکه این ایده ها به واقعیت تبدیل شوند، نمی توان آنها را مجبور کرد یا به عنوان جایگزین ارزان تری ارائه کرد. باید از فیلم Inception آموخته شود و ایده را به صورت ارگانیک درآورد که برنامه ریزی ظریفی را می طلبد.

شما نمی توانید جنسیس را به عنوان جایگزینی برای مرسدس بنز، بی ام و یا آئودی (یا خدای ناکرده لکسوس) معرفی کنید.

خوشبختانه ویرایشگر عملکرد CarExpert و راننده سابق WRC کریس اتکینسون اتفاقاً در آن زمان GV80 داشت.

درست زمانی که همسرم به خانه آمد، از او دعوت کردم تا برای نوشیدن آبجو بیاید، و چه می دانی، این برند ناشناخته جدید شبیه یک بنتلی بود، فضای داخلی تقریباً با یک بنتلی (به طور جدی) رقابت می کرد و … خوب، اجازه دهید در مورد قیمت صحبت نکنید

در آن زمان GV80 برای ما خیلی بزرگ بود، بنابراین قدم بعدی رفتن و سوار شدن به GV70 بود. چند تماس برقرار شد و بدون دردسر زیاد، یک GV70 سفید مات زیبا با همه گزینه ها به خانه ما ظاهر شد.

بعد از آن تردید لحظه‌ای و گفتن بچه‌ها به مومیایی که چقدر عاشق جنسیس هستند، کار تمام شده بود.

اکنون، دو سال بعد و 20000 کیلومتر در ساعت، همسرم کاملاً جنسیس GV70 را دوست دارد و من به یک مدافع واقعی SUV کره ای تبدیل شده ام که به من کمک کرد صدها هزار دلار صرفه جویی کنم بدون اینکه واقعاً چیز ملموسی را از دست بدهم.

مردم اغلب می پرسند که چه چیزی را در بخش SUV های متوسط ​​لوکس توصیه می کنم، و GV70 همیشه به دلیل تجمل خالص، تناسب و پرداخت، طراحی و قیمتش در صدر لیست من قرار دارد.

اخیراً راه خود را با شاسی بلند لوکس کره جنوبی جدا کردیم زیرا به نقطه ای رسیده ایم که GV80 بزرگتر واقعاً برای خانواده در حال رشد ما و دوستان آنها منطقی تر است. اما در حالی که ما ورود آن وسیله نقلیه را پیش بینی می کنیم، بیایید در مورد تجربه خود با GV70 صحبت کنیم.

طراحی داخلی جنسیس GV70

اگرچه از بیرون دیدنی به نظر می رسد، اما جذابیت اصلی GV70 فضای داخلی است – من هیچ ابایی ندارم که به شما بگویم که کره ای ها اکنون به خوبی مرسدس بنز، حداقل در این بخش، در فضای داخلی کار می کنند.

هیچ سطحی وجود ندارد که احساس ارزانی داشته باشد، بلکه برعکس، زیرا افراد خوب هیوندای به وضوح همان دوراهی را داشتند که من در خواستن جایگزینی برای همسرشان برای خرید بنتلی یا رولز رویس بودم و تصمیم گرفتند خودشان را بسازند.

کاردستی داخل قطعاً برابر یا کمی جلوتر از چیزی است که از BMW X3 و مرسدس بنز GLC جدید بدست می آورید. با این حال، باید چنین باشد، زیرا جنسیس به عنوان یک برند نیاز به بیانیه ای عظیم برای توجیه وجود خود دارد.

برای اینکه بدانید چرا این Infiniti دیگری نیست و چرا – به نظر من – در دراز مدت زمان بسیار آسان تری خواهد داشت و فروش را از آلمانی ها نسبت به Lexus کم می کند، واقعاً باید به یکی بپرید.

چه صندلی‌های جلوی خنک‌شونده و گرم‌شونده با روکش‌های زیبا و چه تابلوهای برق‌دار زیبا، چیزی در داخل GV70 وجود ندارد که فاقد لوکس باشد.

علیرغم دو سال استفاده، فضای داخلی GV70 ما همچنان امروز به خوبی روز ورودش به نظر می رسید. همه چیز پاک می شود و هیچ فرورفتگی یا فشاری روی چرم وجود نداشت.

شکایت اصلی از استفاده ما از خودرو عدم وجود اپل کارپلی بی سیم است. این مشکل عمدتاً به این دلیل است که خودرو فاقد USB-C بود، بنابراین شارژ سریع واقعاً مشکلی نبود و بسیار ساده‌تر می‌شد که گوشی را در شارژر بی‌سیم انداخته و اجازه دهید به صورت بی‌سیم متصل شود. افسوس باید وصلش کنی.

همسرم یک پایه نگهدارنده تلفن همراه با سیم همیشه متصل داشت، بنابراین هرگز متوجه محدودیت‌ها نشد، اما هر بار که آن را رانندگی می‌کردم، کمی مرا آزار می‌داد، اما مطمئناً به اندازه‌ای نبود که معامله‌کننده‌ای باشد.

بهتر از همه، من در نهایت یک استریمر CarPlay بی‌سیم ۴۵ دلاری از eBay خریدم که به ماشین متصل می‌شود و سپس به صورت بی‌سیم به تلفن من وصل می‌شود که کار خوبی بود.

GV70 دارای یک اسکنر اثر انگشت است که می‌تواند به شما در تنظیم یک نمایه کمک کند تا هنگام پرش، تنظیمات دلخواه شما برای سیستم تهویه مطبوع، صندلی‌ها و غیره را به خاطر بیاورد. این یک ویژگی خوب است، اما ما از آن استفاده زیادی نکردیم چون در اکثر مواقع راننده اصلی داشت و هر بار که می پریدم و زانوی خود را به ستون فرمان می کوبیدم دیگر خیلی دیر شده بود.

خوشه ابزار “3D” کمی حقه است، در ابتدا تقریباً کمی سردرگم کننده است، اما به برجسته کردن جنبه های خاصی که می خواهید ببینید با نشان دادن آنها به نظر شناورتر از بقیه کمک می کند. با این حال، در واقعیت، شما فقط می توانید به صفحه نمایش هدآپ تکیه کنید.

این تنها ماشینی است که همسرم برای مدت طولانی رانندگی کرده است که ما در آن بلیط سرعت نگرفته ایم، که این گواهی نه تنها HUD، بلکه سیستم کروز کنترل تطبیقی ​​نیز دارد.

درست مانند جگوار ما، شما دنده ها را با استفاده از یک صفحه چرخشی انتخاب می کنید. برخلاف Jag، یک چرخش چرخشی دوم جلوتر از کنترل کننده انتقال وجود دارد که باید به جای صفحه نمایش لمسی استفاده شود. وقتی به آن عادت کردید خوب است، اما من مطمئناً آن را با صفحه گیربکس برای چند هفته اول رانندگی اشتباه گرفتم.

صفحه نمایش لمسی پایینی به عملکردهای تهویه مطبوع از جمله گرمایش و سرمایش صندلی های جلو اختصاص دارد. با گزینه‌های موجود در GV70، بچه‌ها می‌توانند گرمکن صندلی‌ها را نیز انتخاب کنند و وقتی از صندلی‌های تقویت‌کننده‌شان بیرون می‌پریدند، قطعاً بهتر متوجه می‌شوند که ردیف دوم صندلی‌ها چقدر حمایت‌کننده و خوب بوده است.

اگرچه شکل کوپه مانند ممکن است نشان دهد که در معرض خطر است، اما هرگز نتوانستیم آن را تا جایی پر کنیم که به فضای بیشتری نیاز داشته باشیم. 542 لیتر فضای پشت ردیف دوم وجود دارد که با تا شدن صندلی ها تقریباً صاف به 1678 لیتر افزایش می یابد.

زیر کاپوت چیست؟

می‌توانید V6 توربو دوقلوی قدرتمندتر 3.5T را انتخاب کنید، اما برای استفاده در داخل شهر ما تا حدودی غیرضروری به نظر می‌رسید و ما در نهایت به یک بنزین 2.5 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با قدرت بسیار سالم 224 کیلووات و 422 نیوتون متر رسیدیم. گشتاور هر چهار چرخ از طریق گیربکس هشت سرعته اتوماتیک.

جنسیس ادعا می‌کند که مصرف سوخت تشنه 9.8 لیتر در 100 کیلومتر است، اما در رانندگی مختلط نسبتاً دقیق است، اگرچه برای رانندگی روزمره در شهر تمایل دارید در اطراف علامت 12 لیتر در 100 کیلومتر (95 RON مورد نیاز) شناور شوید.

علیرغم اینکه GV70 از نظر عملکرد، GV70 برتر نیست، اما AWD 2.5 لیتری هنوز هم می تواند شتاب 0 تا 100 کیلومتر در ساعت را در 6.4 ثانیه بسیار محترمانه انجام دهد، که صراحتاً بیشتر از چیزی است که در یک SUV خانوادگی به آن نیاز دارید.

با مصرف متوسط ​​سوخت و مخزن سوخت 66 لیتری، انتظار می رود با هر پر شدن حدود 550 کیلومتر مسافت طی کنید. ما همیشه آن را با سوخت 98 RON کار می‌کردیم، بنابراین شاید در 95 کمی کمتر عمل کند.

جنسیس GV70 چگونه رانندگی می کند؟

قبل از اینکه به رانندگی بپردازیم، یک ویژگی خاص GV70 وجود دارد که من واقعاً می خواهم به آن توجه کنم، و آن سیستم راه اندازی و درایو از راه دور است.

اکنون بسیار رایج‌تر از همیشه است و البته تسلا نیز آن را دارد، اما برای جایی که GV70 ما در گاراژ نسبتاً کوچک طبقه بالا پارک شده بود و می‌توانست ماشین را از راه دور روشن کند، با خیال راحت از گاراژ خارج شود. من و بچه‌ها آن را پریدیم، برای جلوگیری از برخورد درها به ماشین دیگر یا چیز دیگری بسیار مفید بود.

همچنین برای زمانی که خریدهای هفتگی را انجام می‌دادیم، عالی بود، زیرا ماشین را تا نیمه به گاراژ می‌رفتم، صندوق عقب را باز می‌کردم تا همه چیز را بیرون بیاورم، سپس از راه دور آن را بیشتر به عقب برمی‌گرداندم.

بهتر از همه، از سنسورهای خودرو استفاده می کند، بنابراین اساساً غیرممکن است که به جلو یا عقب ضربه بزنید.

این یک ویژگی بسیار ساده است که هر ماشینی باید داشته باشد زیرا اگر در داخل شهر زندگی می کنید، اینکه بتوانید قبل از پارک کردن از ماشین خارج شوید، می تواند به معنای تفاوت بین استفاده از فضای پارک تنگ یا عدم استفاده باشد.

از منظر رانندگی، GV70 یک بسته نسبتاً شگفت‌انگیز بود. این خودرو به مراتب بهتر از جگوار F-Pace که ما داشتیم و همچنین با اطمینان بسیار بیشتری سوار شد.

اگر نهایت را می‌خواهید، به سراغ موتور بزرگ‌تر بروید، اما اگر تمام کاری که انجام می‌دهید رفت‌وآمدهای درون شهری است، چهار سیلندر کافی است.

با وجود چرخ‌های 21 اینچی ارتقا یافته، سواری راحت بود و صرف‌نظر از اینکه در چه حالت رانندگی قرار داشت، GV70 به خوبی با کاری که از آن خواسته بودیم، چه سریع پیش رفت و چه در ترافیک گیر کرد، سازگاری داشت.

همچنین یک کابین فوق العاده خوب عایق بندی شده است و صدای کمی از آن عبور می کند و برای بچه هایی که در پشت می خوابند عالی است.

فرمان تیز و پاسخگو است، اما بی‌ام‌و تیز نیست، اگرچه مانند GV80 احساس تنبلی نمی‌کند، اگر می‌خواهید کمی خوش بگذرانید، ثابت می‌کند که چیز بسیار مناسبی است.

اما واقعیت این است که این بیشتر جنبه لوکس دارد تا جنبه اسپورت، و این جایی است که خریدار این خودرو بدون توجه به آنچه تبلیغات به شما می‌گویند، اینجاست.

گیربکس و موتور به خوبی با هم کار می کنند و قدرت 224 کیلووات و گشتاور 422 نیوتن متر در مواقعی که شما به آن نیاز دارید به کار می آیند. هیچ تاخیر توربو قابل توجهی ندارد و برای سبقت‌های ناگهانی بزرگراه‌ها یا اگر برای ادغام در ترافیک نیاز به افزایش سرعت دارید، بسیار سریع است.

شاید – و این شکافتن موها است – یکی از زمینه های بهبود صدای اگزوز بیشتر باشد. این یک نت خیلی اسپورت نیست که از پشت بیرون بیاید، 6 سیلندر کمی بهتر است اما چهار صدا بسیار کم صدا هستند.

یکی از ویژگی هایی که ما واقعاً آرزو می کنیم GV70 داشته باشد، سنسورهای پارک خودکار برای جلو است. هر بار که وارد گاراژ جلویی می‌شویم، باید حسگرهای پارک را به‌صورت دستی فعال می‌کردیم تا شروع به نمایش دوربین و بیپ کند.

اکثر خودروها دارای سنسورهایی هستند که به طور خودکار حسگرها را فعال می کنند زیرا آنها اجسامی را که با سرعت کم نزدیک می شوند را تشخیص می دهند. با این وجود، با یا بدون دوربین و سنسور (که در حالت روشن عالی هستند)، GV70 علیرغم ستون‌های A گسترده و شکل کوپه‌مانندش، دید عالی دارد.

آیا جنسیس GV70 ایمن است؟

Genesis GV70 دارای پنج ستاره ایمنی از مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها در آمریکای شمالی و Euro NCAP است – دو سازمان بسیار معتبرتر از ANCAP استرالیا که به آن امتیاز پنج ستاره نیز داده است.

تجهیزات ایمنی استاندارد

کروز کنترل تطبیقی ​​با stop/go

ترمز اضطراری خودکار (AEB)

تشخیص عابر پیاده، دوچرخه سوار

چرخش اتصال، پشتیبانی از عبور

کمک فرمان فراری

تغییر مسیر به سمت مقابل، پشتیبانی جانبی

کمک نقطه کور

کمک حفظ خطوط

دستیار دنبال کردن خط (مرکز خطوط)

کمک ترافیک عقب

کمک جلوگیری از برخورد پارک – معکوس

کمک خروج ایمن

هشدار توجه راننده

هشدار خروج خودرو پیشرو

دستیار محدود سرعت هوشمند

سنسور پارک جلو و عقب

دوربین دید فراگیر با نمای سه بعدی

هشدار توجه رو به جلو

کمک جلوگیری از برخورد پارکینگ – معکوس

سیستم روشنایی هوشمند جلو

جنسیس GV70:

رینگ های آلیاژی 19 اینچی

نور بالا اتوماتیک

چراغ های جلو LED

سانروف پانوراما

برف پاک کن های حساس به باران

نظارت بر فشار باد لاستیک

شیشه جلو و شیشه جلوی لمینت آکوستیک

آینه های بیرونی تاشو برقی

چراغ های گودال با نشان جنسیس

سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی 14.5 اینچی

Android Auto و Apple CarPlay سیمی

ناوبری ماهواره ای با واقعیت افزوده

رادیو دیجیتال DAB+

صفحه نمایش خوشه ابزار 8.0 اینچی

سیستم صوتی نه بلندگو

شارژر تلفن بی سیم

کنترل تهویه مطبوع دو منطقه ای با کنترل دما و دریچه های ردیف دوم

نور محیطی با قابلیت تنظیم رنگ

روکش چرمی

داشبورد، کنسول وسط و تزئینات درها با چرم منصوب شده است

صندلی های جلو برقی 12 جهته با حافظه

گرمکن و تهویه صندلی های جلو

ستون فرمان قابل تنظیم

صندلی های عقب خوابیده

شروع از راه دور

ورود بدون کلید و شروع

سیستم احراز هویت اثر انگشت

تنظیم ستون فرمان با قابلیت تنظیم برق

60:40 صندلی های عقب تقسیم/تاشو

درب عقب برقی هندزفری

آفتابگیر درب عقب دستی

2 پریز 12 ولت (کنسول مرکزی، بوت)

3 عدد خروجی USB-A (1 عدد جلو، 2 عدد در عقب)

از ما بخرید

پکیج لاکچری لاین اضافه می کند:

چرخ های 21 اینچی

دستیار پارک هوشمند با پارکینگ هوشمند از راه دور

چرم ناپا طراحی شده* داخلی با طرح صندلی لحافی

سیستم صوتی Lexicon توسط HARMAN Premium 16 بلندگو

Ergo Motion با حالت کشش فعال راننده و صندلی سرنشین جلو

خوشه ابزار سه بعدی 12.3 اینچی

سیستم روشنایی هوشمند جلو (IFS) – عملکرد هوشمند نور بالا

هشدار توجه رو به جلو (FAW)

کمک جلوگیری از برخورد پارک – معکوس (PCA-R)

صندلی ردیف 2 گرم کن

شیشه حریم خصوصی – سمت عقب و درب عقب + شیشه چند لایه آکوستیک درب عقب

نمایشگر 12 اینچی Heads-Up (HUD)

تزئینات داخلی با نور پس زمینه افکت سه بعدی

بسته ورزشی لاین اضافه می کند:

رینگ های 19 اینچی با روکش خاکستری تیره

صندلی‌های اسپرت چرم ناپا و جیر

دور مشبک جلو کروم تیره

سپرهای جلو و عقب از نوع اسپرت

پدال های آلیاژی اسپرت و تریم آلومینیومی اسپرت

قاب مشکی و چراغ های سر کرومی تیره

ریل سقف مشکی پیانو

رنگ های بیرونی خاص ورزشی

رنگ های داخلی خاص ورزشی

تزئینات داخلی با نور پشت سه بعدی از نوع اسپرت

حالت Sport+ Drive با گیج های اسپرت

عناصر تیتراژ جیر

درج دستگیره در کروم تیره و تزئینات قاب پنجره

Luxury Sport Line (همانطور که آزمایش شد) اضافه می کند:

پکیج های لاکچری + اسپرت لاین

رینگ های انحصاری 21 اینچی اسپرت 5 پره خاکستری تیره با طرح G-Matrix

در صورت لزوم، فرمان/ستون دو رنگ را شامل نمی شود

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا