معرفی خودرو

معرفی و بررسی رنو زوئی

این سازنده فرانسوی تلاش زیادی برای خودروی برقی رنو زو انجام داد و اگر به فروش اروپا نگاه کنیم، نتیجه داد.

اولین نسل رنو زوئی (2017-2020)

تاریخچه رنو زوئی قبل از ورود به بازار  آغاز شد. این سازنده فرانسوی یکی از اولین شرکت هایی بود که خودروهای الکتریکی را توسعه داد و اولین کانسپت Zoe City Car را در سال 2005 ارائه کرد. طرح جالب 3 صندلی داشت، اما نسخه بعدی با طراحی کاملاً متفاوتی عرضه شد.

آنها کانسپت بعدی را در سال 2009 ارائه کردند. این مدل اساس خودروی جدید را با خطوطی که هنوز هم می توانید در نسخه تولیدی پیدا کنید، تشکیل داد. درست در سال بعد، ما یک خودروی مفهومی به نام Zoe Preview را دیدیم که نشان می‌دهد تولید سریال نزدیک است.

به اندازه کافی درست است، مدل تولیدی در سال 2012 وارد بازار شد و از آن زمان تاکنون، بیش از 100000 دستگاه تنها در فرانسه فروخته شده است که فروش جهانی آن بیش از 300000 تخمین زده شده است.

طراحی

در آن زمان، خودروهای الکتریکی در مراحل اولیه توسعه بودند و فناوری جدید مستلزم هزینه تولید بالایی بود.

مهندسان رنو برای اینکه بتوانند با مدل‌های سنتی (بخوانید گران‌قیمت) رقابت کنند، مجبور بودند یک خودروی برقی مقرون به صرفه بیابند. نتیجه این است که آنها نیاز به سازش های زیادی داشتند.

مدل جدید هاچ بک 5 در در یک بسته کوچک عرضه شد و مصالحه در همه جا به خصوص در داخل وجود داشت. طراحی کابین با مواد ارزان قیمت و لیست نسبتاً کوتاهی از تجهیزات استاندارد مشخص می شد.

راه‌حل‌های طراحی ارزان قیمت، حتی زیر پوست (مثل ترمزهای درام عقب) تمام شده بودند. حتی امروز، این روند 10 سال پس از راه اندازی Zoe وجود دارد. در جلو، این دریچه با ترمز دیسکی عرضه می شود

خوب است توجه داشته باشید که در مورد تعلیق چیزی برای شکایت وجود ندارد. قسمت جلویی دارای یک سیستم مک فرسون مستقل است، در حالی که قسمت عقب دارای یک پرتو پیچشی است.

از ما بخرید

ابعاد رنو زوئی

Zoe به عنوان یک ماشین شهر کوچک طراحی شده است ، بنابراین ابعاد آن جای تعجب ندارد. در چرخ های چرخدار فقط 2،588 میلی متر اندازه گیری می کند ، در حالی که طول کل حدود 4،084 میلی متر می رود. عرض آن 1730 میلی متر و ارتفاع آن 1562 میلی متر است. چنین ابعاد کوچک دایره چرخش زیر 10.5 متر را فراهم می کند و به سختی زمین را در 145 میلی متر پاک می کند.

ابعاد رنو زوئی

فاصله بین دو محور: 2588 میلی متر

طول کلی: 4085 میلی متر

ارتفاع کلی: 1562 میلی متر

عرض کلی: 1730 میلی متر

فاصله زمین بدون بار: 145 میلی متر

وزن: 1480 کیلوگرم

دایره گردش: 10.56 متر

مسیر عقب: 1510 میلی متر

مسیر جلو: 1511 میلی متر

پیشرانه، باتری و عملکرد

این موتور الکتریکی دارای حداکثر توان خروجی 68 کیلووات و حداکثر گشتاور 220 نیوتن متر است. موتور الکتریکی با یک گیربکس تک سرعته همراه است و چنین تنظیماتی به اندازه کافی خوب است که عملکرد نسبتا مناسبی را ارائه دهد.

با توجه به نسبت قدرت به وزن، به راحتی می توان نتیجه گرفت که خودروی برقی رنو زو پادشاه سرعت نیست. برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت به 13.5 ثانیه زمان نیاز دارد در حالی که حداکثر سرعت آن به 135 کیلومتر در ساعت می رسد. برای یک ماشین شهری کوچک که زیاد از جاده های باز بازدید نمی کند، به اندازه کافی خوب به نظر می رسد.

برد رنو زویی در دنیای واقعی حدود 300 کیلومتر است. نکته دیگری که قابل ذکر است این است که باتری جدید تنها 15 کیلوگرم به وزن آن اضافه کرده است.

مشخصات رنو زوئی

پیشرانه: موتور الکتریکی تک سنکرون

حداکثر توان: 68 کیلو وات

حداکثر گشتاور: 220 نیوتن متر

گیربکس: 1 سرعته اتوماتیک

شتاب (0-100 کیلومتر بر ساعت): 13.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 135 کیلومتر در ساعت

ظرفیت باتری: 41 کیلووات ساعت

حداکثر برد: 300 کیلومتر

به روز رسانی رنو زوئی 2020

در سال 2019، سازنده فرانسوی Zoe را به روز کرد. تازه سازی چیزهای جدید زیادی را به ارمغان آورد که با یک ظاهر طراحی شده به طور قابل توجهی ارتقا یافته شروع شد. طبق WLTP، باتری دارای ظرفیت بزرگتر، 52 کیلووات ساعت است که حداکثر برد رنو زو را به 395 کیلومتر افزایش می دهد.

آیا رنو زوئی خوب است؟

اگرچه Zoe محبوبیت خاصی ندارد، اما Zoe یکی از محبوب ترین خودروهای الکتریکی در اروپا برای یک دهه کامل بوده است. این یک نشانه واضح است که Zoe چیزهای خوب زیادی برای ارائه دارد، به خصوص اگر زیاد در جاده باز رانندگی نکنید. این یک خودروی برقی مقرون به صرفه با برد خوب، هزینه های جاری کم و عملکرد مناسب است، در حالی که ابعاد کوچک آن آن را برای ترافیک های شهری مناسب می کند.

از نظر قابلیت اطمینان، چند مسئله وجود دارد که باید در نظر داشت. رایج ترین مشکل Zoe خطای انتقال است. همچنین، بسیاری از مشتریان احساس می کنند که هزینه های خدمات کمی گران است.

بنابراین، رنو Zoe برای فروش فقط در بازار خودروهای دست دوم یافت می شود.

رنو زویی با یک بار شارژ تا کجا پیش می رود؟

این مدل پس از ارتقا باتری عرضه شد، بنابراین همه نسخه‌ها با یک بسته باتری 41 کیلووات ساعتی عرضه می‌شوند که حدود 300 کیلومتر برد تمام الکتریکی را تضمین می‌کند. طبق WLTP، به‌روزرسانی 2020 یک باتری بزرگ‌تر و توانایی طی کردن 395 کیلومتر با یک بار شارژ را به همراه داشت.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا