معرفی خودرو

هیبرید چیست؟

هیبریدی ها که موتورهای گازسوز را با موتورهای الکتریکی ترکیب می کنند، از سال 1901 وجود داشته اند، اما در سال 1997 با تویوتا پریوس محبوبیت پیدا کردند.

هیبریدی های اخیر مصرف سوخت بهتری دارند، مانند پریوس 2023 با 57 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA، و کاهش کمتری در قدرت و ذخیره سازی در مقایسه با مدل های قبلی.

هیبریدهای کامل (مانند پریوس) نیازی به اتصال به برق ندارند، در حالی که هیبریدهای پلاگین مانند RAV4 Prime) )محدوده رانندگی تمام الکتریکی را ارائه می دهند.

مدل های هیبریدی جدیدتر، از جمله پیکاپ ها و SUV ها، ویژگی ها و عملکرد قابل مقایسه ای را با خودروهای معمولی ارائه می دهند و در عین حال بهره وری سوخت را بهبود می بخشند.

با پیشرفت تکنولوژی، هیبریدی ها به گزینه های همه کاره تر و جذاب تر برای صرفه جویی در مصرف سوخت بدون انتقال کامل به وسایل نقلیه الکتریکی تبدیل شده اند.

باور کنید یا نه، اولین هیبریدی تویوتا پریوس نبود. هیبریدی ها در واقع از سال 1901 وجود داشته اند ، زمانی که وسایل نقلیه الکتریکی 30 درصد از کل وسایل نقلیه در جاده ها را در ایالات متحده تشکیل می دادند. فردیناند پورشه، موسس شرکتی که 911 و تایکان را برای شما به ارمغان آورد، اولین هیبریدی را به نام Lohner-Porsche Mixte تولید کرد. همانطور که از نام آن پیداست، یک موتور گازی مخلوط با یک موتور الکتریکی داشت که توسط یک باتری کار می کرد.

ثابت می کند که گاهی اوقات ایده های قدیمی فقط به فناوری مدرن نیاز دارند تا کار کنند، همین فرمول از موج هیبریدی های مدرنی پشتیبانی می کند که با تویوتا پریوس در سال 1997 شروع شد. خودروها برجستگی و اعتبار بیشتری دارند.

امروزه، هیبریدی ها به طراحی تخم مرغی پریوس اصلی محدود نمی شوند و از زمان ساخت واگن پورشه که بیش از یک قرن پیش ساخته شده، راه زیادی را پیموده اند. هیبریدی می تواند تقریباً هر چیزی باشد، از وانت تا شاسی بلند و سدان معمولی. از سال 2019، بیش از 30 مدل هیبریدی مختلف در ایالات متحده موجود بود. و این مدل‌ها طعم‌های بیشتری نسبت به همیشه دارند.

خودروی هیبریدی چیست؟

خودروی هیبریدی وسیله نقلیه ای با موتور گازسوز است که شامل یک موتور الکتریکی نیز می شود. می‌توانید هیبریدی‌ها را به‌عنوان لیگر وسایل نقلیه موتوری در نظر بگیرید: آن‌ها فناوری‌هایی را که در خودروهای گازسوز معمولی و خودروهای برقی می‌یابید ترکیب می‌کنند. این ترکیب به لطف موتور کارآمدتر به صرفه جویی در هزینه پمپ بنزین کمک می کند.

هیبریدها چگونه کار می کنند؟

هیبریدی ها دو یا چند منبع نیرو، معمولاً یک موتور احتراق داخلی و یک موتور الکتریکی را ترکیب می کنند تا تجربه رانندگی کارآمدتری را ارائه دهند. به طور معمول، یک وسیله نقلیه می تواند تنها با استفاده از یک منبع انرژی یا با ترکیب این دو رانندگی کند. این توسط یک رایانه داخلی مدیریت می شود که سبک رانندگی، میزان نیروی مورد نیاز شما و مقدار باقیمانده باتری را کنترل می کند.

چگونه باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود؟

استفاده از موتور الکتریکی کمی از بار موتور بنزینی برداشته می شود. به حمل یک اثاثیه سنگین از پله ها فکر کنید. وقتی یک دوست برای کمک داشته باشید، کار بسیار آسان تر می شود. موتور الکتریکی دوستی است که به شما کمک می کند تا حرکت کنید، و حتی نیازی نیست که وقتی کار تمام شد به آن یک جعبه پیتزا بدهید. هیبریدی ها همچنین اولین وسایل نقلیه ای بودند که از سیستم های استاپ-استارت استفاده کردند که در خودروهای غیرهیبریدی نیز رایج شده است. سیستم Stop-Start وقتی نوبت به توقف کامل می‌رسد، وسیله نقلیه شما را به برق تبدیل می‌کند، که به شما کمک می‌کند با محدود کردن دور آرام، در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنید. هنگامی که زمان حرکت مجدد فرا می رسد، وسیله نقلیه شما از موتور الکتریکی برای انجام کارهای سنگین دور شدن از یک توقفگاه استفاده می کند، که همچنین یک صرفه جویی در سوخت مهم است.

آیا باید یک هیبرید را به دیوار وصل کنید؟

یک هیبریدی کامل، مانند تویوتا پریوس یا هوندا اینسایت ، نیازی به شارژ ندارد. باتری داخلی آن با استفاده از ترمز احیا کننده و نیروی موتور آنبرد شارژ می شود. با این حال، می‌توانید خودروهای هیبریدی پلاگین (PHEV) را در طیف وسیعی از برندها و مدل‌ها، از جمله پریوس و تویوتا RAV4 Prime پیدا کنید. اینها مقداری برد فقط EV را اضافه می کند و به آنها اجازه می دهد تا چند مایل بدون موتور بنزینی کار کنند. ما یک مقاله کامل در مورد PHEV ها و نحوه مقایسه آنها با خودروهای هیبریدی کامل و الکتریکی نوشتیم.

ترمز احیا کننده چیست؟

هنگامی که سرعت هیبریدی خود را کاهش می دهید، یا با ترمز زدن یا ضربه زدن به ترمز، موتور الکتریکی به حالت ژنراتور می رود. این انرژی جنبشی وسیله نقلیه شما را در حال حرکت به جلو می گیرد و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. که باتری هیبریدی شما را شارژ می کند و به آن قدرت کمک به موتور بنزینی شما می دهد.

چرا هیبرید را انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید در هزینه بنزین صرفه‌جویی کنید، اما مطمئن نیستید که به یک وسیله نقلیه کاملاً برقی بروید، یک خودروی هیبریدی ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد. شما می‌توانید هیبریدی دریافت کنید که بیش از 50 مایل در هر گالن بدون نگرانی در مورد برد یا نحوه و مکان شارژ وسیله نقلیه خود داشته باشید—حتی یک هیبریدی پلاگین می‌تواند به لطف ترمز احیاکننده، بدون باتری شارژ شده مسافت پیموده‌شده بنزینی چشمگیر داشته باشد.

همچنین اگر به هیبریدی علاقه مند هستید، انتخاب های بیشتری نسبت به همیشه وجود دارد. وانت‌های هیبریدی مانند فورد F-150 هیبریدی و شاسی‌بلندهایی با اندازه‌های مختلف از تویوتا راو4 پرایم کوچک تا هیبریدی کیا سورنتو سایز متوسط ​​نیز وجود دارند . پریوس پرفروش ترین هیبریدی تمام دوران است، اما هنگام خرید هیبریدی از انتخاب رنج نخواهید برد.

چه نوع خودروهای هیبریدی وجود دارد؟

سه نوع اصلی خودروهای هیبریدی وجود دارد: فول هیبریدی، پلاگین هیبریدی و هیبریدی ملایم.

هیبریدهای کامل یک موتور بنزینی را با یک موتور الکتریکی ترکیب می کنند، مانند تویوتا پریوس یا کیا نیرو . شما مجبور نیستید این وسایل نقلیه را به پریز دیواری وصل کنید و همچنان از مزایایی مانند مصرف سوخت عالی و آلایندگی کمتر بهره مند شوید.

پلاگین هیبریدی ها (PHEVs) باتری الکتریکی بزرگتری نسبت به نمونه های هیبریدی کامل دارند و آن باتری را با موتور الکتریکی و موتور بنزینی جفت می کنند. برای بهره مندی کامل از یک PHEV، باید هر از چند گاهی آن را شارژ کنید تا بتوانید وسیله نقلیه خود را بدون سوختن گاز برانید. چشمگیرترین PHEV ها، مانند پلاگین BMW X5 و Ford Escape ، می توانند بیش از 30 مایل را با یک بار شارژ طی کنند.

هیبریدهای ملایم از یک موتور الکتریکی کوچک و باتری برای کمک به موتور بنزینی خودرو استفاده می کنند. هیبریدی‌های ملایم مانند Ram 1500 با eAssist را نمی‌توان با نیروی تمام الکتریکی هدایت کرد و سیستم‌های هیبریدی ملایم معمولاً فقط به راه‌اندازی وسایل نقلیه کمک می‌کنند و قدرت بسیاری از سیستم‌های الکتریکی خودرو را در اختیار می‌گیرند. برخی از آنها کمک بسیار سبکی به خود موتور می دهند، مانند سیستم eBoost BMW که در BMW M340i یافت می شود . این سیستم ها در اواسط دهه 2000 رایج تر شدند، زیرا سازندگان وسایل نقلیه برای تکمیل انتقال به خودروهای هیبریدی کامل و الکتریکی تلاش می کردند. اگرچه آنها به اندازه هیبریدی های کامل یا PHEV کارآمد نیستند، اما می توانند مصرف سوخت را بهبود بخشند.

هیبریدها چگونه بهبود یافته اند؟

هیبریدی ها نسبت به زمانی که پریوس معرفی شد، تصفیه شده تر هستند، مصرف سوخت بهتری ارائه می دهند و سازش های کمتری دارند. تقریباً 10 سال پیش، معمول بود که هیبریدها نسبت به همتایان تمام بنزینی خود، ذخیره سازی کمتر و اسب بخار کمتری داشته باشند. این به طور فزاینده ای در مورد هیبریدی های ساخته شده در پنج سال گذشته صادق نیست.

در حالی که تنها چند مدل هیبریدی واقعاً اسپورت موجود است، از جمله BMW i8  و Polestar 1 ، هیبریدی‌های مدرن برای رسیدن به سرعت در بزرگراه‌ها مشکل کمتری دارند. تویوتا کمری هیبریدی  2023 ، 176 اسب بخار قدرت دارد که کمی کمتر از قدرت 202 اسب بخاری نسخه تمام گازی است و با خودروهای تمام گازی مانند کیا K5 180 اسب بخاری قابل مقایسه است.

ذخیره سازی نیز به لطف پیشرفت در فناوری باتری بهبود یافته است. هوندا آکورد هیبریدی که از سال 2018 شروع می‌شود ، فضای بار در عقب مشابه نسخه تمام گازی (16.7 فوت مکعب) دارد. تویوتا راو4 پرایم مدل 2023، هیبریدی، در مقایسه با برادر گازسوز خود، حدود 6 فوت مکعب فضای ذخیره سازی را از دست می دهد، اما فضای ذخیره سازی 33.5 فوت مکعبی آن برای یک SUV جمع و جور است.

شاید مهمتر از همه، مصرف سوخت بهبود یافته است. بر اساس برآورد EPA، تویوتا پریوس 2008 به 46 مایل در گالن رسید در حالی که همتای 2023 آن 57 مایل بر گالن افزایش یافت.

تعداد هیبریدهایی که بیش از 50 مایل بر گالن خالص دارند نیز افزایش یافته است. بیش از 60 خودروی هیبریدی این استاندارد را برآورده می کنند، با خودروهایی به قدمت تویوتا پریوس 2010 و جدید مانند کیا نیرو 2021 که 50 مایل در هر گالن دارند.

سازش کمتر از همیشه

اکثر خودروهای هیبریدی در مورد قدرت و فضای بار، زیاد به خطر نمی افتند. F-150 هیبریدی دارای ظرفیت یدک کشی 12700 پوندی در صورت تجهیز مناسب است و هیبریدی های کمری و آکورد قدرتی مشابه اسب بخار را به همتایان تمام گاز خود ارائه می دهند.

شاید مهمتر از همه، مصرف سوخت بهبود یافته است. بر اساس برآورد EPA، تویوتا پریوس 2008 ، 46 مایل در گالن دریافت کرد در حالی که همتای 2023 آن 57 مایل بر گالن افزایش یافت .

تعداد هیبریدهایی که بیش از 50 مایل بر گالن خالص دارند نیز افزایش یافته است. بیش از 60 خودروی هیبریدی این استاندارد را برآورده می کنند، با خودروهایی به قدمت تویوتا پریوس 2010 و جدید مانند کیا نیرو 2021 که 50 مایل در هر گالن دارند.

در واقع، آکورد هیبریدی یک تریم بالاتر از آکورد استاندارد در نظر گرفته می شود، به طوری که هر آکورد 2023 از کمترین دو تریم مجهز به پیشرانه هیبریدی گذشته است. این بدان معناست که شما مصرف سوخت بهبود یافته ای دریافت خواهید کرد (48 مایل بر کیلوگرم برای موتور هیبریدی در مقایسه با 32 مایل در کیلوگرم ) برای موتور استاندارد توسط EPA تخمین زده شده

علاوه بر ویژگی هایی مانند Apple CarPlay® و Android Auto™ بی سیم و صفحه نمایش لمسی بهبود یافته.

برخی از خودروهای هیبریدی محبوب کدامند؟

در اینجا پنج مدل هیبریدی محبوب موجود از ژانویه 2023 تا ژوئن 2023 آورده شده است.

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس احتمالاً اولین وسیله نقلیه ای است که وقتی به هیبریدی فکر می کنید به آن فکر می کنید. بیش از 20 سال است که وجود دارد و برای مدل سال 2023 دوباره طراحی شده است. یک پریوس که در پنج سال گذشته عرضه شده است، یک هاچ بک با مصرف سوخت عالی را برای شما به ارمغان می آورد (معادل 50 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA)

دید ستاره ای، و کابینی آرام. در حالی که هنوز یک خودروی اسپورت نیست.

تویوتا راو 4 هیبریدی

اگر تویوتا RAV4، یکی از پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند در ایالات متحده را دوست دارید، احتمالاً RAV4 هیبریدی را کشف خواهید کرد. مصرف سوخت عالی آن تخمین زده شده توسط EPA در ترکیب 40 مایل بر گالن.

سواری نرم و فضای بار عالی آن را به انتخابی عالی برای کسانی که کمی از همه چیز می خواهند تبدیل کرده است. RAV4 2023 یک صفحه نمایش لمسی ارتقا یافته برای همراهی با کابین راحت و کاربردی خود دریافت کرد.

فورد فیوژن هیبریدی

فورد فیوژن هیبریدی که آخرین بار برای مدل سال 2020 تولید شد، فضای داخلی کمی مجلل و سواری راحت را ارائه می دهد که با مصرف سوخت خوب (42 مایل در کیلوگرم ترکیبی) همراه است. این خودرو به اندازه برخی از رقبای سدان خود در مصرف گاز صرفه جویی نمی کند (نسخه های هیبریدی آکورد و کمری به ترتیب به 48 و 52 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA می رسند.

اما می تواند خرید بسیار خوبی باشد زیرا دارای ویژگی های استانداردی مانند کروز کنترل تطبیقی ​​و صندلی راننده برقی است.

تویوتا کمری هیبریدی

تویوتا کمری هیبریدی همه چیز را در مورد کمری تمام گازی دارد اما با مصرف سوخت بهتر. این هیبریدی دارای صندلی راحت، تجهیزات پیشرفته کمکی راننده به عنوان یک ویژگی استاندارد، و فضای داخلی زیبا است، علاوه بر این که ترکیبی 52 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA باورنکردنی است.

با ماشین پایه LE. همچنین می‌توانید Apple CarPlay و Android Auto را در مدل‌های 2020 هیبریدی کمری و بعد از آن دریافت کنید.

هوندا آکورد هیبریدی

هوندا آکورد هیبریدی به عنوان یک مدل مستقل از سال 2014 تا 2022 وجود داشت و اکنون در آکورد استاندارد ذکر شده است. برای داشتن یک هیبریدی در آکورد 2023 یا جدیدتر، باید به یکی از چهار تریم برتر دست پیدا کنید. آکوردهای ساخته شده برای مدل سال 2022 یا قبل از آن، مصرف سوخت قابل توجهی دارند و رانندگی با استانداردهای هیبریدی بسیار سرگرم کننده است. فضای داخلی جادار و رانندگی راحتی را که از یک آکورد انتظار دارید را با امتیاز اضافی پیشرانه مقرون‌به‌صرفه‌تر دریافت می‌کنید.

در اینجا چند هیبرید وجود دارد که ممکن است درباره آنها ندانید

آیا به دنبال چیزی کمی متفاوت هستید اما هنوز یک ترکیبی می خواهید؟ در اینجا پنج مدل هیبریدی وجود دارد که ترکیبی از دینامیک رانندگی عالی، فضای ذخیره‌سازی فراوان و مهم‌تر از همه مصرف سوخت چشمگیر را ارائه می‌دهند.

تویوتا سینا

نسل چهارم تویوتا سینا (2021 تا کنون) فقط به صورت هیبریدی موجود است. بنابراین، یکی از برترین مینی‌ون‌های موجود در بازار با مصرف سوخت ترکیبی تخمینی EPA 36 مایل بر گالن و مخزنی که می‌تواند شما را تا 500 مایل پیش از نیاز به شارژ مجدد ببرد، عرضه می‌شود.

این علاوه بر فضای داخلی جادار و مناظر واضح از صندلی راننده است. Sienna با یک سفر کمتر دردناک به پمپ، تمام امکانات یک مینی ون را در اختیار شما قرار می دهد.

کیا اسپورتیج هیبریدی

کیا اسپورتیج هیبریدی در سال 2023 معرفی شد و تاثیر بسیار زیادی بر جای گذاشت. فضای داخلی و محفظه بار عقب آن کاملاً جادار است، بسیاری از کمک‌های راننده پیشرفته به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند، و در مجموع 38 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA دریافت می‌کند.

برخی از ویژگی های استاندارد عبارتند از هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری خودکار، و سازگاری Apple CarPlay و Android Auto. تریم سطح دوم EX به شما امکانات رفاهی بیشتری مانند صندلی های گرم شونده و فرمان گرم شونده، علاوه بر کمک های بیشتر راننده مانند مداخله در نقاط کور و هشدار ترافیک متقابل عقب را برای شما به ارمغان می آورد.

فورد اسکیپ هیبریدی

فورد اسکیپ که در سال 2020 بازطراحی شد، پیشرانه های هیبریدی و پلاگین هیبریدی را در کنار موتور 1.5 لیتری توربوشارژ استاندارد خود ارائه می کند. می‌توانید هیبریدی را در تریم سوم (ST-Line) و بالاتر دریافت کنید، که در مجموع 39 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA را دریافت کنید.

این فناوری به لطف یک صفحه نمایش لمسی وسط مفید برجسته است. کمک های پیشرفته راننده مانند کاهش برخورد از جلو و هشدار نقطه کور نیز از ویژگی های استاندارد هستند.

هیوندای سوناتا هیبریدی

سوناتا هیبریدی مصرف سوخت بسیار خوبی برای یک سدان سایز متوسط ​​دارد که با رقیب کمری هیبریدی که توسط EPA تخمین زده می‌شود ترکیبی معادل 52 مایل در کیلوگرم است.

روی پایه تریم آبی. تریم های بالاتر ترکیبی معادل 47 مایل بر گالن تخمین زده شده توسط EPA دارند

که هر دو از مجموع 32 مایل بر گالن سوناتا غیر هیبریدی پیشی می گیرند. کابین جادار و راحت است و کمک های راننده پیشرفته مانند کروز کنترل تطبیقی ​​و مداخله نقطه کور در تریم پایه استاندارد هستند.

هوندا CR-V هیبریدی

CR-V هیبریدی که برای اولین بار برای مدل سال 2022 ارائه شد، مصرف سوخت مناسبی را ارائه می دهد

هر چیزی که در مورد CR-V غیر هیبریدی دوست دارید. سواری راحت و صندلی های جادار آن با دید عالی و فضای بار فراوان ترکیب می شود تا به جذابیت آن بیافزاید. کمک های راننده پیشرفته مانند کروز کنترل تطبیقی ​​و کاهش برخورد از جلو به صورت استاندارد در تریم پایه EX هستند که CR-V Hybrid را به یک خرید با ارزش تبدیل می کند.

فورد F-150

بله، شما می توانید یک پیکاپ هیبریدی تهیه کنید. شما در واقع می توانید دو مورد را دریافت کنید، زیرا هر دو فورد F-150 و فورد ماوریک دارای پیشرانه های هیبریدی هستند. F-150 در سال 2021 بازطراحی شد و با آن گزینه موتور هیبریدی نیز به وجود آمد. که مصرف سوخت تخمینی EPA آن را به 24 مایل بر گالن افزایش داد

و گشتاور خود را به 570 پوند فوت افزایش داد که بالاترین میزان در میان F-150 بود. با تجهیز مناسب هنوز هم می تواند 12700 پوند را یدک بکشد، بنابراین با هیبریدی شدن با پیکاپ خود هیچ فداکاری نمی کنید.

نتیجه گیری

هیبریدها بهتر از همیشه هستند و طعم های مختلفی دارند. اگر به دنبال راهی برای صرفه جویی در پمپ هستید، اما کاملاً آماده نیستید تا وسایل نقلیه کاملاً الکتریکی را پیش ببرید، باید بتوانید هیبریدی را پیدا کنید که متناسب با زندگی و بودجه شما باشد.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا