معرفی خودرو

شاسی بلندهایی با کمترین و بالاترین فاصله از سطح زمین

SUV ها همه جا هستند، از دیفرانسیل جلو، مدل های شهری گرفته تا آفرودهای سنگین و ماشین های با عملکرد بالا.

یکی از جذاب ترین ویژگی ها برای خریداران SUV ارتفاع سواری بالا این وسایل نقلیه است. چه در حال رفتن به خارج از جاده باشید و چه فقط به دنبال وسیله نقلیه راحت‌تری برای بارگیری نوزادان یا سوار شدن و خارج شدن از آن پس از تعویض مفصل ران هستید، این دسته وسیع از وسایل نقلیه برای خریداران جذابیت زیادی دارد.

ما شاسی‌بلندهای مارک‌های بازار انبوه را بر اساس بخش تقسیم کرده‌ایم و ارقام ادعایی تولیدکنندگان از زمین را – که از خود سازنده‌ها و/یا پایگاه‌های اطلاعاتی صنعت تهیه شده‌اند، فهرست کرده‌ایم.

در مقاله‌ای پیش رو، به شاسی‌بلندهای برندهای لوکس نگاه خواهیم کرد.

گاهی اوقات، تولید کنندگان یک عدد فاصله دویدن را نقل می کنند، در حالی که گاهی اوقات آنها یک عدد فاصله از زمین را نقل می کنند.

فاصله از زمین در قوانین طراحی به عنوان «حداقل فاصله تا زمین از نقطه‌ای در قسمت زیرین خودرو» تعریف شده است، به استثنای قطعاتی مانند لاستیک‌ها، چرخ‌ها، صفحات پشتی ترمز یا گل‌گیر.

در مقابل، فاصله دویدن به عنوان “فاصله از سطحی که یک وسیله نقلیه بدون بار روی آن ایستاده است تا پایین ترین نقطه خودرو به استثنای جرم فنر نشده” تعریف می شود.

در حالی که گاهی اوقات آنها به جای یکدیگر استفاده می شوند، بین این دو تعریف تمایزی وجود دارد – اگر قصد دارید مسیرها را بپیمایید و نه فقط به پارک خودروی Target بپردازید. از آنجایی که فاصله در حال اجرا جرم بدون فنر را حذف می کند، اجزایی مانند دیفرانسیل ها را در نظر نمی گیرد.

چند میلی متری ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما اگر در مسیری صخره ای هستید، می تواند تفاوت را ایجاد کند.

جای تعجب نیست که سوزوکی جیمنی ناهموار – تنها آفرود واقعی در این بخش – دارای بالاترین فاصله از زمین با 210 میلی متر است.

از میان کراس اوورها، CX-3 کمترین فاصله از زمین را با 155 میلی متر دارد در حالی که فولکس واگن T-Cross با 185 میلی متر بالاترین فاصله را از سطح زمین دارد.

SUV های کوچک

 

جیپ کامپس تریل هاوک با فاصله 225 میلی‌متری از سطح زمین بلندترین است، اگرچه پژو برای مدل 2008 خود 221 میلی‌متر و سوبارو کراس‌ترک با فاصله 220 میلی‌متری، کمی عقب‌تر است.

تویوتا C-HR که قرار است در نیمه اول سال 2024 جایگزین شود، کمترین میزان فاصله از زمین را با تنها 137 میلی متر دارد.

از ما بخرید

SUV های سایز متوسط

پژو 5008 با 236 میلی‌متر بالاترین فاصله از سطح زمین را در این بخش دارد، درست جلوتر از ماهیندرا XUV700 با 229 میلی‌متر و سوبارو فارستر با 220 میلی‌متر.

MG HS با 145 میلی متر کمترین میزان است.

SUV های بزرگ

بخش بزرگ SUV نسبت به سایرین متنوع تر است، با ترکیبی از کراس اوورهای مبتنی بر خودرو و شاسی بلندهای بدنه روی فریم که معمولاً مبتنی بر پلت فرم یوتی هستند.

در حالی که بیشتر این خودروهای بدنه روی قاب، فاصله بیش از 200 میلی‌متر از سطح زمین را دارند، این جیپ گرند چروکی تک بدنه در تریم‌های Overland و Summit Reserve است که می‌تواند بیشترین فاصله را ارائه دهد. این مدل‌ها با سیستم تعلیق بادی خود در جدی‌ترین محیط خارج از جاده، 276 میلی‌متر فاصله از زمین دارند.

فولکس‌واگن پاسات آلتراک واگن‌مانندتر با 173 میلی‌متر کمترین رقم را دارد.

SUV های بزرگ بالا

نیسان پاترول با رقم 273 میلی متر، بالاترین فاصله ادعایی از زمین را در این بخش کوچک دارد.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا