معرفی خودرو

اولین نگاه مرسدس بنز G580 مدل 2025

G63 سریعتر خواهد رفت و G550 جلوتر خواهد رفت، اما G580 برقی قول می دهد که بهتر از هر دو خارج از جاده باشد.

اما مرسدس بنز شاید حق داشته باشد که به G580 با فناوری EQ، اولین شاسی بلند G کلاس تولیدی تمام الکتریکی، هم افتخار کند و هم کمی عصبی باشد. این خودرو یکی از نمادین ترین و سودآورترین خودروهای این شرکت را با یک فناوری پیشرو پیشرانه ترکیب می کند که هنوز مورد قبول اکثر مصرف کنندگان قرار نگرفته است. این می تواند یکی از بهترین جی واگن های ساخته شده در تاریخ 45 ساله آفرود افسانه ای مرسدس بنز باشد. یا یکی از بدترین.

در چند هفته آینده زمانی که G580 الکتریکی را با فناوری EQ رانندگی کنیم، می‌توانیم در این مورد به شما حکم قطعی بدهیم. در همین حال، مرسدس جزئیات فنی و ویژگی های کامل را منتشر کرده است، بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به یکی از جذاب ترین خودروهای جدیدی که امسال عرضه می کند بیاندازیم. اوه، و ما قصد نداریم با این نام گیج کننده زحمت بکشیم: از اینجا به بعد، فقط G580 است، خوب؟

A G EV هنوز یک G است

مانوئل اورستوگر، مهندس با مسئولیت کلی توسعه پیشرانه G580 می‌گوید: «G باید یک G باشد». این برای ما هنگام توسعه G الکتریکی بسیار مهم بود. این بدان معناست که G الکتریکی باید بتواند از شیب‌های تند بالا برود، نوک پاها را بر روی تخته سنگ‌های بزرگ بگذارد، در میان گل و لای، تپه‌های شنی طوفانی را شخم بزند، و از میان آب‌های عمیق عبور کند – به طور خلاصه، بدون هیچ مصالحه‌ای به هر جایی که یک G معمولی می‌تواند برود برود.

البته این به معنای تمام چرخ متحرک بود، اما تیم اورستوگر تشخیص داد که برای کنترل و توانایی نهایی، G580 به موتوری نیاز دارد تا هر چرخ را از طریق گیربکس دو سرعته خود به حرکت درآورد.

G580 همچنین باید شبیه G به نظر برسد، به این معنی که تمام عناصر پیشرانه الکتریکی آن باید در بسته بندی سخت افزاری موجود W463 G-Class بسته بندی شوند. این واقعیت که کلاس G بر روی یک قاب نردبانی ساخته شده است یک عامل کلیدی است.

نیرو توسط چهار موتور الکتریکی 145 اسب بخاری که روی قاب نردبان نصب شده اند، تامین می شود. آنها مجموعاً خروجی سیستم 579 اسب بخار و گشتاور 859 پوند فوت را ارائه می دهند. منبع تغذیه موتورها یک باتری لیتیوم یونی 216 سلولی دو لایه با ظرفیت قابل استفاده 116 کیلووات ساعت است. مرسدس می گوید که این ترکیب برای رسیدن به G580 6600 پوندی از 0 تا 60 مایل در ساعت در 4.6 ثانیه و حداکثر سرعت محدود الکترونیکی 112 مایل در ساعت کافی است، با محدوده ای که طبق EPA باید حدود 240 مایل در هر شارژ باشد.

باتری تا 200 کیلووات شارژر سریع DC را می پذیرد، به این معنی که می توان آن را از حالت شارژ 10 درصدی به 80 درصد در 32 دقیقه رساند.

برای اطمینان از اینکه می تواند از مجازات آفرودهای شدید جان سالم به در ببرد حتی اگر مهندسان کلاس G با تأسف اعتراف می کنند که 99 درصد از مشتریان کلاس G هرگز وسایل نقلیه خود را خارج از جاده نمی برند باتری در یک محفظه مقاوم در برابر پیچش قرار گرفته است که همچنین ضد آب است. به G580 اجازه می دهد تا از عمق 33.5 اینچی آب عبور کند، یعنی 5.9 اینچ عمیق تر از G-Wagens که با احتراق داخلی قادر به مدیریت بدون غواصی است.

بدنه باتری توسط یک صفحه اسکید کامپوزیت کربن به ضخامت اینچ که توسط 50 پیچ فولادی به قاب وصل شده است محافظت می شود. وزن صفحه اسکید به تنهایی 127 پوند است، اما همانطور که اورستوگر اشاره می کند، یک صفحه چوبی فولادی که سطوح حفاظتی مشابهی را ارائه می دهد، سه برابر وزن بیشتری دارد.

سیستم تعلیق نیاز به بازنگری دارد

مانند ICE G-Wagens، G580 دارای یک محور جلو مستقل چند پیوندی و یک محور غیر مستقل در عقب است. داشتن قدرت موتور هر چرخ با یک سیستم تعلیق کاملاً مستقل ساده است – به SUV R1S Rivian مراجعه کنید – اما ترکیب یک جفت موتور با یک محور عقب فعال نیاز به تفکر جانبی داشت.

راه حل یک مفهوم مهندسی تقریبا به قدمت خودرو است: محور د دیون، که مربوط به حدود سال 1894 است. طراحی دی دیون دارای یک لوله سفت و سخت است که توپی چرخ ها را به هم متصل می کند، بنابراین مانند یک محور محکم رفتار می کند. اما حرکت به هر چرخ از طریق نیم شفت‌های جداگانه با اتصالات جهانی در دو طرف انجام می‌شود که به موتورهای عقب اجازه می‌دهد تا به طور ایمن به شاسی بپیچند، در عین حال چرخ‌ها را به حرکت در می‌آورند در حالی که اکسل اتصال مورد نیاز برای عملکرد نهایی خارج از جاده را ارائه می‌کند.

فاصله G580 از زمین 9.9 اینچ است و فاصله بین دو محور 113.8 اینچی به آن زاویه شکست 20.3 درجه می دهد. زاویه نزدیک شدن 32 درجه و زاویه خروج 30.7 درجه است. برای مقایسه، G550 دارای زاویه نزدیک 30.9 درجه، زاویه خروج 29.9 درجه و زاویه شکست 23.5 درجه است.

از ما بخرید

پیشرانه چهار موتوره EV اجازه می دهد تا گشتاوری که به هر چرخ می رود به طور مستقل و به طور خودکار تحت هر شرایطی کنترل شود، سیستمی که مهندسان G580 آن را به عنوان “قفل های تفاوت مجازی” توصیف می کنند. G580 سه حالت رانندگی در جاده (راحتی، اسپرت و فردی) و دو حالت رانندگی خارج از جاده (Trail و Rock) ارائه می دهد. همچنین دارای برد کم مناسبی است که به لطف یک سیستم دنده کاهش در شفت خروجی هر موتور است. دنده تقریبی دو به یک با فشار یک دکمه انتخاب می شود در حالی که G580 ثابت است و انتخابگر درایو در حالت خنثی است. حداکثر سرعت در محدوده کم 53 مایل در ساعت است.

سایر آفرودهای چهار موتوره برقی مانند Rivian R1S برد مکانیکی پایینی ندارند و به توانایی موتورها برای تولید حداکثر گشتاور در دور صفر در دقیقه تکیه می کنند. اما، اورستوگر خاطرنشان می کند، موتورها دوست ندارند در دور پایین نگه داشته شوند، زیرا گرمای زیادی تولید می کنند. او می‌گوید: «آنها می‌خواهند از آن وضعیت عبور کنند. دنده کم برد موتورهای G580 را که در جلیقه های آب محصور شده اند و در داخل با روغن خنک می شوند، قادر می سازد در سرعت های پایین خودرو سریعتر بچرخند و حتی خنک تر نگه داشته و عمر آنها را طولانی تر می کند.

G و چرخش

با توجه به کشش، G580 به راحتی از شیب 45 درجه در برد کم بالا می رود. و با وزن کم باتری در خودرو، می تواند شیب های جانبی 35 درجه را طی کند. این پیشرانه می‌تواند چرخ‌ها را در دو طرف خودرو در جهت مخالف بچرخاند و G 580 را حول محور مرکزی خود بچرخاند. مرسدس بنز آن را «G Turn» می‌نامد، می‌توان آن را در محدوده کم با انتخاب حالت Rock، با فشار دادن دکمه سمت چپ در یک دسته در مرکز داشبورد، جایی که سه دکمه قفل دیفرانسیل در G550 قرار دارند، فعال کرد. و G63.

G Turn G580 را حداکثر تا 360 درجه به چپ یا راست می‌چرخاند، بسته به اینکه کدام یک از پدل‌های روی فرمان (که برای تعویض دستی دنده اتوماتیک 9 سرعته در ICE G-Wagens استفاده می‌شوند) کشیده می شود. اورستوگر اذعان می‌کند: «بحث‌های زیادی در مورد اینکه آیا این یک حیله بود وجود داشت، اما ما تصمیم گرفتیم که این کار به این قابلیت افزوده شود.»

mercedes-benz-g580
mercedes-benz-g580

در مورد G Steering هم همین‌طور است، که سرعت چرخ عقب داخلی را کاهش می‌دهد در حالی که چرخ عقب بیرونی را شتاب می‌دهد تا شعاع گردش در مسیرهای تنگ را کاهش دهد. مانند G Turn، G Steering فقط در محدوده پایین و با انتخاب حالت Rock در دسترس است. با فشار دادن دکمه سمت راست در داشبورد، G Steering تا سرعت 15 مایل در ساعت فعال می‌ماند.

برد کم همچنین به رانندگان اجازه می دهد تا عملکرد خزیدن هوشمند، نوعی کروز کنترل با سرعت فوق العاده کم را فعال کنند. خزیدن آهسته سرعت کمی بیش از 1 مایل در ساعت را در زمین هموار یا سرازیری محدود می کند. کرال متغیر آن را بین 3 تا 4 مایل در ساعت افزایش می دهد و به راننده امکان می دهد سرعت را تا 9 مایل در ساعت در شیب های 10 تا 20 درجه در سراشیبی افزایش دهد. خزیدن سریع حداکثر 5 مایل در ساعت در زمین هموار یا هنگام حرکت در سربالایی می دهد. این سیستم با استفاده از موتورها به طور انحصاری برای کاهش سرعت G580 در بخش های سراشیبی، بازیابی را به حداکثر می رساند. جابه‌جایی بین تنظیمات سرعت خزیدن با کلیک کردن روی پدل‌های فرمان انجام می‌شود.

اورستوگر می‌گوید این ویژگی‌ها، که ناشی از توانایی کنترل دقیق گشتاور در هر چرخ است، به این معنی است که G580 در خارج از جاده بهتر از مدل ICE است. این یک تماس است اما در حالی که 0.6 ثانیه کندتر از G63 تا 60 مایل در ساعت است و نمی تواند با برد 370 مایلی یک G550 برابری کند، سواری های ما در نمونه های اولیه G580 نشان می دهد که گفتن اینکه در موارد خشن بهتر از هر یک از این دو خواهد بود، دور از غرور است. البته قبل از قضاوت قطعی تا زمانی که پشت فرمان بنشینیم صبر می کنیم.

ظاهر و تجهیزات

G580 از فاصله دور تقریباً شبیه هر مدل دیگر G-Wagen فعلی به نظر می رسد، بزرگترین تفاوت در قسمت جلویی است، جایی که جلوپنجره پانل مشکی اختیاری توسط یک نوار نور LED قاب شده است. از نزدیک و شخصی، متوجه تغییرات بی‌شمار جزئیات خواهید شد. کاپوت برای پاک کردن اینورتر و سایر سخت افزارهای پیشرانه EV تغییر شکل داده است. دریچه‌های دریچه‌های گلگیر عقب به ایجاد پرده‌های هوا در اطراف چرخ‌های عقب کمک می‌کنند. صحبت از چرخ ها شد، چرخ استاندارد 18 اینچی آلیاژی تنظیم شده با لاستیک های 265/60 است. رینگ های 20 اینچی با لاستیک های 275/50 به عنوان بخشی از بسته اختیاری AMG Line موجود است.

سایر ترفندهای هواشناسی شامل روکش نرم تر اطراف ستون های A و یک اسپویلر کوچک بین درز بالای شیشه جلو و لبه جلویی سقف است، ویژگی هایی که هر دو برای G با موتور الکتریکی توسعه یافته اند اما در ICE اخیراً فیس لیفت شده به کار گرفته شده اند. مدل ها. اندازه و شکل یک انبار کوچک، G580 هرگز در هوا نمی لغزد، اما بهینه سازی های مختلف هوا منجر به ضریب درگ ادعایی 0.44 شده است که 17 درصد نسبت به G550 قبل از فیس لیفت بهبود یافته است.

تجهیزات استاندارد شامل کابین جدید آفرود و عملکرد کاپوت شفاف، به‌علاوه صندلی‌های روکش چرمی، گردویی با منافذ باز روی داشبورد و درها، و آخرین نسل از MBUX با صفحه نمایش دو نمایشگر تکی که 50 درصد از داشبورد کشیده شده است. گزینه ها شامل سیستم سرگرمی عقب با دو صفحه نمایش لمسی 11.6 اینچی است.

G580 در ابتدا فقط در ایالات متحده با مشخصات نسخه یک عرضه خواهد شد که ترکیبی از انتخابی از پنج رنگ بیرونی – آبی دریای جنوبی ماگنو (مات)، مشکی آبسیدین متالیک، کلاسیک خاکستری جامد، و سفید اوپالیت در روکش‌های جامد و ماگنو است. با صندلی‌هایی که با چرم ناپا مشکی و خاکستری تزئین شده‌اند، دوخت‌های آبی متضاد، تزئینات فیبر کربن آبی، و عناصری از بسته‌های AMG Line و Night، از جمله رینگ‌های آلیاژی 20 اینچی با رنگ مشکی.

سایر موارد استاندارد بسته Edition One شامل ورود بدون کلید، صندلی فعال، سانروف و سیستم صدای فراگیر 3 بعدی Burmester است.

مرسدس بنز G580 قرار است در نیمه دوم سال جاری وارد ایالات متحده شود. قیمت هنوز تایید نشده است، اما قیمت گذاری اروپایی نشان می دهد که نسخه لود شده 185000 دلار خواهد بود.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا