معرفی خودرو

معرفی و بررسی آئودی S3 سدان 2025

امسال بیست و پنجمین سالگرد آئودی S3 است، نوع اسپورت A3 کامپکت که اولین بار در دورانی ظاهر شد که iMac ژله ای حرف آخر را در رایانه های رومیزی می زد و طرفداران جنگ ستارگان در دیوانه کردن فانتوم به سر می بردند. تهدید از آن زمان خیلی چیزها تغییر کرده است. برای شروع، اگرچه هاچ بک های A3 و S3  که در آئودی اسپیک اسپورت بک نامیده می شوند، هنوز در بازارهای دیگر موجود هستند، آمریکا اکنون فقط A3 و S3 اسپورت تر را به عنوان سدان های چهار در دریافت می کند، نوع بدنه ای که اولین بار در سال 2014 دیده شد.

در نگاه اول، سدان آئودی S3 2025، نوع عملکردی A3، به جای انقلابی، تکاملی است، یک ارتقاء معقول در اواسط چرخه خودروی نسل چهارم که در سال 2020 عرضه شد و به نظر می‌رسد به شکایات مشتریان در مورد کیفیت درک شده رسیدگی می‌کند و برخی از آنها را ایجاد می‌کند. عملکرد اضافی در ترکیب برای اندازه گیری خوب. اما ظاهر می تواند فریبنده باشد. در زیر تعداد انگشت شماری از ترفندهای آرایشی، ارتقاهای مکانیکی وجود دارد که عملکرد بهتری را ارائه می دهد و به طور قابل توجهی پاسخگویی بیشتری را ارائه می دهد.

audi-s3-sedan
audi-s3-sedan

برای شروع، موتور 2.0 لیتری توربوشارژ چهار در زیر کاپوت، بازتاب های خود را تیز کرده و صدای خرخر بیشتری ارائه می دهد. اوج قدرت با 22 اسب بخار به 328 اسب بخار از 5000 دور در دقیقه به 6500 دور در دقیقه افزایش یافته است، در حالی که اوج گشتاور از 2100 دور در دقیقه به 5500 دور در دقیقه 15 پوند بر فوت به 310 پوند فوت افزایش یافته است. از جمله تغییرات جزییات زیر کاپوت، سیستم تزریق سوخت با فشار بالاتر و تجدید نظر در سیستم مدیریت موتور است که باعث می‌شود توربوشارژر با سرعت ثابت در زیر دریچه گاز و بار جزئی برای تحویل سریع‌تر قدرت بچرخد.

audi-s3-sedan
audi-s3-sedan

گیربکس هفت سرعته دوکلاچه اکنون می تواند گشتاور استارت بالاتری را تحمل کند که به آئودی چهار در کوچک این امکان را می دهد تا با سختی بیشتری از خط خارج شود. با قدرت بیشتر و گشتاور بیشتر که سریعتر به هر چهار چرخ می رسد، مهندسان ادعا می کنند که سدان S3 یک دهم ثانیه سریعتر از خودروی مدل سال 2024 به 60 مایل در ساعت می رسد. بر اساس اعداد تست ما، زمان صفر تا 60 4.5 ثانیه است. حداکثر سرعت به صورت الکترونیکی به 155 مایل در ساعت محدود می شود.

ارتقاء شاسی شامل یک بند انگشت تعلیق جلوی جدید است که مقدار کمبر منفی در محور جلو را به 1.5 درجه دو برابر می کند و روتورهای ترمز جلو 14 اینچی بزرگتر. با این حال، مهمترین تغییر، استفاده از سیستم بردار گشتاور محور عقب است که در سدان داغتر و سریعتر RS3 استفاده می شود.

به عبارت ساده، این سیستم از دو کلاچ چند صفحه ای استفاده می کند که هر کدام بلافاصله در دو طرف دیفرانسیل عقب قرار دارند تا میزان گشتاور ارسالی به هر چرخ عقب را تغییر دهد. هر کلاچ دارای واحد کنترل الکترونیکی خود است که از داده هایی مانند سرعت چرخ، شتاب طولی و جانبی، زاویه فرمان و دریچه گاز، دنده انتخابی و نرخ انحراف (سرعت چرخش خودرو حول محور عمودی) استفاده می کند. محاسبه کنید که چه مقدار گشتاور باید به هر چرخ ارسال شود.

در تئوری، سیستم شکاف گشتاور برای بهبود چابکی و پایداری طراحی شده است، و گشتاور بیشتری را به چرخ عقب بیرونی برای کمک به تبدیل بهتر S3 به گوشه و به چرخ عقب داخلی برای کمک به مقابله با بیش فرمانی در هنگام محدودیت‌های چسبندگی می‌فرستد. فراتر رفته اند.

و شما فقط باید آئودی کوچک را به سختی در جاده رانندگی مورد علاقه خود پرتاب کنید تا این تئوری را در عمل احساس کنید. سیستم چهار چرخ متحرک کواترو آئودی برای سال‌ها به خودروهای پرفورمنس خود سطح بالایی از چسبندگی در پیچ‌ها را اعطا کرده است، هرچند که اغلب به قیمت پاسخ‌دهی اولیه به چرخش و توانایی سفت کردن خطوط شما در گوشه‌ها تمام می‌شود. محور عقب شکافنده گشتاور، S3 را به یک شکارچی اوج تبدیل می کند.

تغییر در رفتار S3 به قدری عمیق است که باید سبک رانندگی خود را مجدداً تنظیم کنید تا از قابلیت های سیستم حداکثر استفاده را ببرید. ترفند این است که خیلی زودتر از زمانی که معمولاً در یک خودروی چهارچرخ محرک با 59 درصد جرم روی محور جلو، در یک پیچ به قدرت می‌روید، و از گشتاور اضافی ارسال شده به چرخ عقب بیرونی برای ضربه زدن موثر استفاده کنید. دم را به اطراف بکشید و بینی را در نوک گوشه فرو کنید.

ما در اینجا از بیش فرمانی قدرت صحبت نمی کنیم. همه چیز به سرعت و به طور خلاصه با صدای جیر جیر لاستیک ها اتفاق می افتد. در اصل، S3 با حداقل سر و صدا به جایی می رسد که شما آن را نشان می دهید. به این معنا که در بیشتر تنظیمات، بیش فرمانی وجود ندارد. آئودی از تقسیم‌کننده گشتاور برای شماره‌گیری فاکتور سرگرمی S3 استفاده کرده است و سطح مداخله سیستم به حالت رانندگی انتخاب شده بستگی دارد. آئودی برای استفاده حداکثری از قابلیت های خود یک حالت رانندگی اضافی به نام “Dynamic Plus” اضافه کرده است که علاوه بر تشدید بیشتر واکنش پیشرانه، اطمینان حاصل می کند که حداکثر گشتاور ممکن به محور عقب می رسد و بیشتر آن به محور عقب ارسال می شود. چرخ عقب بیرونی هنگام پیچیدن برای پی بردن به نتیجه، لازم نیست اسحاق نیوتن باشید: همانطور که یکی از مهندسان آئودی با احتیاط اشاره کرد، حالت Dynamic Plus به S3 “تمایلی به بیش فرمانی” می بخشد.

S3 یکی از آن خودروهای پرفورمنس کمیاب است که تقریباً در تمام جاده‌ها در یکی از اسپرت‌ترین حالت‌های خود – در این مورد، Dynamic – تقریباً در تمام سرعت‌ها احساس راحتی می‌کند. این به همان اندازه است، زیرا استفاده از پروتکل انتخاب حالت آئودی دقیقاً آسان نیست و شما را ملزم می‌کند که همه گزینه‌ها را جابه‌جا کنید تا زمانی که گزینه مورد نظر خود را دریافت کنید. اگر به نظر شما حالت پویا در سرعت‌های پایین خیلی کشیده است، همیشه می‌توانید از حالت فردی برای تیز نگه داشتن واکنش‌های پیشرانه استفاده کنید، اما سیستم تعلیق را به تنظیمات راحت‌تر تغییر دهید.

امکانات S3

از نظر بصری، S3 2025 با یک نمای جلوی جدید متمایز می شود که دارای اجرای گسترده تر و مسطح تر از جلوپنجره تک فریم با تزئینات رنگ بدنه در زیر و ساختارهای پایه مانندی است که از اسپلیتر جلو پشتیبانی می کنند. جلوپنجره جدید با دریچه های بزرگتر مربعی با لبه های بیرونی عمودی احاطه شده است.

چراغ‌های LED و اختیاری LED ماتریس اکنون دارای عناصر 24 پیکسلی هستند که در سه ردیف در لبه بالایی خود قرار گرفته‌اند. اینها به دارندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از صفحه نمایش لمسی مرکزی، از بین چهار امضای دیجیتالی چراغ روشنایی در روز انتخاب کنند. در عقب، چراغ‌های عقب بازطراحی شده و سپر عقب جدید با بازتابنده‌های عمودی و یک دیفیوزر مصنوعی جسورانه‌تر که بین اگزوز چهارگانه مشخص شده است، دیده می‌شود.

از ما بخرید

رنگ‌های جدید موجود عبارتند از District Green، Ascari Blue، و Progressive Red متالیک، و نماد خاکستری Daytona اکنون با روکش مات، همراه با رینگ‌های آلیاژی بازطراحی‌شده در دسترس است. در این مورد، چرخ‌های 18 اینچی استاندارد هستند و چرخ‌های 19 اینچی به‌صورت آپشن در دسترس هستند.

هیچ تجدید نظر اساسی در معماری داخلی صورت نگرفته است، اما آئودی در پاسخ به انتقاد رسانه ها و مشتریان مبنی بر اینکه کابین سدان S3 (و به صورت پروکسی، A3 و RS3) نبود، روی مواد بهتر و سطح بالاتری از تجهیزات استاندارد سرمایه گذاری کرده است. آنطور که باید پریمیوم نیست. توبیاس دوبل، مدیر بازاریابی محصولات A3/S3 اذعان می‌کند: «هدف اصلی ما آوردن کیفیت بیشتر به خودرو، دادن جذابیت بیشتر به خودرو بود.

پنل ابزار Virtual Cockpit آئودی اکنون در سراسر سری S3 استاندارد است و کنسول مرکزی بازسازی شده دارای یک شیفتر جدید و شیک است. به جای ضامن خودرو 2024، یک دکمه صاف و صاف وجود دارد که برای درگیر شدن درایو کشیده شده و برای انتخاب دنده عقب فشار داده می شود. فرمان اسپرت ته تخت و سه پره نیز برای سال 2025 جدید است.

فضای کلی فضای داخلی S3 حالت بدی دارد، پالت تاریک آن با سبک‌های نقره‌ای و دوخت‌های کنتراست به زیبایی اجرا شده است. یک بسته نورپردازی داخلی اختیاری، که چشمگیرترین عناصر آن پوسته درها با 300 دهانه برش لیزری است که از یک منبع نور در داخل در نور پس‌زمینه می‌شوند، رنگ و جذابیت بصری بیشتری را اضافه می‌کند. تزئینات کرومی جدید روی دریچه‌های هوا باعث می‌شود که کابین باریک‌تر نیز عریض‌تر به نظر برسد.

بله، سدان آئودی S3 2025 بیشتر شبیه همین است، و پس از آن برخی، به ویژه از نظر روشی که اکنون در گوشه ها حرکت می کند. همه این‌ها به یک نقطه ورود قانع‌کننده به دنیای سدان‌های پرفورمنس آلمانی تبدیل می‌شود، حتی اگر این محور عقب نوید دهد که در پاییز امسال قیمت خودروی 48495 دلاری 2024 را کمی افزایش دهد.

مجله رینگو را به طور منظم برای آخرین بررسی های خودرو و اخبار صنعت بررسی کنید!


در مجله رینگو بیشتر بخوانید :
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا